Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Kako greste v trgovino

Kako greste v trgovino

Cez nekaj dni bom vseeno morala iti v trgovino, pa se bojim. Upam, da bodo naredili red in spuscali v trgovino le posamicno. Kako boste sli vi –
z masko in rokavicami?

Ma eni ste usekani do konca, kaj pa trgovke, ki so vsak dan tam, ki jih dobesedno popljuva in pokašlja vsak kupec. Če bi bil virus smrtonosen, brez skrbi, bi bile tudi trgiovine zaprte. Enim so se res skisali možgani.

Isto, čez nekaj dni bom morala iti.
Verjetno bom šla z masko, roke pa si bom razkužila takoj po izhodu iz trgovine.
Nič ne boli.

Lahko povem da danes edino Eurospin Skofja Loka je bila prodajalka pred trgovino, delila rokavice in notri spuscala omejeno stevilo kupcev. Prav tako blagajnicarka opozarjala na varnostno razdaljo. Trije smo bili z masko, vsi penzici brez maske. In se peezdili so se zarad omejitve. Cez parking Mercator eden na drugem . Penzic po eno pico v merkator….
Najhujsi penzjonisti. Njih se ne tice.

Po treh dneh sem šla po kruh.
Lepo urejeno, razkužilo in rokavice pred vstopom v trgovino. Vse nadzira prodajalec pri vstopu.
Agrarija Lucija vse pohvale, res.

Svetoval, da naj imata tako trgovka kot kupec na sebi masko/šal/ruto/nekaj pač čez usta.
Moj nasvet: daj si šal okoli in pojdi v tako trgovino, kjer trgovci uporabljajo maske (npr. Mercator, Tuš, Spar, Eurospin…še kje?).
Ne dotikaj se obraza, ko prideš domov umij roke z milom in jih razkuži.
Še bolje pa je, da v trgovini uporabljaš rokavice. Roke pa doma vseeno umij.
Če paziš, je po moje zelo majhna verjetnost da kaj fašeš, tvoj izhod pa naj bo vseeno čim krajši.


Ni vredno niti za en promil tvegati. Pojejte vse kar imate. Jebes okus zdej. Vse bo ok za pojest. Najbolj neumno mi je, da ljudje rinejo po kruh in solato. Kruha ne je veliko ljudi po svetu. Zelene solate tudi ne pa prezivijo. Ce se okuzis pa ni nujno, da prezivis. Je vredno rizika?? Odrasli lahko en obrok na dva dni. Ne bo hudega. Bo se blagodejno za organizem, da skuri stvari,ki mu ne koristijo.

Ah kaj se tolk bojiš. Greš takeat ko ni tolk folka. Sicer ga pa zdej itak ne bo. Določene trgovine imajo že par dni omejitve vstopa notr in to se mi zdi čist prav. Nobene gužve, lepo v miru nabereš kar rabiš, na blagajni nobene gužve. Če je že kdo pred tabo, se postavš 1.5 m za njim in to je to. Ne vem no, jst grem še zmer skor vsak dan kaj v trgovino in so kr prazne. Sploh ni tolk bad. Aja, pa masko in rokavice imam gor za vsak slučaj. To prakticiram že kr neki cajta.

Svetoval, da naj imata tako trgovka kot kupec na sebi masko/šal/ruto/nekaj pač čez usta.
Moj nasvet: daj si šal okoli in pojdi v tako trgovino, kjer trgovci uporabljajo maske (npr. Mercator, Tuš, Spar, Eurospin…še kje?).
Ne dotikaj se obraza, ko prideš domov umij roke z milom in jih razkuži.
Še bolje pa je, da v trgovini uporabljaš rokavice. Roke pa doma vseeno umij.
Če paziš, je po moje zelo majhna verjetnost da kaj fašeš, tvoj izhod pa naj bo vseeno čim krajši.
[/quote]

Zaenkrat imam dezif.sprej. Pospricam vozicek.
Ko pridem ven takoj roke z razkuzilom.
Zlozim v avto. Pa spet roke razkuzim.
Vozicek vrnem na mesto in ga posprejam.
Preden gremv avto posprejam cevlje, hlace, bundo, torbico, kjuko od avta. Potem spet roke. Potem volan razkuzim. Potem spet roke. In koncno odpeljem.
Pred blokom posprejam vhodna rata in kljuc. Potem moja vrata.
Pa roke umijem. Potem spet posprejam na hodniku cevlje in bundo.
Potem spet roke umijem.
Potem zlozim robo sistematicno.
In spet vmes roke z milom in vroco vodo umivam….
Potem nekako neham… 😆

Vem da ko vstanem pa do priprave zajtrka si umijem ene 20x roke. To ze od prej.

