Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako bi reagirali, če bi izvedeli, da vaš otrok jemlje antidepresive?

Kako bi reagirali, če bi izvedeli, da vaš otrok jemlje antidepresive?

Odgovor na objavo uporabnika
Konjarka, 06.04.2022 ob 19:00

Samo stran od tablet. Resno ti pravim. Sama se matram z depresijo že kar nekaj let, če sm iskrena do sebe najbrš že od otroštva ampak dokler nisem dol padla na šihtu in so me odpeljal na urgenco, nisem vedla kok je resno. Zdaj, v 30ih se zavedam, kako resno je bilo. Konec koncev sm 3x želela nardit samomor(tega nihče ni vedel, nikoli nisem govorila o tem) sam me je lajf zjebal in to, da se nisem z nikomur pogovarjala, nihče me ni jemal resno.

Pusti tablete in si plačaj dobrega psihoterapevta…takrat, dve leti in pol nazaj sem bila res v krizi, hudi psiho krizi brez vidnega izhoda. Psihiater mi je napisal tablete, ki jih nikoli nisem dvignila ker vem, kaj je naredil moji najboljši prijateljici. Senca same sebe je, čeprav zase misli, da je ok. Pa ni…v glavi je v svojem srečnem mehurčku, v resnici pa razvalina brez lajfa in prjatlov. Poznam veliko ljudi s podobno izkušnjo, sam njena me je res zadela, ker sva bili k rit pa srajca, pogledali sva se pa sva vedeli. Odkar je tablete…ni več ona.

Kakorkoli, takrat sm zapravila večino prihrankov za psihoterapijo ker psihologa sem dočakala en mesec nazaj 🤣🤣🤣 ker zajebancija, resno… tablete ti dajo, psihologa pa ne.

Bila sm na bolniški več kot pol leta, začela športat, meditirat, vmes sm hudo zapadla v travo ampak sm zmanjšala na občasne dime. Ker ja, trava pomaga, če ne greš v skrajnost in kadiš vsak dan..ali vsak dan več njih.

Lajf je lep tut brez tablet, lepši v bistvu. Samo rabiš nekoga za pogovarjat se, za reševat te stiske, nekoga, da ti bo znal dat pravo vprašanje in boš lahko pri sebi našel odgovore.

 

Če ti tableti pomagajo, kul. Kdo sm jz, da ti jih branim? Vedeti pa moraš, da je to droga kot vsaka druga, vpliva na psiho, se z njo igra. Obstaja več kot 4000 vrst antidepresivov, v povprečju osebi paše zgolj 15-20 vrst..vsi ostali ti škodjejo. Edini način, da ugotovimo kateri tebi pašejo je, da probaš in po nekaj mesecih vidiš učinek. Lahko pomaga, lahko uničuje. Tveganje pa poznaš…

Mlad si, ampak ne premlad za depro…mej se rad in si najdi dobrega psihoterapevta ali terapevtko. Sama izjemno priporočam Karuna Karo-Polona. Meni je rešila lajf…iskreno.

Cene terapevtov zelo varirajo, so tudi brezplačni, pa skupinske delavnice, lahko vključiš tudi družino(jaz je nisem, ker nima smisla, itak sm črna ovca v famili sam nima to veze, lajf je vseen lahko lep)

Drži se in borbaj ❤️🤗

Lahko potrdim, da sem enako bil v svojem mehurčku, nisem se dosti sekiral, pa kvaril odnose do soljudi in me ni nihče zares maral. AD te čustveno otopijo (odvisno tudi od višine doze).

Mogoče ti AD lahko pomagajo za začetek, “da se malo pobereš”, ampak enako kot konjarka ti v vsakem primeru in še bolj priporočam psihoterapijo ter iskanje sebe in svoje sreče na različne načine.

Drži se!

AVTOR človeka razjezi taka zgodba, ki jo prebere. Nočem reči žal besede čez tvojo mamo, ker vrjetno nisi pisal sem zato, da jo žalimo.

