Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj si mislite o starejsih (samskih), ki zivijo skupaj z mamo?

Kaj si mislite o starejsih (samskih), ki zivijo skupaj z mamo?

Jaz sem 69 in tudi živim z mamo. Skuha ponavadi ona, jaz pa odnesem smeti in jo zapeljem kam, ker je na vozičku. Mi pa pogosto zmanjka časa, ker veliko pomagam v cerkvi. Se dobro razumeva, ker sva obe verni.

Živim z mam. Ona 300€ penzije, jaz 1200€ plače. Skupaj so stroški manjši.
Ne, ni mi dolgčas, nikoli. Zakaj bi mi bilo? Imam cel kup hobijev, vedno mi manjka časa. DOkler bo zdravje, mi ne bo dolgčas.
Kaj bom na stara leta? Odvisno od zdravja. Dokler bo zdravje, bom uživala. Ko pa ne bozdravja bom pa podobno kot drugi stari ljudje, šla v dom za ostarele.
Ne, hiša ni prazna. Je pa fajn, ko ni vpitja in dretja otrok.
Mamin sinček pa nisem, ker sem ženska.

So mi pa osebe, ki pričakujejo, da bodo na stara leta visele na svojih otrocih, defektne. Pač defektne osebe štepajo otroke za to, da na stara leta na bodo osameljene,.
Osebe, ki ne razumejo, da nekdo ali ne želi ali ne more imet otrok, so defektne.
[/quote]

Sama sebe postavljaš na laž.
Po tvoji logiki je torej tvoja mati defektna, ker te je naštepala, da na starost ni osamljena in da ji denarno pomagaš.

Moj stric se je v mladosti zaljubil v dekle, katero mu je potem speljal najboljši prijatelj.
Od silnega razočaranja (in ker je bil precej težek karakter) je ostal doma pri mami in očetu. In je 80-letna babica kuhala in prala za 55-letnega dedca…
Potem je babica umrla in stric ni vedel, kako in kaj.
Je mislil priti kar k nam. Pa mu je oče jasno povedal, da ne bo šlo. In si je kupil pralni stroj ter začel kuhati ali pa je hodil ven.
Zdaj je stric obnemogel, a ne želi v dom.
Tudi ne pusti, da pridejo k njemu patronažne delavke.
Zabavno.

Tudi jaz sem ena od tistih, ki živi z mamo. Sem edinka. Za mamo skrbim, ji pomagam, tudi finančno, saj imam kar dobro plačo, ona pa majhno penzijo. Lepo se razumeva. Nimam moža in otrok, čeprav sem imela kakšno resnejšo zvezo. Nad nekim moškim sem bila zelo razočarana in priznam, da me je do njih kar minilo. Ne iščem, čeprav mi pravijo, da dobro izgledam in da bi si z lahkoto našla primernega moškega zase. Otrok nimam, ker si jih nisem nikoli želela in mi ni žal.

Imam pa precej dejavnosti, aktivno sodelujem v raznih društvih, organiziramo potovanja in izlete, pa se imamo prav fajn. Dolgčas mi ni nikoli, včasih je dan celo prekratek za vse, kar imam v planu. Rada se družim s prijateljicami, nekatere so poročene, druge ločene. Skupaj dostikrat kam gremo, tudi na dopust ali kakšno potovanje. Všeč mi je življenje, ki ga živim in mi ni jasno, da smo taki ljudje za nekoga “defektni”. Če naštepaš nekaj otrok, potem nisi “defekten” ali kako?

Ko mame ne bo več, bom pač sama. Za družbo se ne bojim, da bi mi jo zmanjkalo. Če bi se zgodilo, da ne bom več mogla skrbeti zase, bom šla v dom, navsezadnje si za ta namen tudi nekaj denarja dajem na stran. Sem pa prepričana, da bodo v domu tudi ženske, ki so imele več otrok, ne samo enega. Sama sprejemam vse ljudi, naj živijo, kakor želijo. Nikogar ne obsojam in se iz njega ne delam norca, saj človek nikoli resnično ne ve, kako je biti v koži nekoga drugega.

Ne mislim kaj dosti, ker o tem ne razmišljam in v to nisem osebno vpletena, torej se me ne tičejo. Njihove odločitve njihova življenja. Poznam jih nekaj, moških in žensk, nekateri so moji prijatelji, vsebine zgodb in osebnosti so tako različne, da je nemogoče posploševati. Eni imajo dejansko določene osebnostne motnje, drugi čustvene, tretji socialne, četrti … za ostale pa pravzaprav ne moreš najti nobene slabe lastnosti. Kot sem rekla, imajo pravico do tega, da o svojem življenju odločajo sami. kaj mi mislimo o njihovi odločitvi, je irelevantno. Vsaj dokler nas osebno ne zadene. Ko/če bi me, priznam, da bi se določenih razmerij (npr. partnerskih) z njimi izognila.

