Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj smatrate za mobing v službi?

Kaj smatrate za mobing v službi?

Primeri prosim in kako ste rešili?

Ti povej, pa ti povemo, če je mobing.

Dajanje pripomb kjer je le mogoče? Pretirano opreza je in preverjanje vsega za tabo. Hujskanje drugih proti tebi.

Recimo, če ti v obraz kadijo, v malem, zaprtem prostoru. Recimu v avtu, kjer trije, štirje kadijo. Tebi pa ni prav. In te zmerjajo, da izgini. Ali pa, če delaš zunaj, na mrazu in edini topel prostor, kjer lahko tudi ješ, je poln dima. Vse umazano od čikov. Ko imaš malico, ti kadijo v obraz. Če imaš pripombe, da zmerjajo, da izgini.

Če si ženska pri 45ih, in moraš več ur skupaj prenašata bremena težka 30 kg (krepko preveč za žensko), če malo počiješ, te zmerjajo.

Če narediš neko stvar, sodelavec pa gre lagat šefici, da nisi naredil in te ona nadere. Ko poveš, da ne drži, tip še naprej laže. Šefica pa posluša njega.

Če prideš kot novinec v službo in te nočejo uvajat. Vedno izgovori zakaj ne. Potem pa se zgodi, da si sam v službi, sodelavec zboli pa moraš vseeno vse narediti.

Če delaš zunaj, minust 10, 15 stopinj, močan vete pa ti ne dovolijo, da greš na toplo (ja tudi to je proti zakonito).

 

 

Hujskanje proti tebi je mobing. Mora pa trajati vsaj šest mesecev in vsaj enkrat na teden.

Odgovor na objavo uporabnika
Povem, 25.10.2023 ob 18:05

Hujskanje proti tebi je mobing. Mora pa trajati vsaj šest mesecev in vsaj enkrat na teden.

Kje jih pobirate??? Dovolj je nekaj zaporednih pripomb. Ne rabi trajati 6 mesecev in 1x tedensko in podbno.

Poniževanje na sestankih.

Skakanje v besedo in nadvlada.

Grožnje z odpustitvijo.

Nepredajanje navodil za pravilo opravljeno nalogo. Skrivanje informacij.

Žaljenje zaradi življenskega sloga. Način oblačenja in podobno.

Ponižujoča komunikacija.

Sovražna komunikacija.

 

Povem ima prav. Po zakonodaji se za mobing smatra, če traja vsaj 6 mesecev… ja, teh 6 mesecev je pogoj.

Pri meni je šlo za vsakodnevno mobingiranje s strani sodelavcev in šefice. Grozljivka. Ampak ja, ker ni bilo 6 mesecev, se ne šteje kot mobing. Če prav so me redno mobingirali, vsak dan posebej. In ja, logično, da nisem čakala 6 mesecev. Bi znorela.

Ma kako ste občutljivi, za vas je mobing, če vam nekdo pove da je potrebno v službi delati.

Non stop opazke, za vsak korak komentar, gledanje pod prste.

Odgovor na objavo uporabnika
par primerov, 25.10.2023 ob 18:01

Recimo, če ti v obraz kadijo, v malem, zaprtem prostoru. Recimu v avtu, kjer trije, štirje kadijo. Tebi pa ni prav. In te zmerjajo, da izgini. Ali pa, če delaš zunaj, na mrazu in edini topel prostor, kjer lahko tudi ješ, je poln dima. Vse umazano od čikov. Ko imaš malico, ti kadijo v obraz. Če imaš pripombe, da zmerjajo, da izgini.

Če si ženska pri 45ih, in moraš več ur skupaj prenašata bremena težka 30 kg (krepko preveč za žensko), če malo počiješ, te zmerjajo.

Če narediš neko stvar, sodelavec pa gre lagat šefici, da nisi naredil in te ona nadere. Ko poveš, da ne drži, tip še naprej laže. Šefica pa posluša njega.

Če prideš kot novinec v službo in te nočejo uvajat. Vedno izgovori zakaj ne. Potem pa se zgodi, da si sam v službi, sodelavec zboli pa moraš vseeno vse narediti.

Če delaš zunaj, minust 10, 15 stopinj, močan vete pa ti ne dovolijo, da greš na toplo (ja tudi to je proti zakonito).

 

 

Za: par primerov: A delaš v tovarni sladoleda?

Odgovor na objavo uporabnika
Sam vprašam, 25.10.2023 ob 20:35

Za: par primerov: A delaš v tovarni sladoleda?

 

Po moje je poštarca, paketi do 30 in nekaj kg. Dostava vsak dan, razen nedelje, ne glede na vreme. Samo to mi ni jasno, glede kajenja. Ker v prostorih pošte se ne kadi.

Pa tudi poštni delavci so bolj preprosti ljudje, ne verjamem, da so taki prefrigani manipulatorji.