Je pa njena reakcija zelo primitivna in “preprosta”. Gotovo te ima rada a nima pa dosti občutka do tebe, ker ima sina, ki po travmatičnih zadevah zamuja svojo mladost z depresijo. Zato zna biti kruta iz svoje nevednosti.

Bodi ti močen in pameten namesto nje, če ona ne zna biti. Pa tudi to temo ji lahko pokažeš ali daš kaj drugega za prebrati.

Pa ne se smejat, resno mislim. Probaj poiskati pomoč pri energetskih zdravilcih ali šamanih. Sliši se iz pravljice privlečeno al pa od nekoga na gobicah, ampak ni. Ti ljudje imajo nekaj v sebi, znajo delati z energijami, vidijo nekaj več, kar smo mi zaradi vse tehnologije in sodobnega načina življenja izgubil.

Pogosto nam lajf grenijo al pa otežujejo karmični dolgovi iz prejšnjih življenj, ki so precej resnični. In lajf nam na pot vedno dajte izzive, da premagamo te vzorce iz preteklosti. Dokler se vzorec ponavlja, stvar ni rešena, z leti pa začneš razumeti in razbrati te vzorce. Bolj ko delaš na sebi lažje je(in manj ljudi imaš okoli sebe, ker ugotoviš kolk je sfejkanih materialistov, ki v resnici vidijo samo sebe)

Na fb in nasploh na spletu imaš veliko informacij o tem, a pazi, veliko je šarlatanov, ki bi samo denar pobirali. Tapravo osebo začutiš in lajf ti jo sam da na pot, samo opazovati moraš.

Kasneje sem prebrala zgornje komentarje, da trava škoduje. Do neke mere res, če jo uporabljaš samo zato, da ti cajt mine ker nimaš šihta, šole, družbe ipd in da se ne vrtiš v istih krogih misli. Lahko pa ti tudi pomaga odstranit to meglico, ki ustvarja depro/anksioznost. Samo rabiš pravo osebo, ki te bo znala voditi. Enako je z gobicami in ayuacasco. Priporočam ti spremljanje Katje Brvar, njenih popotovanj na fb ali na spletni strani. Lahko se udeležiš tudi njenih delavnic. Knjiga je fantastična!

http://Www.izveniluzije.com

 

Pa ne se osredotočati na komentarje zakompleksanih ljudi, ki mislijo, da nas mladih nič ne zjebe, nismo nič doživeli, smo še premladi(ozr sem bila..sem se kar naposlušala tega 🙄)

Avtor, hvala za vaš zapis. V stanju kakšne močne depresije je zelo težko sestaviti tekst. ADji lahko delujejo kot svojevrsten stimulans in sigurno je potem vse lažje. S temi stvarmi je treba biti previden, da ne pride do premočne energiziranosti.  Smo v on-line kontaktu. Gremo na vzrok težav. Recimo, da vem kje je vzrok težav pa vam ne povem. 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
Sixok, 06.04.2022 ob 09:37

Sem v zgodnjih dvajsetih. živim z mamo, normalno se razumeva in vse ampak do enih stvari je zelo zaprta. Prejšni teden sem bil pri psihiatru zaradi depresije. Že več let nimam volje do ničesar, zadnji dve leti sem imel dva zelo travmatična dogodka in zato sem se končno odločil narediti konec s tem in sem šel do psihiatra. Dobil sem zdravila, cipralex in terapijo v obliki pogovorov ampak na to bom čakal 2 leti. Danes je mami izvedla, da jemljem zdravila in je čist ponorela. Da se bom zafiksu s tem (itak misli, da sem džanki ker kadim travo) ali pa da se bom zredil itd. Ja, mogoče ni prav, da ji nisem povedal, da grem k psihiatru ampak točno zato ji nisem povedal ker sem vedel, da bo čist ponorela. In zdaj se itak ne pogovarjava ker nočem spet pasti nazaj v slabo razmišljanje ker sem končno optimističen po nevem koliko letih, da bom končno bolši.

