Najdi forum

Splash Forum Arhiv Pravni nasveti Kaj naj naredim?

Kaj naj naredim?

S fantom bi si uredila stanovanje v zgornjem nadstropju pri njegovih starših. Fant ima še brata in sestro. Jaz ne želim vlagati v tujo nepremičnino in sem želela, da nama njegova starša zgornje nadstropje podarita s darilno pogodbo. Starša se s tem strinjata, brat in sestra pa ne. Imam občutek, da ne želita, da je tam karkoli moje in tudi govorita na ta način. Govorita, da si kar naj urediva stanovanje, da naju me bo nihče preganjal ven. Sedaj pa me zanima, kakšne so moje pravice v tem stanovanju, kako lahko zavarujem sama sebe, ker ne želim ostati pred zaklenjenimi vrati, naj pa poudarim, da s fantom sva se že dogovorila kako bo v primeru, da greva narazen, tako da to ni problem. Bojim se bolj njegove sestre in brata, malo pa tudi staršev. Me lahko postavijo pred vrata, če ne pride do darilne pogodbe, oziroma kaj naj naredim?
Hvala.

Spoštovani,

ob dejanskem stanju kot ga opisujete, je pomembno, da vsi vpleteni medsebojna razmerja (stvarnopravna in/ali obligacijska) ustrezno pogodbeno dogovorite. Gre namreč tako za vprašanja (so)lastništva nepremičnine, pravice do posesti/bivanja v nepremičnini, kot tudi za vprašanja, vezana na vlaganja in druga lastniška bremena. O vseh navedenih in morebitnih drugih vidikih, se lahko posvetujete s pravnim strokovnjakom. V primeru, da svojih pravic (vključno s pravico do bivanja v nepremičnini), ne boste ustrezno pravno uredili, pa obstaja tveganje, da bodo lastniki zoper vas v sodnem postopku uveljavljali zahtevke, izvirajoče iz njihovih lastninskopravnih upravičenj.

Lep pozdrav,

Petra Tušar odvetnica Kotnikova ulica 28 1000 Ljubljana

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close