Zaenkrat imam dezif.sprej. Pospricam vozicek.
Ko pridem ven takoj roke z razkuzilom.
Zlozim v avto. Pa spet roke razkuzim.
Vozicek vrnem na mesto in ga posprejam.
Preden gremv avto posprejam cevlje, hlace, bundo, torbico, kjuko od avta. Potem spet roke. Potem volan razkuzim. Potem spet roke. In koncno odpeljem.
Pred blokom posprejam vhodna rata in kljuc. Potem moja vrata.
Pa roke umijem. Potem spet posprejam na hodniku cevlje in bundo.
Potem spet roke umijem.
Potem zlozim robo sistematicno.
In spet vmes roke z milom in vroco vodo umivam….
Potem nekako neham… 😆

Vem da ko vstanem pa do priprave zajtrka si umijem ene 20x roke. To ze od prej.
[/quote]

Hahaha, si me pa nasmejala zdej 😀 posprejam, posprejam, posprejam…. 😉 ne sej to je čist ok, sej sm tud jst skor ista, sprej imam obvezno skoz s sabo pa razjužilo pa robčke, pa maske, pa rokavice…ni da ni, ampak je pa kr mal smešn to vse skup 😉

Roke si razkužim, če je razkužilo na vhodu. Imam rokavice, maske nimam (kje naj jo dobim??). Pazim na razdaljo. Doma takoj umijem in razkužim roke. Že, ko grem iz trgovine, se razkužim (če je razkužilo), sicer za silo uporabil vlažne robčke. Doma pa v vsakem primeru temeljito umivanje. Upam, da bom srečno prišla skozi!!!!!

Že pred 14imi dnevi v nakupu futra z masko in rokavicami ( navadnimi, dane v pranje po uporabi). Vozički niso bili takrat še razkuženi. Morali bi imet tiste dezinficijske robce v dozirniku za držala vozičkov in košar, a kaj ko bi folk to vse pokradel za domov… In tudi na pregledu v čakalnici pri dohterju – z masko, ja.

Sedaj mi ni treba v štacuno vsaj 1-2 meseca ( pečem kruh doma, tudi hrustaljve francoske štruce in rogljičke, jih znam naredit, zato mi ni treba po njih v štacuno hodit, nekaj zalog je zadnjih 5 let konstantno na lagerju doma ( olje, moka, testenine riž, osnovne konzerve). A če bo treba nujno kaj, obvezno z masko in rokavicami, ja – pa svojim cekarjem, nič več voziček ali nakupovalna košara.

Zaenkrat zdravje OK, nobenih težav. Niti potrebe hodit naokoli med ljudi in po štacunah. Grem pa na rekreacijo zgodaj zjutraj, nikogar še ne srečam ( okrog 7. ure), za eno uro – nadomeščam vadbo v fitnesu, ki je sedaj ,hvalabogu, zaprt.

Hahaha, si me pa nasmejala zdej 😀 posprejam, posprejam, posprejam…. 😉 ne sej to je čist ok, sej sm tud jst skor ista, sprej imam obvezno skoz s sabo pa razjužilo pa robčke, pa maske, pa rokavice…ni da ni, ampak je pa kr mal smešn to vse skup 😉
[/quote]

Nekako imam naravno to v sebi glede higiene.
Ko sem sorodnici pomagala v eni ambulanti par let oz tam delala, sem brez znanja in seminarjev glede higiene in kako ravnati z odpadki….ravnala in skrbela vec kot je zahtevano.
Od ene stroge mikrobiologinje pa sem prejela same pohvale za higieno in cistoco.
Baje da je znana kot zelo zatezena in picajzlasta.
Meni je pa bila oseba na mestu z razciscenimi pojmi o higieni.
Le da je ona vzorce jemala pi povrsinah.

