Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj vse mora moški plačevat ženski?

Kaj vse mora moški plačevat ženski?

zabačena
vas : A jaz se pa kopam v denarju, komaj čez mesec pridem. Nimam stalne službe, ampak delam če dobim v sezoni, drugače sem brezposelna. Če se dva odločita za družino bosta obdva morala prispevati, ne pa samo eden, najboljše da ima ženska dve službi naenkrat, moški pa kar lenarite. 🙂

se
strinjam : Nisem fina mestna dama, bi pa takoj bila. Prihajam iz zabačene vasi in sem vajena dela na vrtu, my dear. Nisem pa z življenjem v majhnih krajih zadovoljna. 🙂

Če te prav razumem, ti si bolj švoh pri denarju?
Ampak od moškega pa pričakuješ izlete v Trst pa vikend pakete pa tako naprej?
In zakaj bi ti moški vse to plačeval?
Moški pač ni noben dolžan, da tebe financira, ker si brez keša.
In tvoje zmrdovanje nad našim čudovitm podeželjem, ki mu ti praviš zabačena vas, pove največ o tebi.

Ja, hec je eno. POniževanje pa drugo.
Se spomnim svoje sorodnice. Ona vedno hvali svojega moža kako je krasen (plačo ima za vsaj tri njene, če ne še več) in kako dober in sploh fajn.
AMpak, obiskati ju, je precej nepreijetno doživetje. Ona pripravi recimo nek narezek in pecivo. Meni vse ok in lepo narejeno. On pa njo zmerja kako je malomarna, ker je tako grdo narezala pecivo in vse krivo in bla bla bla. Ona pa tiho.
Pa naslednjič spet na obisku, tokrat govorimo o zdravstvenih težavah in jo začne on zmerjat kako je butasta, ker pri zdravniku ni zahtevala tega in onega…
Je bila pa ona od malega navajena, da je morala biti tiho, ubogati starše, se ne zgovarjati… tako, da očitno je mož res krasen v primerjavi s starši.
[/quote]
Vsekakor je veliko od doma prinesenega. Vzorcev se navadimo doma. Vem kako zgleda če je en od zakoncev pasji in poniževalen. Sem imela babico ki si ni bila z možem ravno najbolje. Res da nikoli v javnosti ampak za zaprtimi vrati. V javnosti se ni smelo kazati nobenega nesoglasja v zakonu.
Če pa pogledam druge stare starše je bila pa vse pristna disciplina in sloga tak taprav zakon. Moja dva starša pa spet čisto z drugačnim načinom življenja bolj sproščenim.

Že zgoraj si pisala o tem, da bi naj moški plačal kar kak vikend paket pa tako naprej… si kdaj pomislila, da bi tudi ti kaj moškemu plačala?
Si kdaj pomislila, da ni vsakemu tako enostavno plačati en vikend paket eni ženski? Ker preprosto nima toliko denarja, da bi lahko denar kar razmetaval?
[/quote]

In ona bi po tvoje MORALA igrati sestro usmiljenko?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Kot prvo, jaz nisem lezbijka, tako, da nisem tvoja draga.
Kot drugo: nimam lepega mnenja o ljudeh, ki se sramujejo svojega domačega kraja, nimam dobrega mnenja o ljudeh, ki se sramujejo tega, da so s podeželja.
Če pa nisi zadovoljna z življenjem v kraju kjer si, se pa preseli. Pa ne računat na to, da so moški dolžni plačat tvojo selitev. Si odrasla, si opravilno sposobna, si kolikor toliko zdrava, torej delaj na tem, da se preseliš. Ne čakat, da ti bo nek moški plačal selitev.

Ne vem, če se ti zavedaš, kako slab vtis na moškega narediš. Brezposelna, komaj lezeš čez mesec, ampak z velikimi apetiti in strašnimi predlogi o tem, kam bi ti vse šla. Pa valjda mu vse lučke začnejo utripat.

S tem, da sploh ni rečeno, da te ne bi tip z veseljem v Trst peljal, ampak ne na tak način.


Vsekakor je veliko od doma prinesenega. Vzorcev se navadimo doma. Vem kako zgleda če je en od zakoncev pasji in poniževalen. Sem imela babico ki si ni bila z možem ravno najbolje. Res da nikoli v javnosti ampak za zaprtimi vrati. V javnosti se ni smelo kazati nobenega nesoglasja v zakonu.
Če pa pogledam druge stare starše je bila pa vse pristna disciplina in sloga tak taprav zakon. Moja dva starša pa spet čisto z drugačnim načinom življenja bolj sproščenim.
[/quote]

V našem sorodstvu pa večinoma bolj klavrno. Sem prav vesela, ko vidim, da pri mlajših generacijah pa odnosi bolj uspevajo. No upam, da bo tudi trajalo.

V našem sorodstvu pa večinoma bolj klavrno. Sem prav vesela, ko vidim, da pri mlajših generacijah pa odnosi bolj uspevajo. No upam, da bo tudi trajalo.
[/quote]
Mlajše generacije je treba se bolj spodbujati k temu da bojo težili k skladnim in enakopravnim zakonom in veliko manj k nekim hitrim strastem ki so samo začasno mašilo. Družina je vrednota in ne ovira v življenju saj tako jaz to vidim. Veselim se vsakega mladega resnega para.


Mlajše generacije je treba se bolj spodbujati k temu da bojo težili k skladnim in enakopravnim zakonom in veliko manj k nekim hitrim strastem ki so samo začasno mašilo. Družina je vrednota in ne ovira v življenju saj tako jaz to vidim. Veselim se vsakega mladega resnega para.
[/quote]

Važno, da se foka, neglede na finančno stanje. Četudi gre celo premoženje za fuflo.


