Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus kako bo z nadomeščanjem pouka

kako bo z nadomeščanjem pouka

bodo nadomeščali julija, verjetno

uradnih odgovorov na to vprasanje ni. vse so zaenkrat samo se spekulacije

Lahko imajo pouk tudi preko neta, kasneje sobote in pa skrajšane počitnice, variant je več.

Svetovno priznani epidemeolog Michael Osterholm iz univerze v Minnesoti je povedal, da se ljudje (ŠE) ne zavedajo, da je pandemija šele na začetku in bo svoj vrh dosegla šele čez tri do sedem mesecev, tako da je zelo težko po teh napovedih izračunati kdaj se bo nadaljeval pouk….

Naša država tega ni sposobna. Pri nas niti posnetka za varnost v prometu ne znajo narediti, da bi se otroci iz njega učili. Kaj šele, da bi se šli matematiko preko interneta.

Naša država tega ni sposobna. Pri nas niti posnetka za varnost v prometu ne znajo narediti, da bi se otroci iz njega učili. Kaj šele, da bi se šli matematiko preko interneta.
[/quote]

Knjige, delovni zvezki in vsi možni učni pripomočki so 2 klika stran, tudi sošolci in sošolke so v mreži.

Sicer pa, nivo osnovnošolske matematike obvlada vsak starš, od srednješolcev pa se že pričakuje logično razmišljanje.

Če 14 dni učnih snovi ne morejo otroci (s pomočjo staršev) sami predelati, pa se je res za vprašati, kam gre ta svet….

Knjige, delovni zvezki in vsi možni učni pripomočki so 2 klika stran, tudi sošolci in sošolke so v mreži.

Sicer pa, nivo osnovnošolske matematike obvlada vsak starš, od srednješolcev pa se že pričakuje logično razmišljanje.

Če 14 dni učnih snovi ne morejo otroci (s pomočjo staršev) sami predelati, pa se je res za vprašati, kam gre ta svet….
[/quote]

Saj ni problema, bom jaz z otroci popoldan predelovala šolsko snov, ker sem dopoldan v službi. Pričakujem pa da mi po tej logiki pripada polovica marčevske plače, ki jo bo učiteljica dobila za nič dela.

ugotovili bomo, da ne bo nobene panike, če ena generacija ne bo znala snovi treh mesecev. večino je itak balast. izluščilo se bo to, kar je pomembno za osnovo za nadaljnje učenje v naslednjem letniku. to pa je nekaj matematike, nekaj slovenščine, nekaj naravoslovja, ostalo pa…

Saj ni problema, bom jaz z otroci popoldan predelovala šolsko snov, ker sem dopoldan v službi. Pričakujem pa da mi po tej logiki pripada polovica marčevske plače, ki jo bo učiteljica dobila za nič dela.
[/quote]

Pa saj ste bolni no. Kako bo pa država vedela da si res delala z otrokom? Kako naj ve da nisi štrajkala?

Saj ni problema, bom jaz z otroci popoldan predelovala šolsko snov, ker sem dopoldan v službi. Pričakujem pa da mi po tej logiki pripada polovica marčevske plače, ki jo bo učiteljica dobila za nič dela.
[/quote]

Tudi ti boš doma z nadomestilom plače (za nič dela), če bo stopil v veljavo tale interventni zakon, ki ga pripravljajo.

Zdaj je pomembno zdravje, sola se bo ze nadoknadila

Saj ni problema, bom jaz z otroci popoldan predelovala šolsko snov, ker sem dopoldan v službi. Pričakujem pa da mi po tej logiki pripada polovica marčevske plače, ki jo bo učiteljica dobila za nič dela.
[/quote]

1/28 te polovice plače… če že. 28 je povprečno št učencev v razredu.

Saj ni problema, bom jaz z otroci popoldan predelovala šolsko snov, ker sem dopoldan v službi. Pričakujem pa da mi po tej logiki pripada polovica marčevske plače, ki jo bo učiteljica dobila za nič dela.
[/quote]
Spet ena gnojna od vas babe iz JU! Ker drugače ne bi tukaj pisarila! Sram vas bodi, babe!

Naši bodo imeli pouk na daljavo.

Morali bi imeti pouk preko spleta!

