Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj za večerjo-zdravo/poceni

kaj za večerjo-zdravo/poceni

Moj je par cm manjši, je pa pajkec. Ne vem, kam gre vsa ta hrana 🙂

Čakaj, torej vsi jeste že prej, predvidevam, da ne le sendvičev.
Zakaj potrebujete potem neko hudo večerjo?[/quote]

Imam sina najstnika in to nahranit je težje kot dojenčka. Jedo na dve, tri ure, in to količine. Če nočem, da bi mlatil samo tisto, kar pade kar samo iz hladilnika ali omare, moram kaj pripravit. In potem jemo še ostali – mi pač v človeških količinah, on pa v najstniških 🙂

Ja, ob treh imamo kosilo, on vmes malico sadje, sladkarije itd, zvečer ob osmih obvezno večerja, pride lačen kot volk.[/quote]

Ja, v redu, ampak še vedno ne razumem, zakaj bi morala biti večerja praktično drugo kosilo.
Pa tudi, glede na to, da imam najstnico, poznam kar nekaj njenih najstniških prijateljev, pa roko na srce razen enega, ki se mu to tudi pozna, noben ne je kot nek nenasitni volk, no.


Verjetno ste bolj intelektualci pri vaši hiši 🙂

Imam sina najstnika in to nahranit je težje kot dojenčka. Jedo na dve, tri ure, in to količine. Če nočem, da bi mlatil samo tisto, kar pade kar samo iz hladilnika ali omare, moram kaj pripravit. In potem jemo še ostali – mi pač v človeških količinah, on pa v najstniških 🙂

Ja, ob treh imamo kosilo, on vmes malico sadje, sladkarije itd, zvečer ob osmih obvezno večerja, pride lačen kot volk.[/quote]

Ja, v redu, ampak še vedno ne razumem, zakaj bi morala biti večerja praktično drugo kosilo.
Pa tudi, glede na to, da imam najstnico, poznam kar nekaj njenih najstniških prijateljev, pa roko na srce razen enega, ki se mu to tudi pozna, noben ne je kot nek nenasitni volk, no.[/quote]

Sigurno neki intelektualci, ki posedajo po kavarnah in berejo Kanta. Sicer pa tudi razne tabletke, ki jih jemljejo, zavirajo apetit, veš.
En bik, ki gre v čoln in vesla po 4 ure ali en tak, ki gre na bicikel in naredi 70km za šalo ali en tak, ki zna zavihat rokave okoli hiše, ne bo na enem jogurtu.

Na splošno ti in hči se hranita s sončnimi žarki, no.

No, po kavarnah nisva vajeni posedat, je pa res, da nisva bika :p

Haha, to pa že vemo, da sta ženskega spola, torej kravici :-)))))))))))

Imam sina najstnika in to nahranit je težje kot dojenčka. Jedo na dve, tri ure, in to količine. Če nočem, da bi mlatil samo tisto, kar pade kar samo iz hladilnika ali omare, moram kaj pripravit. In potem jemo še ostali – mi pač v človeških količinah, on pa v najstniških 🙂

Ja, ob treh imamo kosilo, on vmes malico sadje, sladkarije itd, zvečer ob osmih obvezno večerja, pride lačen kot volk.[/quote]

Ja, v redu, ampak še vedno ne razumem, zakaj bi morala biti večerja praktično drugo kosilo.
Pa tudi, glede na to, da imam najstnico, poznam kar nekaj njenih najstniških prijateljev, pa roko na srce razen enega, ki se mu to tudi pozna, noben ne je kot nek nenasitni volk, no.[/quote]

Mogoče bi morala vprašat njihove starše, koliko pojedo.
Poslušaj, ne morem jaz sinu, visokemu 185 cm in težkemu dobrih 60 kg, suhemu kot pajkec, očitat, da preveč poje. Ker je očitno z aviona, da ne je preveč. In ja, večerja je skoraj enak obrok kot kosilo. Včasih je tudi enak, potem vsaj tih pred spanjem ne pride še kaj pozobat.

Pri nas enako.
Kosilo je bogato, pa 17 uri ne jemo več.
Sploh pa ni dobro, da se telo obremenjujem s hrano večkrat na dan.

