Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kajenje

kajenje

Sem nekadilka, dim mi smrdi, ampak dejstvo, da kar naprej nekaj prepovedujejo, mi gre na živce. Trenutni zakon je meni čisto dovolj, v slaščičarnah in restavracijah popolna prepoved, v baru ločeni prostori. Če se nočem usmraditi, ne grem zvečer ven, če grem, si ne predstavljam, da ne bi bilo zakajeno;) no, saj imajo pa kadilci tudi neke pravice, naslednjič ne bodo niti na ulici smeli kaditi, da jih ne bo kdo zavohal, ali pa videl kak otrok. Se mi zdi, da se preveč poudarja nevarnost pasivnega kajenja, taisti pa, gremo stavit, večina jih niti ne ločuje odpadkov, pa je to najmanj, kar bi morali vsi početi.

Kakorkoli, mene bolj motijio ljudje, ki javno širijo laži, neresnice in popolne izmišljotine (razni alternativci, religiozneži ipd) in nestrpnost. Dimček je še najmanj škodljiv.

Izvajanja nikoli dosledno ni bilo zato je pri nas itak vsak zakon odveč …

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/

Ja, OK, ma še vedno nisi razložil, kakšno zvezo imajo izpušni plini s cigaretnim dimom? Hočeš povedati, da naj bom zadovoljna, ker se izpušni plini v zraku, ko odprem okno, združijo s cigaretnim, ki pride od soseda, in potem je taka mešanica boljša, kot pa, če bi bili samo izpušni plini?

Sploh pa ne živim blizu ceste in tako se moram zadovoljiti samo s kadilskim smradom:)

Mona pa ne pomeni rit, ampak nekaj drugega…vprašaj nono!;)

Pa še nekaj: zakaj ste kadilci vedno tako užaljeni, če nekadilci povemo po pravici, da smrdite? Izpade, kot da se moramo mi nekadilci opravičevati, ker nas cigaretni dim moti,….ma svašta!

…vsako podjetje, organizacija, zavod naj ima kadilski prostor in tja naj se umakneje kadilci…

..ne hodimo na obiske in zabave kjer se noter kadi…

…kajenje zunaj in metanje ogorkov karpovprek – tudi na otroškem igrišču bi bilo potrebno kaznovati…naj se napravijo kornerji kjer je mogoče kaditi…

…vsak ima pravico izbire…….tako kadilec in nekadilec…

kadilka rinčula 🙁

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Počasi umira kdor postane suženj navade, ponavljajoč vsak dan iste poti, kdor ne zamenja prestave, kdor ne tvega in zamenja barvo oblek, kdor ne govori tistemu, ki ga ne pozna. Pablo Neruda

hheheheheheeeeeeeee 🙂

od danes naprej kadimo na stranišču 😉

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Počasi umira kdor postane suženj navade, ponavljajoč vsak dan iste poti, kdor ne zamenja prestave, kdor ne tvega in zamenja barvo oblek, kdor ne govori tistemu, ki ga ne pozna. Pablo Neruda

Neeeee….potem gre pa po zračniku gor:))))

Ja, to bi bilo še najbolj prav….cigarete ukinit!:)

Kje si videla, da je v restavracijah popolna prepoved?

Pa še to: pasivno kajenje je precej nevarno in ni pretirano poudarjeno (kvečjemu premalo). Zadnjič sem brala, da je v lokalih, kjer se kadi, dvojno zastrupljen zrak: od dima, ki pride iz cigaret in od dima, ki ga kadilci izdihavajo v prostor.

Pa še nekaj: nekadilci naj se torej zapremo doma v svoja stanovanja in naj ne hodimo ven, zato da bodo lahko kadilci v miru puhali? Ja, tako je na žalost dandanašnji pri nas. Svašta!

Sem kadilka … a ne kadim, kjer je prepovedano, ne kadim na obiskih, kjer so sami nekadilci, v svoji pisarni ne kadim (pa sem sama v njej!), na plaži in drugje vedno nosim za sabo pepelnik (kaka prazna škatla ali plastenka)..

ampak ne pustim si pa vzeti pravice, da bom sama odločala, kdaj in kje bom kadila. In če bo restavracija brez kadilskega kotička, me pač tam ne bo (pa ne maram zakajenih prostorov).

