Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj si mislite o 30-letniku, ki nima izpita za avto?

Kaj si mislite o 30-letniku, ki nima izpita za avto?

Nisem jaz tisti, ki je trdil, da je izpit za avto neka splošna izobrazba, nisi pa niti v drugem komentarju razložila kakšna izobrazba ampak samo neke smešne primerjave.
[/quote]

Ne, ampak sem trdila jaz. In kaj zdaj? Samo ti veš, zakaj ti je tako velepomembno, da obvelja izključno tvoje mnenje, čeprav menda zagovarjaš pravico, da vsak misli po svoje?
Danes imaš z mano toliko dela, da sproti pozabiš, kaj si kje napisal ;(

Pa si sam ali imaš družino? Po moje si sam, kar bi še razumela, da pa imaš dva otroka in vso kramo za 4 ljudi vlačit po avtobusih in vlakih, čakat na postajah….no go
[/quote]

Ne boš verjel/a, vse se da, če se hoče……pač ne vlečeš pol bajte s sabo…..

Tudi mene zanima kako izgleda tvoj dopust. Lahko napišeš?
[/quote]

Kaj ima pa to veze s tem, ali imam avto ali ne? A ti greš na dopust zato, da potem z avtom okoli noriš ali kaj?

Si pa dala primerjavo s telefonom in kolesom res. Ker za kolo pa res rabis imeti neko znanje poganjat 😂

Telefon je danes že nuja, recimo zaradi službe kar avto in izpit ni. Še vedno lahko hodis v sluzbo brez avta. Kolo se ponavadi clovek nauci peljati kot otrok, za izpit pa ne da ravno 1000€ mar ne?
Še vedno pa nisi razložila kaksna splošna izobrazba je izpit za avto, če avta ne uporabljaš? Briga me kdo ima prednost, kako se vozi v rondo, bla bla bla, če tega ne uporabljam. Da vem, da se cesto prečka na prehodu za pešce pri zeleni luči pa ravno ne rabim izpita.

Splošna izobrazba je recimo to, da se zavedaš, da vsi ravno ne mislijo enako, kar recimo tebi manjka 😉
[/quote]

Splošna izobrazba je, da če se voziš z nekom in mu postane slabo ali sumiš, da ima infarkt, hitro prevzameš vozilo ali ga pelješ na urgenco. To je splošna izobrazba. In velik hendikep, če je nimaš. Zgodilo se je namreč meni. Vožnja z avtom je tako kot uporaba računalnika. Ni absolutno nujna za preživetje, zelo pa olajša življenje. In človek omejuje, če tega ne zna.

Kaj ima pa to veze s tem, ali imam avto ali ne? A ti greš na dopust zato, da potem z avtom okoli noriš ali kaj?
[/quote]

Me pač zanima kako tvoj dopust izgleda, samo to.
Jaz z avtom nikamor ne norim. Če gremo na hrvaško obalo se moramo tja nekako pripeljat, če gremo v tujino z avionom, tam običajno avto najemamo da si kaj ogledamo, pa tudi letališča nimam na dvorišču.
Ti imaš pa očitno že razloge da nočeš povedat.Si kar predstavljam kako izgleda….lep dan.

zakaj te res to moti avtorica? Imaš opraviti kaj z zrcaljenjem svojih travm na druge? Je po tvoje vsak posameznik, ki se odloči, da ne bo imel otrok, mentalno zaostal? Za vse rabite razlago, da bi ustregla vašim pričakovanjem?? Vsi morejo živeti tako kot ste si vi zamislili? Se vsi moremo zgledovati po ostalih? Nas osrečujejo iste stvari? Vse vam je nujno imeti, le kanček razuma ste pozabile doma današnje feministke? Sem star 30 let in nimam izpita. Sem živ, na srečo zdrav…je kaj narobe s tem, da nimam istih želj kot vi? Mora biti logična razlaga zakaj nimam izpita? Jaz žal ne najdem logične razlage zakaj se obremenjujete z drugimi in tudi ne iščem nobenih povezav. Lp, Matej

No evo, dokaz, da je brezveze obsojat nekoga in sklepati nekaj na pamet. Tudi sam sem pred leti, ko sem delal v hotelu, spoznal eno prijetno punco s podobno izkušnjo, ki ji je nagnala tak strah v kosti, da se je enostavno odločila, da izpita ne bo nikoli naredila. Sicer ne poznam podrobnosti o nesreči, je pa bilo jasno, da je bilo nekaj hudega. Ker je prišla na dopust pa je res nisem imel namena zasipat z vprašanji, ki bi jo spravile v nelagodje. Aja, pa še na eno bivšo sosedo sem se spomnil, ki je zgubila moža v prometni…skupaj sta se peljala, ko je počilo…grozno! Težko si je že zamislit tako tragedijo, kaj šele, da bi občutil na lastni koži.

