Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj vse se igrate s svojimi dvoletniki?

Kaj vse se igrate s svojimi dvoletniki?

Kva?
Mislm- poba pri dveh letih črkuje in kar je sploh za okol past poveže črke v besedo?
Če to ni nakladancija, je genij.
Ker poznam par modelov, k’so njihovi otroc kukr bral, pa so znal le povedat črko.
De se zastopmo – branje je neki, prepoznat črko pa spet neki.

Sem napisala na postu Ninjetki.

a bere?????????? ja ziher, moja pa že tango pleše
pa igrače daje v usta!!!!!!!
sory to pa ne gre skupaj

Saša,

v usta daje vse, igrače še najmanj pogosto:-((

O “branju” sem napisala na postu Ninjetki.

Če poznaš kako razlago oz. literaturo o tem kako dolgo naj bi trajala oralna faza in kako se otrok v tem času razvija, ti bom hvaležna (in to mislim resno).

LP

Pasionka, tudi jaz sem obnemela in zato nič napisala. Tudi naš 26-mesečnik je komaj dobro spregovoril, zato res veliko ponavlja, spoznal je besedo zakaj… ni pa še tistih “pravih” radovednih vprašanj. Vse ob svojem času, pri vsakem otroku drugače… Brez skrbi.

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Lep pozdrav!

Nič ni narobe!Jaz sem bila zelo navdušena nad tem.Nisem pa vedela,da je možno.
Super,ponosna bodi na tvojega “ščurka”,da je priden in, da ga to veseli in zanima.
Veš,če pa ga to ne bi zanimalo,ga ne bi prepričala v to,da se nauči!Nič,ga ne siliš-vse je to ena velika igra!Res,sem bila vesela in hkrati zelo začudena!

Vesela bodi,da je tako in se kar ponosno hvali,da imaš doma GENIJA!Eni so za to,drugi pa za drugo-VSI SO NAJBOLJŠI!Saj so naši:)

lepo se imej

l.p.Ninjetka ***************** Kdor ima dobro srce, ta ne potrebuje lepega obraza

tudi naš je že pri 20 mesecih poznal črke,na tleh smo imeli puzle in je kazal črko m in rekel mama, a ata t teta itn.eni prej drugi kasneje,mar ne?
Sedaj nam do dveh let manjka še mesec dni,najraje riše prstne barve,se skriva,pleše,pogleda risanko medvedek iz živ žava,ful govori ponovi vsako novo besedo ki jo sliši,je veliko zunaj,lubčka svoje živalce,šraufa, lepi nalepke,pomaga pospravljati sesa, briše prah,polni pralni stroj,spušča vodo na wc,vstavlja različne like v igralno ploščo ,igrava z žogo…
Prijeten dan Vam in Vašim sončkom karkoli že oz.boste počeli,za vse nas so naši srčki najboljši in tega si ne pustite vzeti .
Ne obremenjujte se z nepotrebnimi stvarmi ,uživajte v dnevu .

Oj, oj!

Najprej čestitek za branje … to se mi zdi res fenomen. pri nas se včasih samo hecamo, da mali “bere”, ker ve, kdaj je kje napisano njegovo ime, kadaj mami in oči. Ampak vse to poznam vizualno (kot celo besedo), črk pa seveda še ne (razen napisati zna o in a – učenje babice).
ja, kar se risanja in barv tiče je pa naš res “čudež” – včeraj je narisal tak avtobus, da sem dol padla. res super … Sploh glede na to, da sem jaz totalno antirisar!!

Trma pa tako tako. vedno sicer hoče uveljaviti svoje (tudi s solzami), ampak ne meče se pa po tleh ali kaj podobnega. Bolj se mi zdi problem to, da NIČ ne uboga – čeprav se mi včasih zdi še majhen, resno kljubuje: če jaz rečem črno, bo on belo. Včasih za znoret …

Glede hrane sploh katastrofa: je resnično malo stvari, amapak ker se š dobro spomnim, kako so mene drugje (ne doma) silili jest, ne težim preveč. je pa grozno, ker ne vem več, kaj kuhat, da bo jedel: on bi jedel samo cmoke, njoke in meso.

Na kahlico nas je pa kar malo presenetil: poleti še ni kazal nobenih znakov odvajanja, zdaj pa je brez že tako podnevi kot ponoči. Se pa včasih še zgodi nesreča: npr. včeraj v otroški trgovini, tako da smo nabavili celo novo kolekcijo od sp. hlač naprej :-))))))

Je pa res občutljive sorte (ribica, pač): solze so kar hitro na sporedu, če kaj ni tako, kot si je zamislil. In res ne vem, kako vzgajati občutljive otroke: ali delati z njimi v rokavicah ali jih postaviti pred dejstvo: najbrž srednja pot, a ne???

No, zanekrat toliko…

Čao, jasna

Pasionka!

Ne se obremenjevat s tem, kaj znajo drugi. vsak otrok je svet zase!!! Naš je star 2 leti in pol – ampak je npr. pri 18 mesecih že govoril veliko besed, pri 20-ih skoraj vse, pri 22-ih povezoval po več besed skupaj. Tako sedaj govori praktično kot jaz in seveda zna postavljati vprašanja. Če pa otrok spregovori kasneje, najbrž še ne zna postaviti vprašanj, čeprav ga po vsej verjtnosti tudi zanimajo te stvari.

Mislim, da je najslabše primerjati. Tudi tvoj otrok bo spraševal – kdaj pa je odvisno le od njega. In tudi znal bo vse mogoče stvari. Je pa res, da tudi pri nas že od malega ogromno beremo (slavistka+knjižničar:-)))))), če je to kaj povezano z govorom.