In še, država bi se znašla v resnih škripcih, če vsi nehamo kaditi – cca 65 – 75 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, odvisno od vrste cigaret, maloprodajne cene dobi država v obliki trošarine in davka.

Kadilski pozdrav!

š.: bi me strašno zanimalo, kaj pravzaprav počneš z otrokom v lokalu, zakajenem ali nezakajenem?

Ne, kadilce bi najraje strpali v ene mini sobice in jih pustili pocrkat, al kaj? Dej, dej, malo manj nestrpnosti, prosim! Ali ti vse po previlih delaš? Po moje tud, ja!
Kar ti je Kir hotel dopovedat tudi nisi dojela, ne? Morda pa bi morali uvest davek na neumnost! Vsi, kadilci ali nekadilci v svojem življenju požremo enormne količine izpušnih plinov, pesticidov, aditivov…! Ko bodo uvedli prepoved vseh teh snovi v hrani, se boste pa lahko pritoževali! Kadilcu se lahko umakneš kadar koli to želiš, vsem prej naštetim pa se žal ne moreš! Zato raje protestirajte pri kmetih, živilski industriji in pa seveda prenehajte se vozit z avti, pa bo vsem dosti lažje!
Samo v razmislek!

Morag,

1. Povedala sem kaj me moti, nikogar obsojala.
2. NIKOLI nisem nikomur od spodnjih sosedov zaradi tega težila. TOREJ, SEM STRPNA.
3. Me pa vseeno moti. ME NE SME????????????

Ne, ti bi nekadilce nekam strpala, pa naj že enkrat dajo mir in naj bodo tiho, kar naprej nekaj težijo s tem, da jih dim moti…ne?

Očitno tudi ti ne dojameš, da bi se vendarle moral umakniti tisti, ki nekoga drugega z nečim posiljuje, ne pa tisti, ki je od tega ogrožen.

In daj, razloži pa ti, če KIR ni znal: v kakšni medsebojni zvezi so izpušni plini, pesticidi, itd. s cigaretnim dimom?

*****Ja, OK, ma še vedno nisi razložil, kakšno zvezo imajo izpušni plini s cigaretnim dimom? Hočeš povedati, da naj bom zadovoljna, ker se izpušni plini v zraku, ko odprem okno, združijo s cigaretnim, ki pride od soseda, in potem je taka mešanica boljša, kot pa, če bi bili samo izpušni plini? *****

Izpušni plini so glih 100x bolj škodljivi od cigaretnega dima.

In tisti , ki na veliko razgljabljate o škodljivosti cigaretnega dima, ste nestrpni do kadilcev, jim omejujete svobodo kajenja, se povsem mirno vozite z avtomobili in zastrupljate okolje neprimerno bolj kot cigaretni dim.
Doma pa kurite z drvmi, neprimernim premogom…..

Sem proti zakonu, ki diskriminira en določen sloj ljudi. Sicer pa danes bodo pojebali kadilce, drugič pa ene druge, vsi pa bomo prišli na vrsto.

Drugač pa Nisem kadilec.

V TEM, DA VSI ŠKODUJEJO!!! MATER

Ja, in kadilci hodijo peš.

Ja, vem, da vsi škodujejo. Ampak, zakaj, če rečem, da me cigaretni dim moti, vsi začnejo s tem, da izpušni plini tudi škodujejo????? TO, vidiš, me zanima! Kakšna povezava je v tem, da mene moti cigaretni dim, tu pa mi mečejo pod nos, da so izpušni plini škodljivi? Vidiš ti tu kakšno povezavo? Jaz ne, sorry!

ti bo potešila radovednost: sem gospa preko 40, imam šoloobveznega otroka. si dovolim iti na kavo in otrok na tortico!!! ja mogoče pa bi bilo dobro, da se zaprem v hišo?