Sam sem si izpit vedno zelo želel, avto smo mulci vozili že v osnovki, vseeno pa sem s pridobivanjem vozniške začel ob koncu srednje šole, ko sem se bližal 20im letom. Meni osebno je lastno vozilo nuja, ker mi pomeni velik del svobode. Res si ne predstavljam, da bi bil odvisen od drugih ali od javnega prevoza. Ko se spomnim, se vsedem v avto in odpeljem. Kadarkoli in kamorkoli mi pač paše. Včasih pobašem bicikel ali rolerje s seboj in se grem malo rekreirat. Že samo do šihta in nazaj bi v najboljšem primeru porabil pol ure (predvidevam), z avtom pa mi vzame 15 minut, pa še vse opravke spotoma lahko opravim brez vsakršnega problema.

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Kateri med vami ‘carji’ je naredil izpit brez pomoči očija in mamice?

Vprašanje ni namenjeno rojenim v jugoslaviji.

Res malo nepraktično, a če mu drugega ne fali, ni tako hudo.

Imeti IQ saj nad številko čevljev naj bi bilo tudi samoumevno pa zgleda pri tebi ni. Kot delodajalec bi bila pa ena tistih, ki cvili po TVju kako ni kadra. No saj nekateri debilni delodajalci res ocenjujejo kandidata po izgledu oz v tvojem primeru če ima izpit za avto, potem pa cvilijo kak kader imajo
[/quote]

Nisem pisala o izgledu, ampak o izpitu za avto, za kar smatram, da ima vsak normalen človek. Tisti, ki nimajo, pri meni dobijo etiketo, da je z njimi nekaj narobe. Ampak do sedaj še nisem zasledila takšnega hudega primerka.

Nisem pisala o izgledu, ampak o izpitu za avto, za kar smatram, da ima vsak normalen človek. Tisti, ki nimajo, pri meni dobijo etiketo, da je z njimi nekaj narobe. Ampak do sedaj še nisem zasledila takšnega hudega primerka.
[/quote]

Tudi sama sem se za izpit odločila šele sedaj, v poznih dvajsetih. Med študijem V Sloveniji izpita nisem potrebovala, uporabljala sem prevoze ali vlak. Med študijem v Nemčiji nanj sploh nisem pomislila, njihova infrastruktura je super. Do delovnega mesta sem vedno prišla z javnim prevozom, v lepem vremenu pa pogosto tudi s kolesom.
Denar sem namesto v izpit vložila v potovanja in verjamem, da sem videla v življenju več od vas, ki niste prišli dlje od sosednje vasi in si mislite kako ste z izpitom nekaj posebnega.
Se strinjam, da je uporabna zadeva, ne pomeni pa, da smo tisti, ki smo brez izpita, zaostali. Osebno nisem čutila potrebe, da bi ga imela. Seveda se je to spremenilo, zato sem se odločila, da ga opravim. Če pa zato pri tvoji omejeni miselnosti dobim neko vrsto etikete, pa mi je resnično vseeno.

Na Nizozemskem se profesorji pripeljejo na delo s kolesom, pri nas pa vsak z osnovno šolo misli, da ima poseben status, ker vozi avto in za vsakega, ki odstopa od povprečja, menite da je luzer 🙂

Hum. Sem 30-letnica brez izpita za avto. Kakšna zanimiva sklepanja o ljudeh na podlagi tega, da nimajo izpita 🙂

Zakaj ga sama nimam?
Nimam zares dobrega razloga za, ali pa konec koncev proti. V srednji šoli sem delala cpp kot izbirno vsebino, narejeno imam prvo pomoč. Ker je bila finančna situacija takrat neugodna, si ur voženj nisem mogla privoščit. Starši so mi takrat sicer nekako želeli financirat, vendar je bila njihova še neugodnejša in ju nisem hotela obremenjevat, sem rekla bom že sama, ko bom pri denarju.

No, od tega je skoraj 13 let. Vmes se je zgodilo zelo hektično življenje, prežeto z izobraževanjem in veliko količino dela. Že nekaj let finance niso več problem, je pa želja po izpitu in motivacija za opravljanje izpita praktično neobstoječa. Od 12. leta se namreč že vozim povsod s kolesom, hodim peš ali pa z javnim prevozom in mi je to prav tako naravno, kot nekomu, ki se vsede v avto.