Odgovor na objavo uporabnika
Nina9, 25.10.2023 ob 20:15

Non stop opazke, za vsak korak komentar, gledanje pod prste.

ti pa ne bi bila za učiteljico. tam šele gledajo pod prste čisto vsi, od učencev, staršev, vodstva. Napak si ne smeš privoščit, če si jih te jebejo v glavo čisto vsi po spisku. tudi če ne delaš napak, si vsak dan napaden s strani prepotentnih otrok in prepotentnih staršev. sem bil eno leto, nikoli več. Zdaj sem v trgovini in ja, tu in tam so tudi taki, ki ti kaj rečejo, te zezajo, ampak to ni nič v primerjavi s tem kaj se dogaja učiteljem v šolah. ma ga ni dnarja. Še danes imam nočne more od tistega leta v šoli. če je pa tu v službi kdo tečen in kaj napada, povem nazaj, pa naj si misli svoje. In odkorakaš. Od tam pa ne moreš ko te dan na dan prepotentni mulci zajebavajo.

Nah, ni poštarca, sidra je na smučišču pod rit dajala in je zdaj vsa nesrečna, ker jim ni blo všeč, da jim je najedala zaradi čikov in so ji vrnili…hmmm.. v avtu? Če te nekdo pelje na šiht, če ti kaj ni prav, pač ne greš več z njim, ne pa, da najedaš.

 

Tale travmira po monu zaradi vsakega šihta, ki ga dobi. Povsod ima neke težave. Vsak pameten delodajalec se je bo izognil.

Butara, če gre za službeno vozilo, nimajo kaj kaditi v njem. Piše namreč o službi.

Kadilci ste take gnide, da vam ni jasno, da je to prepovedano.

 

Par primerov, zakaj nisi poslala inšpekcije? Na sodrga kadilski plača kazen.

Pa tole s temi bremeni, prepovedano. Za žensko je dovoljeno, če se ne motim, 15 kg. Nikakor pa ne 30. Inšpektorja na vrat.

Mobing je zelo težko dokazati. Sodelavka je padla v depresijo med procesom.

Vsekakor. Na kadilsko sodrgo poslati inšpekcijo. V zaprtih prostorih nimajo kaj kaditi. V kuhinji, kjer imate malico,  v vozilih? Pa kaj je to za ena sodrga? In to počne šefica? Čas, da izgubi službo.

Kadilci itak niso za nobeno rabo. Sodelavka pri nas je gudi kadila v svoji pisarni. Šefica ni ukrepala. Baba je cel dan samo kadila, ko je šla v penzijo, je vse smrdelo. Stene, omare, arhiv, vse.

Sidra nimajo 30 kg. Delo se opravlja zunaj. V službenih vozilih, kot so ti že napisali, in vseh ostalih službenih prostorih je pa prepovedano kaditi.

Je pa hudo ja, ko vas kadilce izpostavijo kot agresivno sodrgo.

Kje pa je še dovoljeno kaditi v službi?

Jaz od 2006 dalje še nisem videla, da bi kdo v službi kadil.

Prej, ko sem bila še mlada, pa se je kadilo, ampak to je bilo normalno, ni bilo smatrano kot mobing.

Tudi na žurih se je kadilo, ni bilo smatrano kot mobing, takrat, ko sem bila še dijakinja in potem študentka, je bilo še dovoljeno kaditi.

Danes pa kaditi v zaprtih prostorih ni več dovoljeno in je zrelo za prijavo inšpekciji in to takoj, ne šele po 6 mesecih.

Pri nas so še pred kratkim kadili. Samo je bila šefica toliko pametna, da je kadilce dala posebej. Da niso bili kadilici in nekadilci skupaj v pisarni. Par ta starih je verižno kadilo v pisarnah. Zoprna reč, ko je bilo treba it k njim kako stvar vprašat. Tako zasmrdeli lasje, oblačila. So se spokali v penzije. Ta mladim pa šefica ne dovoli kadit v pisarnah. Samo en od tastarih je še. Ta še vedno kadi. Ne dovoli pa kaditi v službenih avtih, niti ne v skupnih prostorih.

V prejšnji službi pa so kadili v skupni, čajni kuhinji. Nenapisano pravilo je, da se zjutraj usedemo vsi v tisti kuhinji in spijemo kavo, čaj. Jaz nisem hotela. Je bilo vse zadimljeno. V pisarnah niso smeli kaditi. So pa včasih, ko je večina šla domov, vseeno kadili. Sem vohala zjutraj, ko sem stopila v pisarno, da smrdi. Je bilo pa bolj izjema. Pa recimo smo imeli skupni, večji sestanek, v veliki sejni sobi. Župan reče, da on bi pa prižgal enega, če nima nihče nič proti in je prižgal. Noben ni upal nič reči.

Še eni prejšnji službi. So me dali v pisarno, kjer je delala ena penzionistka, samo občasno, kak dan, dva na teden. Kadilka. SO ji prepovedali kaditi v pisarni. In, ko sem bila notri, ni upala. Ko sem šla na malico, takoj prižgala in pol ure kadila. Potem so ji še to prepovedali in je pač nehala delat. Je zahtevala, da sme kaditi ali pa ne bo več delala in ni več delala.

