Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako je lahko tako ukazovalen?

Kako je lahko tako ukazovalen?

Poročila sem se z zlatim moškim. Priden v vseh pogledih, vedno tudi meni v pomoč. Ker sem prišla živeti jaz v njegovo hišo, se mi je zdelo fino, da je vse odločitve prevzel on. Potem sta se nama rodila dva otroka. Res mi je veliko pomagal, ali še bolje prevzel je popolnoma vso skrb zanju. Meni je pri hiši ostalo samo kuhanje in pospravljanje po hiši, zraven pa mi je vedno bolj diktiral in kazal kaj vse moram in kaj vse nisem naredila. Potem pa je 3 tedne, po sili razmer, pri nama bivala moja sestrična, ki me je opozorila na stvari, ki jih sama nisem želela videti. Moj mož je ukazovalen in z nadzorom obseden tip. Od kar sem sama odprla oči in si priznala s kakšnim moškim živim, je vse samo še slabše. Dejansko nimam popolnoma nobene besede pri hiši ali pri otrocih. Tudi kuhati in pospravljati več ne znam, za nameček pa sem ostala še brez službe in tako sem popolnoma odvisna od njega. Po novem ne samo, da mi ukazuje, zdaj me še ponižuje in to tudi pred otrokoma. Rada bi ga zapustila, saj to ni več nobeno življenje, a vem, da bom ostala brez otrok, niti nimam kam iti, brez stanovanja in brez denarja. Zdi se mi, da sem se ujela v lastno zanko, ker mi je godilo, da imam tako pridnega in sposobnega moža in sem mu dejansko prepustila vse pri hiši. Ne vidim izhoda.

 

 

Otrok materi ne vzamejo kr tako.

Itak ti pa pripada kr nekaj denarja.

Za dvosobno stanovanje ti bo ze mogu dat.

Pojd na csd pa se pejt pogovorit ti bojo svetoval.

    Majo prav za take stvari ljudi.

Odgovor na objavo uporabnika
Brez glasu, 04.10.2021 ob 21:10

Poročila sem se z zlatim moškim. Priden v vseh pogledih, vedno tudi meni v pomoč. Ker sem prišla živeti jaz v njegovo hišo, se mi je zdelo fino, da je vse odločitve prevzel on. Potem sta se nama rodila dva otroka. Res mi je veliko pomagal, ali še bolje prevzel je popolnoma vso skrb zanju. Meni je pri hiši ostalo samo kuhanje in pospravljanje po hiši, zraven pa mi je vedno bolj diktiral in kazal kaj vse moram in kaj vse nisem naredila. Potem pa je 3 tedne, po sili razmer, pri nama bivala moja sestrična, ki me je opozorila na stvari, ki jih sama nisem želela videti. Moj mož je ukazovalen in z nadzorom obseden tip. Od kar sem sama odprla oči in si priznala s kakšnim moškim živim, je vse samo še slabše. Dejansko nimam popolnoma nobene besede pri hiši ali pri otrocih. Tudi kuhati in pospravljati več ne znam, za nameček pa sem ostala še brez službe in tako sem popolnoma odvisna od njega. Po novem ne samo, da mi ukazuje, zdaj me še ponižuje in to tudi pred otrokoma. Rada bi ga zapustila, saj to ni več nobeno življenje, a vem, da bom ostala brez otrok, niti nimam kam iti, brez stanovanja in brez denarja. Zdi se mi, da sem se ujela v lastno zanko, ker mi je godilo, da imam tako pridnega in sposobnega moža in sem mu dejansko prepustila vse pri hiši. Ne vidim izhoda.

 

 

 

Spoznala si tipičnega borderlinerja, človeka z osebnostno motnjo. Sprva zlati, čisto enak kot ti, pomagal ti povsod in vse to, potem pa je padla maska in sedaj imaš to. Moraš se zavedati, da imaš psihično bolnega človeka za moža. To, da ti diktira vsako stvar ni niti približno ljubezni. To si si samo ti predstavljala.

Jaz ti svetujem, da čimprej narediš načrt, kako se ločiti.

 

Odgovor na objavo uporabnika
iluzija807, 04.10.2021 ob 21:45

 

Spoznala si tipičnega borderlinerja, človeka z osebnostno motnjo. Sprva zlati, čisto enak kot ti, pomagal ti povsod in vse to, potem pa je padla maska in sedaj imaš to. Moraš se zavedati, da imaš psihično bolnega človeka za moža. To, da ti diktira vsako stvar ni niti približno ljubezni. To si si samo ti predstavljala.

Jaz ti svetujem, da čimprej narediš načrt, kako se ločiti.

 

Sem ze prej hotel napisat. A teb je tudi krivo? Tudi prijateljica misli da treba mal razdora narest.