Živim v našem glavnem mestu v eni izmed sosesk blizu centra. Živim sama, nimam otrok.
Moje delo je oddaljeno 15 min peš, 7 min s kolesom, z avtom pa mi google maps naračuna poprečno 6 min vožnje. Če hočem, lahko delam tudi od doma. Trgovina, banka in pošta so dve minuti stran, večji nakupovalni kompleks pa približno 12 min s kolesom v isti smeri.

Partner, ki avto sicer ima, čez teden dela v drugem mestu. Če grem k njemu, grem z vlakom ali s prevozi. Na vlaku dejansko kar veliko postorim (na laptopu), kot sopotnica v avtu malo težje, ker mi rata slabo.

Na dopust še nisem šla sama, vendar ne vidim zares neke hude prepreke, če bi želela it. Tukaj se mi zdi to, da nimam avta, še največji minus. Pa ne mislim za po Sloveniji ali Evropi, želim si recimo obiskat jug ZDA in tam brez avta najbrž ne bi šlo.

Stroški mojega prevoza mesečno se povprečno gibljejo nekje okoli 30-40 €, kar je plačilo za javni prevoz in taxi (večinoma pozimi, ko je vreme preslabo, da bi šla peš).
Servis za moje staro rogovo kolo (stalo je 20 €) stane tam okoli 40 € vsake dve leti. Vsaj dvakrat letno mi poči guma, kar nanese še nekih 20 € z zamenjavo vred. Letos moram recimo zamenjat sedež, pa bo to še dodatnih 50.
Za bencin, ko si delimo vožnje, tako pavšalno morda nekih 100 €, res odvisno od situacije in dolžine voženj. Če moram kam it izven mesta, grem ponavadi s prevozi.org, če ne z vlakom ali avtobusom. 3 € letno dam še za bicikelj, če je res kriza. Najbrž sem še kaj pozabila, ampak vse skupaj ne nanese blizu stroškom avtomobila (z zavarovanji, gumami, registracijami, itd.). Čeprav denar danes ni problem, se avto za mojo situacijo zdi precej neumna naložba.

Zelo redko koga prosim za prevoz. Ko res ni druge opcije ali pa je časovno neizvedljivo. Seveda se človeku na nek način oddolžim, ali je to kava, pivo al pa denar za bencin.

Popolnoma razumem ljudi, ki ne morejo brez avta oz. izpita. Ampak poleg zgoraj omenjenih potovanj se mi zdi za mojo situacijo avto uporaben le za prenašanje težjih stvari. Praški, flaše, selitve in podobna jajca. Zemlja za rože recimo 🙂 Seveda je super, da znaš vozit, če koga zraven tebe sune infarkt, ampak možnosti za to so najbrž majhne. Mogoče je življenje počasnejše, kdaj kje izgubim kakšno uro časa več, kdaj pa jo najbrž tudi pridobim. Ni pa v tem nobene tragike in da se živeti brez tega znanja. Prav normalno, če ti to življenski stil omogoča.

Mogoče ga bom šla kdaj delat, ampak na listi stvari, ki bi jih rada postorila, je izpit nekje na repu. In za to konec koncev gre: če imajo ljudje pač drugačne prioritete in življenski slog, jih to avtomatično ne dela lenuhe. To bi pa lahko bila splošna izobrazba.

Tudi sama sem se za izpit odločila šele sedaj, v poznih dvajsetih. Med študijem V Sloveniji izpita nisem potrebovala, uporabljala sem prevoze ali vlak. Med študijem v Nemčiji nanj sploh nisem pomislila, njihova infrastruktura je super. Do delovnega mesta sem vedno prišla z javnim prevozom, v lepem vremenu pa pogosto tudi s kolesom.
Denar sem namesto v izpit vložila v potovanja in verjamem, da sem videla v življenju več od vas, ki niste prišli dlje od sosednje vasi in si mislite kako ste z izpitom nekaj posebnega.
Se strinjam, da je uporabna zadeva, ne pomeni pa, da smo tisti, ki smo brez izpita, zaostali. Osebno nisem čutila potrebe, da bi ga imela. Seveda se je to spremenilo, zato sem se odločila, da ga opravim. Če pa zato pri tvoji omejeni miselnosti dobim neko vrsto etikete, pa mi je resnično vseeno.

Na Nizozemskem se profesorji pripeljejo na delo s kolesom, pri nas pa vsak z osnovno šolo misli, da ima poseben status, ker vozi avto in za vsakega, ki odstopa od povprečja, menite da je luzer 🙂
[/quote]

Ti si pa cvetka. 🙂 Ti si takrat vložil ta denar v potovanja, mi ga pa zdaj. Na koncu smo na istem. Al kaj si hotela povedat?

