Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako izseliti partrja

Kako izseliti partrja

Sem lastnica stanovanja kupljenega že pred zvezo pripravljena sem izplačat celoten njegov vložek. Problem je ker se noče izseliti jaz pa ne morem več živeti z njim sem dnevno v stresu in strahu ker se ponavlja kar je včasih bila zgodovina…jaz pa tega ne morem in nočem dat še enkrat skozi.

odvetnik, tožba za izselitev.

Sam kakšen lulek moraš bit, da vztrajaš pri nekom, kjer ni nič tvoje. Kje dobite te alfa moške. Drugič uzem kakšnega sinčka on vsaj ve kje je njegovo mesto.

Vzemi en dan dopusta. Ko gre dedec zjutraj na šiht, dopoldne spakiraj njegove stvari, jih odnesi tja, kamor naj bi šel. Zamenjaj ključavnico. Ko pride popoldne s šihta, pij kavico v družbi dveh močnih fantov z znanjem borilnih veščin. Porini mu papir o izplačilu za podpisat, nato mu elektronsko nakaži znesek izplačila, fanta naj ga pospremita ven s pristavkom, da mu bosta po potrebi prišla dodatno pojasnit zadeve, če ne bo dal mir.

Ima pri tebi prijavljano stalno ali začasno bivališče? Če je odgovor da, potem ti preostane izključno tožba za izselitev. Ne smeš ga kar brcnit iz SVOJEGA fleta, zamenjat ključavnico in ga “pospremit z dvema sumo borcema” čez prag. Se smešno sliši, ampak je res temu tako. Na vse živo se bo obešal od motenja posesti, če je kaj vlagal celo na “svoj vložek v tvojo nepremičnino” in imela boš kup sranja. Ogrožanja njegove varnosti, do nasilja nad njim in bohsigavedi kaj bo še našel.

Stopi do odvetnika in se daj podučiti, kaj smeš in kaj ne smeš.

Si se znasla v tezkem polozaju. Brez sodisca in odvetnika ga ne mores spravit ven. Ce mu zamenjas kljucavnico te lahko tozi za motenje posesti. Ne preostane ti nic drugega kot da preko odvetnika zahtevas izselitev. To pa lahko traja glede na hitrost nasih sodisc. Upam, da ni nasilen, ce pa je, zahtevaj prepoved priblizevanja. V temu primeru pa ga izselijo policaji za ta cas.

Problem je, ker ni zaposlen, se je kar zabarikadiral….

Odgovor na objavo uporabnika
Vsak predlog je dobrodošel, 11.04.2024 ob 16:40

Problem je, ker ni zaposlen, se je kar zabarikadiral….

Bojim se, da boš ti šla prva, čeprav si lastnica, da se izogneš vsemu sranju. Brez tožbe za izpraznitev stanovanja, ga ne boš spravila ven. To pa lahko traja tudi par let. Tudi prepoved približevanja te ne bo rešila za dolgo. Če je nasilen, seveda. Prva prepoved približevanja, ki jo izreče policija na kraju samem, traja vsega 48 ur. Če jo potrdi in podaljša sodišče pa tudi samo 15 dni. Manj kot nič. Potem se model privleče nazaj, razjarjen in si v resni nevarnosti, da končaš v črni kroniki.

Ne poznam pametnega odgovora. Če bi bil človek vedež, ne bi bil revež.

Lepoo, pol pa padeta una dva silaka in baba, vsi skup …pol pa jok in stok , spet …

Odgovor na objavo uporabnika
Vsak predlog je dobrodošel, 11.04.2024 ob 11:15

Sem lastnica stanovanja kupljenega že pred zvezo pripravljena sem izplačat celoten njegov vložek. Problem je ker se noče izseliti jaz pa ne morem več živeti z njim sem dnevno v stresu in strahu ker se ponavlja kar je včasih bila zgodovina…jaz pa tega ne morem in nočem dat še enkrat skozi.

EH PA ŠE ZAPOSLEN NI..OJOJ

TEŽKA BO..

Kam ga boš poslala brez evra v žepu..dvomim da bo to šlo tako na lahko.Odvetnik in pika..SREČNO

Žal ne gre tako preprosto kot si nekateri zamišljate. Je isti “problem” kot takrat, ko se moški hoče znebiti svoje žene ali partnerice. Kajti gre za stalno bivališče, ki je z zakonodajo posebej varovana kategorija. Uradno, legalno, se tega ne da narediti tako, da kar zamenjaš ključavnico. Edina pot je tožba za izselitev, pa še to se vleče in vleče. Na srečo je večina ljudi normalnih in ob razpadu zveze razume, da bo treba iti. Tvoj je pa zgleda eden tistih, ki bi rad situacijo izkoristil. Brez ovinkarjenja: od tebe hoče dodaten denar. Ker ve, da se ne more obesiti na premoženje, nagaja s tem, da se noče izseliti.

Odgovor na objavo uporabnika
25484, 11.04.2024 ob 12:56

Vzemi en dan dopusta. Ko gre dedec zjutraj na šiht, dopoldne spakiraj njegove stvari, jih odnesi tja, kamor naj bi šel. Zamenjaj ključavnico. Ko pride popoldne s šihta, pij kavico v družbi dveh močnih fantov z znanjem borilnih veščin. Porini mu papir o izplačilu za podpisat, nato mu elektronsko nakaži znesek izplačila, fanta naj ga pospremita ven s pristavkom, da mu bosta po potrebi prišla dodatno pojasnit zadeve, če ne bo dal mir.

Preveč filme gledaš.

Prdi v eno.

Začni mu zaračunavat najemnino, saj je stanovanje tvoje, on pa je zate tujec, ki koristi tvoje stanovanje. Pa seveda preko odvetnika, da bo vse zakonsko podprto.
Pol pa, če bo še vztrajal v stanovanju, tožba za izselitev, tisti njegov znesek, ki si mu ga pripravljena izplačati, pa se bo kompenziral z najemnino od začetka zaračunavanja pa do pravnomočne sodbe da se izseli. Morda se boš morala registrirati kot najemodajalec, odvetnik ti bo vse pojasnil. Če tip noče podpisati najemne pogodbe za sobivanje, pol bi to bil dokaz da noče reševati svojega stanovanskega problema in da te želi le izkoriščati do razjasnitev zadeve na sodišču. To pa bo služilo kot kompenzacija za njegov vložek v tvojo nepremičnino.

Odvetnik mu pošlje priporočeno pošto da se mora v roku 30dni izseliti.
Po tem roku greš na občino in preveriš kdo je prijavljen na tvojem naslovu in podaš vlogo za izbris stalnega bivališča ker ta oseba tam ne sme več bivati. S čisto vestjo zamenjaš ključavnice. Nesposobnež se lahko prijavi na CSD stalno bivališče in biva pod mostom. Ni več tvoj problem.

Vložek česa? A je kaj prenavljal? Kupil pohištvo? To se vse preračuna po amortizaciji preko mediacije, ker je on tudi uporabljal stanovanje in vse v njem.

Kar pogumno do odvetnika in brez nekih pogajanj z njim. Ker bo vsako besedo izkoristil proti tebi.

 

New Report

Close