Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj si mislite o starejsih (samskih), ki zivijo skupaj z mamo?

Kaj si mislite o starejsih (samskih), ki zivijo skupaj z mamo?

Verjamem, da je ogromno različnih razlogov, zakaj nekateri samski odrasli živijo skupaj s starši. Od komoditete do tega, da pač ni druge možnosti. In najbrž še 100 variant vmes.
Poznam samo eno žensko pri petdesetih, nikoli ni imela partnerja, s katerim bi skupaj živela, pred par leti je ostala brez službe, zato je oddala svoje stanovanje in se preselila k staršem.
Sicer se pa ne ukvarjam kaj dosti s tem, kako drugi živijo in zakaj tako in ne drugače.


Saj problem niso preživnine.
Če greš na svoje, moraš plačati najmanj 400 evrov za najemnino vsaj enosobnega stanovanja (če otroci redno hodijo k tebi, morajo imeti vsaj minimum prostora zase) in najmanj 150 evrov stroškov, ki so prej šli iz skupnega proračuna. Pri povprečnih plačah pa veš, koliko je to. Plus da si fer do otrok in plačuješ dostojno preživnino, ti takoj ostane malo ali nič.
Ogromno moških v zahodnih državah ali v Ameriki konča v avtu ali celo kot brezdomci. To ni jamranje, saj nisem moški, pač pa suhoparna monetarna posledica ločitev.

Se strinjam z napisanim.


Saj problem niso preživnine.
Če greš na svoje, moraš plačati najmanj 400 evrov za najemnino vsaj enosobnega stanovanja (če otroci redno hodijo k tebi, morajo imeti vsaj minimum prostora zase) in najmanj 150 evrov stroškov, ki so prej šli iz skupnega proračuna. Pri povprečnih plačah pa veš, koliko je to. Plus da si fer do otrok in plačuješ dostojno preživnino, ti takoj ostane malo ali nič.
Ogromno moških v zahodnih državah ali v Ameriki konča v avtu ali celo kot brezdomci. To ni jamranje, saj nisem moški, pač pa suhoparna monetarna posledica ločitev.
[/quote]

Ja. Torej tak človek ni finančno samostojen, ne?

Raje plačujem najemnino za majhno stanovanje kot pa da bi živela pod streho svojih staršev. Enostavno ne odrasteš, če ostaneš s starši. Ni zdravo za psiho.

Boljše v majhni sobici, samo da si samostojen, ker če ne te večno smatrajo za majhnega otroka. Kdor ima možnost je najbolje, da se odseli na svoje in se osamosvoji.

Kaj pa mansardarji? Tudi ti živijo celo življenje s starši. A to je pa kaj drugače?
[/quote]

Seveda je drugače- Bistveno drugače. Če je nekdko samski, pomeni to eno osebo. Če ni samski pa pomeni še enega tujega človeka zraven in ponavadi še kaka dva otroka. TOrej kar štiri osebe, namesto ene.

Ja in po možnosti še stroškov ne plačujejo, stari starši pa morajo skrbet za njihove otroke.
VIsijo na svojih staršvih, v kompletu z dedcem oz babo pa še otroki.

Imeti partnerja in otroke je lahko ena najbolj dolgočasnih stvari v življenju.

Kot si ugotovila, niso sami. Takrat pa jim ne bo treba skrbeti še za bolehno ženo. Ko pa sami ne bodo zmogli pa bodo odšli v dom za ostarele.

Kaj pomeni izraz “Mamin sinček”? Aja to ti pa dela težave… Izraz namreč pomeni, da je njegova mati pomembnejša od punce/žene – kar naroči mati on zvesto uboga, o vsem odloča mati… v glavnem ni mus, da “mamin sinček” sploh živi v isti hiši kot starši… Preden uporabljate izraze bi bilo dobro, da preverite njegov pomen…


Ja? In dodatna najemnina? In dodatni stroški? Po potrebi dodaten avto, medtem ko je bil prej dovolj eden za družino? Ločeno dopustovanje? Sploh veš, koliko dodatnih izdatkov prinese s seboj ločitev?
Ločitev je finančna katastrofa za celo družino. Pika.
[/quote]

Ja, zakaj se pa potem sploh ločijo?
Skupaj naj ostanejo, da ne bo katastrofe za celo družino……
[/quote]

Včasih to enostavno ne gre in je to najboljša rešitev tako za bivša partnerja, kot tudi za otroke, saj vpliva na njih zelo negativno, če se pod isto streho starša ne razumeta in se stalno prepirata.