Iskreno povedano cigaretni dim moti tudi mene, ampak moti me tudi milijardo drugih stvari, ki so za moje življenje izredno pomembne, zato ne skušam pretiravat, ker v vsakem primeru ni dobro za moje zdravje in mi bolj škoduje kot kadilski sosed zgoraj, spodaj, levo ali desno oz. vsi, ki si prižigajo čike okoli mene…
Cigaretni dim ni najhuje kaj se nam je zgodilo oz. se nam dogaja…ja sej ne pomeni, da je treba zadevo popolnoma tolerirat, ampak zdravo mero in odnos imet do vsega…kadilci so netolerantni, ker nam vsiljujejo cigaretni dim, mi smo pa netolerantni, ker si pridržujemo pravico odločati kako bodo živeli in jih žaliti, ker seveda oni kadijo, mi pa ne…

Vsak ima pravico do tega, da izrazi kaj ga moti, samo ne na način in z besedami kot nekateri tu gor. Saj smo vendar vsi ljudje in nihče ni boljši od drugega…

….”Kot je v pogovoru za Delo povedal asist. mag. Tomaž Čakš, dr. med., s katedre za javno zdravje – higiena ljubljanske medicinske fakultete, je glavni namen zakona o omejevanju porabe tobaka in tobačnih izdelkov zaščita nekadilcev. Ti so denimo na delovnem mestu, »kjer so že tako izpostavljeni različnim toksičnim kemikalijam, še dodatno izpostavljeni strupenim snovem iz tobačnega dima, ki jih je več kot 4000. Pogosto je koncentracija snovi, ki onesnažijo zrak v prostoru, mnogo višja
kot v zunanjem zraku, saj smog ne vsebuje tolikšnega števila strupenih snovi kot cigaretni dim. Tobačni dim iz okolja je od leta 1992 priznan kot kancerogen, torej kot povzročitelj raka. Če vemo, kako se vonj tobačnega dima prime oblačil, si pravzaprav ni težko predstavljati, kaj z njim dobimo v pljuča.«

Tomaž Čakš, ki je del poklicne kariere opravljal v zdravniški praksi, pojasnjuje, da »tudi pasivni kadilci pogosteje zbolevajo za boleznimi srca, ožilja, pljuč in za rakom. To je znanstveno danes povsem nedvoumno potrjeno. Epidemiološke študije so dokazano povezale celo paleto težav z zdravjem zaradi pasivnega kajenja – od manjših težav, kot je draženje oči in nosu, pa do vse težjih, kot je povečano število respiratornih infektov, vnetje srednjega ušesa, astme pri otrocih, disfunkcije dihalnih poti, angine pektoris, povečane nevarnosti za koronarno srčno bolezen, še posebej pa za raka. «
Danes se v razvitem svetu zavedajo, koliko škode lahko povzroči kajenje, zatrjuje sogovornik. Tudi v sosednji Italiji so sprejeli strogo zakonodajo, ki jo upoštevajo dosledno, bistveno bolj kot pri nas. »Tudi na Irskem so dosegli veliko; nadvse prijetno je posedeti v pubu, kjer se danes ne kadi več. Tudi na Norveškem v lokalih ne kadijo več; prostor za kajenje je pred lokalom, kjer so postavljeni grelci, kadar je hladno. Spodbudno je, da so vsepovsod te ukrepe, ki povečujejo skrb za zdravje predvsem pasivnih kadilcev in otrok, seveda pa tudi kadilcev samih, saj jih mnogo opusti kajenje, sprejeli pozitivno,« dodaja asist. mag. Tomaž Čakš. http://www.delo.si

:))

TO, DA TUDI TI VOZIŠ AVTO! In tudi ti mene zastrupljaš s tem!Trola!

A ti pa hodiš peš? In ni treba, da me žališ.

V slaščičarnah se že lep čas ne kadi in to je tudi prav, zato nevem kaj te moti tam?
Glavno da ste našli vzrok za vaše težave in to smo mi kadilci! Ko boste prepovedali kajenje celo v kadilčevem stanovanju, me res zanima, kdo vam bo potem grenil življenje? Pasji kakci? Kamenčki ob cesti? Morda celo otroški smeh? Ne, potem pa zagotovo sosedovo žaganje drv! Tudi ne? Morda pa le lasten odsev v ogledalu! Kaj boste storili v tem primeru? Pripravili nov zakon, ki prepoveduje buljenje v špegu! Le glejte da se ga boste držale!

:)) lep dan tudi tebi

New Report

Close