Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj smatrate za mobing v službi?

Kaj smatrate za mobing v službi?

Veste kaj, dragi moji, prekratko življenje je, dajmo se imet lepo. Ignorirajte, če le lahko, mislim okolico. Poiščite svoj mir in ugodje, da se boste dobro počutili. Družite se lahko tudi izven službe. Sama se srečujem v veliki stiski, ki se ponavlja. Vedite, da ko je stanje zelo slabo, gre potem samo še na bolje. Le potrpeti in vztrajati je potrebno, poiskati notranjo moč. Bodite zvesti sami sebi. Ne rabite drugim ugajati. Rada vas imam, še posebej tiste, ki se počutite osramočeni, ker sem z vami z roko v roki. Lp

 

Bivši učitelj zgoraj: vsi jokate, kako vas zezajo otroci, starši, ravnatelj. Ali na pedagoškem faksu niste imeli kakšne ure psihologije ali sociologije? Se niste nič naučili o medčloveških odnosih? Za vaš poklic bi bilo to nujno. Ne smilite se preveč sami sebi, znate biti krivični in nepošteni, sploh OŠ učitelji, preizkušeno na lastni koži, pa še marsikdo bi to lahko potrdil. Delate razlike med mularijo , po eni strani ni čudno, da se komu utrga. Pred 30-imi leti smo bili tiho in potrpeli, danes pa je druga generacija, dragi moji. A iz nas je nekaj, mularija, ki je imela potuho s strani učiteljev, je pa propadla. Bi lahko trdila, da so jim prav oni zafurali življenja-otrokom zdravnikov, učiteljev, pravnikov…saj veš. Otroci delavskih familij pa uspešno gremo skozi življenje. Malo izven konteksta, a ne morem bit tiho, ker kar naprej jokate in jokate.

Kaj je mobing v službi: podtikanje napak, slaba in pomanjkljiva komunikacija, namerno skrivanje informacij, laži o določeni osebi, nepripravljenost pomagat, uvajat novinca, žaljenje glede njenega osebnega življenja, spolno nadlegovanje-lahko že samo verbalno, kjer je nadlegovani osebi neprijetno, vpitje…tega je ogromno. Morate pa vedeti, da mobing izvaja ranljiva, nesamozavestna oseba, ki je s pozitivno samopodobo na dnu. Svojega posla ne obvlada, neznanje prikriva s tem, da blati sodelavce. Tako nekako bi bilo moje razmišljanje oziroma izkušnje, ki sem jih doživela-ali jaz ali sodelavci.

Eni za vsak drek jokate, da ste mobingirani. Ne poveste pa tega, da tudi sami mobingirate druge. Eni gredo celo v tožbo zaradi kao mobinga. Ne povejo pa, da so tudi sami izvajali mobing. Seveda, ker bi bila v takem primeru tožba zavrnjena.

New Report

Close