Tudi sam sem ločen, star 28 let in imam 2 krasna otroka, vendar živim pri babici, saj bi te ob ločitvi ženske ponavadi (vsaj v mojem primeru) najraje slekle malo manj, kot iz gat.
Sama je gospa nezaposlena, ob ločitvi mi je zapustila 250€ kredita na mesec za še naslednjih 7 let, ki ga je potrebno plačevati naprej (seveda je pisan name, saj ni bila zaposlena nikoli, kar je sramota pri 31 letih z dvema majhnima otrokoma), poleg tega pa plačujem preživnine 380€ s tem da sta otroka polovico meseca pri meni, v tem času ko sta pri meni, pa se z njima ogromno ukvarjam in hodimo okoli, kar tudi ni zastonj, ampak lahko povem, da se v mesecu nabere kar konkreten znesek. Ker pa imamo v naši prelepi Sloveniji takšen sistem, da je vedno vse na strani matere in bolje slaba mati kot nobena, se še nekaj časa ne bo dalo ukreniti nič, saj jo država boža naprej, kako je revica boga, čeprav ima zaključeno diplomo iz tehnične smeri, vendar si revica ne more poiskati primerne zaposlitve glede na izobrazbo. Zame osebno je to lenoba in izkoriščanje sistema, saj pri dveh majhnih otrocih ne moreš ravno izbirati kaj boš delal, da jih boš nahranil. Je pa žalostno, da se ima za bog in batino, ker je zaključila diplomo in jo morajo preživljati otroci z otroškimi dodatki in preživnino njunega očeta, ki nima zaključene mature in je po njenem mnenju zaradi tega ničvreden.

Lahko le čakam, da se gospa odloči da bo potrebno začeti z delom in prispevati svoj delež ’razpadli’ družini, potem pa seveda dolgotrajni procesi na sodišču in morda mi bo po vsem tem končno uspelo iti na svoje, saj mislim, da je želja vsakega normalnega samskega ali ločenega moškega, da je samostojen in v svojem stanovanju/hiši. Razen če ima raje svojo mami, kot pa da si ustvari s svojo izbranko dom in družino. Je pa res da obstaja kar nekaj takšnih..zadnje čase se mi zdi, da vedno več.

LP

Za kaj je kredit?
Če sta otroka pol meseca pri tebi, imata deljeno skrbništvo, torej zakaj preživnina.
Tukaj je dosti zamolčanega in prirejenega, a ne?

Skrbništvo ni deljeno, ker ga ne da, saj bi tako ostala brez preživnine otrok. In na deljeno skrbništvo morata pristati oba starša in ga sodišče ne more določiti. Sam pa sem vztrajal pri stikih, da so mi dodeljeni tako, saj bi za svoja otroka naredil vse. Najprej sem plačeval 200€ preden smo imeli obravnavo in zraven otrokoma kupoval potrebščine, saj mi ogromno oblačil in stvari ni želela dati, otroka pa sta to potrebovala, kar sem tudi želel uveljaviti na sodišču. Imel sem tudi pisno strokovno mnenje vrtca in CSDja da sem bolj primeren starš, vendar se mi je sodnica na obravnavi smejala, dala skrbništvo njej in me malo manj, kot žalila, češ kaj mi pa je da kupujem otrokoma reči, če plačujem preživnino in da potemtakem vidim da 200€ ni dovolj in mi hotela postaviti 540€, saj je potrebno gledati trenutne razmere in glede na to da mama nima zaposlitve sem trenutno sam v boljšem finančnem položaju in moram prispevati več. Nekako smo prišli potem na 380€ (kljub kreditu 250€ na mesec) kar je bolano glede na stike in glede na moj prihodek 1100€ (s prevozom malico in stimulacijo).

Kredit pa je bil najet izključno le zaradi življenskih potreb. Ker nismo ravno imeli sreče pri stanovanjih kjer smo bivali (večinoma zaradi lastnikov zaradi norosti, ki je ob ogledu niso pokazali), smo se v petih letih morali 5x preselit kar za seboj potegne tudi ogromne stroške, ki jih je potrebno poravnati pred vselitvijo (1x varščina 1x provizija 1xmesečna najemnina,). Takrat pa sem imel tudi nižji prihodek (900€ s prevozom malico in stimulacijo), potrebovali smo tudi avto imeli vedno kup nepredvidljivih stroškov itd. Ona je tudi v tistem času pisala diplomo in imela prakso, kar je vlekla več kot 2 leti, medtem pa je bil prvi otrok v privatnem varstvu (300€), saj je bil na koncesijo zavrnjen zaradi prevelikega vpisa. V glavnem kredit je bil v teh petih letih porabljen na družini in v veri da se bo gospa zaposlila in bomo lahko končno splavali iz dolgov. Sam dobro vem da sem sam kriv, da sem vse to dopustil, zato takšne pridige prosim zadržite zase. Je bil pa porabljen za potrebe družine in po mojem mnenju bi mi morala tudi sama povrniti polovico kredita, oziroma ga polovico odplačevati. Ker pa ni zaposlena se ji ne da od nikjer vzeti, saj ima socialno podporo, ostali prihodki pa so ‘za otroke’, kar seveda ni. Dobiva 250€ socialne 260€ otroških dodatkov in 380€ preživnine, polovico meseca pa sta otroka pri meni in se še tukaj izogne stroškom. Biva že več kot eno leto v materinskem domu (kjer jo božajo kako je revica boga in kakšni smo moški in očetje prasci in so ji po enem letu še podaljšali bivanje, ne vem sicer na podlagi česa, lenobe morda?), kamor je ušla z otrokoma 2 dni po tem ko sem vložil zahtevo na CSD za prenehanje izvenzakonske zveze in ima tam mesečnega stroška sobe 180€, vrtce imata otroka zastonj, zavarovana sta po meni, tako da stroškov za polovico meseca, da bi imela z otrokoma za mojih 380€ mislim, da vsi vemo nima. V glavnem za bruhat že vse skupaj.

