Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek kaj vam pove??

kaj vam pove??

kaj vam pove podatek, da se je v pičlih 9 mesecih tega leta za 6000 delavcev povečalo število tistih, ki prejemajo minimalni OD???

tako jih je sedaj že 22.000.

Slabo delo uprav podjetij. Če se nisi sposoben prilagoditi zahtevam trga je bolje da zapreš štacuno.

E, tu se pa ne strinjam Boss, kajti tako slabo plačujejo delavce tudi dobrostoječa podjetja !!! Samo zakona o minimalni plači se morajo držat. Ljudje, ki imajo izobrazbo do V. stopnje so tako na minimalcu…. Ti povem iz prve roke, pa nič si ne moreš pomagat, ja, lahko iščeš drugo službo, kjer boš spet dve , tri leta zaposlen za določen čas, če sploh…..

Nikakor se ne morem strinjat s teboj alergična. Vesel sem tega , da nisi omenila g. Janeza Janše češ da je on kriv za tako stanje pri plačah. Večina podjetij je “sprivatiziranih” to pomeni da jih po večini obvladujejo tajkuni. Eni so nesposobni in bodo crknili, drugi pa odplačujejo kredite za firmo! In kje hudiča naj dobijo denar, kot da zategnejo delavce in jim plačajo minimalno plačo.

hja, tukaj se pa jaz ne strinjam, minimalna plača je zakonsko določena, je pa sramotna za našo državo, ja in vlada z JJ, bi lahko spremenila politiko plač. POdjetniki, se oklepajo zakona kot pijan plota, ja kar je logično, pade njim več v žep, na eni strani delavci na minimalcu, na drugi strani veliiik dobiček, ki gre v žep lastnikov, kaj naredijo z njim je njihova osebna zadeva.

nekateri podjetniki sicer plačujejo svoje delavce, kot se šika, ampak na drug način, torej, nakaže minimalni OD, razliko pa dobijo delavci direktno v žep na vse možne načine, ki jih dopušča zakon, mimo države, ki od te razlike nimajo nič.

torej, ja vlada lahko naredi marsikaj, če bi le želela, smo namreč ena redkih držav s takšno plačno politiko, ki dovoljuje ogromne razlike v plačilnih razredih. Potrebno bi bili samo zmanjšati te razlike, povečati minimalni OD in stvar bi bila rešena. Vse tiste socialne pomoči, ki gredo zaposlenim ne bi bile več potrebne in bi se jih lahko razporedilo drugam, v resnične socialne probleme.

sramota, da človek s svojim delom ne more normalno živeti, ampak samo životari, ampak to je možno le še pri nas, vse ostale demokratične države imako to prav lepo urejeno.

Ma kaj bluziš zdej glede plač in podjetnikov, ko pojma nimaš in mi to gre najbolj na živce.
Koliko je zajamčena plača v šolstvu!???
Vzgojiteljica v prvem razredu, ki je poleg učiteljice v razredu dobi 1200€ mesečno, seveda pa dela en teden 4 ure drugi teden pa pet ur, ker je 8 ur na dan preveč:-(
In kdo misliš da to plača???

Tisti ki ima zajamčeno plačo!

Delavci so si krivi sami.

Že pred 500 leti so v Ljubljanico pomakali peke, ki so prodajali “švoh vago”. Če bi delavci enkrat skup stopili in namočili tajkune, bi ti hudičevo razmislili, če se jim splača dajat tako mizerne plače. Dokler je delavcem tako prav, bodo še iskali po trgovinah blago v akcijah, pakiranja jim bodo prevelika, konec meseca v luft gledali, …, njihovi šefi bodo pa še naprej uživali na svojih vikendih ali jahtah sdove “svojega” dela. No, pa tega jih ni Janša naučil, so znali že pri Drnovšku. Ni jim pa niti preprečil, in tega mu ne odpustim. Ker sem verjel, da ne bo tak kot oni pred njim.

a, sedaj ima pa že 1200€, uh punce zagrebte se!!

hja, tukaj se pa jaz ne strinjam, minimalna plača je zakonsko določena, je pa sramotna za našo državo, ja in vlada z JJ, bi lahko spremenila politiko plač. POdjetniki, se oklepajo zakona kot pijan plota, ja kar je logično, pade njim več v žep, na eni strani delavci na minimalcu, na drugi strani veliiik dobiček, ki gre v žep lastnikov, kaj naredijo z njim je njihova osebna zadeva.

nekateri podjetniki sicer plačujejo svoje delavce, kot se šika, ampak na drug način, torej, nakaže minimalni OD, razliko pa dobijo delavci direktno v žep na vse možne načine, ki jih dopušča zakon, mimo države, ki od te razlike nimajo nič.

torej, ja vlada lahko naredi marsikaj, če bi le želela, smo namreč ena redkih držav s takšno plačno politiko, ki dovoljuje ogromne razlike v plačilnih razredih. Potrebno bi bili samo zmanjšati te razlike, povečati minimalni OD in stvar bi bila rešena. Vse tiste socialne pomoči, ki gredo zaposlenim ne bi bile več potrebne in bi se jih lahko razporedilo drugam, v resnične socialne probleme.

sramota, da človek s svojim delom ne more normalno živeti, ampak samo životari, ampak to je možno le še pri nas, vse ostale demokratične države imako to prav lepo urejeno.[/quote]

Kdaj je začel veljati za zakon?

hja, tukaj se pa jaz ne strinjam, minimalna plača je zakonsko določena, je pa sramotna za našo državo, ja in vlada z JJ, bi lahko spremenila politiko plač. POdjetniki, se oklepajo zakona kot pijan plota, ja kar je logično, pade njim več v žep, na eni strani delavci na minimalcu, na drugi strani veliiik dobiček, ki gre v žep lastnikov, kaj naredijo z njim je njihova osebna zadeva.

nekateri podjetniki sicer plačujejo svoje delavce, kot se šika, ampak na drug način, torej, nakaže minimalni OD, razliko pa dobijo delavci direktno v žep na vse možne načine, ki jih dopušča zakon, mimo države, ki od te razlike nimajo nič.

torej, ja vlada lahko naredi marsikaj, če bi le želela, smo namreč ena redkih držav s takšno plačno politiko, ki dovoljuje ogromne razlike v plačilnih razredih. Potrebno bi bili samo zmanjšati te razlike, povečati minimalni OD in stvar bi bila rešena. Vse tiste socialne pomoči, ki gredo zaposlenim ne bi bile več potrebne in bi se jih lahko razporedilo drugam, v resnične socialne probleme.

sramota, da človek s svojim delom ne more normalno živeti, ampak samo životari, ampak to je možno le še pri nas, vse ostale demokratične države imako to prav lepo urejeno.[/quote]

Kdaj je začel veljati za zakon?[/quote]

velja že kar nekaj vlad, če to misliš, in se sproti določa višina na račun inflacije ter življenskih stroškov.

Saj mi je zoprno učit tiste, ki tako ali tako že vse vejo, ampak minimalac ni eno te isto kot zajamčena plača.

Mezde. Marx.

OD. Socializem.

Plača. To prejemam zadnjih nekaj deset let.

me veseli, da si poplačana za svoje delo.

New Report

Close