Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Kako lahko Italijani prihajajo k nam

Kako lahko Italijani prihajajo k nam

Kako lahko Italijani prihajajo v Slovenijo, če imajo karanteno in omejeno gibanje?? Nič jasno. Ne smejo nikamor, potem jih pa intervjuvajo na slovenskih bencinskih, trgovinah, ….

So prebegnili že pred karanteno in zdaj nočejo nazaj.

Ja, razglasili so, sam kdor pozna Italijane ve, da se oni bolj malo zmenijo za prepovedi, tudi v rondoju uberejo najkrajšo smer, če je treba tudi v levo 🙂 …OK šala

Pa Novo Gorico je težko ločiti od Gorice, ker je to praktično isto mesto, kjer se eno konča se začne drugo. Pod SFRJ je bila ograja in graničarji, sedaj pa praktično ni ovir, žal.

Sem gledala par intervjujev. Po eni strani govorijo (Italijani), da se držijo pravil, da so bolj doma, po drugi pa hodijo čez mejo, po trgovinah, v telovadnice itd. Dokler bo tako, se virusa ne bo dalo ustavit.

Zaprite telovadnice, trgovske centre in ostalo v Sloveniji pa jih ne bo Saj je virus že dolgo tudi v Sloveniji in bi to morali storiti že pred časom. Pa še na testiranja ne pozabite, ker jih delate po protokolih, ki so taka kot da navijate da se virus čim bolj razširi.

Zaprite telovadnice, trgovske centre in ostalo v Sloveniji pa jih ne bo Saj je virus že dolgo tudi v Sloveniji in bi to morali storiti že pred časom. Pa še na testiranja ne pozabite, ker jih delate po protokolih, ki so taka kot da navijate da se virus čim bolj razširi.
[/quote]

Imam občutek da so nam nevoščljivi da virusa na Goriškem ni in na vse kriplje navijajo da bi ga dobili oz. lažejo da je že. Zaenkrat dragi moji: Na Goriškem je vse OK.

Imam občutek da so nam nevoščljivi da virusa na Goriškem ni in na vse kriplje navijajo da bi ga dobili oz. lažejo da je že. Zaenkrat dragi moji: Na Goriškem je vse OK.
[/quote]

Pa saj ni samo Goriška. Kaj pa Koper? Intervjuji so bili na Škofijah. Lahko bi mejo nadzorovali.

Pa saj ni samo Goriška. Kaj pa Koper? Intervjuji so bili na Škofijah. Lahko bi mejo nadzorovali.
[/quote]

Če pridejo v Hr Istro , jim tam ponudijo ali karanteno, ali jih pošljejo nazaj domov. To pomeni v Slovenijo :((. Naši bi na meji morali to izvajat. Hrvati se nam čudijo, da tega že ne počnemo, saj imamo veliko več okuženih kot oni.

Pa saj ni samo Goriška. Kaj pa Koper? Intervjuji so bili na Škofijah. Lahko bi mejo nadzorovali.
[/quote]

Hotel sem samo poudariti specifiko NG, kjer ni meje z IT.

Če pridejo v Hr Istro , jim tam ponudijo ali karanteno, ali jih pošljejo nazaj domov. To pomeni v Slovenijo :((. Naši bi na meji morali to izvajat. Hrvati se nam čudijo, da tega že ne počnemo, saj imamo veliko več okuženih kot oni.
[/quote]

Če se birokrati v Sloveniji ne zganejo (in to v roku par dni res par beri 2 max 3) in ne začnejo delati kaj bolj otipljivega na področju boja proti širitvi korona virusa v Sloveniji

bo Hrvaška uvedla obvezno karanteno za prihode iz Slovenije.

Da Hrvaška dovoli čez vikend prihode iz Slovenije , bi bila samomorilska akcija.
Izjema je če se odgovorni zmigajo in kaj ukrenejo.

Na Obali je na desetine okuženih. Danes so trije bolni vdrli v dva ZD v Kopru.

Takole prihajajo:

https://4d.rtvslo.si/arhiv/prvi-dnevnik/174677579

New Report

Close