Tako, da je se še kar kadi, marsikje.

Anonimno 9515, da ti malce razložim kako je s temi sidri. Sidra res niso težka. Par kg. Pomeni pa, da cel dan stojiš v mrazu, snegu in da podajaš sidra. Ponekod je bolje, sediš v utici in samo čekiraš, če je vse ok. Kar se teh utic tiče: prepovedano kajenje. Če kadijo, samo inšpekcijo poslat. Je pa res, da to pogosto delajo samo moški, taki malce posebni. V službenih vozilih pa ja, tudi jasno: nikakor se ne sme kaditi. Ne glede ali sedijo v utici ali stojijo in podajajo. Kajenje je prepovedano. Tudi, če ima firma službeno vozilo s katerim se peljejo v službo, se v njem ne sme kaditi. Pika.

Ja, tudi z zakonom je odrjeno, da imajo pravico se pogreti. Tudi tisti, ki morajo zunaj stati, smejo it na toplo.

30 kg, če je treba to večkrat prenašat, omenjeno celo več ur, je tudi za moške preveč. Se mora urediti pač neka reč, da se transportira. Ne pa prenašat. Kaj šele za ženske.

Ne glede za kako firmo gre.

Na smučiščih, drugače, redko vidimo kako žensko. Pri nas ni nobene. Pogosto pa jemljejo penzioniste, študente. Gre za slabo plačano delo, samo par mesecev.

Pozdravljeni,

vsi, ki se jim spreminjajo pravice, imajo možnost zahtevati svojo pravico, žal ponavadi najlažje s pomočjo odvetnika. Če imajo zaposleni sklenjeno zavarovanje pravna zaščite, je to zanje brezplačno- https://priporoca.zurnal24.si/kako-do-odvetnika-za-ceno-kosila/

Nasveti odvetnika, spori z delodajalci, spori z zavarovalnicami, družino, zahtevanje primerne odškodnine in še mnogo drugih primerov, povzročajo visoke stroške. Zavedamo se, da so odvetniški in sodni stroški visoki, zato vam ponujamo rešitev – zavarovanje ARAG- ki ga pa morate skleniti pravočasno.

S sklenitvijo zavarovanja ARAG boste prihranili ter se zaščitili. Tega se zaveda že veliko strank, skoraj 80.000, ki so že sklenili zavarovanje pri zavarovalnici ARAG.

Pobrskate lahko tudi po naši spletni strani: https://www.arag.si/zavarovanje-pravne-zascite/

V kolikor bi želeli skleniti zavarovanje, to najlažje storite tukaj: https://www.arag.si/sklenitev-zavarovanja/

V kolikor pa imate dodatna vprašanja, smo vam na voljo tudi na 080 30 16.

ARAG zavarovalnica pravne zaščite

    Kaj pa to, je mobing? Sem leto pred upokojitvijo. Delam v pisarni.Eno  leto nazaj so zaposlili eno na delovno mesto eno, 50 +, zelo neprijetna oseba, nismo prijateljice zaradi vec neprijetnih situacij. . Zdaj pa je direktor oznanil, da bo ona hodila k meni sedet, da se nauci, ce me je treba nadomescat. Tako sedaj sedi, cisto nakljucno po svvoji izbiri, tik za mojim hrbtom, gleda pod prste in sva obe tiho. Kaksne dva meseca pred upokojitvijo bi se razumela to, ampak to mislim, da je mobing in nadzorovanje.

Vsi imate pametne telefone, ki jih lahko uporabite za snemanje. Zakaj ne posnamete kaj se vam dogaja. To je najbolj dokazljivo. Snemaš lahko na skrivaj, da telefon niti vklopljen ne zgleda. Poiščite navodila in snemajte.

Mene v soli niso zajebavali otroci ampak podravnateljica ki je ščitila učitelje brez diplom.

 

 

Kaj pa bi ti s posnetim materialom?

Misliš, da je mobing po urniku, da nastaivš snemanje, mobing pride, in to je to?

Recimo pri meni. Telfon v žepu jakne. Pride tip, zmerja. Kako bi potegnila telefon ven in začela snemat? Misliš, da bi še naprej tulil?

Pogojno bi šlo to tam, kjer se dela v pisarnah. Kjer gre pa za fizično delo, tam je najpogosteje mobing, je pa to težko. Ne moreš predvidet kdaj so bo spet komu odtrgalo. Ne moreš pa cel dan snemat.

In tudi, če ti uspe posneti. Kaj boš s tem? Mobing je ponavadi sistematičen, če ga izvjajo sodelavci, ga šef tudi. Če bi bil šef ok, ne bi dovolil mobinga. Ponavadi gre za skupinsko zadevo. Komu se potem potožit?

 

New Report

Close