Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako ljudi ni sram delati v javnem sektorju?

kako ljudi ni sram delati v javnem sektorju?

joj barca no, a se lahko nehaš delat tako butasto no :-)))[/quote]

Potem pa mi povej, iz česa je to plačano, če ne iz naših davkov in prispevkov?[/quote]

Barca, spet mojstrsko spreobračaš resnico.
Saj ravno to sem povedal. Da nič ni zastonj ampak sem do sedaj prav vse (pre)plačal skozi davke in prispevke. In popolnoma vsako storitev, ki mi jo tako “dobrohotno” omogoča država plačam dražje, ker ni konkurence, nadzora nad stroški, možnosti izbire, prostovoljnega soglasja, ….

že kar nekaj časa delam, ampak realno še kar nekaj časa ne bom preplačala vseh zdr. storitev, šolanja, in ostalih storitev, ki sem jih doslej prejemala brezplačno. Mislim, da jih je tle na monu zelo malo takšnih, če sploh kakšen. sploh glede na paniko vsakega 5. in 21. ko se izplačujejo socialni transferji.

Potem pa mi povej, iz česa je to plačano, če ne iz naših davkov in prispevkov?[/quote]

Barca, spet mojstrsko spreobračaš resnico.
Saj ravno to sem povedal. Da nič ni zastonj ampak sem do sedaj prav vse (pre)plačal skozi davke in prispevke. In popolnoma vsako storitev, ki mi jo tako “dobrohotno” omogoča država plačam dražje, ker ni konkurence, nadzora nad stroški, možnosti izbire, prostovoljnega soglasja, ….[/quote]

zakaj me pa to sprašuješ?
poglej si vse kar sem v tej temi napisala, pa vprašaj še enkrat.

kje zahtevam usluge?

oprosti ampak če se ne motim, mi država VSAK MESEC pobere 55{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} MOJIH PRIHODKOV, nato pa še 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ob vsakem nakupu česarkoli, plačam 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dajatev na ceno ob nakupu vsakega litra goriva, plačam 85{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} davka na vsak cigareta, ki ga pokadim, da ne govorim, o obveznih (ah svoboda) zavarovanjih, prispevkih…

se vi sploh zavedate koliko denarja damo državi? očitno ne

mar ni to dovolj, da bi imeli učinkovito policijo in pravno državo? očitno ne

gasilcem VSAKO LETO dam 100€, ko pobirajo po vasi prispevke

naj mi nakažejo bruto znesek in bom z veseljem plačal za šolanje svojih otrok, ne bom veliko dražje kot sicer, z veseljem bom plačal zdravnika, ko bom bolan, ampak seveda to ne bo šlo, kdo bo pa tem živel vse te lenuhe parazitske.

za jebeni prizidek hiše sem čakal 3 leta na papirje, kateri so me stali preko 4000€, super res, a to so usluge te opevane države?????????????????????

zemljo katero sem kupil JAZ, davke iz nevem katerega razloga na zemljo sem plačeval JAZ, hišo sem zgradil JAZ, ampak ne, za dovoljenje da jo razširim sem moral vprašati DRŽAVO, če mi dovoli da gradim NA SVOJI ZEMLJI, kar sem moral tudi plačati

vedno bolj se mi zdi da živim v komunizmu[/quote]

Mogoče imaš kaj prav, nekaj absolutno nimaš, ker so tvoje misli plod tvojega ozkogledega razmišljanja, da so vsi državni uslužbenci paraziti. Praviš, da če ti država ne bi pobrala davkov, bi lahko sam plačeval šolanje, zdravstvene storitve, ……

No pa poglejmo na hitro, če bi to šlo!.

