Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako kličete vaše tamlade

Kako kličete vaše tamlade

Stvar je taka, sin je oženjen 5 let, o njegovi ženi govorimo kot o naši “tamladi”. Zdaj se bo poročila tudi hči, zete je 5 let starejši od mene. Malo smešno izpade, da rečem “tamladi”. Kako vi nazivate vaše neveste in zete?

Po imenu kot vsi normalni ljudje.

 

Si sicer ne morem predstavljati, da je otrokov partner starejši od mene, a uporabljamo tudi mi nazive “tamladi”

Po imenu, saj ga menda zato imajo.

Po imenu?

Najbrž se pogovarjaš večinoma z ljudmi, ki vedo, da imaš snaho, ki ji je ime Marjanca, poročena je s tvojim sinom Gregorjem, zato ne bodo pretirano zbegani, če boš rekel, da sta šla Gregor in Marjanca na morje.

Kot se za mentalno zdrave ljudi spodobi-po imenu

Se pravi predstavite kot “To je Tomaž” in ne “To je Tomaž, moj zet?”

Mene tast kliče “moja snahca”, moža pa “sinko”- vedno malo v hecu:)

Odgovor na objavo uporabnika
mama367, 25.04.2024 ob 14:08

Stvar je taka, sin je oženjen 5 let, o njegovi ženi govorimo kot o naši “tamladi”. Zdaj se bo poročila tudi hči, zete je 5 let starejši od mene. Malo smešno izpade, da rečem “tamladi”. Kako vi nazivate vaše neveste in zete?

Si potem užaljena, če tebe kličejo TASTARA?

Se pravi predstavite kot “To je Tomaž” in ne “To je Tomaž, moj zet?”

___________________

In kaj ima prvo ali drugo z nazivanjem “tamladi” namesto z imenom?

Pri nas se je “tamlada” reklo samo tisti, ki je ostala na domačiji. Tamlada gazdarica = naša tamlada. Ostale snahe, ki niso stanovale doma, pa po imenu. Ali pa “Jožekova” in ime poleg.

Kak pa potem ločite med sabo, če imate več snah? So vse kar “tamlade”? Butasto in zastarelo.

Pa punce pri nas že dolgo niso bile najbolj zadovoljne s takim nazivom. Nekak pomeni nekaj podobnega dekli pri hiši.

New Report

Close