Kaj pa mansardarji? Tudi ti živijo celo življenje s starši. A to je pa kaj drugače?

Vsekakor imam o starejših samskih, ki živijo z mamo lepše mnenje kot o tistih, ki privlečejo v skupno bivanje z mamo še partnerja in otroke.

Dosti moških gre nazaj k mami po ločitvi. Ženi in otrokom pustijo stanovanje in plačujejo preživnino, zato ne ostane dovolj za najemnino.
Zanimivo bi bilo vedeti, koliko žensk, ki sodite take moške, je ločenih in so nekoga spravile v tak položaj, ko mora v zrelih letih začeti znova.

40, 50, 60 + letniki, ki živijo z ostarelimi mamicami so dejansko uničeni ljudje.
Mame so jim porezale krila in jih prisesale nase, imajo jih namesto partnerja.
Pod krinko ljubezni in skrbi do njih, so jim od malega prale možgane in manipulirale z njimi, da zdaj ti reveži sploh ne znajo razmišljati s svojo glavo in živeti brez mamice.

Kako pa naj gredo od doma?
Kdo bo skrbel za njihovo mamo, pa ji pomagal, pa ji delal družbo?
Pa edino in samo mama dobro vé kaj je najbolje zanj!!!
Žalostno je videti 40, 50, 60 letnika, ki se drži svoje 80 + letne mamice za krilo.

Žal imajo ti stari deci – porezana krila (z namenom), da ne morejo “odleteti” od doma!

Kaj naj rečem?
Sprevrženo. Bolano. Ogabno.

Da bi mogla jaz prezivljati svojega otroka na stara leta ma ga vrzem vn. Seveda si morjo najdid svoje bivalisce. Sploh pa tisti ta pametni k se tu gor glasjo so sam ene razvajeni starci. Zato pa po cele dneve tu visite. Piste zdej itak me boli k za vase mnenje

To pomeni, da tak moški sploh ni finančno samostojen. Kajti preživnina je znesek, ki bi ga tudi v primeru, da je družina skupaj, kot oče prav tako moral prispevati za otroke.

To pomeni, da tak moški sploh ni finančno samostojen. Kajti preživnina je znesek, ki bi ga tudi v primeru, da je družina skupaj, kot oče prav tako moral prispevati za otroke.
[/quote]
Ja? In dodatna najemnina? In dodatni stroški? Po potrebi dodaten avto, medtem ko je bil prej dovolj eden za družino? Ločeno dopustovanje? Sploh veš, koliko dodatnih izdatkov prinese s seboj ločitev?
Ločitev je finančna katastrofa za celo družino. Pika.

Najboljse je ce sam s svojo druzino se pravi ti in tvoji otroci.
Nikoli si nisem zelela da bi zivela z mojo mami ali ocetom saj sm jim tako dokazala da sem pripravljena na samostojno pot in ne da se jih drzim za kiklo se celo zivljenje. Seveda so pri meni kadarkoli dobrodosli.

HOTEL MAMA.

Velja ta tvoja teorija tudi za ženske oz. hčere, ki živijo z materami?

Kaj pa mansardarji? Tudi ti živijo celo življenje s starši. A to je pa kaj drugače?
[/quote]

To so šele zajedalci. Mož, žena + 3 otroci … se kao igrajo družino in samostojnost v mansardi pri starših!
V resnici pa jim starci na vsakem koraku pomagajo, financirajo in izpolnjujejo želje, in potem ti, ki so na svojem v mansardi … z lahkoto vse postorijo, služba, otroci, kosilo, hobi ….vse jim znese … in radi rečejo:
– VSE SE DÁ, SAMO ORGANIZACIJA JE POMEMBNA.
– VSE SI LAHKO PRIVOŠČIŠ, SAMO DENAR MORAŠ ZNAT ZASLUŽIT IN OBRAČAT.

Poznamo mi take junake ….