Avtor. Edino kar je narobe je da te ponizuje. Pravis odvisna… Mislim res ste… Glej nor zaposlene… Kako so oni odvisni… Na kaksen nacin. Kako sele oni zgubijo dostojanstvo in stalisce.

Ti kaj manjka? Pac ne da se vsega napisat. Nema bereketa v temu kar je po zenino. Ni blagoslovljeno to. Zdej bo to izpadlo ampak vam razum ni jaca strana. Pise v bibliji da poslusas moza kot Gospodarja pac Boga…

 

Ženi je mož karta v raj.

 

Glej pol zaposlene*

Odgovor na objavo uporabnika
Janez315, 04.10.2021 ob 21:53

Sem ze prej hotel napisat. A teb je tudi krivo? Tudi prijateljica misli da treba mal razdora narest.

Avtor. Edino kar je narobe je da te ponizuje. Pravis odvisna… Mislim res ste… Glej nor zaposlene… Kako so oni odvisni… Na kaksen nacin. Kako sele oni zgubijo dostojanstvo in stalisce.

Ti kaj manjka? Pac ne da se vsega napisat. Nema bereketa v temu kar je po zenino. Ni blagoslovljeno to. Zdej bo to izpadlo ampak vam razum ni jaca strana. Pise v bibliji da poslusas moza kot Gospodarja pac Boga…

 

Ženi je mož karta v raj.

 

ti imas tudi motnje,v sluzbi si že lahko suzenj(kot ti to pises),samo prides domov in imas mir! Oa,če se ne ves,karto za v nebesa dobis edino po ženi. Pika.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Misli siiii, 04.10.2021 ob 22:00

ti imas tudi motnje,v sluzbi si že lahko suzenj(kot ti to pises),samo prides domov in imas mir! Oa,če se ne ves,karto za v nebesa dobis edino po ženi. Pika.

 

Eeee moji vi… Ko hoce da bude prvi neka bude sluga. Ne sluga tamo nekome na poslu. Aveš? Neneveš.

Vam smo mi raj. Mi imamo druge stvari. Nobenemu pa ni lahko. Ja lej… Kako mislis u raj??? Sa 20evriča sadake? Mhm. Raj je skupa roba.

Lahko pa das nek sveti tekst.

 

Nisem čisto prepričana, da bi jo on bil dolžan izplačati za hišo, saj če prav razumem je bila njegova še preden sta postala par. Če ga pa zapustiš in glede na to, da si brez službe, pa ti je mogoče dolžan plačevati preživnino.

Tako je, če izbereš patriarhat namesto feminizma in emancipacije. Treba je poslušat intuicijo, ne pa se prepuščat moškemu šovinizmu.

Odgovor na objavo uporabnika
Ne bo držalo, 04.10.2021 ob 22:57

Nisem čisto prepričana, da bi jo on bil dolžan izplačati za hišo, saj če prav razumem je bila njegova še preden sta postala par. Če ga pa zapustiš in glede na to, da si brez službe, pa ti je mogoče dolžan plačevati preživnino.

njej je dolžan plačevati preživnino le, če je nezaposljiva in to ne po svoji krivdi.

nismo v ameriških filmih, da bi ti ob ločitvi kar tako odpravnina pripadala.

 

Zelo visoko ceno plačuješ, ker si mislila, da je zlat, deloven…se mi zdi, da te je izkoristil samo za svoje razmnoževanje, sumljivo bi ti moralo bit, ko je želel vse za otroke….mame to ne dovolimo in se upremo od dojenčkove dobe, vsaka želi stik z otrokom…mislim se bere kot triler, enega podobnega sem zadnijč ujela…žene se je želel znebiti, mu je bila zamo za razplod…v ozadju je bila še tašča…še sreča, da je eden od otrok spregledal očeta in rešil mamo…kako se boš reševala ti, kakšen odnos imaš z otroci, so čisto zmanipulirani od očeta…ali je še upanje, da imaš iskren odnos…otroci čutijo…in ti vse vržejo…bojo rekli, ja je vse očka nas rihtal, skrbel, …to vidijo v vrtcu, šoli…mame nikjer…samozavest in pogum ti želim…

Najprej sluzbo najti. In potem cim dlje stran od njega. To se zna stopnjevati.

 

korak št. 1

najdi službo

korak št. 2

poišči si terapevtsko pomoč. dejstvo, da si obtičala z nekim narcisekom, ki te maltretira in tega sploh ugotovila nisi nakazuje, da imaš na nekih področjih manke. ki ti tudi v bodoče znajo zelo škoditi. ker si boš, če ne boš pri sebi nekaj naredila, po vsej verjetnosti našla popolnoma enakega modela

 

korak št. 3

začni planirat odhod.