Včasih skuham kaj, kot recimo rižoto, špagete, kus kus, seveda z omako, ali pa fajitase.
drugače pa skoraj vsakič zelena solata z rdečim fižolom. Kruh, ostalo pa različno- jogurt, skuta, sir, maslo na popečen kruheh, popečeni kruhki s sirom, jajca včasih.. včasih pa je margarita. Ali pa carski ali ponvice. Ma kokr me piči in se mi da delat. Samo tista solata pa mora bit zraven.

Imam sina najstnika in to nahranit je težje kot dojenčka. Jedo na dve, tri ure, in to količine. Če nočem, da bi mlatil samo tisto, kar pade kar samo iz hladilnika ali omare, moram kaj pripravit. In potem jemo še ostali – mi pač v človeških količinah, on pa v najstniških 🙂

Ja, ob treh imamo kosilo, on vmes malico sadje, sladkarije itd, zvečer ob osmih obvezno večerja, pride lačen kot volk.[/quote]

Ja, v redu, ampak še vedno ne razumem, zakaj bi morala biti večerja praktično drugo kosilo.
Pa tudi, glede na to, da imam najstnico, poznam kar nekaj njenih najstniških prijateljev, pa roko na srce razen enega, ki se mu to tudi pozna, noben ne je kot nek nenasitni volk, no.[/quote]

Zakaj pa ne bi smela biti večerja taka, kot komu ustreza? Je kje predpisano, da mora biti za večerjo kos kruha z marmelado ali jogurt in ne recimo mešana solata s sirom? Zakaj bi morala biti večerja šmorn in ne pečena riba? Tega jaz, majkemi, ne razumem. Kot komu paše! Nikjer ne piše, da je to količninsko enako kot kosilo, pa tudi če…?! Pa kaj?! Če moj mož ne bi jedel dveh kar konkretnih obrokov dnevno (res pa je, da je večerja zgolj PODOBNA kosilu oz. okrnjena/prilagojena/spremenjena različica kosila), bi mi izginil ali se spremenil v okostnjaka za mizo.
Ti se vedno vtikaš v to, koliko in kaj drugi jejo, pa ne vem zakaj? Ne stokamo vsi, da smo predebeli, pri nas doma še kastriran maček ni debel! Možu mahedrajo hlače na riti in tiste njegove noge meter petdeset sta kot dva štila od metle, bog ne daj, da še jest ne sme, ker je za večerjo zapovedan jogurt po neki navadi neke familije, kjer se je dalo čokolino na mizo in čao!

Mi zelo veliko jemo iz vrta na mizo, to pomeni, da pred večerjo poberemo, kar smo uspeli pridelat, to pomeni, da grem jaz s skledo na vrt in poberem, kar je zrastlo, grem v klet in tam naberem še shranjene pridelke in to gre vse v lonec ali v solatno skledo, dodam še kaj zraven (kar seveda kupim), da je nasitno in to ne pomeni, da cvrem, poham, cmarim na olju, da si večerjo polivamo z majonezami in sirovimi omakami, pa tudi ne, da imamo pred sabo celo kravo, pač pa je na mizi 100 gramski zrezek! A je to slučajno preveč???

Meni pa ni jasno zakaj zmeraj, ko hočete nekaj “hudo” dopovedati omenjate velikost????
Meni to ni jasno. Kot eno BAHANJE.

V vednost!
Pomembna je vsebina … ne velikost.

Recimo v finih restavracijah servirajo malo, a okusno … v menzah obilne porcije, brez okusa.
Kapiš?

Ja, v redu, ampak še vedno ne razumem, zakaj bi morala biti večerja praktično drugo kosilo.
Pa tudi, glede na to, da imam najstnico, poznam kar nekaj njenih najstniških prijateljev, pa roko na srce razen enega, ki se mu to tudi pozna, noben ne je kot nek nenasitni volk, no.[/quote]

Mogoče bi morala vprašat njihove starše, koliko pojedo.
Poslušaj, ne morem jaz sinu, visokemu 185 cm in težkemu dobrih 60 kg, suhemu kot pajkec, očitat, da preveč poje. Ker je očitno z aviona, da ne je preveč. In ja, večerja je skoraj enak obrok kot kosilo. Včasih je tudi enak, potem vsaj tih pred spanjem ne pride še kaj pozobat.[/quote]
Visok suhec, pri 146 jih ima komaj 35.. pa kar konkretno dozo doma poje, v šoli pa.. mu to ni všeč pa ono ne..

