Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Kako dolgo bomo doma?

Kako dolgo bomo doma?

Že pred nekaj dnevi sem pisal na temo, koliko časa bo vse skupaj trajalo. Sedaj morem svoja predvidevanja tudi podkrepiti z izsledki katedre za infektološke simulacije na Imperial College in London.

Za tiste, ki niste najbolj domači v tujih jezikih, bom napisal kratek povzetek.

1.) T.i. ploščenje krivulje ne bo zadoščalo za rešitev problema, pred katerim se kot družba nahajamo. Da bi dosegli vzdržno plosko krivuljo, bi morali podvojitveni ciklus skrajšati na nekako 5 tednov (kolikor nekako traja od okužbe do izida), kar bi pomenilo verižni indeks na ravni okoli 1,02.

Za primerjavo: trenutno verižni indeks v italiji niha okoli 1,15, v Sloveniji pa okoli 1,25. => ne deluje

2.) Drugi pristop je maksimalen pritisk na možnost širjenja virusa, kot sta to izvedli Kitajska, Južna Koreja in se sedaj k temu zatekamo tudi mi (tako v Sloveniji, kakor tudi tu v Nemčiji). Če omejimo naše možnosti stika z drugo osebo na raven 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od sicer, sčasoma (v dveh do treh mesecih) pridemo do tega, da virus ne najde več poti, da bi se širil.

Toda tudi to ni rešitev, saj problema nismo rešili, temveč zgolj odložili. Takoj ko bi sprostili preostalih 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} populacije nazaj v gibanje, bi imeli kmalu (v ca. dveh do treh mesecih) spet enak izziv pred seboj.

3.) Za uspešno prebroditev krize je torej potrebna metoda “stikala”. Kontrolirano sproščanje oseb z omejenim gibanjem in potem ponovno ponovitev scenarija, ki smo mu priča sedaj glede na kapacitete zdravstvenega sistema.

Takšna “on/off” metoda bi v nekako dveh letih omogočila, da se vsa populacija prekuži brez velikanskega, neobvladljivega števila smrtnih žrtev, v nekako dveh letih.

Pripravite se torej na kruto realnost matematike, ki ji tudi sam nisem hotel verjeti, ko sem se igral s podatki in funkcijami, ter opazoval, kaj se z mojim (mnogo manjšim in manj natančnim) modelom dogaja. Razmislite o tem, kako boste preživeli naslednje leto, dve. Ker tega ne bo kmalu konec.

Čaka nas dolgotrajen, maratonski vzdržljivostni preizkus. Ne računajte na državo, ne računajte na egoizem, ne računajte na čudež. Vsi bomo morali zavihati rokave in vsi bomo prsiljeni v inovativne pristope, kako prispevati k dobrobiti družbe, tisti zaresni dobrobiti, ki nam omogoča preživetje.

Stvari se bodo odvijale hitro, prehitro za marsikoga, ki ni navajen hitrega odločanja. Tako kot sedaj, ko se stvari odvijajo iz dneva v dan, iz ure v uro. Bodimo eden drugemu v oporo. Le skupaj nam bo uspelo. In uspelo nam bo. In čez dve leti bomo na marsikaj gledali precej drugače, kakor danes. Predvsem pa bomo veliko bolj cenili življenje in bolj v stanju dopustiti drugemu drugačnost in to dojemati kot vrednoto.

Vir: Imperial College in London

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

“V tem obdobju večini ljudi še ni jasna preteča nevarnost. Zavedali se bodo, ko bo čez 10 do 14 dni umrlo prvih pet ljudi dnevno, čez štiri tedne pa 20 do 40 ljudi dnevno. Takrat bo prepozno,” napoveduje zdravnik Darko Siuka, ki ga trenutna situacija v državi zelo skrbi. Izdelal je navodila “10 korakov v boju proti koronavirusu” oz. “kako bomo skupaj preprečili čim več smrti zaradi COVID-19”.

Zdravnik svetuje: 10 korakov v boju proti koronavirusu

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Se strinjam z napisanim. Sam sem pripravljen na ta scenarij. Je logično razumski.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Tudi jaz se že nekaj časa pripravljam na tak scenarij. Pred tedni so me vsi po zdravju spraševali in me označili za paranoika. Še prejšnji teden sem slišala, da paničarim. Sedaj že razmišljam o dolgoročnih prilagoditvah naših življenj. Postopoma bomo zmogli. Upam le, da brez smrti ali hujših posledic na zdravju.

Smrtim se ne bo moc izogniti. So nekaj vsakdanjega in morda nas bo kaka presenetila, ker je v normalnih okoliscinah ne bi pricakovali.

Tu na forumu opazam nekaksen “optimizem iz obupa”, ki se kaze ob pozitivnih rezultatih iz Kitajske. Toda… Na kitajskem je obmoceje velikostnega reda 60 mio ljudi v karanteni. To je toliko ljudi, kot jih ima cela Italija.

Pomembna razlika pa je: Kitajska steje slabo poldrugo miliardo ljudi. V karanteni je prbl. 4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} njihovega prebivalstva. Teoreticno si more privosciti, da jih “vzdrzuje v karanteni do njihove smrti”, ne da b to bistveno vplivalo na gospodarstvo in davke.