Da bi si plačal sam osnovno šolo, bi te tako čez palec stala sigurno 2000€ na mesec za enega otroka. Sposoben multipraktiki od učiteljjev, ki bi jih ti moral plačati ne bi delali za 800€ ali 1100 neto, ampak za bistveno več. Za vrtec bi tudi hitro prišel na 1000€. No ampak predno pa pride otrok do vrtca, ga je potrebno rodit. Če se ti zgodi nedonošenček, ki bo en mesec v inkubatorju…..En dan inkubatorja gre od povprečne slovenske plače naprej…(950€ na dan), kar pomeni v enem mesecu čez 30 000€. Bognedaj da imaš dvojčke. Potem ugotovite, da ima otrok diabewtes. Zdravstvena oskrba bolnika s sladkorno gre mesečno v olala cifre. Kje je tu zobozdravnik, ortodont (2000€ za aparat, ki ti ga po dveh tednih otrok zlomi, ker se je po nesereči usedel gor!), da o okulistu in še čem niti ne govorim več…..Poglej v lekarni na račun, koliko stane ena škatla malo boljših zdravil, da o bioloških in bolj specialnih sploh ne govorim. Za en mesec je 3000€ za zahatevno vrhunsko zdravilo samo začetek. Vem za zdravilo, ki stane čez 2000€ škatla, na mesec moraš imeti tri, zdravljenje traja 6 mesecev…36 000€. Da o operacijah in drugih preiskavah niti ne govorim.

Prej je nekdo omenil požar in gasilce, pa prometna nessreča, pa intervencije (helikopter), ki gredo lahko v 10 000€ evrov….ki jih bo plačal kdo, če ti z 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}opeklin že štiri mesece ležiš v bolnišnici, ki te stane vsak dan kar nekaj 100€.

Pa da ne naštevam več![/quote]

Pa ne take bedarije pisat no! Osnovna šola okoli 2000 eurov NA MESEC??!!! HA HA HA! Danes stane podiplomski (doktorski) študij na eni naravoslovni fakulteti (Univerza v Ljubljani) okoli 2000 eurov NA LETO (celoten znesek brez kakršnih koli subvencij), pa so v to vštete še vse laboratorijske vaje, predavanja in zagovor. Ravno takšen znesek plačujejo (2000€/leto) tudi izredni študenti na dodiplomskem študiju za posamezen letnik.

En moj sorodnik si sam plačuje šolnino za srednješolsko izobrazbo (5.stopnja) za tehnični poklic (tudi vaje ipd.) in plača 1100 eurov na leto.

O ostalih izračunih pa raje ne bom, ker nimam pojma (ravno tako kot avtor tega prispevka) v kakšnih rangih gibljejo cene plačila

http://sl.wikipedia.org/wiki/Javni_sektor

Preberite:

Kako ozadje celotne situacije postaja čedalje bolj jasno !

https://www.youtube.com/watch?v=MkxvvNAVwsw

za avtorja posta:

a res plačal boš zdravnika?

Ma je tebi sploh jasno koliko profitne firme ki zdravila proizvajajo nabijajo ceno zdravilom ki jih izdelujejo

No prav, razmisli kaj bi bilo če bi močno zbolel (pa ne da ti to privoščim) in moral vsako tableko plačati, ti bodo zaloge cvenka kmalu pošle, verjemi. Pojma nimaš koliko denarja gre iz zdr. blagajne za terapijo (izvzete so plače osebja) pri neki resni bolezni.

Razmisli preden pišeš bedarije.

In ne nisem zaposlena v zdravstvu

Priznam, sem pa del javnega sektorja, po tvoje-pomagam poneumljati malo bolj odrasle otroke, ki ste jih ti in tebi podobni starši tako razvadili da si pri 20+ še čevljev sami brez vas ne znajo zavezati-ampak poneumljamo jih mi, ki smo jih srečali pri njihovih 20 letih, ne vi, ki jih imate od rojstva doma.

123123..

https://www.youtube.com/watch?v=MkxvvNAVwsw
z takimi linki je treba biti pazljiv, resnica se ne sme izvedeti, boljše je ne vedeti za resnico, ker tako in tako ne bodo prebivalci tako močni, da vlada moč ljudstva, da se o vsemu odločajo sami, vedno bo posrednik vmes (tisti v državnem zboru in tisti, ki so na občinah) – posrednik med željami ljudi in tem kar želijo velike sile in ta posrednik se ne da odstraniti, ker bi vsi ljudi morali začeti razmišljati kako najti alternative, in to nebi noben, vsi bi samo jamrali.
je pa strašno šokantno to kako to gre kot po tekočem traku, kako jih na tiho odstranijo, zato je jasno da ljudi nikoli ne morejo zmagati, ko so v ozadju tako močne sile

ne razumem..

res izgleda da mečeš vse v isti koš. Mogoče imamo preveč ljudi v občinah, preveč občin itd, so preveč zbirokratizirane, res moraš čakati za prizidek dolgo, ampak če se ne poskrbi da bodo ljudi zaposleni tam,
jih je treba kje drugje zaposliti in če ne mislimo vlagati v naravoslovne vede, v napredek,razvoj, potem nimamo druge kot da te ljudi zaposlimo tam, v UE.

