Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako pašeta skupaj bik in tehtnica?

kako pašeta skupaj bik in tehtnica?

problem je zgolj v tem, da ne vem ob kateri uri je rojen on.

prvi primer njegovega izračuna je ob 3.uri zjutraj. drugi primer njegovega izračuna pa ob 12.uri.

te bi res zelo lepo prosila, ja, če bi bilo možno, da bi tole malce pogledala, če bi šlo skupaj v smislu zveze in kako bi šlo tole skupaj. čakam do večra, brez problema 😀

Ne, čim ti je metalo ven hiše, je vpliv ure vključen. Brez ure ti ne more vedeti, kaj je v kateri hiši. Upoštevava lahko pri njem samo prvi stolpič, drugega ne.Tudi prvi nama nekaj pove, ne pa seveda vsega, pa tudi sinastrije oziroma kompozita dveh kart se brez ure ne more delati.

okej:-) vsaj nekaj vemo, a ne:-)

neizmerno ti bom hvaležna, če mi boš kaj iztolmačila iz vsega tega 😀

Bom, obljubim. Me bodo nagačili, če takoj zdaj ne začnem delati.:) Ti bom pogledala po knjigah plus prebrskala na internetu. Medtem pa se mogoče oglasi še tista gospa, ki je veliko na MON-u in se z astrologijo ukvarja še veliko dlje kot jaz in je polna znanja.

Aha, še na uč pri njem vidim nekaj, česar si ne bi želela imeti na svoji karti ali na karti partnerja, in sicer Sonce v opoziciji s Plutonom. Big time bad. Če ti citiram s spleta: People born under a challenging aspect between the Sun and Pluto are prone to inner tension and negative, self-destructive behavior. When things are going well, they suffer from fears that something will come along to change that. Their thought patterns can be negative, and if not kept in check, they can seriously undermine their happiness. Constantly worrying that the rug will be pulled from under their feet can easily become a self-fulfilling prophecy. Aja, še to, ta težak aspekt največkrat pomeni nezadovoljstvo s samim seboj in hudo občutljivost na kritiko. Se pravi, ne kritiziraj ga preveč. 🙂

aha, to vidiš pri njem? jaz se nič ne znajdem v teh naštetih znakih in ne vem nič kaj kam spada…sem mi pa zdi, da si tukaj kar zadela…:-D

Jaz bi pa izpostavila, da imata konjunkcijo Luna (njegova) Mars (tvoj) vTehtnici. Zna biti, da bi utegnila biti preveč bojevniška do njegovih čustev, čeprav je v Tehtnici, a imaš le LEv v ascendentu, tvoja akcija je lahko tudi preburno zanj. Kaj praviš ofsajderka?

torej to bojda nebi šlo skupaj?

pat n – lahko malce več poveš o akciji in reakciji, ki jo imaš v mislih?

sem sicer bolj mirne sorte…se pa kdaj tudi razjezim, seveda se 😀 kdo se pa ne…

Ona je že lev v ascendentu, samo vladar tega ascendenta je Sonce v Tehtnici, tako da je ta lev bolj mucek:)) Razen če veliko govori, glede na to, da je v tretji hiši (če prav vidim). Je pa res, da je tudi luna v Levu, samo je v 12.hiši, kar tega leva spet omili oz. ima lahko celo težave pri tem, da se čustva razbohotijo. Lev bi moral sebe izpostavljati, a v 12.hiši je bolj bogi. Ženska samozavest je precej okrnjena in nedosegljiva… kot bi se ženske odpovedovale svoji biti na račun drugih stvari. Možne so tudi osame, bolezni, umiki…z ženske plati.
Pa močna družinska karma je tu…odnos z materjo zlasti precej problematičen.Mama morda na nek način oslabljena, hkrati manipulativna…ali ji je nekdo vzel moč in sedaj s tem manipulira…marsikaj je možno, takole na pamet govoriti se ne da. Vsekakor pa problematičen odnos z materjo, zelo problematičen. Posledično, kot rečeno, se ženskost ni dobro razvila. Ni šarma, ni sijaja, ampak strah, umiki…je treba spravit žensko moč in karizmo ven. Potem pa še sonce v tehtnici…skratka, oseba močno nekako podjarmljena temu, da služui drugim, da je morda vedno prijazna ali si ne upa biti to, kar je, ker se boji neodobravanja drugih…oslabljena osebnost, jo pa res ven potegneta merkur in venera, ki pa spet prinašata manipulativnost in globoke čustvene transformacije.

Njen mars in njegova luna – to v bistvu ni slabo, ker njen mars tako ali tako ni kaj dosti bojevniški – mars v tehtnici je v “najslabšem” položaju, je bolj bogi:)) Tako da bi se lahko med sabo celo sbodbujala. ker on z luno v tehtnici v bistvu kar išče odnose. Njega se bo osvojilo s šarmom. Je pa on tudi razklan – misli, da rabi eno fino damo, žensko, ki je vsa šarmatna in urejena in prijetna, zares ga pa zakuri ena, ki gre sto na uro (venera v ovnu). On ima konflitkne ideje o ženski, tako da…res pa je, da je luna tisto primarno, tako da se pri njemu najrž veliko doseže s šarmom in taktom.

