Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj si mislite o takih zgodbah – bodo ostali brez hiše?

Kaj si mislite o takih zgodbah – bodo ostali brez hiše?

Klik na zgodbo:

http://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/kredit-vzeli-za-obnovo-zdaj-bodo-hiso-izgubili

KRIŽEVCI PRI LJUTOMERU – Vse več je socialno ogroženih družin, med njimi je tudi petčlanska Ornikova iz Iljaševcev 15 v občini Križevci pri Ljutomeru. Triinštiridesetletna Terezija in njen 37-letni mož Milan, ki sicer izhajata z območja Gornje Radgone, se skupaj s potomci, 24-letnim Silvom, 15-letno Adriano in 10-letno Niko, bojijo vsakega novega dne. Da bi jim uspelo obdržati hišo, skoraj ni mogoče, saj jim za ovratnik dihajo sodni izvršitelji. Posojil, ki so jih pred leti najeli za stanovanjske namene, že dolgo ne zmorejo več odplačevati. Brez iznajdljivosti in predvsem sreče, brez pomoči dobrih ljudi in širše družbene skupnosti bodo oderuški krediti iz sosednje Avstrije odnesli še en dom in na družbeno dno pahnili še eno družino.

A da bi kredit dali na slabo banko pa ne gre?

Ja ko jemlješ kredit je pač treba mislit, da ga bo treba enkrat odplačat, in kako, ali ni tako?

Takšnih zgodb je v Pomurju kar nekaj. Ljudje so jemali kredite pri bankah čez mejo, ne da bi prebrali pogodbe.

Ne vem zakaj bi zdaj drugi ljudje pomagali takim, ki vnaprej ne mislijo nič in se veselo zakalkulirajo? Zdaj bodo ob vse, pa še kredit jim bo ostal. Kaj imajo drugi s tem? Nič. Potem lahko pomagamo celi Sloveniji, ker takih butcev je še na tisoče. Ja, vsi bodo izgubili vse. Otroke štepajo tja v tri dni, kredite jemljejo brez premisleka, zdaj pa je, kar je.

Žal mi je, da bodo najeb… Ampak takšnih je ogromno, tudi jaz, ki sem sedaj brez službe. Stisnem in zmerom se spomnim, da bo enkart bolje. Zmanjšala stroške na mikromum, sedaj počasi lezem navzgor. Tri leta npr. nisem imela avta (se s kolesom vozila 15 km v eno smer in sem včasih bila le še ledena kocka), vklopila sušilca, kuhala čimveč v enem loncu in na hitro, nič novih oblačil,….

Počasi, počasi odplačaš in začneš na novo. Ful kruto, ampak jeba… ga takšno je življenje, nekatere pri kreditu, druge pri službi, tretje bolezen, ene prevara, spet druge alkohol,….

Veš komot jim dam nasvet kako prišparat in odplačat dolgove, ampak žal to pomeni tudi odpoved hiši in res res stisnit tudi pri takih stvareh za kaeter bi skoraj raje ledvico daroval.

Čez hišo naj kar naredijo križ. Ona pravi, da se počuti bolno. Verjamem, pri njeni kilaži moraš biti bolan.
Moja predhodnica je prav povedala. Zbiranje denarja za take niti slučajno ne pride v poštev.

ja, njim bodo hišo vzeli, tajkunom se pa ne bo skrivil las, njihovo premoženje doma in v davćnih oazah bo ostalo nedotaknjeno. Njihove kredite bomo pa mi plačali preko dokapitalizacij bank.

Ne vem no, ampak ti ljudje niso delali otroke včeraj in niso včeraj vzeli kredit, nekje pa tudi morajo živeti in namesto, da bi živeli v najemu ali si zidali novo bajturino, so obnovili staro, meni osebno se to ne zdi neko preseravanje in nepremišljanost!

Midva imava tudi 3 otroke in v teh 20-ih letih nam je šlo že vse sorte, od moje nezaposlenosti na začetku zakona, pa šolanja, pa celodnevne službe za žepnino, pa super službe, pa spet mož služba za mezdo, potem obdobje nepopisne blaginje, pa obdobje, ko niti za v lonec ni bilo, da sem dobesedno v trgovini študirala, naj kupim zelenjavo za juho ali naj skuham juho iz kocke, ki pride 10x cenejša itd., pa spet danes nam nekako gre… Preživeli smo in slabo in dobro in slabše in bolše in verjetno se bo še nekajkrat obrnilo tam do konca življenja. Če bi se šli neko premišljenost, ne bi imeli niti enega otroka, še partnerja ne. Tako pasi poskušaš nekako postaviti življenje, da ti je lepo in da ga preživiš.