če je bruto 1000 sramotno kaj je šele 730??’

kje zahtevam usluge?

oprosti ampak če se ne motim, mi država VSAK MESEC pobere 55{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} MOJIH PRIHODKOV, nato pa še 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ob vsakem nakupu česarkoli, plačam 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dajatev na ceno ob nakupu vsakega litra goriva, plačam 85{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} davka na vsak cigareta, ki ga pokadim, da ne govorim, o obveznih (ah svoboda) zavarovanjih, prispevkih…

se vi sploh zavedate koliko denarja damo državi? očitno ne

mar ni to dovolj, da bi imeli učinkovito policijo in pravno državo? očitno ne

gasilcem VSAKO LETO dam 100€, ko pobirajo po vasi prispevke

naj mi nakažejo bruto znesek in bom z veseljem plačal za šolanje svojih otrok
kdo jih bo šolal? učitelji? kako pa se učitelji izšolajo? spet učitelji? Torej si pogruntal, da učitelje in šole rabimo.[/b]
, ne bom veliko dražje kot sicer, z veseljem bom plačal zdravnika,: [u]šolanega učitelja ali samouka? torej spet rabimo učitelje in raziskovalce[/u]

ko bom bolan, ampak seveda to ne bo šlo, kdo bo pa tem živel vse te lenuhe parazitske.

za jebeni prizidek hiše sem čakal 3 leta na papirje, kateri so me stali preko 4000€, super res, a to so usluge te opevane države?????????????????????

zemljo katero sem kupil JAZ,
zemljo si kupil, vendara cesto, da se lahko voziš, ti je nekdo naredil, pa električni drog nekam v bližino ti je nekdo postavil, pa vodovod, pa smeti ti bo nekdo odpeljal,…
davke iz nevem katerega razloga na zemljo sem plačeval JAZ, hišo sem zgradil JAZ, ampak ne, za dovoljenje da jo razširim sem moral vprašati DRŽAVO, če mi dovoli da gradim NA SVOJI ZEMLJI, kar sem moral tudi plačati

vedno bolj se mi zdi da živim v komunizmu[/quote]

So že vedeli ljudje v naši daljni zgodovini, zakaj se morejo združevat in delat en za drugega, vendar se je namen že zdavnaj izrodil in ni prav, da se sedaj napada javni sektor, češ, da nič ne dela, ker ni res. Vsi delamo, tako gospodarstvo kot javni, vendar nam tisti tam zgoraj preveč poberejo in potem še netijo prepire med nami. Tako nas tudi lažje obvladajo, ker se dajemo en z drugim, namesto, da bi vsi šli nad njih!

javna uprava , zakonodaja in sodstvo…vse to služi temu, da ni v državi kaosa, čist simpl.

No v ju sem bil zaposlena na javnih naročil. Moja naloga je bila znižati stroške. Poleg tega je gospodarstvo dobilo posel in kruh v kolikor so se prijavljali na javna naročila. JN zagotavljajo transparentnost posla. Mar to ni potrebno.

Pogovori kot v otroškem vrtcu,samo blebetanje!!!

Pa kaj je z vami ljudje. Pogovori kot v otroškem vrtcu,samo blebetanje!!!

Pogovori kot v otroškem vrtcu,samo blebetanje!!!

kaj je p***e zajedalske čist prav vam je napisal… saj se vidi kam je prišla Grčija ko so vsi rinili v državne službe Slovenija z dvemi miljoni prebivalcev NE potrebuje toliko gamadi po pisarnah in to je to!

Sama delam v javnem sektorju kot administratorka knjigovodkinja, od vseh teh številk in papirjev, računov itd.,se mi blede. Ena sama napaka, napačen seštevek itd . pa si v p….. Malico dobesedno zmečem vase, delo nosim domov, Medtem me motijo stranke, telefoni itd. Moja plača je bruto 824 €, kar je 40 evrov nad minimalno.Delam pa v šoli. Komaj čakam da poteče pogodba in grem nazaj v proizvodnjo in dam možgane na pašo, moja plača bo pa samo 40 evrov nižja. To je moja izkušnja, tak da ne vseh v isti koš metat.

New Report

Close