Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj si mislite o stavki zaposlenih v vzgoji in izobraževanju?

Kaj si mislite o stavki zaposlenih v vzgoji in izobraževanju?

Državljan SLO tega ni sposoben sprocesirat. Njegove sive celice zaradi genoma pijanca in hlapca delujejo največ v krogu 200 m.

Plače imajo učitrlji dovoolj visoke! Govorim iz prve roke. Petnajst let sem učila v srednji šoli, naziv sem sicer imela svetovalka, zaslužila pa lepih 1.350 evrov. Neto. Če prištejem še dnevnice in potnr stroške, ker se je vedno kaj dogajalo še izven pouka oz. šolskih prostorov, manj kot 1.500 nisem nikoli dobila. Zares lepa številka glede na plače v gospodarstvu. Nekaj mularije je bilo sicer nevgojene, ampak če jih znaš poštimati, ni problema. Ko enkrat obladaš snov, ki jo predavaš, tudi s pripravami nimaš več prav veliko dela. Doma sem bila, če sem imela tako sestavljen urnik, tudi že ob 11-h kakšen dan ali dva v tednu. Počitniških dne je res več kot v gospodarstvu (tudi konec junija in avgusta nikoli nisi na izpitih osem ur, prprav nanje pa, če nisimizpraševalec, nimaš; uvodna konferenca se npr. konča tam nekje do 12. ure) tudi na precej enostaven način prideš do ur doprinosa (izleti, sankanje, ogled kakšne dejavnosti po pouku).

Premalo pa zaslužijo vsi ostali, zaposleni v šolstvu: kuharice in kuharji, njihovi pomočniki, hišniki in hišnice. Ti naj stavkajo!

Bravo, odličen zapis!
Tudi jaz stavko podpiram.

Seveda, ker je glavna naloga vseh teh raziskovalna. Zdaj redni profesorji so grda izjema, ki bi jo treba ukinit (vsaj doživljenski status le-teh), ampak vsi ostali morajo sproducirat znanstvene članke in jih tudi objavljat po znanstvenih revijah. Kar pomeni, da je treba poleg teh nekaj ur pedagoškega dela, zraven furat znanstvene projekte, naumit nekaj novega, napisat članek, in upat da ga katera od velikih mednarodnih revij objavi. Nekateri šalabajzerski faksi (khm ekonomija, khm, pa verjetno še kak fdv, ipd), so si omislili lokalne revije, kjer objavijo vse, na ostalih faksih (sploh naravoslovje), pa štejejo le velike, mednarodno priznane revije. In če dobiš izvolitev v asistenta, imaš 3,4 leta, da doktoriraš oz. objaviš mislim da dva članka, sicer izugibš naziv. Podobno velja za predavatelje in docente ter izredne profesorje (malo drugačne dobe in število člankov, ampak tam tam).

Je pa res, da ko si enrkat redni profesor, se pa lahko zaje**vaš, ker si skorajda zasidran tam dosmrtno.

glede na kvaliteto “outputa” šolstva, bi morali šolniki še kaj plačati, da so pozimi na toplem, imajo parking brezplačno …
ne pa, da se bunijo nad plačami

Glede na to, kako so oklestili proračun za izobraževanje, gre našim odlično (poglej dosežke na mednarodnih tekmovanjih)!
https://www.rtvslo.si/slovenija/slovenija-med-drzavami-z-najvecjim-krcenjem-proracuna-za-izobrazevanje/432360
Pa upoštevaj še, koliko denarja so kanalizirali v zasebne šole. Jasno, svojim. Za javno šolstvo je eliti vseeno, oni imajo dovolj denarja, da bodo svoje otroke šolali kjer koli. Neumna in neuka raja jim pa ustreza, zato nimajo interesa vlagati v šolstvo in zato vztrajno rušijo ugled učiteljev v javnosti.
Skrajni čas je, da tudi učitelji stavkajo!

Glede dela na toplem. Po vseh pisarnah so klima naprave, po učilnicah pa ne. .. in spomladi in poleti je v takih učilnicah tudi čez 30 stopinj. Biti 5 ur v takem, ob hrupu, smradu po uri športa in usmrajenih copatkih, ob množici virusov, je res čudovito.

Kvaliteta, imaš prav.
V gospodarstvu pozabljamo, da brez učiteljev tudi naš ne bi bilo.

Ti šolniki, namesto, da bi bili zadovoljni, da imajo delo, vnašajo nemir v srca učencev, ki jih učijo.
Potem so pa otroci vsi hiperaktivni, nemirni in problematični, ker poslušajo njihovo vzgojo v stilu-važno je, da sem jaz dobro plačan.

Zadovolni, da imajo delo?
Kar zaprimo šole potem, če jih ne rabimo.

Ne vem od kje za vraga dobivajo pa na TRR 1300 e in več tja do 1800 e? Me res zanima. Vidiš da grejo zjutraj v službo ob7,30 in ob 13,30 že domov. Pa naj ne jamrajo kolk imajo dela doma. A tudi učitelj športne vzgoje doma popravlja kontrolke? Sicer so se pa sami odločili za ta poklic.

Saj delavci na minimalcih so se tudi sami odločili za svoj poklic, pa se vsi strinjamo, da zaslužijo premalo!
Učiteljsko stavko podpiram!

tu sploh ni dileme … najprej je bil kapital, šele potem javno dobro, s konsenzom družbe seveda.

državno blagajno je treba nafilat, šele potem se lahko deli, samo nekaterim ni čist jasno s čim se ta blagajna fila, potem pa pobrkate vse.