Nekako imam naravno to v sebi glede higiene.
Ko sem sorodnici pomagala v eni ambulanti par let oz tam delala, sem brez znanja in seminarjev glede higiene in kako ravnati z odpadki….ravnala in skrbela vec kot je zahtevano.
Od ene stroge mikrobiologinje pa sem prejela same pohvale za higieno in cistoco.
Baje da je znana kot zelo zatezena in picajzlasta.
Meni je pa bila oseba na mestu z razciscenimi pojmi o higieni.
Le da je ona vzorce jemala pi povrsinah.
[/quote]

Jap. Joj, men je blo na začetku kr mal težko ta vsa razkuževanja imet v glav, full sm se bala da se bom kdaj pozabla razkužt pa se kej obraza dotaknla al pa da bom pozabla kaj dezinficirat pa potem prjela tist, pa da si bom potem roke pozabla takoj umit in razkužt…ampak po vsem tem cajtu kar prakticiram to, mi je že kr v kri pršlo 😉 točno vem zdej vse kaj morm nardit, vrstni red vsega…jap, kaj veš, mogoče bom pa vso to dezinficiranje uporabljala tud potem ko bo 1x že vsega konc in ko bo to vse že pozabln 😉

Šla bom v trgovino v upanju, da takrat v njej ne bo gužve. Za higieno rok pred in po nakupu bom pa že sama poskrbela.

Nekako imam naravno to v sebi glede higiene.
Ko sem sorodnici pomagala v eni ambulanti par let oz tam delala, sem brez znanja in seminarjev glede higiene in kako ravnati z odpadki….ravnala in skrbela vec kot je zahtevano.
Od ene stroge mikrobiologinje pa sem prejela same pohvale za higieno in cistoco.
Baje da je znana kot zelo zatezena in picajzlasta.
Meni je pa bila oseba na mestu z razciscenimi pojmi o higieni.
Le da je ona vzorce jemala pi povrsinah.
[/quote]

To ni higiena, to je OKM. V tem izrednem stanju ti bo res prišla prav, v normalnih časih je pa to bolezenska obsedenost. Pošpricaš tudi vse izdelke, ki jih kupiš? Kaj pa če jih je prijel nekdo okužen in dal nazaj na polico?

Zaenkrat imam dezif.sprej. Pospricam vozicek.
Ko pridem ven takoj roke z razkuzilom.
Zlozim v avto. Pa spet roke razkuzim.
Vozicek vrnem na mesto in ga posprejam.
Preden gremv avto posprejam cevlje, hlace, bundo, torbico, kjuko od avta. Potem spet roke. Potem volan razkuzim. Potem spet roke. In koncno odpeljem.
Pred blokom posprejam vhodna rata in kljuc. Potem moja vrata.
Pa roke umijem. Potem spet posprejam na hodniku cevlje in bundo.
Potem spet roke umijem.
Potem zlozim robo sistematicno.
In spet vmes roke z milom in vroco vodo umivam….
Potem nekako neham… 😆

Vem da ko vstanem pa do priprave zajtrka si umijem ene 20x roke. To ze od prej.
[/quote]
Tako delam jaz. Oziroma v petek, ko sem šla še v trgovino.
Poleg tega se, kadar pridem od zunaj sezujem zunaj, posprejam obutev in je ne nosim v hišo.
Se stuširam, operem lase, (v službo hodim po 12 ur ali celo več), kakšen dan sem potem doma, oblačila dam v vrečko in operem potem skupaj z vsemi zunanjimi oblačili ter v PS dodam mehčalec z razkužilom. No, ta mehčalec itak uporabljam za vse perilo, ampak perilo od zunaj, perem ločeno od domačega.
Seveda razkužim ključe, denarnico, kartico, vhodna vrata–prstni odtis, tuš kabino očistim in razkužim.
Umijem zobe, uporabim ustno vodico.
Razkužim zobno ščetko, umivalnik.
V službi dodatno večkrat uporabim ustno vodico.

Ker vem, da bo razkužil zmanjkalo, sem kupila 10 litrov 98{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} alkohola, ko še ni presegel cene 20 €. Je bil 10!
Na 1 liter bom dodala destilirane vode in bom iz vsakega litra imela več kot 1 liter razkužil za roke. Moralo bi zadostovati za kar nekaj časa!

Pred to norišnico nisem bila tak frik.