Ajde, nadoknadili bodo ze nekako, kaj pa maturanti?


na kitajskem se slaba dva meseca po izbruhu že zelo umirja

Morali bi imeti pouk preko spleta!

Ajde, nadoknadili bodo ze nekako, kaj pa maturanti?
[/quote]

Ja, vic se je hvalil, kako bodo imeli pouk prek spleta, zdaj so pa krmezljavo povedal, da bodo samo snov dali na spletno ucilnici in j@#ite se.
V dobi skypa pa res ne bi smel biti tak problem organizirat spletna predavanja. Ce se ze hvalijo, kolk so napredna sola.


na kitajskem se slaba dva meseca po izbruhu že zelo umirja
[/quote]

Ja, se umirja, ampak kaksne napore so kitajci vlozili v to? A ti mislis da se umirja samo od sebe? A si z NIJZ?!

Ja, se umirja, ampak kaksne napore so kitajci vlozili v to? A ti mislis da se umirja samo od sebe? A si z NIJZ?!
[/quote]
kot prvo on ne govori o nijz… govorila sem o splošni situaciji v svetu, kot je tudi on… in če se bo v svetu umirilo, se bo tudi pri nas… saj vidiš da smo zaradi iz tujine dobili to grozo zaradi neodgovornih ljudi. In kljub pozivom, se nekateri še vedno neodgovorno obnašajo.

Sin mi je pravkar povedal, da šole po planu ni 14 dni. Nato se bodo odločili ali se vrnejo v šolske klopi ali ne.
Jutri gre še v šolo. Poberejo domov kar imajo v šoli.
Nadomeščanje bo verjetno preko 1. majskih počitnic, se pravi maja počitnic ne bo in pa kakšna sobota.

Sama sem mu predlagala, da ima sedaj idealno možnost ponoviti snov in pa pogledati snov za naprej nekaj strani in se je kar strinjal.

Tako, da se bomo organizirali. Verjetno delali od doma če bo šlo in imeli čas da naredimo temeljito spomladansko čiščenje hiše :). In pa naših babic in dedkov se bomo izogibali, jih več klicali preko telefona.

Odgovornost mora biti na mestu za celotno družbo: Tudi sama sem imela namen obiskati predhodno soboto koncert v Zagrebu, pa ga nisem. Koncert so izvedli, polna dvorana Arena Zagreb. Vstopnice lahko vržem v šreder, pa jih ne bom, bodo za spomin. 🙂

Držte se in držite se navodil stroke, zaščitite sebe in družine. Šola bo, tudi če bo treba nadomeščati poleti, pa kaj potem, glavno da smo večina zdravi.

Pristojni z Ministrtva za šolstvo, naj določijo, kaj od balasta bodo izključili iz učnega
načrta, ne pa da nas starše obremenjujejo, nimajo vsi skypa itd…

Brez balasta ne bo nič manj znanja.


A že to spet. A to kar se pa dogaja sedaj pa kar mimo vaše pameti. Bedaki v trenutnem dejanju in razmišljanju. Pa sploh veste zakaj se to dogaja itd. Vi pa že “kronski osli in bedaki”,razmišljate kaj naj bi bilo v juliju. Bedniki na veliko potenco, pa še sram naj vas bo . FUUUUj. Pa še osnovna stvar ni porihtana, ja obramba pred to zadevo.


na kitajskem se slaba dva meseca po izbruhu že zelo umirja
[/quote]

Napiši mi to neumnosti ponovno julija!
Na Kitajskem se umirja zaradi stroge karantene, ko pa jo bodo ukinili se bo zadeva ponovno vrnila. In ko drugič zboliš (namreč pri tej bolezni se ne razvije imunost), so posledice dosti hujše…..

Saj ni problema, bom jaz z otroci popoldan predelovala šolsko snov, ker sem dopoldan v službi. Pričakujem pa da mi po tej logiki pripada polovica marčevske plače, ki jo bo učiteljica dobila za nič dela.

Se pravi, da ti S SVOJIM otrokom delaš samo, če dobiš pol učiteljske plače? A pa prav tebi jo pripada pol? Drugim staršem pa ne? Zanimivo. No, naj te potolažim, da boš delala na daljavo in ne boš dobila nič.

pripada jii kvečjemu 1/28 od pol plače.

New Report

Close