Kasneje pa…hop, naj prideta na dan veneri – njegova v ovnu, njena v škorpijonu, to je kar podobno:)

Hehe, malo sta “obrnjena”, njegova luna gre dobro z njenim soncem. V bistvu ni tako slaba kombinacija, ker je tudi tradicionalni vladar merkurja in venere isti: mars. Njegov merkur/venera v ovnu, njena v škorpijonu, tradicionalno obema vlada mars. Tako da je tu neka intenziteta kar podobna.Kot rečeno – najprej se bosta malo vohala, pa bosta vsa fina, potem bo pa mars od vener udaril in se bojo začeli ognjemeti:))

Ona ima Sonce v tehtnici, mars v tehtnici, luno oslabljeno…tako da so drugi kar pomembni in rabi to ravnovesje z drugim. “Je treba biti prijazen”, zlasti do žensk:) Zna tudi pošteno cincat. Kot povedano, pri njemu bi deloval šarm, da se ga osvoji. Z mešanico svojeglavosti. S tem da ne smemo pozabiti, da tako biku kot tehtnici vlada Venera, tako da imata tudi njuni sonci skupnega vladarja, ki se še nekako potrdi v veneri v ovnu/škorpijonu, ki sta tudi podobni.

Oba sta podobna, ona ima zatrto ženskost, ker jo je mama zmanipulirala, hkrati si želi intenzivnih čustev, ona pa tudi goji predstavo, da kako mora biti ženska fina dama, v resnici pa rabi eno, ki ga bo gnala. Samo kdo bo zdaj koga zakuril, to je zdaj vprašanje:))

Ni tako švoh tole, sploh ne:)) Če bi vedeli še njegovo uro, bi pa sploh se lahko poigravali in zračunali:))

sem prebrala kakšen naj bi bil človek z levom v ascedentu:
Je direkten, vcasih celo brezobziren, veselega duha, gromkoglasnega smeha in -navadno- masivne postave. Je zelo ponosen in egocentricen in nemalokrat, zaslepljen s svojim egoizmom, tepta manj agresivne okoli sebe in se trudi biti vedno v ospredju. Uziva v aplavzu, ki ga dobiva in zna odlicno poskrbeti za svoja materialna zadovoljstva.

moram reči, da…se ne najdem ravno v tem. sem direktna a zgolj do obzirne meje, da nisem nesramna do drugih.. nisem brezobzirna, sem veselega duha in malce bolj zaobljena ja. ponosna nisem (ravno nasprotno, imam težave z slabšo samopodobo), nisem egocentrična, sovražim biti v centru pozornosti, kar vidim tudi pri nastopih. ukvarjam se s petjem in se izogibam solo točk ali kakih govorov kot hudič krščene vode…ne vem no…

torej mnenje je, da tole ni najbolj za skupaj?
v katerem ascedentu pa bi bilo potrebno, da bi bila, da se bi najbolje razumela? in tehtnice rojene v katerem delu meseca (začetek oktobra, konec decembra?) ga kao imajo?

Sori, hitro sem tipkala, so napake, včasih je ona namesto on:)) Pa saj je razvidno iz konteksta, kdo je kdo:))

ja, seveda se ne najdeš v tem, ko je vladar tvojega ascendenta v tehtnici pa še tvoja luna je švoh, da o marsu ne govorimo. Jasno da si ful diplomatska in bohnedaj da koga raniš – sao to samo načini obrambe. In tako so te vzgojili.

Ascendent nima zveze z delom meseca, ampak z uro rojstva.

Ker se je oglasila ajmo, njo sem imela v mislih, ko sem napisala, da imamo tukaj strokovnjakinjo, nima smisla, da jaz še kaj brskam po knjigah, ker ti več od nje ne bom znala napisati.

Bi še sama imela kakšno vprašanje za ajmo, če lahko, če ima čas.

Živjo,
saj nisem tak stručko:) se pa poglobljeno ukvarjam s tem, to pa ja. Se pa tudi samo še učim. Sicer pa kar povej, če te kaj zanima, kolikor znam, bom pogledala!

Zanima me tvoje mnenje o Luni v raku in v kvadratu s Plutonom. Mi je bilo rečeno, da je to najtežje, kar imam na karti. Govorim seveda o natalu. Luna je v tretji hiši, Pluton v šesti in v tehtnici. To me zanima. Pa še nekaj, dve leti sem imela tranzitnega Saturna skupaj s progresivno Luno, drug ob drugem sta potovala dve leti in to skozi peto hišo. Vem, kako sem jaz to doživela, big time trpljenje, vem, kaj o tem misli Arroyo (njega največ berem), ampak me zanima, kaj o takšnih dveh sopotnikih misliš ti. Sicer se bosta zdaj v naslednjih dveh mesecih ločila, šla v šesto hišo in oba prestopila v tehtnico.

