Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj za večerjo-zdravo/poceni

kaj za večerjo-zdravo/poceni

No, meni se zdi skuhan obrok veliko cenejši od “delikates”, se pravi, če nabaviš kruh, salamo, sir, kumarice, kak jogurt zraven in tako dalje. Pač če ta obrok ne vključuje ravno zrezka.

Meni pa ni jasno zakaj zmeraj, ko hočete nekaj “hudo” dopovedati omenjate velikost????
Meni to ni jasno. Kot eno BAHANJE.

V vednost!
Pomembna je vsebina … ne velikost.

Recimo v finih restavracijah servirajo malo, a okusno … v menzah obilne porcije, brez okusa.
Kapiš?[/quote]

Pa še to…
Moj sin ima 195 cm … pa mi niti na misel ne pride, da bi bilo to omembe vredno v zvezi s čimerkoli.
Vsebina, vsebina je pomembna.[/quote]

No, če imaš ti 160cm in 70kg, tvoj sin pa 195cm in 70kg je verjetno, da enako pojesta.
Če imaš pa ti na 160cm enih 50kg in sine na 195cm celih 100kg, je logično, da sine poje nekje 2x toliko kot ti.

Zakaj pa ne bi smela biti večerja taka, kot komu ustreza? Je kje predpisano, da mora biti za večerjo kos kruha z marmelado ali jogurt in ne recimo mešana solata s sirom? Zakaj bi morala biti večerja šmorn in ne pečena riba? Tega jaz, majkemi, ne razumem. Kot komu paše! Nikjer ne piše, da je to količninsko enako kot kosilo, pa tudi če…?! Pa kaj?! Če moj mož ne bi jedel dveh kar konkretnih obrokov dnevno (res pa je, da je večerja zgolj PODOBNA kosilu oz. okrnjena/prilagojena/spremenjena različica kosila), bi mi izginil ali se spremenil v okostnjaka za mizo.
Ti se vedno vtikaš v to, koliko in kaj drugi jejo, pa ne vem zakaj? Ne stokamo vsi, da smo predebeli, pri nas doma še kastriran maček ni debel! Možu mahedrajo hlače na riti in tiste njegove noge meter petdeset sta kot dva štila od metle, bog ne daj, da še jest ne sme, ker je za večerjo zapovedan jogurt po neki navadi neke familije, kjer se je dalo čokolino na mizo in čao!

Mi zelo veliko jemo iz vrta na mizo, to pomeni, da pred večerjo poberemo, kar smo uspeli pridelat, to pomeni, da grem jaz s skledo na vrt in poberem, kar je zrastlo, grem v klet in tam naberem še shranjene pridelke in to gre vse v lonec ali v solatno skledo, dodam še kaj zraven (kar seveda kupim), da je nasitno in to ne pomeni, da cvrem, poham, cmarim na olju, da si večerjo polivamo z majonezami in sirovimi omakami, pa tudi ne, da imamo pred sabo celo kravo, pač pa je na mizi 100 gramski zrezek! A je to slučajno preveč???[/quote]

Kaj se pa ti razburjaš? Sodelujem kot vsi ostali v debati in se ne vtikam v prehranske navade avtorice. Ona sprašuje, kaj poceni za večerjo, jaz komentiram (nekatere) jedilnike, ki so pač bolj podobni kosilu kot večerji.
100g zrezek je normalna porcija btw, da se ti ne bo zdelo, da stradate :p[/quote]

Evo jo! Spet si je vzela pravico, da ona določi kaj in koliko je normalno! Ne moreš verjet, res…

Razburjam se ravno zato, ker svoje mnenje vsiljuješ in si cinična pri vsem, kar je drugače kot pri tebi doma. Ti imaš pravico do svojega mišljenja, ampak uveljavi si ga pri sebi doma. In če si prebrala, da je 100gramski zrezek normalna porcija, upoštevaj, da so vsi prehranski nasveti in količine PRIPOROČENI in izračunani po povprečnem človeku, povprečne postave, povprečne fizične obremenitve in povprečnih potreb.

Ja zdaj si pa povedala! “jemo kosilo ob različnih urah”, bla bla bla, a če je to 17.30 je že praktično večerja, no![/quote]

Ni res. Tudi jaz ne jem večerje. Nikoli. Je povsem nepotrebna. Jem samo kosilo. Včasih prej, včasih pozneje. In ja, to je kosilo. Če pa želiš ti to imenovati večerja, ker ti bo tako lažje pri srcu, da tudi drugi jejo večerjo, pa kar 😛

New Report

Close