Meni pa ni jasno zakaj zmeraj, ko hočete nekaj “hudo” dopovedati omenjate velikost????
Meni to ni jasno. Kot eno BAHANJE.

V vednost!
Pomembna je vsebina … ne velikost.

Recimo v finih restavracijah servirajo malo, a okusno … v menzah obilne porcije, brez okusa.
Kapiš?[/quote]

Pa še to…
Moj sin ima 195 cm … pa mi niti na misel ne pride, da bi bilo to omembe vredno v zvezi s čimerkoli.
Vsebina, vsebina je pomembna.

Meni pa ni jasno zakaj zmeraj, ko hočete nekaj “hudo” dopovedati omenjate velikost????
Meni to ni jasno. Kot eno BAHANJE.

V vednost!
Pomembna je vsebina … ne velikost.

Recimo v finih restavracijah servirajo malo, a okusno … v menzah obilne porcije, brez okusa.
Kapiš?[/quote]

Moj sin je izrazito empatičen, precej inteligenten, veliko razmišlja, rad ima šport in naravo. Ti po tem lahko sklepaš na količino hrane, ki jo rabi?
Do cirka višine 170 je jedel normalno, po tej višini se mu je pa dobesedno utrgalo. Prej sem samo brala o tem, ko so mame stokale, koliko je treba nabavit hrane in da je fante nemogoče nahranit … Zdaj vem, da je to čisto res. In ja, po mojem ima to več veze s cm kot z “vsebino”.

Bistvena razlika je med najstnikom in najstnico, kar se apetita tiče. Vsaj po mojih opažanjih. Se spomnim, da sva midve s sestro jedli kot dva ptička v tistih letih, enako moje prijateljice. Fantje so bili pa nenasitni.

Sadje tudi ni ok za večerjo, ker se potem v telesu sladkorji kisajo celo noč…[/quote]

Ti pa ne ločiš med enostavnimi sladkorji v sadju in rafiniranim cukrom. Poskusi s tistim gugl je moj prijatelj[/quote]

Vsak sladkor je zelo odsvetovan za večerjo, pa naj bo sadni, škrobni ali kakeršenkoli že.
Za večerjo se priporoča beljakovine.

Imam tudi hčerko in ona se hrani v človeških količinah. Večerja običajno ne ali kak korenček in podobno. Punce večinoma nehajo rasti že konec OŠ in morajo potem počasi že pazit na količine ali pa se zredijo, fantje rastejo do konca srednje šole. In ker so višji, je logično, da porabijo več, sploh ne razumem začudenja nad tem. Saj je celo Yo nekaj časa živela z moškimi, pa menda ja ve, da bi ob njenih dnevnih količinah presahnili.

Še ena ideja, mimogrede.
Pire od kosila, če ostane: dodaš malo naribanega sira, kisle smetane, jajce, poper ali začimbe po želji, premešaš in zapečeš v pečici.

Ja, v redu, ampak še vedno ne razumem, zakaj bi morala biti večerja praktično drugo kosilo.
Pa tudi, glede na to, da imam najstnico, poznam kar nekaj njenih najstniških prijateljev, pa roko na srce razen enega, ki se mu to tudi pozna, noben ne je kot nek nenasitni volk, no.[/quote]

Zakaj pa ne bi smela biti večerja taka, kot komu ustreza? Je kje predpisano, da mora biti za večerjo kos kruha z marmelado ali jogurt in ne recimo mešana solata s sirom? Zakaj bi morala biti večerja šmorn in ne pečena riba? Tega jaz, majkemi, ne razumem. Kot komu paše! Nikjer ne piše, da je to količninsko enako kot kosilo, pa tudi če…?! Pa kaj?! Če moj mož ne bi jedel dveh kar konkretnih obrokov dnevno (res pa je, da je večerja zgolj PODOBNA kosilu oz. okrnjena/prilagojena/spremenjena različica kosila), bi mi izginil ali se spremenil v okostnjaka za mizo.
Ti se vedno vtikaš v to, koliko in kaj drugi jejo, pa ne vem zakaj? Ne stokamo vsi, da smo predebeli, pri nas doma še kastriran maček ni debel! Možu mahedrajo hlače na riti in tiste njegove noge meter petdeset sta kot dva štila od metle, bog ne daj, da še jest ne sme, ker je za večerjo zapovedan jogurt po neki navadi neke familije, kjer se je dalo čokolino na mizo in čao!

