Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj si mislite o 30-letniku, ki nima izpita za avto?

Kaj si mislite o 30-letniku, ki nima izpita za avto?

Mislim si svoje. Ampak saj to se neposredno ne tiče mene, a ne? Ne bi pa zaposlila človeka, ki nima šoferskega izpita, čeprav ga ne potrebuje pri svojem delu.

Je to tvoje mnenje?
Prav, moje je pač drugačno. Človek v 21. stoletju v razvitem svetu mora znati uporabljati računalnik, telefon in avto. Če živi pa na kakšni bolj osamljeni postaji v Avstraliji, pa še avijon.
[/quote]

Ja, moje. 🙂 Pa verjetno se cigavo. Avijon? Hahaha. Se hecas mal. Sm mislu, da to resno mislis.

In kje konkretno omenjam Indijo in Kitajsko? Priporočam, da se sprehodiš po svetu. Ne nujno po državah v razvoju.
Avtomobile imamo v prvi meri kot statusni simbol. Če temu ne bi bilo tako, bi obstojal samo en model avtomobila. Ni zraslo na mojem zeljniku, ampak je to izrekel en moj profesor, Avstrijec. In strinjam se z njim.
[/quote]

Tako bedarijo lahko izusti samo Ljubljančan, ki ima vse pri riti. Jaz bi bila z veseljem brez avta, pa je logistično neizvedljivo. In to velja za celo Slovenijo – ki ni Ljubljana. Ker je javni prevoz za en drek. Bolje?

Ja, moje. 🙂 Pa verjetno se cigavo. Avijon? Hahaha. Se hecas mal. Sm mislu, da to resno mislis.
[/quote]

Nič se ne hecam. Sem imela enkrat debato z enim Avstralcem in je povedal, da so tam “postaje” (oni tako rečejo ovčjim farmam), ki so večje od Slovenije. Najbližjega soseda imaš dneve stran. In si popolnoma neuporaben član ekipe, če nimaš izpita za avijon, ker tudi črede “pasejo” in nadzorujejo iz avijona.
Tam bi se jim recimo tale naša debata o izpitih za avto čisto smešna zdela 😁😁pa jasno da moraš imeti izpit, kam pa prideš peš😂

Ja, moje. 🙂 Pa verjetno se cigavo. Avijon? Hahaha. Se hecas mal. Sm mislu, da to resno mislis.
[/quote]

To je pa stvar splošne razgledanosti. V odročni Avstraliji je avion optimalno prevozno sredstvo. Brez njega si mrzel.

Jaz pa ne najdem niti ene pametne razlage za tvojo trditev. Poznam namreč moškega, ki nima izpita za avto, zato pa zna pri hiši narediti 1001 stvar, praktično vse. To je zame pravi moški, za izpit mi je figo mar, imam ga sama 😛

Re: Kaj si mislite o 30-letniku, ki nima izpita za avto?

Da ga ne potrebuje.

Me zanima tvoj razlog zakaj ne.

Izpit za avto je kar finančni zalogaj. Sploh za mladega človeka, ki nima možnosti starševske pomoči.
Nerazumljivo pa mi je, da na zavodu za zaposlovanje nudijo brezplačno šolanje – delanje izpitov za bagerista in ostale delavne stroje – pogoj je pa seveda imeti izpit B kategorije.

To je zame absurd. Si mlad brez sredstev za preživljanje, na zavodu in od tebe se pričakuje imeti izpit za avto , ker ti omogočajo delo skladiščnika za katerega ti pa ( brezplačno ) nudijo izpit. In vedno se moraš na razpise delodajalcev prijavit in zgubljat svoj in delodajalčev čas.

Namesto vseh v 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} brezveznih izobraževanj v jezikovni in računalniški smeri bi bilo morda smiselno ta denar porabiti za mlade brezposelne ki si izpita ne morejo privoščiti.

Da je ekološko ozaveščen in ne mara lenih žensk. 🙂

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Jaz se sprašujem, če ti nikoli nisi imela orožne listine ali pa so ti jo odvzeli? 😛

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Me zanima tvoj razlog zakaj ne.

Izpit za avto je kar finančni zalogaj. Sploh za mladega človeka, ki nima možnosti starševske pomoči.
Nerazumljivo pa mi je, da na zavodu za zaposlovanje nudijo brezplačno šolanje – delanje izpitov za bagerista in ostale delavne stroje – pogoj je pa seveda imeti izpit B kategorije.