Mlajše generacije je treba se bolj spodbujati k temu da bojo težili k skladnim in enakopravnim zakonom in veliko manj k nekim hitrim strastem ki so samo začasno mašilo. Družina je vrednota in ne ovira v življenju saj tako jaz to vidim. Veselim se vsakega mladega resnega para.
[/quote]

Bojim se, da je do enakopravnosti se dolga pot. Ze z enakovrednostjo bi se (vsaj kot moski) povsem zadovoljil. In v duhu slednje poskusam vplivati tudi na dinamiko odnosov v druzini, ter tako prenesti zametke na mlajse rodove.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Bojim se, da je do enakopravnosti se dolga pot. Ze z enakovrednostjo bi se (vsaj kot moski) povsem zadovoljil. In v duhu slednje poskusam vplivati tudi na dinamiko odnosov v druzini, ter tako prenesti zametke na mlajse rodove.
[/quote]
Tudi jaz se trudim. Kako bo bomo pa še videli :))

Važno, da se foka, neglede na finančno stanje. Četudi gre celo premoženje za fuflo.
[/quote]
Pa kaj se. A ni boljš imet fajn ženo ali moza in samo z njo njim fokat in trošiti celo zivljenje. Gonjenje okoli je zguba denarja pa se kako bolezen lahko fases pa se cel kup drugih težav.


Pa kaj se. A ni boljš imet fajn ženo ali moza in samo z njo njim fokat in trošiti celo zivljenje. Gonjenje okoli je zguba denarja pa se kako bolezen lahko fases pa se cel kup drugih težav.
[/quote]

Še mačka se ne zastonj goni :)))))))))))

Še mačka se ne zastonj goni :)))))))))))
[/quote]
A dej no seks je pa ja fajn. Sej se ga ne računa no :))

Desiderius_da_Pietri
: Vse slovenke moramo biti zadovoljne z vsem, ponižne, podrejene, blabla,.. Če nismo smo lene, razvajene,itd. Pač slovenci smo hlapci. Se ne sekiram kaj piše o meni se strinjam gospa sodnica. Sama sem doživela že veliko nepravičnih stvari, pa nisem mogla nič spremeniti. Sem pa tekom šole življenja ugotovila- poštenost in dobrota te ne pripeljeta nikamor. Tudi v službi ne. 😉


A dej no seks je pa ja fajn. Sej se ga ne računa no :))
[/quote]

Ja, glej, takole gre.
Najprej pijačka, nato fračka. Vmes je pa še en kup drugih zadev, prostor, zaščita….. In to vse stane €. Kdo pravi, da je fok zastonj. Še najhuje je, ko moraš babo prenašat cel dan za tistih ušivih 10 min.

Desiderius_da_Pietri
: Kar se enakopravnosti tiče, jaz ne verjamem več v to. Enakopravnost je le ena izmed tehnik za pranje možganov iz feminističnih lobijev. 🙂 Me zanima punce, kdo vam bo pomagal, če boste ostale brez doma, službe in prijateljev? Feministke? I dont think so. 😉

leeleenepr
: Slab vtis? Mogoče zato, ker nisem tako osladna, kot nekatere ženske. Pač sem cinična in sarkastična, tega noben ne mara. Dala sem že veliko slabega v življenju.

Ja, glej, takole gre.
Najprej pijačka, nato fračka. Vmes je pa še en kup drugih zadev, prostor, zaščita….. In to vse stane €. Kdo pravi, da je fok zastonj. Še najhuje je, ko moraš babo prenašat cel dan za tistih ušivih 10 min.
[/quote]
Saj ni treba lih babo prenasat, Moškega si najdi tako kot jaz :)))

se
strinjam : Lol, saj ne čakam. Ne poznam moških, ki bi mi plačali selitve. Mogoče v naslednjem življenju. Do zdaj sem si vse plačevala sama. Pa če se bom kam preselila, si bom morala službo najti. 🙂

Meni bi familija tu sploh ni dvoma tako kot bi jaz mojim otrokom v takem primeru

V enakopravnost bom verjel, ko bodo na radiju spremenili nacin porocanja in ne bodo npr. besedil oblikovali v duhu: V bombnem napadu je bilo 26 zrtev, od tega dva otroka in 5 zensk. Ko se bo pred gorecem stanovanjskim blokom feministka postavila za megafon in rekla: najprej otroci, nato pa po en moski in ena zenska, dokler se avtobus ne napolni. Ko bosta izjavi zenske “Samo na seks mislis.” in izjava moskega “Samo na (svoja) custva mislis.” imeli enako tezo. In ko bo za spolno nadlegovanje poleg opozkih pripomb in otipavanja s strani moskih ravno tako veljalo verbalno custveno izzivljanje (kot se ga pgosto posluzuje moja nesojena sogovornica napram meni tukaj)… in se veliko bi se dalo nastevati.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ne, sploh ne zaradi tega. V zelo čudni luči prikažeš samo sebe, pričakovanja do moškega in predstave o tem, kako bo vajin odnos izgledal. To bo večino moških odbilo.

Poleg tega moški ne more vedet, a bi šla ti z njim na kavo zato, ker bi šla pač rada z njim na kavo, a ga boš ponucala, da te pelje na izlet na morje, ki si ga sama ne bi mogla privoščit.


Saj ni treba lih babo prenasat, Moškega si najdi tako kot jaz :)))
[/quote]

A da bova ne pir hodila. Sedaj bo pasalo ja, k toplo postalo. Lahko greva tudi midva.

New Report

Close