Ti ljudje so produkt naše države, ki je vlagala samo v svojo rit in v nič drugega in imamo zato danes 120.000 nezaposlenih in še 3xtoliko zaposlenih, ki ne preživijo samih sebe!
Je greh, da si obnoviš podrtijo in jo narediš primerno za življenje??????
Mater ste eni ozkogledi! Jutri lahko vaše službice v JU ni-ni več, adijo, pa-pa vam bodo rekli in kaj potem? Kdo bo plačal vaše kredite? Kdo bo financiral vaše otroke? Sploh pomislite na to?

Ta družina sicer lahko proda hišo, ampak dobila itak ne bo nič, ker je verjetno v tej regiji hiša pol manj vredna od obnove. Žal. Kar je spet kriva država, ki je dopustila, da na tako majhnem področju ena cela regija propada! Pa ne samo ta, še kar ene par takih je! Da uboga 2 milijončka ljudi ne more lepo normalno žieti, je krivda samo na strani politike in nikogar drugega!

Seveda,zato ker so želeli varen dom,zdaj pa zaradi vsega kar je recesija prinesla zraven niso nič vredni in kot najslabše pišete gor,ker je ženska obilna? Ja tako pač je,če se je OH namesto zdrave hrane,ki si je ljudje z dna ne morejo privoščiti.Ja saj pa denarja niso spiskali,zelo lepo so porihtali dom za družino,vsaka jim čast,res,
in da se družini v stiski,ki je zapadla v mline izkoriščevalskega kredita,kateri je bil verjetno izdan prav z namenom da ga ne bodo mogli odplačati ne bi pomagalo,pa bi bilo resnično nečloveško! Čeprav se je večina komentatorjev očitno zelo privadila kapitalističnega načina življenja,pa naj vam povem,zaenkrat je človek in družina pred vsem! In gotovo jim priskočim na pomoč,pa čeprav le z dvajsetakom!!!
To niso lopovi,barabe,politiki,ki so zapravili našo prihodnost,to so navadni ljudje,ki imajo pravico živeti v svojem domu.
Verjamem,da je veliko ljudi,ki jim bodo priskočili na pomoč in upam,da bodo lahko obdržali hišo,tuja banka pa se bo obrisala pod nosom!

Tistim, ki imajo več od mene ne pomagam. Niti za to ne, da bodo lahko še naprej imeli več od mene.


Nisem vedel, da je dokapitalizacija bank prostovoljna.

spoštovana družba

razumem tegobe ljudi v življenju je potrebno delat da lahko odplačuješ kar si si vzel na videzno je vse lepo in prav ko imaš dovolj denarja uživaš že napoti iz banke kupiš naj dražji fotoaparat ki stane kkrepko čez meje potrebe pote ste eni omenjali obnovo hiše opeko je dobil na odplačilo od tondach kjer sta z sinom takrat zaposlena vendar na žalost mu je bilo delo preteško pa ga je pustil vse ostalo je pa z raznimi prošnjami po časopisah ter pomoči dobrih ljudi ki jih tako rekoč iskoristil.Vendar da nebi tu zdaj preveč blatil(človeka v stiski) nikoli ne veš kdaj se sam znajdem v taki situaciji vendar oni bi se posmehovali.
povrhu pa najverjetneje vsaki mesec prejmejo nekaj čez 1 000 eura pomoči potrebno je stiskati na vse koncih če hočemo preziveti nekateri ne prejmejo tolikšne plače vsak mesec

P.S So drugi ki so res potrebni pomoči ki so delali celo življenje in to po dve službi pa so pristali v podobni situaciji pa jim nihče ne pomaga RES JE DA SO AVSTRIJSKE BANKE ODERUŠKE VENDAR JE POTREBEN TRUD DA SE REŠI SITUACIJ NE PA LUKSUS KO DOBIŠ DENAR JE POTREBNO POPLAČATI

New Report

Close