To je zame absurd. Si mlad brez sredstev za preživljanje, na zavodu in od tebe se pričakuje imeti izpit za avto , ker ti omogočajo delo skladiščnika za katerega ti pa ( brezplačno ) nudijo izpit. In vedno se moraš na razpise delodajalcev prijavit in zgubljat svoj in delodajalčev čas.

Namesto vseh v 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} brezveznih izobraževanj v jezikovni in računalniški smeri bi bilo morda smiselno ta denar porabiti za mlade brezposelne ki si izpita ne morejo privoščiti.
[/quote]

Zame je izpit za avto nekaj samoumevnega. Zdrav človek, z opravilno sposobnostjo, bi moral imeti izpit. To je normalno pričakovanje. Tako kot pričakuješ od enoletnika, da bo shodil. Razlogi, da mladi nimajo sredstev itd. ne pijejo vode. Za čike, kofetkanje, alko, droge pa imajo? Ne prelagaj na državo, da poskrbi za vse.

Kaj si mislis o pedeset letniku ki ima izpit za avto in kamion pa nima tudi bicikla ne.

Nič se ne hecam. Sem imela enkrat debato z enim Avstralcem in je povedal, da so tam “postaje” (oni tako rečejo ovčjim farmam), ki so večje od Slovenije. Najbližjega soseda imaš dneve stran. In si popolnoma neuporaben član ekipe, če nimaš izpita za avijon, ker tudi črede “pasejo” in nadzorujejo iz avijona.
Tam bi se jim recimo tale naša debata o izpitih za avto čisto smešna zdela 😁😁pa jasno da moraš imeti izpit, kam pa prideš peš😂
[/quote]

Po naše Aljaska. Brez aviona se ne da delat. Ne da se oskrbovat odročnih vasi s prehrano. Veterinar tudi rabi avion da pride do živali.

Pregovor pravi več znaš več veljaš. Taksist je en tak poklic za back up.

Avtobus, vlak, avion…………ni da ni, tako da ne imeti avta nima veze s tem, kar ti pišeš. Jaz imam precej več let kot ta iz prvega posta, ga nimam (pa izpita tudi ne), pa kar funkcioniram, celo na dopust grem.)
[/quote]

Pa si sam ali imaš družino? Po moje si sam, kar bi še razumela, da pa imaš dva otroka in vso kramo za 4 ljudi vlačit po avtobusih in vlakih, čakat na postajah….no go

Jaz jih nekaj poznam.
Enega vsake toliko napade omedlevica in se je odločil, da bi lahko bil nevaren na cesti.
Drugi nima dobrega globinskega vida in ne bo nikoli delal izpita.
Čeravno je na pregledu šel skozi, se je odločil, da ne bo vozil. Pa je drugače vrhunski strokovnjak na svojem področju.

Ta dva se mi zdita izjemno odgovorna do okolice.
Poznam pa tudi nekoga, ki sploh ne zna oceniti razdalje in hitrosti, pa se mota med ostalimi in spravlja v nevarnost sebe in druge. Ima srečo, da so vsi njegovi karamboli brez večjih posledic na ljudeh.Samo pleh vedno trpi.

Napaka, totalna…….
[/quote]

Tudi mene zanima kako izgleda tvoj dopust. Lahko napišeš?

Ne znam si predstavljati, da nimam izpita. Eno je, da nimaš recimo avta, če ga trenutno ne potrebuješ/ne zmoreš. Ne imeti izpita pomeni, da si odvisen od drugih. Skozi nekaj gnjaviš okoli, da te pride nekdo iskat, te nekam pelje…. Poznam to.
Izpit je mnogokje pogoj za službo.
Gre za neko splošno izobrazbo, zrelost, neodvisnost, da narediš korake v življenju naprej.
Drugo je, če imaš zdravstvene razloge.
Meni se to zdi nenavadno, ampak dokler imajo tako drugi, in me zaradi tega ne ovirajo, se me to ne tiče in me ne boli.

Tudi jaz ga nimam. Stara 42 let. Pa kaj, se sploh ne sekiram in ga ne pogrešam, ker se znajdem drugače,

Opažam, da tisti, ki napišete, da ste brez in da je vse ok, pišete v ednini. Torej nimate družine, kar pa je veliiiika razlika ali je posameznik brez avta ali je to cela družina.