To pomeni, da tak moški sploh ni finančno samostojen. Kajti preživnina je znesek, ki bi ga tudi v primeru, da je družina skupaj, kot oče prav tako moral prispevati za otroke.
[/quote]
Ja? In dodatna najemnina? In dodatni stroški? Po potrebi dodaten avto, medtem ko je bil prej dovolj eden za družino? Ločeno dopustovanje? Sploh veš, koliko dodatnih izdatkov prinese s seboj ločitev?
Ločitev je finančna katastrofa za celo družino. Pika.
[/quote]

Ja, zakaj se pa potem sploh ločijo?
Skupaj naj ostanejo, da ne bo katastrofe za celo družino……

Velja ta tvoja teorija tudi za ženske oz. hčere, ki živijo z materami?
[/quote]

Tudi.
Njih so pa gospodovalne in manipulativne mame popolnoma uničile.
V večini jim sploh ne dovolijo dihat, non stop jim solijo pamet, nadzirajo vsak njihov gib in vse kar naredijo – ni dovolj dobro. Zna mama veliko bolje.
Take hčerke/ hčere imajo ponavadi zelo, zelo nizko samozavest, ki so jim jo mame zbijale tekom življenja.
Potem pa beremo tukaj gor jamranje starih 40 + letnih devic (ki si ne morejo najti partnerja) … kako jim mama vsak dan uničuje življenje, a nima moči, da bi šla na svoje.

To pomeni, da tak moški sploh ni finančno samostojen. Kajti preživnina je znesek, ki bi ga tudi v primeru, da je družina skupaj, kot oče prav tako moral prispevati za otroke.
[/quote]
Ja? In dodatna najemnina? In dodatni stroški? Po potrebi dodaten avto, medtem ko je bil prej dovolj eden za družino? Ločeno dopustovanje? Sploh veš, koliko dodatnih izdatkov prinese s seboj ločitev?
Ločitev je finančna katastrofa za celo družino. Pika.
[/quote]

Saj ravno o tem govorim. Če to postane problem to pomeni, da oseba ni finančno samostojna, ampak potrebuje še nekoga zraven, da se ji izide…

*******Potem pa beremo tukaj gor jamranje starih 40 + letnih devic (ki si ne morejo najti partnerja) … kako jim mama vsak dan uničuje življenje, a nima moči, da bi šla na svoje. ******

Ne da nimajo moči da bi šle na svoje, so prelene in preveč nesposobne, da bi zaslužile toliko, da bi lahko same samostojno živele.

Takega dedca, ki bi jih preživljal in jim stregel še naprej, (kuhal, pral, rit odnašal….) tako ko so jo prej starši, je pač težko najdt.

Saj. O tem govorim. Velja pa za oboje – tako moške kot ženske. In glede na to, kakšne so pri nas preživnine, tudi le-te ne morejo biti razlog/vzrok za finančno nesamostojnost. Še manj zato, ker je za otroke treba tudi finančno skrbet ne glede na to ali je družina skupaj ali gre narazen.

kar nekaj starejših fantov okoli 40+ in 50+ poznam, ki so ostali sami privezani na svoje mame zaradi manipulativnih mam. Skozi jim solijo pamet, najedajo njihovo vest, tudi ženska ni bila nobena po volji mami….kakorkoli, ti fantje, sedaj že moški v zrelih letih, se niso sposobni oddaljiti od mame, ker jih celo življenje psihično zlorabljajo …….problem so mame!!!

Se strinjam z napisanim.

Živim z mam. Ona 300€ penzije, jaz 1200€ plače. Skupaj so stroški manjši.
Ne, ni mi dolgčas, nikoli. Zakaj bi mi bilo? Imam cel kup hobijev, vedno mi manjka časa. DOkler bo zdravje, mi ne bo dolgčas.
Kaj bom na stara leta? Odvisno od zdravja. Dokler bo zdravje, bom uživala. Ko pa ne bozdravja bom pa podobno kot drugi stari ljudje, šla v dom za ostarele.
Ne, hiša ni prazna. Je pa fajn, ko ni vpitja in dretja otrok.
Mamin sinček pa nisem, ker sem ženska.

So mi pa osebe, ki pričakujejo, da bodo na stara leta visele na svojih otrocih, defektne. Pač defektne osebe štepajo otroke za to, da na stara leta na bodo osameljene,.
Osebe, ki ne razumejo, da nekdo ali ne želi ali ne more imet otrok, so defektne.
[/quote]

Torej, tvoja mami tudi sodi med defektne osebe, ki so naštepale otroke za to, da na stara leta ne bodo osamljene, a ne?!


Deloma so problem mame, deloma pa tudi očetje, ki so zadnjih 30+ let izgubili svojo testosteronsko avtoriteto in dovolili estrogensko prevlado.

New Report

Close