Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako narediti kokosove-rafaelove kroglice

Kako narediti kokosove-rafaelove kroglice

Že pol leta se mi valja nariban kokos v omari (tist v vrečkah). Pa sem rekla, da bi ga porabila za kroglice…
Jih je katera delala?

Sloncek

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

Niso ravno kroglice, ampak kocke… je pa zelo dobro pecivo, preverjeno.

Rafaelo kocke

Biskvit:
3 jajca
20 dag sladkorja v prahu
1 dcl olja
20 dag ostre moke
1 pecilni

Krema:
6 dcl mleka
10 žlic sladkorja
5 žlic gustina
1 vanilij
15 dag kokosa
25 dag margarine

Biskvit speči in ga vročega prelij z kremo.Mleko ki mu dodaš sladkor in gustin zavrej, ves čas mešaj, ko se začne gostit kot puding dodaj margarino in na koncu še kokos.Potreseš lahko z sesekljanimi mandlji in kokosom.Ohladi in mrzlo nareži v poljubno obliko ali kocke!

Poglej tukaj:

>http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=1699

kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=3688

Hvala!!!

Sloncek

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

RAFAELO ZVEZDICE
Potrebujemo:25dag sladkorja , 1 dl vode, 25 dg masla, 25 dag mleka v prahu, 10 dag kokosove moke, cele olupljene(jaz sem dala narezane) mandlje,kokosova moka za potresanje

Priprava:Vodo in sladkor zavremo in zelo ohladimo.Maslo penasto umešamo in mu dodamo mrzel sladkorni sirup.Stepamo z električnim mešalnkom.Dodamo kokosovo moko in mleko v prahu.Dobro pregnetemo.Pekač obložimo s pvc folijo in vanj nadevamo maso.Postavimo v hladilnik in pustimo,da se poponoma strdi.(jaz sem čez noč in je bilo trdo kot kamen,tako da sem morala na sopari mehčat!:)))) Maso stresemo iz pekača na desko,ki smo jo potresli s kokosovo moko in z modelčki izrezujemo zvezdice. V vsako zataknemo mandelj in potresemo s kokosovo moko.

New Report

Close