Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj resnično pomaga proti komarjem?

Kaj resnično pomaga proti komarjem?

Otroka zelo pikajo komarji. Kaj resnično pomaga proti komarjem? Stanovanje je veliko ~60 m2.

Komarniki

imam tole in res pomaga https://www.lekarna-soca.si/forth-elektricni-uparjalnik-komarji drži cca en mesec, potem pa menjaš vložek

mrežica na oknih. najbolj. jo imam. vsa okna z mrežico,pa ponoči odprto na skip.

ne spomnim se več katerega sem točno imela, za v vtičnico, mislim da od raida (ne v tekočini) to mi je bilo najbolj super! Sedaj imam neki, ki deluje na uz valovanje, tud v vtičnici, komarjev res ni, ampak na mušice in pajkece ne deluje, čeprav naj bi ..

Eterično olje čajevca.  Naravno. Nisem nikoli popikana.

Jutri bodo avioni spet prskali nebo. Pa nebo več komarjev.

Odgovor na objavo uporabnika
KrEna2022, 22.06.2022 ob 21:48

Eterično olje čajevca.  Naravno. Nisem nikoli popikana.

Kako pa to izgleda? Čisto eterično olje s pršilko po telesu in oblačilih? To je luksuz, olje ni poceni.

Ma kakšna mreža na oknih…. je preveč gosto tkana da bi lahko prezračila sobo.

Pomagajo samo repelenti za vtičnico v steklenički, kakšen  Raid, Forth ali kaj podobnega,  tisto pobije komarje.

Električni Repelent Proti Komarjem Raid

Odgovor na objavo uporabnika
steklenička, 22.06.2022 ob 22:15

Ma kakšna mreža na oknih…. je preveč gosto tkana da bi lahko prezračila sobo.

Pomagajo samo repelenti za vtičnico v steklenički, kakšen  Raid, Forth ali kaj podobnega,  tisto pobije komarje.

Električni Repelent Proti Komarjem Raid

To je samo fama, prezrači se super, sploh ker imaš lahko odprto cel večer brez skrbi, da bo karkoli prifrčalo notri, tudi če je luč. Ti kemični strupi so mi pa sumljivi, ni šans, da bom to vdihavala celo noč, kaj šele, da bi dala otrokom. Komarniki so zakon!

Komarniki in nič drugega.

Odgovor na objavo uporabnika
ladygaladriel, 22.06.2022 ob 22:33

Komarniki in nič drugega.

Točno tako. Komarniki so zakon. Od kar jih imamo nimamo več težav s komarji. Pa okno imam odprto na ful in se mi fajn zlufta.  Kakšen Raid?? To je samo strup.

Odgovor na objavo uporabnika
Itakkk, 22.06.2022 ob 22:31

To je samo fama, prezrači se super, sploh ker imaš lahko odprto cel večer brez skrbi, da bo karkoli prifrčalo notri, tudi če je luč. Ti kemični strupi so mi pa sumljivi, ni šans, da bom to vdihavala celo noč, kaj šele, da bi dala otrokom. Komarniki so zakon!

 

Če si mnenja da z mrežami prezračiš sobe, okej.  Jaz jih spustim samo čez dan, da ne pridejo muhe v kuhinjo, v spalnicah jih ne uporabljamo ponoči.

 

Pri nas jih mačka polovi.

Odgovor na objavo uporabnika
Cokan, 22.06.2022 ob 23:08

Pri nas jih mačka polovi.

kaj je za ene pasme?

klimo navij na minus pet stopinj nau anbenga frčoplana komarjevega več

otrokom pa pulover pa bundo pa je

prvič testirano. Navaden ventilator. Komarji ne marajo vetra. Na vrtu in terasi imamo vklopljen  ventilator in jih ni na spregled.

Odgovor na objavo uporabnika
steklenička, 22.06.2022 ob 22:48

 

Če si mnenja da z mrežami prezračiš sobe, okej.  Jaz jih spustim samo čez dan, da ne pridejo muhe v kuhinjo, v spalnicah jih ne uporabljamo ponoči.

 

Daj nos na mrežo in probaj dihat. Kaj ugotoviš? Da lahko čisto normalno dihaš, surprise surprise.

Še od mene en + za komarnike. Jih imamo v vseh prostorih, da je lahko v vsakem eno okno odprto. Aja, steklenička, s tem ustvarim tak prepih, da vrata treskajo, ne pa da se ne prezrači, lol.

Še en glas za komarnike.

Ja pa ja. Smrdi močno in kot kuga, pa še drago je. Kdo bo pa to vohal? ….ste tud počene, da bolj ne morete bit.

Odgovor na objavo uporabnika
modrivrag, 23.06.2022 ob 01:19

Ja pa ja. Smrdi močno in kot kuga, pa še drago je. Kdo bo pa to vohal? ….ste tud počene, da bolj ne morete bit.

Za KerEno2022, ki priporoča olje čajevca.

komarniki so super, ampak v hiši, kjer je kup oken, vrat, terasa itd… komarnika pač ne moreš met povsod. Mi jih imamo kar nekaj, ampak komar najde pot notri in ta zadeva za v vtičnico je super, Zvečer dam notri in zjutraj ven. Spimo bp, brez komarjev. Sobe z enim oknom in komarnikom pa načeloma res ne rabijo tega.

Kupiš mrežo v Merkurju in jo s selotejpom nalimas na okna. Če imaš pvc okna.

Mah ravno tisti, ki imajo po eno okno v sobi imajo problem, ker si še tistega zaprejo s komarnikom…ne vem, jaz potrebujem eno okno prosto, za dostop ven (whatever, kaj odložiš na okensko polico, rože na oknu zalijes, vržeš pozabljene kljuce spodaj čakajočemu…in razlika v ceni med fiksnim in rolo/nihajnim komarnikom je ohoho. Rolo komarnik smo si privoščili samo na balkonskih vratih, drugod so na zatič.

Odgovor na objavo uporabnika
Nasveti iz prve roke, 23.06.2022 ob 08:14

Kupiš mrežo v Merkurju in jo s selotejpom nalimas na okna. Če imaš pvc okna.

Ja in sonce bo selotejp pojedlo v enem tednu. Sem od začetka improvizirala s komarniki na ježka, pa držijo eno sezono, samo smeti ustvarjaš s tem, da vsako leto nove kupuješ.

New Report

Close