Ne bomo šli v trgovino. Za zdaj imamo hrane dovolj.
Firmo smo ta teden zaprl. Tisti, ki lahko delajo od doma… vključno z mojim.
Smo doma in bomo teh 14 dni, pol bomo pa videli kaj bo. Če bo treba bo šel v trgovino mož

Zaenkrat imam dezif.sprej. Pospricam vozicek.
Ko pridem ven takoj roke z razkuzilom.
Zlozim v avto. Pa spet roke razkuzim.
Vozicek vrnem na mesto in ga posprejam.
Preden gremv avto posprejam cevlje, hlace, bundo, torbico, kjuko od avta. Potem spet roke. Potem volan razkuzim. Potem spet roke. In koncno odpeljem.
Pred blokom posprejam vhodna rata in kljuc. Potem moja vrata.
Pa roke umijem. Potem spet posprejam na hodniku cevlje in bundo.
Potem spet roke umijem.
Potem zlozim robo sistematicno.
In spet vmes roke z milom in vroco vodo umivam….
Potem nekako neham… 😆

Vem da ko vstanem pa do priprave zajtrka si umijem ene 20x roke. To ze od prej.
[/quote]

Ti boš hin od hlapov hasne pa ti to sprejanje čisto nič.
En ki je pol ure nazaj kihnil v trgovini je spustil v zrak virus in ti boš lepo šla skoz oblaček.
Roba ki jo privlečeš domov je tudi še par dni gor virus.
Mi smo vso robo pustili v garaži za teden dni in se je ne diramo.
Kruh pečemo doma.
Zelenjavo jemo vloženo in prekuhano.

Zaenkrat imam dezif.sprej. Pospricam vozicek.
Ko pridem ven takoj roke z razkuzilom.
Zlozim v avto. Pa spet roke razkuzim.
Vozicek vrnem na mesto in ga posprejam.
Preden gremv avto posprejam cevlje, hlace, bundo, torbico, kjuko od avta. Potem spet roke. Potem volan razkuzim. Potem spet roke. In koncno odpeljem.
Pred blokom posprejam vhodna rata in kljuc. Potem moja vrata.
Pa roke umijem. Potem spet posprejam na hodniku cevlje in bundo.
Potem spet roke umijem.
Potem zlozim robo sistematicno.
In spet vmes roke z milom in vroco vodo umivam….
Potem nekako neham… 😆

Vem da ko vstanem pa do priprave zajtrka si umijem ene 20x roke. To ze od prej.
[/quote]
Ob vsem tem sprejanju si pozabila posprejat med točko – “potem spet roke umijem..in.. potem zložim robo sistemtično”…….
Zakaj robe nisi posprejala??

😉

Zdaj me 14dni ni bilo v trgovini v lokalnem sparu in se eni kmetijski trgovini kjer kupujem,tako da ne vem ce imajo zdaj kaksne drugacne ukrepe in dodana razkuzila ali kaj podobnega.

Sem pa takrat brez razkuzenih rok prisla v trgovino. Sem opazila,da je obvezna uporaba rokavic pri sadju in samopostreznih pekovskih izdelkih. Ker sadja in zelenjave nisem jemala, tudi rokavice nisem vzela, sem pa pozneje opazila da s to rokavico drugi dajejo robo v vozicek, kar se mi ne zdi ravno neumno. Tako, da ce bom sla v trgovino bom tudi sama ravnala enako.
V trgovini sem potem gledala na distanco z drugimi osebami in z blagajnicarko. Ker razkuzila ali druge podobne zadeve nisem imela sabo, niti si nisem imela moznost umiti roke, sem potem roke doma umila in razkuzila, prav tako sem razkuzila volan v avtu. Vozicke in kosare v trgovini so sproti razkuzevale dve osebi, ki sta delali samo to.

Drugic bi nujno vzela razkuzilo sabo oz. bi si razkuzila roke pred in po vstopu v trgovino, ce bi imeli razkuzilo na voljo pred vhodom. Verjetno je zdaj razkuzilo kar povsod. Verjetno tudi maska prav pride, vendar se meni osebno zdi nepotrebna.

In pa seveda gledam, da ne hodim za vsako malenkost v trgovino.

na roke plastične rokavice za 1x uporabo, takoj ko prideš iz trgovine, si jih daš dol in v smeti, na obraz masko, če je nimate, pa kakšno ruto ali šal, ki jo potem, ko pridete iz trgovine date dol, ne prijemljete preveč in operete(ruto ali šal, masko pa jaz našpricam z dezinfekcijskim sprejem, da je še za drugič)
Tako sem jaz naredila včeraj, bundo sem slekla na hodniku in jo pustila na terasi čez dan, torbo tudi..telefona ne nosim sabo ven, ko si umejim roke, ko pridem domov, šele potem primem telefon.
vem da ni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ampak ok, boljše to, kot nič. Zaenkrat bom doma vsaj en teden, oziroma brez trgovine, naslednjič pa upam, da bodo omejeni in nadzirtani vstopi itd..

New Report

Close