V Evropi so prizadete vse nacionalne drzave, vse geografske regije. V Evropi ni dodatnih clovekih virov, ki bi v casu taksnih in drugacnih ukrepov solidarnostno vodil paralelno gospodarstvo…

v roku tedna ali dveh bo v Sloveniji dnevno umiralo nekaj deset ljudi.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ali to pomeni, da bodo učenci končali to šolsko leto od doma?

Se strinjam, to sem napovedal že dolgo nazaj. Sedaj bodo padale maske pri ljudeh, dol. Ne glede, kako hudo bo, bo to zanimivo opazovati. Princeske in princi, ter ostala raja, ki meša zrak, se bo spustila na realna tla. Iz bla bla ne bi kruha.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Zelo verjetno je, da bodo imeli solo zivljenja se kako leto, da.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Mislim, da z nekej ( kar nekaj) sreče, predvsem odgovornega obnašanja tem do nekje julija letos.

ne verjamem, da bo vse to tako dolgo stalo. Mogoče na mednarodni ravni ja nekoliko dlje, ne pa notranje.

Ta scenarij je sicer mozem. A ceprav morda ta trenutek ne dojemas, o cem govorim, mi verjemi vsaj eno: ne zelis si tega scenarija.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Zelo verjetno je, da bodo imeli solo zivljenja se kako leto, da.
[/quote]
S tem ni prav nič narobe. Ravno nasprotno. Ob pravilnih usmeritvah lahko iz te krize odnesejo mnogo mnogo več kot iz šolskega programa. Vrednote, prioritete, odnosi, materializem… Iz tega obdobja bomo prišli spremenjeni. Upam, da na bolje.

Popolnoma prav imas.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ti je lepo napisal – bistveno je, da se populacija postopno, še obvladljivo “navadi” – imunizira na nov virus.
Kot ti je napisal lahko to poteka samo postopoma, drugače bo še hujši kaos in še več žrtev, to bo pa trajalo.
V nesposobnih državak tipa Slovenija se bojim da bomo imeli “bum” …..

Zelo verjetno je, da bodo imeli solo zivljenja se kako leto, da.
[/quote]

Mi je to čisto jasno, ampak kako bomo pa preživeli? Pol ljudi na čakanjih, delo od doma, kjer kmalu ne bo nič več za delat. Kdo nam bo dal denar, plačal položnice, če izgubimo službe? Novih služb ne bo…kaj bomo….pocrkali od lakote?


Jaz bom doma do smrti, tako kot že zadnjih 7 let +.

Ali je treba takoj začet iskat novo službo izven Slovenije in čimprej pobegnit drugam, npr. V Britanijo, tam ne komplicirajo s tem virusom. Če bo to še nekaj časa trajalo, pobegnemo takoj ko z možem najdeva novi službi.

V Britaniji čakajo še ravno vaju z možem…
Pa si ti kaj pila ali pišeš neumnosti kar tja v tri dni!?

Britanija je ravno zaradi tega zapustila EU, ker je bila s strani EU prisiljena, da so ljudje kar tako prihajali tja brez služb, brez znanja in brez denarja in potem delali dr mr..
Pa tudi v VB je že sedaj njihov zdravstveni sistem pred zlomom zaradi korone….

V Britaniji čakajo še ravno vaju z možem…
Pa si ti kaj pila ali pišeš neumnosti kar tja v tri dni!?
[/quote]

Lej, verjetno bom po tej krizi izgubila službo, lahko da jo bo tudi mož, novih služb ne bo in kako misliš, da bomo preživeli? Kaj bom skuhala otrokom? Že zdaj razmišljam, kako bomo preživeli, medtem ko vi blebetete kako grozen je ta virus. Pejt ti raje kaj spit, mogoče bo kej bolje in ti bodo možgani začeli delovat.

Lej, verjetno bom po tej krizi izgubila službo, lahko da jo bo tudi mož, novih služb ne bo in kako misliš, da bomo preživeli? Kaj bom skuhala otrokom? Že zdaj razmišljam, kako bomo preživeli, medtem ko vi blebetete kako grozen je ta virus. Pejt ti raje kaj spit, mogoče bo kej bolje in ti bodo možgani začeli delovat.
[/quote]Kruta realnost, ki sledi.
Nekateri vemo to že od prvega dne…ni virus nevaren, nevaren bo “postkorona sindrom”.

https://www.youtube.com/watch?v=m1eFQcWhotY&feature=emb_logo

Do 3. sklepa sem že sama nekako prišla po logiki. Me pa zanima eno ali ta študija upošteva tudi mutacije virusa?
Jo pa bom prebrala.

To pomeni da bodo vsi nad 70 umrli ali pa pocakali zdravilo v karanteni.

Ta scenarij je sicer mozem. A ceprav morda ta trenutek ne dojemas, o cem govorim, mi verjemi vsaj eno: ne zelis si tega scenarija.
[/quote]

Ne delaj panike no, že tako jo je prevec

New Report

Close