V Sloveniji je žal tako, da imajo ženske preveč pravic in premalo dožnosti, želijo pa biti enakovredne. Ne govorim zdaj, da so vse takšne saj to ni res, poznam pa ogromno primerom podobnih mojemu. Se strinjam s primeri, kjer je oče problem in izvaja nasilje nad otroki in partnerico –> takšnega je potrebno izžeti do zadnjega centa, da se malo zamisli. Žalostno pa je da tudi nas vse očete (nas je kar nekaj), ki se trudimo maksimalno in damo vse od sebe za naše otroke, mečejo v isti koš, kot tiste, ki so v pomeni besede oče totalno zgrešeni. Veliko žensk pa s takšno zakonodajo in pristranskostjo sodišča veselo izkorišča vse to, saj vedo da je zakon na strani žensk. Hja tudi sam bi doma sedel na riti in imel 1000€ na mesec in jamral da ni služb. Nihče mi ne more reči da služb ni, saj so že nekaj časa prišli nazaj časi, da potrebujejo delavce, vendar ljudje nočejo delati, saj raje visi na socialni podpori in se znajde zraven na drugačne načine.

Starši živijo sami, odrasla oseba sama. Zakaj je bolje živeti ločeno, če nimaš želje ali potrebe iskati partnerja. Kakšna prednost se je vračati v svoje stanovanje, kjer je vse tiho in ti še vrat nihče ne zaloputne?
Meni se zdi bolje živeti skupaj, sodelovati pri opravilih, se družiti, a imeti vsak svoj kotiček kamor se lahko umakneš..

Kaj menim?
Da če predolgo živiš pri starših poštaneš čuden, saj moraš živeti po njihovih pravilih in moraš skakati
tako visoko kolikor oni hočejo. Ne hvala . Kurc gleda takšno življenje.
Boljše je živeti na svojem in imeti mir.

Ha,ha. Odvisno. Če imaš doma starša ,ki ti nenehno pijeta živce, ali mamo,ki je čustveni vampir je boljše živeti na svojem, če nočeš pristati v norišnici.
Pač poznam nekaj moških,ki živijo z svojo mamo ,pa so videti kot njihovi lakaji in malo zaostali.

Tudi moj podpis.
Potem še pa eni tašče branijo in prihajajo z komentarji mama je ena sama…

Takšne mame so čustveni vampirji,ki so privezali svoje otroke, sine ali hčerke na sebe.
Imajo svoje otroke za služabnike in jih tudi potem kasneje psihično uničijo.
Za mene so to grozni in obupni starši.

To so strupeni starši. V knjigi Strupeni starši je lepo opisano kako se rešiti boleče zapuščine strupenih staršev.

Tole pove samo, da ne znaš delat z denarjem oz. živiš preko svojih zmožnosti.
Stanovanje se najame direkt in ne prek agencije, tako odpade provizija. Paziš, kako delaš s stanovanjem, posledično dobiš varščino nazaj in jo položiš za naslednje stanovanje.

Kar se tiče preživnine – uporabi dokaze, da je otrok dejansko pri tebi polovico meseca in ne le na stikih.


Zakaj še teh gat, ki jih imaš na sebi, nisi dal bivši ?

Nekdo, ki se je znašel, da živi v odraslosti z mamo ali očetom, je to pač del njegove življenske zgodbe in če ne poznate ozadja in na splošno se nimate kaj vtikovati v to. To je tako kot bi tukaj odprli temo kaj mislite o penzionistih, o družinah, ki imajo otroke in slabo za njih skrbijo, na tak ali drugačen način, ali pa o tistih, ki ne marajo otrok ali jih imajo preveč radi, pa o tistih, ki živijo v podnajemu, pa o samohranilcih, ločencih, pa o tistih, ki imajo otroke z različnimi partnerji, pa o tistih, ki ne skrbijo za svoje otroke, čeprav jih imajo, pa o tistih, ki ne plačujejo alimentov, pa o tistih, ki mame in atati skrbijo za njihove otroke, da grejo oni na lepše, pa tudi, ko so doma, pa tistih, ki imajo ljubčke in ljubice, pa o tistih, ki morajo skrbeti za nepokretne starše ali otroke, pa o tistih, ki nikoli nimajo denarja, hodijo pa na luksuzne počitnice in so oblečeni v firme, pa …. še veliko takih in drugačnih bi se dalo obdelovati tukaj gor.

Nehajte se preseravat, kje pa naj živi nekdo, ki je brez partnerja in brez službe ali na minimalcu, pod mostom?

New Report

Close