Vidim, da je še ful stigme, glede mentalnega zdravja. Kako bi vi reagirali, če bi izvedeli za vašega sina ali hčerko?

 

Kakšne tablete? Eno brco v rit pa boš takoj dober. Depresiven pri 20ih??? Zakaj že? Ker te mamuca ujčka, hrani in oblači in ker si zavit v vato? Jst bi te nagmala ven iz hiše v službo in v najemniško stanovanje in pol sploh ne bi imel časa razmišljat o depresiji.

Odgovor na objavo uporabnika
Polna rit vsega, 06.04.2022 ob 20:39

Kakšne tablete? Eno brco v rit pa boš takoj dober. Depresiven pri 20ih??? Zakaj že? Ker te mamuca ujčka, hrani in oblači in ker si zavit v vato? Jst bi te nagmala ven iz hiše v službo in v najemniško stanovanje in pol sploh ne bi imel časa razmišljat o depresiji.

Zaradi dveh travmatičnih stvari je napisu.

Tebi bi se pa itak otrok ubil.

Znancu se je po travi in gobah odpeljalo. Pristal na psihiatriji, prej je bil običajen fant. Nikoli ne bo več isti, zato so to res najslabši predlogi za osebo v depresiji. Povzročajo hude psihoze in shizofrenijo.

Psihiatrija je pa veja medicine, ki je najslabše razvita in antidepresivom res ne moreš zaupati na dolgi rok in ti predpisujejo kar ene dokler ti pač eni ne pomagajo, če sploh.

Sodelujete na vrhunskem, več kot superfantastičnem forumu.

Svoje čase so psihologi svetovali, da je najbolje, da se travme ozavesti. Torej, da se razmišlja o teh dogodkih, ki se velikokrat potopijo v podzavest. Te dogodke lahko prelijete tudi v nek zapis na papir. Da stvari date na papir, skratka ven iz sebe (psihoterapevtsko pisanje).

odstrani razlog za svojo pasivnost in brezvoljnost – travo – in ne boš rabil zdravil.

Moč besed je več kot neskončna. Besede niso iz atomov. Z besednimi ukazi programiramo kompjuterje. Človek je več kot vrhunski robot.

Prvo kot prvo se znebi trave in to takoj!

trava samo pospesi depresijo, oz v kombinaciji z zdravili no go.

Kot drugo je tvoja mama 100 let za kacami. Mislim da ne bo razumela kaj se ti dogaja in zakaj zdravila.

Ne boj se jih, sicer bi ti jaz svetovala druga, mogoce Asentro, meni je zelo pomagala, po njih se nisem zredila, se manj pa “zafiksala”.

Dusevno zdravje je se vedno tabu, mogoce najdes razumevanje pri katerem drugem sorodniku in ne mami?

lahko mi pises.

lp

 

 

Ne vem zakaj ampak všeč mi je kombinacija kofein in nikotin. V osnovi sta to naravna insekticida. Občasno sem imel občutek, kot da je že polno raznega mrčesa v meni in da že kar ven iz mene leti vsenaokrog.

Jaz bi na sz. Ali po tel. Če bi meni povedal, bi bila sočutna. Tvoja mami ima sama težave, za to ne more pomagati tebi. Jaz imam ogromno idej, kako se izboljšati. Daj kontakt. Vredu, da si šel.

I really enjoyed visiting your blog. Now I have found what I really want. I check your blog every day and try to learn something from your blog. Thank you and waiting for your new post.

among us

 

Odgovor na objavo uporabnika
Sixok, 06.04.2022 ob 16:34

Na žalost nimam zaposlitve, nimam niti končane srednje šole.