Nisi napisala koliko so stari otroci, kaksen je odnos oceta do njih itd.

Ne gre samo zate oz.za vaju z mozem. Otroci se ucijo svoje druzinske vloge v prihodnosti  prav sedaj. Iz nahrbtnika lastnih izkusenj v otrostvu jemljemo znanje za ravnanje kasneje, ko bomo partnerji in starsi.

Ali , ce poenostavim. Ce imas hcerko, bo morda dovolila, da bo tudi sama zrtev nasilja in tega prav tako ne bo videla, kot tudi ti nisi. To pa menda zdaj ze ves  , da si zrtev nasilja? Ni samo klofuta nasilje, je psihicno, tudi ekonomsko in spolno…

Poišči si pomoc. Čimprej.

 

Odgovor na objavo uporabnika
čekdisout, 06.10.2021 ob 09:53

korak št. 1

najdi službo

korak št. 2

poišči si terapevtsko pomoč. dejstvo, da si obtičala z nekim narcisekom, ki te maltretira in tega sploh ugotovila nisi nakazuje, da imaš na nekih področjih manke. ki ti tudi v bodoče znajo zelo škoditi. ker si boš, če ne boš pri sebi nekaj naredila, po vsej verjetnosti našla popolnoma enakega modela

 

korak št. 3

začni planirat odhod.

se strinjam … po korakih naredit strategijo … in si najt pomoč …..

Nima on nobene motnje, ampak vidi kako neuravnotežena in enostranska je vajina veza. Praviš, da dela vse, ti pa praktično samo kuhaš in pospravljaš. On te enostavno več ne spoštuje in te tudi ne bo, dokler ne boš naredila nekaj iz sebe. Samo pospravljanje ni niti približno dovolj za spoštovanje in tudi ni del spoštovanja. Lahko ti povem iz prve roke, da pospravljam lahko tudi sam, ona pa mora biti enakovredna v dejanjih, če želi biti enakopravna. Mora si zasluziti spoštovanje, kot si ga noeam jaz pri njej. Če se on ukvarja z otroki, edini vas preživlja, tebi pa se je zdelo fino, da on sprejema odlocitve, si sama kriva, ker si se postavila v podrejen, pasiven položaj. To je normalno.

Kontaktiraj Društvo za nenasilno komunikacijo in ti bodo povedali kaj in kako.

Je luč na koncu;) Drži se!

Ja tako bo.

Odgovor na objavo uporabnika
Šnelca_783, 08.10.2021 ob 21:14

Ja tako bo.

Namenjeno iluzija807

Od začetka sta zastavila tako, da on skrbi za vse, zase, zate, za otroka. In kdor skrbi, ta odloča in si ne bo pustil soliti pameti. Alfa moški so tudi sicer dominantni, kar pomeni tudi ukazovalni. Brez te sposobnosti vodenja in skrbi za druge pač ne bi bili alfa moški in vas ne bi bil sposoben niti vse materialno preskrbeti. Vse je bilo ok, dokler ni sestrična “odprla oči”. Kaj vse bi ti od njega zahtevala, dala ne bi pa nič. Veš, kje so izhodna vrata. Ali ti jih pomagamo najti? Kar pa zadeva odnos, to je stvar subjektivne in čustvene percepcije in ni nujno objektivna resnica.

Ukazuje ti toliko, kot mu ti dovoliš. Še ti malo zaropotaj ali pač ne upaš?

Za začetek se pozanimajte v materinskem domu….svetovalke vas bodo vodile korak po koraku…v 1.letu ste na svojih nogah….samo pogum in uspelo vam bo….govorim iz lastnih izkušenj….srečno

Spet stara tema eno leto, zadeva se je rešila tako ali drugače že zdavnaj.

Pa kaj vam je, da vlečete stare teme iz riti….aja, za klike gre! mrš…

MON u q…u!

Če bi bilo obratno in bi se tu jokal moški bi ve hinavke napisale, da žena vse dela in vzgaja otroke, ko pa možu ukaže kako malenkost za skuhati pa se hoče prasec nezrel in neodgovorn že ločiti. 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši 👾👾👾👾👾👾, 06.10.2022 ob 02:38

Če bi bilo obratno in bi se tu jokal moški bi ve hinavke napisale, da žena vse dela in vzgaja otroke, ko pa možu ukaže kako malenkost za skuhati pa se hoče prasec nezrel in neodgovorn že ločiti. 🙂

Kokoši, se strinjam s tabo. Ampak k sreči prihaja huda in dolga kriza, ki bo vsem tem babam končno pristrigla peruti in jih dokončno spravila na trdna tla.

Čas je že bil!

New Report

Close