Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako ne razočarat ženske, ki misli, da je najdla moškega svojih sanj?

Kako ne razočarat ženske, ki misli, da je najdla moškega svojih sanj?

zadeva je čisto mogoča. Če se pa kdo najde v podobni situaciji in se mora odločati, kako odpikat žensko, ker ima poškodovane noge, pa naj pomisli na to, kako bi bilo v obratnem primeru, da bi se ti poškodoval in bi ženska iskala nasvete, kako naj te odpika. Nesreča namreč nikoli ne počiva.

Tisti, ki pa svetujete, da naj jo pusti, ker mu je zahrbtno zamolčala dejstva, upam, da preden greste v zvezo, naredite zdravniški pregled in bodočega partnerja obvestite o zdravstvenem stanju, da ne bo moral čez dve leti skrbeti za vas, ko boste zboleli.

Redki so taki, ki upajo vprašat. Morda tudi zato, ker si mislijo, da bodo sčasoma itak izvedeli tisto, kar vedeti morajo.

Zdaj je izvedel in odreagiral.

Učite se lahko tudi iz izkušenj drugih.
[/quote]

Učite se lahko tudi iz izkušenj drugih.

Podcenjen stavek, veliko ljudi se uči samo iz lastnih izkušenj. Učimo se lahko tudi iz grozot, ki jih je v vojnah zakrivila naša vrsta.

Ne se počutit preveč krivega. Si samo človek. Ampak bodi odkrit do nje. Dlje kot boš zavlačeval, slabše bo in izpadlo bo, da jo vlečeš za nos. Če se še nista srečala, je boljše, da se tudi v bodoče ne. Vsaj do takrat, dokler ji ne bo kristalno jasno, da nisi tisto, kar je ona mislila, da si. Ne pa kar na lepem prekinit vse stike brez vsakršnega pojasnila. Predvidevam, da je med vama določena stopnja zaupanja, če govorita že o takšnih stvareh kot so otroci. Ampak to je vse samo platonsko. In tudi njej mora biti jasno, da to, ne glede na to kaj sta imela, še ni kakšna resna zveza. Bodi odkrit. Če ti ni vseeno zanjo, ostani nekje blizu tudi po tem, ko bo doživela ta silni šok ob zavrnitvi in bo najverjetneje rekla, da noče več slišati za tebe, čeprav to ne bo res. Ne bodi prasec. Ne bodi pa z nekom samo iz usmiljenja. Če te mika, da bi jo vseeno spoznal, ji to povej. Mogoče pa še sam ne veš, česa vse si zmožen, kaj vse lahko preneseš, dokler se s tem dejansko ne soočiš. Pozabi na vse druge izkušnje, ki si jih imel z ženskami do sedaj. Pozabi na to, kako si pecal druge, kolik je bilo recimo zaigranega pri tem. Bodi iskren v vsem. Pa boš videl, kam te bo to pripeljalo.

Ženska bo morala prevzeti odgovornost za svoja dejanja in besede – zamolčanje je enako kot laž. In ko je laž pred resnico, ni temeljev za vzpostavitev zaupanja. Naredila je napako, ki je ne bo imela priložnost popraviti, niti je nima namena, ne glede na invalidnost. Invalidov nas je v bistvu več kot tričetrt populacije, če ne fizično, pa na duši, to se je neizpodbitno izkazalo v teh dveh letih. Pa naj si to priznamo, ali ne. Kar ni vidno telesno, je pri večini skrito na umu in duši. Zato invalidnost ne more in ne sme biti izgovor za njeno malo manipulacijo. Imela je svojih sladkih pet minut, pa saj ona se zaveda tega in teh pet minu je živela na polno, v iluziji in evforiji, sedaj je čas, da znova zaživi sebe, takšno kot v resnici je. Njegova sočutnost je umestna in blagodejna zanjo. Imela je srečo, da je naletela nanj, ker bi jo z nesočutnim moškim odnesla veliko slabše, s še bolj uničeno sampodobo in rano na srcu. Namreč, ni je izkoristil, ni je zlorabil. Ni kriv … licemerstvo preštevilnih komentatorjev je odveč, v bistvu je samo hinavščina, privoščljivost …

Obstajajo tudi pari, ko je en zdrav, drugi invalid in to gre. Moja starša npr. Ampak če ni ljubezni, je prav da se ne siliš in ji to poveš. Poveš pač po resnici. Jaz razumem, da imaš predsodke. Npr. jaz jih nimam, enkrat mi je bil res en paraplegik všeč, bi lahko sprejela, ampak žal niti vedel ni in naredil je pol samomor. Zdaj imam zdravega fanta, imam v bistvu zelo privlačnega fanta, tudi z menoj ni nič narobe, pa kljub temu nimam teh predsodkov. Ker pa vem kako zgleda življenje s tako osebo – na žalost, žalostno se bo slišalo in sebično … To je odrekanje vsemu. Je prej kaka bolezen še. So finančne težave možne, saj so ponavadi težje zaposljivi. Kup ovir in zato res,če nisi totalni empat, nematerialistično bitje, ne it v to. Ne bi bilo fer do te osebe, ker se neiskrenost čuti. Pa jaz te ne obsojam za te predsodke.

Veš, jaz na tvojem mestu bi šla z njo na pijačo. Morda si celo premisliš…

Če pa boš še vedno tako misliš.. ji povej, da je vse kR si pričakoval od ženske, vendar se ti nisi pripravljen soočiti s tem, saj nisi dovolj močan.

Če je ženska ok, potem naredi tako, da ne bo obupala nad moškim. Še vedno so taki, ki bi jo z veseljem po rokah nosili…

Spusti svoj ego in povej, da ti nisi sposoben iti čez to, in da bo srečen tisti, ki bo imel več otranje moči kot ti

New Report

Close