In kaj je fora imeti izpit in biti brez avta? Oz ce avta ne nameravas imeti? Znal bom vozit, ceprav ne vozim? Z drugimi besedam daj 1000€ za nekaj, kar ne bos sploh uporabljal. Da gres pri zeleni cez cesto pa ne rabis imeti izpita 😉

In kaj je fora imeti izpit in biti brez avta? Oz ce avta ne nameravas imeti? Znal bom vozit, ceprav ne vozim? Z drugimi besedam daj 1000€ za nekaj, kar ne bos sploh uporabljal. Da gres pri zeleni cez cesto pa ne rabis imeti izpita 😉
[/quote]

Lahko nimaš telefona, tvoja izbira. Ampak ko bo nesreča in boš poiskal prvi telefon da pokličeš rešilca, boš pa menda vedel, kaj narediti? Dvigniti slušalko, odtipkati pravo številko, počakati na zvonenje, govoriti?
To je splošno znanje, enako kot voziti bicikel. Tega tudi ne znaš, ker ga trenutno nimaš?

Lahko nimaš telefona, tvoja izbira. Ampak ko bo nesreča in boš poiskal prvi telefon da pokličeš rešilca, boš pa menda vedel, kaj narediti? Dvigniti slušalko, odtipkati pravo številko, počakati na zvonenje, govoriti?
To je splošno znanje, enako kot voziti bicikel. Tega tudi ne znaš, ker ga trenutno nimaš?
[/quote]

Si pa dala primerjavo s telefonom in kolesom res. Ker za kolo pa res rabis imeti neko znanje poganjat 😂

Telefon je danes že nuja, recimo zaradi službe kar avto in izpit ni. Še vedno lahko hodis v sluzbo brez avta. Kolo se ponavadi clovek nauci peljati kot otrok, za izpit pa ne da ravno 1000€ mar ne?
Še vedno pa nisi razložila kaksna splošna izobrazba je izpit za avto, če avta ne uporabljaš? Briga me kdo ima prednost, kako se vozi v rondo, bla bla bla, če tega ne uporabljam. Da vem, da se cesto prečka na prehodu za pešce pri zeleni luči pa ravno ne rabim izpita.

Splošna izobrazba je recimo to, da se zavedaš, da vsi ravno ne mislijo enako, kar recimo tebi manjka 😉

Si pa dala primerjavo s telefonom in kolesom res. Ker za kolo pa res rabis imeti neko znanje poganjat 😂

Telefon je danes že nuja, recimo zaradi službe kar avto in izpit ni. Še vedno lahko hodis v sluzbo brez avta. Kolo se ponavadi clovek nauci peljati kot otrok, za izpit pa ne da ravno 1000€ mar ne?
Še vedno pa nisi razložila kaksna splošna izobrazba je izpit za avto, če avta ne uporabljaš? Briga me kdo ima prednost, kako se vozi v rondo, bla bla bla, če tega ne uporabljam. Da vem, da se cesto prečka na prehodu za pešce pri zeleni luči pa ravno ne rabim izpita.

Splošna izobrazba je recimo to, da se zavedaš, da vsi ravno ne mislijo enako, kar recimo tebi manjka 😉
[/quote]

Ne, jaz čisto razumem, da se najdejo tudi taki, kot si ti, boh ti požegnej, ni ti treba delati izpita. Bodi pa tako prijazen in meni pusti MOJE mnenje, če ti je že tako lepo jasno, da vsi ne mislimo enako?

Ne, jaz čisto razumem, da se najdejo tudi taki, kot si ti, boh ti požegnej, ni ti treba delati izpita. Bodi pa tako prijazen in meni pusti MOJE mnenje, če ti je že tako lepo jasno, da vsi ne mislimo enako?
[/quote]

Nisem jaz tisti, ki je trdil, da je izpit za avto neka splošna izobrazba, nisi pa niti v drugem komentarju razložila kakšna izobrazba ampak samo neke smešne primerjave.

Zame je izpit za avto nekaj samoumevnega. Zdrav človek, z opravilno sposobnostjo, bi moral imeti izpit. To je normalno pričakovanje. Tako kot pričakuješ od enoletnika, da bo shodil. Razlogi, da mladi nimajo sredstev itd. ne pijejo vode. Za čike, kofetkanje, alko, droge pa imajo? Ne prelagaj na državo, da poskrbi za vse.
[/quote]

Imeti IQ saj nad številko čevljev naj bi bilo tudi samoumevno pa zgleda pri tebi ni. Kot delodajalec bi bila pa ena tistih, ki cvili po TVju kako ni kadra. No saj nekateri debilni delodajalci res ocenjujejo kandidata po izgledu oz v tvojem primeru če ima izpit za avto, potem pa cvilijo kak kader imajo

New Report

Close