Jasna

Res je, da so si otroci med seboj različni. Naša je zelo hitro spregovorila, že pri 5ih mesecih, in sicer besedi mama in ata v enem dnevu. Po drugi strani pa noče risati tako, kot bi bilo recimo pri njenih mesecih “treba”. Ampak se ne sekiram.

Tebi dove pa hvala, ker si me spomnila tudi na naše gumijaste sestavljanke. Imeli smo jih na tleh, ko smo se plazili, potem sem jih pospravila in kar pozabila nanje. Danes pa smo se z njimi zabavale celo uro.

Sestavljamo puzzle. Kakršnekoli…

Najboljše so take z živalmi ali pa tovornjaki, orodjem. Sveda, ker imamo fanta 🙂

Naš je star 2,5 leti in prepoznava že prve črke. Ful lušno in enostavno igrico izdeluje Kocka d.o.o., ko hkrati s sliko sestavljaš tudi črke. Didaktično, ni kej.

Mislim, da jo imajo v Sparu, ali pa Mercatorju.

Klara

Pasionka,

moja bo tri, pa ne zna polovice tega, kar je zgoraj napisano… Pa se nič ne sekiram, ker zna pa kaj drugega. Zna me še pa še božat, masirat, objemat, lubčkat, pa zgodaj zjutraj se smeje kot navita in nas vse spravlja v dobro voljo, pa namesto Smart reče Komar, pa še in še. Brat se bo naučila – če ne prej pa v šoli.

Lep dan,
M.

Naš 22 mesečnik se že podpiše in piše po maminem nareku, poje in recitira pesmi, deklamira pravljice.

Haaaahaaaahaaaaaa.
kolk ste blesave

Moj dve leti in 7 mesecev: o črkah se mu ne sanja, šteje do pet, mislim da je farbnblint, ker ne loči barv, rad pa jaha “konjička”, se žoga z baloni, dela prevale, ustvarja iz testa, šili barvice (ne barva), packa z vodo po lijaku, gleda kako mama sestavlja puzzle in zna 1. in 2. del Shreka na pamet. Po moje ga je gledal vsaj 100x in jaz zraven, da mu razlagam, kaj dogaja.

Bodi ponosna na malega, zanima pa me kdaj si mu dala puzle z črkami in kdaj je začel govoriti.Moja mala je stara 14.m.,pa še ne pove nič ,razen bababa maama,..in vse kaže s prstom,tako da me že resno skrbi,nevem pa kako naj jo spodbujam.

Ne vem, če je to ravno zame…

Mi smo puzzle dali na tla pri kakih 6m, da smo se lahko igrali. Naš do 9m ni rekel kaj drugega kot ati (je pokazal s prstom in je bilo vse ati: TV, GSM, mami, pralni stroj..:-))).. To je trajalo kake 3m. Ne me držati za besedo v zvezi s starostjo, ker nimam zapiskov pri sebi.

Potem je začel govoriti prve besede in zelo hitro tudi povezovati več besed skupaj. (prej sem mu pa tri mesece ponavljala:ma-ma, ma-ma…. in NIČ)

Kako spodbujati ne vem, ker pri nas ni nikoli uspelo (za nobeno stvar), sem pa prepričana, da bo tvoja deklica spregovorila takrat, ko bo zanjo pravi čas.

Mi smo vedno veliko brali in govorili, ampak ne vem, če je to v resnici kaj pomagalo?

V glavnem, želim vam vse dobro in čimmanj skrbi.

LP

Naš še ve ne, kaj so to črke ali barve. Zna pa reči “pa pa”, pa Tiki Biki, Po, Lila, tri in štiri (ti, teli) – seveda pobrano od telebajskov. Največkrat izgovorjene besede so “kaj to?” in “tako”. Dva dni nazaj je končno pritekel k meni z ponavljajočim se “mami”. Sem se kar stopila. Do zdaj sem bila največkrat kar po imenu, na trenutke mama. Tati je pa tati že od pamtiveka.

Zelo rad se igra s kockami, pa z vsemi raznimi avtomobilčki. IN so knjigice o medvedku Jaki in o prevoznih sredstvih. Pa Telebajski in Vlakec Tomažek. Ful rad se skriva. Pa igra v banji. Ne mara hoditi na dolge proge, zato ga še kar vozimo v vozičku. OK, to je tudi zaradi tega, ker ne sme preobremenjevati pljučk. Izredno rad pa teče, ampak je takooooooooj zadihan. Vendar se sam ustavi, ko je preveč. Zunaj se najraje igra na toboganu in gugalnici. Pa prestavljanje kamenčkov iz enega na drug konec zna biti super. Doma je trenutno najbolj IN prestavljanje programov na TVju. Kadar nisva pozorna, je takoj pri enem od laptopov, kjer veselo klika (se ju je že navadil odpreti) in tipka. In se seveda reži ko pečen maček, ko ga zalotiva. Veliko mi tudi nagaja s stalnim premikanjem gumbov na pralnem stroju. Pa rad zlaga futer iz špajze in nazaj. :)))

Imejmo jih radi – ne glede na to kaj že ali še ne znajo. Itak je vsakemu njegov otrok naj naj. In prav je tako. :)))

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Moj 20 mesečnik ima sicer še nekaj časa do 2 leti, a prav verjetno ne bo znal marsikatero od naštetih stvari, pa se nič ne obremenjujem, vsak otrok ima svoj tempo…, še govori bolj malo, vsaj nam razumljivo…no pri sestavljanju kock je dober, pa sicer je tudi zelo priden, prijazen otroček….to je bistveno, da je vesel, zdrav….
P.S. Če bo po mamici, bo pozno začel govoriti…, a ga to ne bo oviralo, da bi doktoriral….

New Report

Close