Ti si pa cvetka. 🙂 Ti si takrat vložil ta denar v potovanja, mi ga pa zdaj. Na koncu smo na istem. Al kaj si hotela povedat?
[/quote]

Morda, da je brez veze obsojati?

Ti si pa cvetka. 🙂 Ti si takrat vložil ta denar v potovanja, mi ga pa zdaj. Na koncu smo na istem. Al kaj si hotela povedat?
[/quote]
Moj komentar je bil replika na komentarje določene osebe, kar je razvidno iz citata. Če razumeš o čem govori predhodnica in si pismen, potem boš razumel tudi moj komentar.

Zato, ker si bom sedaj plačala izpit, ne pomeni, da ne bom imela denarja za kakšno potovanje. Definitivno pa pri tej starosti nimam več toliko časa. Potovati, ko si mlad, je popolnoma drugače 😉 Tako, da nismo na istem 🙂

Morda, da je brez veze obsojati?
[/quote]

Ampak saj je obsodila. Vse, ki so raje delali izpit, kot potovali.


Moj komentar je bil replika na komentarje določene osebe, kar je razvidno iz citata. Če razumeš o čem govori predhodnica in si pismen, potem boš razumel tudi moj komentar.

Zato, ker si bom sedaj plačala izpit, ne pomeni, da ne bom imela denarja za kakšno potovanje. Definitivno pa pri tej starosti nimam več toliko časa. Potovati, ko si mlad, je popolnoma drugače 😉 Tako, da nismo na istem 🙂
[/quote]

No, še sreča, da je večini dano oboje.

Ampak saj je obsodila. Vse, ki so raje delali izpit, kot potovali.
[/quote]

Ti pa obsojaš v obratno smer; ali je res pomembno ali je prej jajce ali kura? Tako, da 🙂

Ampak saj je obsodila. Vse, ki so raje delali izpit, kot potovali.
[/quote]
Več kot očitno nisi sposoben razumeti napisanega, zato pa pišeš neumnosti. Kar trdiš ne drži, nikjer nisem napisala, da kogarkoli obsojam. Prvoten komentar pa je bil namenjen izključno določeni osebi, ki misli, da tisti brez izpita niso normalni (je bil na določenem mestu malo piker, ampak si je zaslužila). In sedaj ti brezveze kompliciraš 🙂

No, še sreča, da je večini dano oboje.
[/quote]

Kot vsak človek, sem v mladosti naredila prioritete, ki so očitno bile drugačne od tvojih (nič mi ni bilo dano). Ne razumem zakaj te to moti. Vsak je svoje sreče kovač.

Jaz se sprašujem, če ti nikoli nisi imela orožne listine ali pa so ti jo odvzeli? 😛
[/quote]

A se kje tebi en cez tica zapeljal z 19kami,da nimas jajc priznat, da si se motil na politicnem cveku?

Kaj pomeni, če si pri tridesetih brez izpita? Da si preveč napihal. To je. Jaz sem že štirikrat izgubil izpit zaradi pijače. Pa nisem zaradi tega neka pošast, kot vi mislite. A volim da popijem, jebiga. To je zdaj v tej demokraciji in svobodi največji greh. Ti si potencialni morilec! Potencialni morilec si lahko tudi, če prodajaš pohištvo, gorljive elemente, zaradi katerih bajta zgori, pa še cela ulica, pa te nihče nima za morilca.

Ti si pa cvetka. 🙂 Ti si takrat vložil ta denar v potovanja, mi ga pa zdaj. Na koncu smo na istem. Al kaj si hotela povedat?
[/quote]

Kolikor pravi google je cena ure vožnje nekje 26€, če jih kupiš v paketu. Za opravljanje izpitne vožnje potrebuješ vsaj 40ur. Če narediš izpit s 50 urami, te stane 1300€ + CPP in izpitna cca dodatnih 200€. Torej te stane vozniško dovoljenje nekje 1500€.

Pri takšnem znesku težko govoriš o nekih potovanjih (množina – vsaj 3 potovanja).

A se kje tebi en cez tica zapeljal z 19kami,da nimas jajc priznat, da si se motil na politicnem cveku?
[/quote]

1. Zlagala si se, da si klicala na upravno enoto. Še vedno čakamo na posnetek pogovora z referentko, ki si ga obljubila. :)))))))))))))))))))))) Ni, ga ni. 2. v Političnem čveku je vsakemu, ki je vsaj polpismen, jasno, da nimaš pojma. Trdim celo, da oseba, ki tako zelo slabo pozna predpise kot ti, ne bi smela posedovati orožja. 3. Obsedena si s tičem in jajci. Očitno ti nečesa močno primanjkuje. 😛

Pa brez zamere, nič osebnega.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

New Report

Close