Če ne boš dokončal srednje šole, naredi nacionalno poklicno kvalifikacijo, npr. za varnostnika, ker boš tako imel več možnosti za zaposlitev.  Tvoja mama tega ni pričakovala in je prehitro reagirala, ker ni pomislila, kaj bi se lahko zgodilo, če ne bi dobil antidepresivov.

Sixok, Simona176 ima ogromno idej.

obicajno to pomaga ker si v primerjavi z zdravniki in terapevti tovrstni zdravilci vzamejo cas da poslusajo tvoje problem, da pokazejo socutje. ker  velikokrat nam breme pade iz ramen ze ce se nekomu izpovemo.

avtor, kako pa kaj stojis s prijatelji?

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši 👾👾👾👾👾👾👾, 06.04.2022 ob 20:41

Zaradi dveh travmatičnih stvari je napisu.

Tebi bi se pa itak otrok ubil.

Grozljivo, kako so ljudje primitivni. In verjetno je taka nerazumevajoča mama celo sokriva, da je tako, kot je.

Za avtorja – glede na čakalno dobo za terapevta pobrskaj glede kake skupine za samopomoč (zna biti ceneje ali zastonj). Ob jemanju zdravila čimveč hodi na sprehode. Poskusi brati, da boš ugotovil, če si bolj zbran. Zdravilo vpliva na zbranost, zato boš lažje končal srednjo šolo. Izboljša strukturo dneva (spanje, vstajanje, obroki). Opusti travo.

Aja, varnostnik je pa res neka vizija. V kaj naj pa napreduješ iz kretena, ki ustrahuje množice?

 

To je dejansko za debile.

Odgovor na objavo uporabnika
ni rešitev, 06.04.2022 ob 10:47

Antidepresivi definitivno so zasvoljivi, le da temu rečejo odtegnitveni simptomi. Nujno prenehaj kaditi travo in najdi zasvojitev v športu in delu. Preizkusiš lahko tudi EFT tehniko tapkanja za razrešitev čustvenih ali telesnih težav. Delaj tudi na odnosu z mano kar bo tudi težko, vendar vztrajaj.

Jaz sem se iz primeža depresije rešila z EFT tehniko. So mi tud napisali antidepresive, pa sem se odločila po svoje. Delo na sebi je težko ampak edino to prinese rezultate. Antidepresivi so samo blaženje simptomov, ne odpravi pa vzroka.

Pozdravljen, čestitke za pogum, vem kako težko je priznati sam sebi.

Vse je vredu. Kakrkoli ti bo pomagalo, da prebrodiš tezke čase je dobrodošlo.

Konopljo se lahko danes kupi  na bencinski crpalki. Mama ni izobražena glede konkplje. Smo v 22 stoletju. V Kanadi je uživanje konoplje normalno. Mi zivimo v se zelo primitivnem svetu, kjer je vecina prebivalstva slabo osveščena o tej tematiki.

Zdrži, beri, knjige, lahko poslusaš avdio knjige na youtubu. Tematika sreca, veselje, smisel.

Vse bo dobro.

Mon je zdravilo. 🤯😴😷😂☺☺☺🤗🤗🤗

Posvet.org je organizacija, kjer nudijo brezplačne terapevtske pogovore, čakalne dobe so sprejemljive. Poguglaj, verjetno imajo prostore tudi v tvojem kraju. Srečno.

Depresija v 21. stoletju v sodobnem svetu ni več tabu. Velik poklon piscu, da se je kljub nasprotovanju družine, odločil za korak h izboljšanju svojega zdravja. Žal mi je, da vaša mama tega ne vidi tako. Morala bi biti vesela, da se boljše počutite. Dejstvo je, da antidepresivi za razliko od pomirjeval in marihune ne povzročajo odvisnosti, kar skrbi vašo mamo. Pojasnite ji to dejstvo. Nekaterim pomaga psihoterapija, nekaterim medikamentonzna terapija, ki je lahko le zčasna, nekaterim tehnike sproščanja,… Sploh ni toliko važno česa se poslužuje, važno se vi počutite bolje.

New Report

Close