če gledamo z vidika, kaj kdo potrebuje ali kaj si kdo želi, so jasno večinoma plače pri nas nizke, ampak treba se je vprašat, zakaj so take?
treba se je tudi vprašat, kaj bi se zgodilo, če bi bile višje? na vseh nivojih?

ne gre zgolj za želje in potrebe, gre predvsem za zmožnosti, ter to, kaj si za nas same in za naše potomce želimo … neskončne kredite ali zdravo ekonomijo?

velikokrat sem že povedala in lahko še 1x … denar odteka na različne načine. Tisti v JS (ja v JS, ker gospodarstvo dela s svojim denarjem gospodarno, žal pa ne vedno za dobro delavcev), ki dovolijo da denar odteka, so tiho oz. so del teh kraj … mnogi pa se ne želijo izpostavit in povedat kaj se v resnici dogaja, zato smo tam kjer smo in tudi zato jaz teh stavk ne podpiram. Na gnilih temeljih pač ne moreš zgradit prav nič novega, še manj dobrega.

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Ne vem od kje za vraga dobivajo pa na TRR 1300 e in več tja do 1800 e? Me res zanima. Vidiš da grejo zjutraj v službo ob7,30 in ob 13,30 že domov. Pa naj ne jamrajo kolk imajo dela doma. A tudi učitelj športne vzgoje doma popravlja kontrolke? Sicer so se pa sami odločili za ta poklic.
[/quote]

Tko kot si se ti. Možnost so bile na začetku enake. če si jih izkoristila, OK, če jih pa nisi, pa ne zganjaj foušije.

Tko kot si se ti. Možnost so bile na začetku enake. če si jih izkoristila, OK, če jih pa nisi, pa ne zganjaj foušije.
[/quote]

Točno tako. Možnosti so bile enake za vse, torej je problem v tem, da učitelji niso študirali in nimajo enakih plač kot zdravniki. Enako velja za medicinske sestre. Pa tudi za snažilke.

Torej?

Mogoče je zaposlen samo za polovični delovni čas.

Ne vem od kje za vraga dobivajo pa na TRR 1300 e in več tja do 1800 e? Me res zanima. Vidiš da grejo zjutraj v službo ob7,30 in ob 13,30 že domov. Pa naj ne jamrajo kolk imajo dela doma. A tudi učitelj športne vzgoje doma popravlja kontrolke? Sicer so se pa sami odločili za ta poklic.
[/quote]

Ucitelj telovadbe, pa likovnega..itd. strasno delo imajo doma..
Kar se tice ostalih predmetov in kontrolk, pri mojih otrocih so uciteljice tako lene, da se jim se datuma ne da spremenit, ko dajejo teste iz prejsnjih let..popravljeno je pa vcasih tudi tako, da bog pomagaj, je treba obvezno preverit, kot racun v trgovini.

NE PODPIRAM!!!!!

dokler so plače v gospodarstvu, za enako stopnjo izobrazbe, govorimo o 7 stopnji (univerzitetni), nižje, te stavke nikakor ne podpiram. Učitelji in vzgojitelji so vrhunsko plačani, sploh če jih primerjam z gospodarstvom, kjer osebe z enako stopnjo izobrazbe zaslužimo bistveno manj.

In ne samo, da imajo boljše plače, po večini imajo boljše pogoje, predvsem pa VARNO zaposlitev. Zaščiteni so bolj kot kočevski medvedje.
Če jim je tako hudo naj gredo v ospodarstvo, na “baje boljšo plačo” in bolj varno zaposlitev.
Le zakaj tega nihče ne naredi???


Se strinjam.

Učitelji bomo stavkali na delovnih mestih. Od 8h do 14h. In vsaj na naši šoli bomo sprejeli otroka, če le ta ne bo imel zagotovljenega varstva.

Se popolnoma strinjam s tem postom. Jih poznam kar nekaj učiteljev, med drugim je bil tudi moj oče. Gre jim prelepo. Ko bodo bili v šoli od 7.00 do 15.00 + še kakšno naduro naredili, ko bodo otroci imeli vsako leto zunanje preverjanje, potem se lahko menimo o kakšnem povišanju. Še sedaj imajo prelepe plače napram drugim z isto stopnjo izobrazbe. Pa sem sama poleg druge izobrazbe tudi učiteljica, a jih ne morem podpirati, ker vem, kako je v realnem sektorju, namreč delam v gospodarstvu, tukaj pa res garamo in vemo, zakaj garamo.

Hmmm.. plače v gospodarstvu niso nujno manjše od teh v JS. Sama imam kot učiteljica plačo 930 eur in zaposlitev za določen čas. Moj partner ima s 5. stopnjo v gospodarstvu plače 1200 eur in zaposlitev za NDČ. Ima pač v redu delodajalca.

Končno nekdo, ki razmišlja in vidi več, kakor en centim od nosa.

A res? In kako da si taka budala, da si po 15-ih letih zapustila tako super, idealno, najboljšo zaposlitev? Nisi bila dovolj dobra za to delovno mesto, pa so te vrgli, sklepam.

Ne podpiram niti malo. Glede na število ur, ki jih oddelajo imajo čisto ok plače. Še nekateri zaposleni v šolstvu se strinjajo s tem. Ker so učitelji pač mislijo, da so nekaj več. Pa ves čas so pametni kako morajo se cel dan z (tečnimi, nevzgojenimi) otroci ukvarjat….a bejž bejž. A tega pa že pred študijem niso vedeli ali kako.

New Report

Close