Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj si mislite o stavki zaposlenih v vzgoji in izobraževanju?

Kaj si mislite o stavki zaposlenih v vzgoji in izobraževanju?

podpreti bi morali vsak štrajk! VSI

a ne vidite, da se ljudje borijo za svoje pravice in višje plače?

vsi delavci bi se sedaj lahko/morali pridružili JS in bi bilo v LJ več kot 50.000 ljudi … ampak neeee, delavci so enostavno prevelike ofce in naj kar ostanejo na minimalcih!
[/quote]
Ni problema za višje plače. Če bi to bilo v gospodarstvu.
Če pa se gre za JS in JU, pa to pomeni le višje davke, še več izkoriščanja tistih pri dnu, več zadolževanja….Egoisti res ne zastopite v čem je bistvo.


Ni problema za višje plače. Če bi to bilo v gospodarstvu.
Če pa se gre za JS in JU, pa to pomeni le višje davke, še več izkoriščanja tistih pri dnu, več zadolževanja….Egoisti res ne zastopite v čem je bistvo.
[/quote]
Zaradi minimalcev propada država….dobro da ne propada od izropanih/uničenih/prodanih podjetij, “investicij” v banke…itd


Zaradi minimalcev propada država….dobro da ne propada od izropanih/uničenih/prodanih podjetij, “investicij” v banke…itd
[/quote]

Kako, da ne? Uničeno podjetje, pomeni manj slovenskih proizvodov, manj delovnih mest, posledično višja brezposelnost v regijah, kjer je to podjetje locirano. In še kaj,… Investicije v banke pomenijo višji davki na prebivalca. Minimalci pa nizke plače prebivalcev, no pri propadlih podjetjih, kjer se odpušča, še teh ni več. Mislim, da na propad države vpliva vse, kar si naštel.

Po odzivih na stavko mi je jasno, da se razmere v tej drzavi se dolgo ne bodo spremenile na bolje…

Ne sekiraj se, tale forum ni realna slika.
Vsi okoli mene stavko podpirajo. Ker jim je popolnoma jasno, kam pridemo, če nas bo elita uspela vse spraviti na minimalce.


Ni problema za višje plače. Če bi to bilo v gospodarstvu.
Če pa se gre za JS in JU, pa to pomeni le višje davke, še več izkoriščanja tistih pri dnu, več zadolževanja….Egoisti res ne zastopite v čem je bistvo.
[/quote]

Točno to!

Ne sekiraj se, tale forum ni realna slika.
Vsi okoli mene stavko podpirajo. Ker jim je popolnoma jasno, kam pridemo, če nas bo elita uspela vse spraviti na minimalce.
[/quote]

Kdo to? Okoli mene pa bolj ne kot ja, pa smo pretežno visoko izobraženi..

Kdo to? Okoli mene pa bolj ne kot ja, pa smo pretežno visoko izobraženi..
[/quote]

Ti jih kar naštejem: dva arhitekta, trije pravniki, en varstvenik pri delu, sedem zdravnikov, pet upokojencev, trije knjižničarji in štirje študentje.
Od tega jih šest dela v javnem sektorju, ostali v gospodarstvu.
Je pa res, da gre za ljudi pod 30, ki znajo kritično razmišljati s svojo glavo. Ker so tudi sami še bolj na začetku svoje poslovne poti, verjetno najbolje razumejo učitelje začetnike, ki zaslužijo manj kot 900 evrov na mesec.

Ti jih kar naštejem: dva arhitekta, trije pravniki, en varstvenik pri delu, sedem zdravnikov, pet upokojencev, trije knjižničarji in štirje študentje.
Od tega jih šest dela v javnem sektorju, ostali v gospodarstvu.
Je pa res, da gre za ljudi pod 30, ki znajo kritično razmišljati s svojo glavo. Ker so tudi sami še bolj na začetku svoje poslovne poti, verjetno najbolje razumejo učitelje začetnike, ki zaslužijo manj kot 900 evrov na mesec.
[/quote]

In koliko misliš da dobi un. dipl. strojni inženir na začetku, recimo v Gorenju, ki je kao dobra firma, kaj šele drugje..Manj kot 800 eur..A naj stavka? Ali naj bo vesel, da je sploh dobil sluzbo?
Tvoji zdravniki in knjiznicarji pa valjda podpirajo stavko..so iz istega gnezda.

In koliko misliš da dobi un. dipl. strojni inženir na začetku, recimo v Gorenju, ki je kao dobra firma, kaj šele drugje..Manj kot 800 eur..A naj stavka? Ali naj bo vesel, da je sploh dobil sluzbo?
Tvoji zdravniki in knjiznicarji pa valjda podpirajo stavko..so iz istega gnezda.
[/quote]

In zato, ker se un.dipl.strojnemu inženirju v Gorenju godi krivica, naj še vsi ostali pokleknejo? Ne! Jaz stavke podpiram ravno zato, da nam ne poberejo vseh pravic. Ker mi je jasno, da je v privat sektorju stavka misija nemogoče. In da je javni sektor še zadnji, ki si vsaj približno upa postaviti meje neoliberalnim apetitom. Drugače bomo kmalu vsi na minimalcih.

New Report

Close