Mi zelo veliko jemo iz vrta na mizo, to pomeni, da pred večerjo poberemo, kar smo uspeli pridelat, to pomeni, da grem jaz s skledo na vrt in poberem, kar je zrastlo, grem v klet in tam naberem še shranjene pridelke in to gre vse v lonec ali v solatno skledo, dodam še kaj zraven (kar seveda kupim), da je nasitno in to ne pomeni, da cvrem, poham, cmarim na olju, da si večerjo polivamo z majonezami in sirovimi omakami, pa tudi ne, da imamo pred sabo celo kravo, pač pa je na mizi 100 gramski zrezek! A je to slučajno preveč???[/quote]

Kaj se pa ti razburjaš? Sodelujem kot vsi ostali v debati in se ne vtikam v prehranske navade avtorice. Ona sprašuje, kaj poceni za večerjo, jaz komentiram (nekatere) jedilnike, ki so pač bolj podobni kosilu kot večerji.
100g zrezek je normalna porcija btw, da se ti ne bo zdelo, da stradate :p

Zato pa sem navedbe o prehranjevanju primerjala z najstniki, ki jih poznam. In ne s svojo hčerko.

Ste pa hecni s to višino, katere razlika je včasih minimalna, ampak je se pa 3x-no zaradi tega, ker so statistično osebe m. spola višje :))))

Zato pa sem navedbe o prehranjevanju primerjala z najstniki, ki jih poznam. In ne s svojo hčerko.

Ste pa hecni s to višino, katere razlika je včasih minimalna, ampak je se pa 3x-no zaradi tega, ker so statistično osebe m. spola višje :))))[/quote]

Eno je poznati najstnike – fante – , drugo jih je pa hraniti. To sem ti že napisala. In tudi to je bilo poudarjeno, da fantje enostavno več jedo in da jedo non stop in niso debeli – se pravi, da ne jedo preveč. Jaz svojemu sinu ne morem reči, bodi lačen, zato ker se yo zdi, da ne bi smel toliko jesti. Poje toliko, kot rabi, in rabi veliko.
Če imaš ti doma količine za dva piščančka, potem logično, da ne moreš vedeti in videti, koliko so sposobni pojesti, ker jim toliko niti ne moreš ponuditi. Jaz ti lahko povem, da je pri nas tako, da pol hrane odpade na naju s hčerko, druga polovica pa na sina. Ja, tako hudo je. Ni krat tri, je pa krat dva.

Imam sina najstnika in to nahranit je težje kot dojenčka. Jedo na dve, tri ure, in to količine. Če nočem, da bi mlatil samo tisto, kar pade kar samo iz hladilnika ali omare, moram kaj pripravit. In potem jemo še ostali – mi pač v človeških količinah, on pa v najstniških 🙂

Ja, ob treh imamo kosilo, on vmes malico sadje, sladkarije itd, zvečer ob osmih obvezno večerja, pride lačen kot volk.[/quote]

Ja, v redu, ampak še vedno ne razumem, zakaj bi morala biti večerja praktično drugo kosilo.
Pa tudi, glede na to, da imam najstnico, poznam kar nekaj njenih najstniških prijateljev, pa roko na srce razen enega, ki se mu to tudi pozna, noben ne je kot nek nenasitni volk, no.[/quote]

Yo, se ti vidi, da nimas moskega doma. Moj moz je danes vstal ob 4h zjutraj, prevozil 300 km in imel dva pomembna delavna sestanka, kar pomeni, da so izvajali teste in ne sedeli za mizo oblozeno z napolitankami. Potem je prisel domov, se v naglici preoblekel in razlozil vecji del kamiona, tistega velikega, priklopnik, polno spredaj in prikolica. Ko sem ob kosilu vprasala, ce so ga cakali, kamjon je prisel ze uro preden je moz prisel nazaj, se je nasmehnil in rekel, da en sam ne more, je pa tudi on razlozil vecje pakete. Gre se za velike pakete, modeli vecinoma s steklom, tezko kot svinja. Sedaj dela v pisarni, prej mi je rekel, da ima zapolnjeno do minute. Delal bo tam do 8h zvecer.

Mislis, da mu 20 dag spagetov z zlico paradiznikove omake zadosca, pa eno jabolko zvecer? Ja, eni kuhamo dva konkretna obroka. In nosimo st oblacil s, 36, podaljsan kroj hlac, elastika do konca v hlacah, .. izberi po zelji.

Solata za 3 v tem letnem casu ni mogla prit 10 eur, razen ce si delala avokado s kaviarjem.

Za 2,5 eur dobis kilo piscancjih beder ali kilo sardel, je za ene 5 ljudi. Pod 2 eur je paket fasiranega ali skatla jajc (talna/hlevska reja). Bucke, kumare, paradiznik z malo volje najdes pod evro za kilo. Fizol, leco, ciceriko imas suho za x-krat, pa tudi konzervirane so te zadeve razmeroma poceni. So pa za vse sorte solat, mocnih juh ali namazov. Sir normalne kvalitete kupis v akciji, vedno imajo kje kako. Pa polenti z mlekom ali jogurtom tudi nic ne manjka, ceprav ni moderna.

Sploh ne vem, kaj ste se začeli prepucavat. Žensko je zanimalo, ali lahko poceni skuha večerjo. Vi ste pa navalili, zakaj sploh je zvečer, pa kdo je, pa koliko je, pa kaj je. Mater ste zoprni. Naj vsak je kakor je lačen in kot ima potrebe, bodisi zaradi dela ali rasti, a vprašanje je bilo, ali je možno skuhat večerjo za 2 evra, pa ni rekla, da mora hranit delavca težaka niti da ima 18letnega sina doma. Sploh nič takega ni rekla. Samo kaj naj skuha, da ne bo zapravila več kot dva evra. Domneva se, da imajo vsi samo lažje fizično delo, bi rekla. In da otroci niso ješči nad povprečjem.

Imam sina najstnika in to nahranit je težje kot dojenčka. Jedo na dve, tri ure, in to količine. Če nočem, da bi mlatil samo tisto, kar pade kar samo iz hladilnika ali omare, moram kaj pripravit. In potem jemo še ostali – mi pač v človeških količinah, on pa v najstniških 🙂

Ja, ob treh imamo kosilo, on vmes malico sadje, sladkarije itd, zvečer ob osmih obvezno večerja, pride lačen kot volk.[/quote]

Ja, v redu, ampak še vedno ne razumem, zakaj bi morala biti večerja praktično drugo kosilo.
Pa tudi, glede na to, da imam najstnico, poznam kar nekaj njenih najstniških prijateljev, pa roko na srce razen enega, ki se mu to tudi pozna, noben ne je kot nek nenasitni volk, no.[/quote]

Če so fizično zelo aktivni, potem tudi jejo veliko. Pa se jim to ne pozna. Vidim doma.
če pa seveda čez dan bolj ko ne fizično ne migaš dost, potem pa tud hrane ne potrebuješ ne vem kolko.
Za večerjo mi pripravimo glede na to kaj imamo doma, koliko se nam da kuhat, kaj je v zamrzovalniku. Ne jemo glih najbolj zdravo.
Naredimo npr. jajca, odmrznemo juho (govejo) plus gresovi cmočki, če je čas/volja, kakšen piščančji paprikaš s prilogo, včasih spotoma kupimo burek plus jogurt. Če imamo in se mi da, naredim solato. kdaj fižolova juha z makaroni. Če ima pa hči čas, pa ona naredi konkretno hrano: speče kakšne ribe, kaj iz mesa …
Finančno ugodno bi bilo pa npr. kakšna rižota s solato, če imate vrt, fižolova juha s polento, delali smo tudi pohane šnite (kar je seveda daleč od zdravega) …

Za tri osebe si kaj kupila za solato, da je naneslo 10 eur?
In pa pašteta je daleč od poceni variante.[/quote]

Cel nakup je bil 10 eurov.

New Report

Close