In še nekaj. Planet, ki leži zelo blizu ascendenta, ima prav posebej veliko moč, kajne? Kaj meniš o Jupitru zraven ascendenta, pet stopinj razlike, s tem, da je ascendent v biku, Jupiter pa na nič stopinjah dvojčka? Mi je prijateljica govorila, da je to zelo good imeti Jupitra blizu ascendenta, ampak ne vem, zakaj je good in na kakšen način je good.

U, luna v raku kvadrat Pluton, to je pa, kot sama veš, kar štala. O tvoji mami bi se dalo najbrž na veliko debatirat. Sicer pa stric Arroyo itak ne zgreši:) On je itak špica.

Luna v tretji hiši ima nekako potrebo, da poskrbi za svojo bližnjo okolico, lahko tudi se izraža ta dvojčevski aspekt, da izraža svoja čustva, da govori o čustvih, hkrati pa jih brani (rak) – potem pa še kvadrat s putonom v šesti, je to skoraj lahko obsesivno. Kaj je tvoja mama pedenala vse okrog sebe potem pa hotela kaj nazaj? Tretja in šesta hiša sta obe merkurjevi, čeprav sta v kvadratu. Luna v raku v tretji hiši bi morda skušala ustvarjati intimo s povezovanjem, z besedami…bi znala najbrž dobro potolažit z besedo recimo. Kombinacija teh hiš lahko da zelo marljivo osebnost, ki rihta in dela za druge, vendar ima pri tem svoje namene (pluton) – ali hoče kako čustveno vračanje ali neizmerno hvaležnost…lahko da je mama ali pač ženska plat v tvoji familiji ful služila vsem, potem pa hotela neke vrste “plačilo”. Lahko tak tip ženske, ki je bodisi super truper gospodinja in vse ve o vsem in se na nek način tudi vtika v imenu skrbnosti, čustveno pa zelo posesivna. In tudi ločevanje od nje je težko…že tako luna v raku kaže na veliko navezavo z mamo, s plutonom pa sploh na to, da je težko prerezati, ker so vezi nevidne.

To ti tudi lahko prinese neko obsesijo, da si nasploh pridna, morda preveč ustrežljiva….lahko pa se tudi čisto razpustiš potem pa kar naenkrat vse izbruhne – s plutonom v šesti hiši je možna prevelika obesija z redom ali pa morda neka “sterilnost”. Kako pa kaj delaš? Odnosi s sodelavci, skratka vse, kar je 6.hiša, ali jih pedenaš?:) Ali pa čutiš, da te izčrpavajo. Luna v raku s plutonom bi morda po vsaki sili hotela ustvarjati vtis domačnosti, skupnosti tudi tam, kjer to ne gre, ker se sicer ne počuti varno. Neka obsesivna potreba po intimi, ki se jo lahko ustvarja z veliko ustrežljivostjo, ki pa potem hoče neko vračilo. »Glej kaj vse storim zate, ti pa me nimaš rad«, lahko v tem smislu.

Tranzitni Saturn prinaša težke čase, vendar v smislu tega, da se moramo zavedeti, kaj je realno, kaj smo res zgradili, česa ne…skozi peto hišo ti je najbrž veselje do življenja kar malo zatolkel, tudi samoizražanje, kreativnost…vse tu te je nekako vprašal, kaj si v življenju naredila? In tudi, kaj je res tvoje? Ker saturn prinaša tudi srečevanje z avtoritetami – ker je to hiša ljubezni, je lahko prinesel razočaranja na tem področju, vse pa se veže na vprašanje lastne vrednosti. Ponavadi pri saturnu iščemo potrjevanje sebe skozi drugega, ki nam je kot neka avtoriteta…moramo razviti svojo notranjo avtoriteto in ne iskati opore v drugemu.
Pa še z luno P – močno stiskanje in omejevanje pri čustvih, morda si se počutila kot »zmrznjena«, ker saturn reče raje NE, kot ja…sploh z devico gre za neko natančno brskanje, analiziranje čustev, torej bi te tak tranzit lahko vprašal: kaj ti prinaša zares varnost v življenju, kam se razdajaš, komu služiš in kako pri tem spoštuješ sebe (5.hiša)? Vprašanja lastne vrednosti v povezavi s samoizrazom, vse to lahko preko romance, preko kakega hobija tudi…in zelo zelo trdo, drobnjakarsko in obdobje, ko se je od tebe zahtevalo jasne rezultate, da imaš res kaj za pokazat in si bila nekako zelo strogo sojena.

Ja, če je nek planet na ascendentu, je prvo odvisno, ali je iz 12.hiše ali je že v 1.hiši. V tvojem primeru je v prvi hiši.
Jupiter nekako velja za »zaščitnika«, tudi astronomsko gledano, Jupiter »posrka« ogromno asteroidov, kometov in podobnih »letečih teles«, ki bi sicer lahko zadela Zemljo, tako da on je kot nek plašč zaščite in tako se nanj gleda tudi v psihološkem smislu.

Zelo good imeti Jupitra blizu ascendenta bi bilo lahko mišljeno v smislu, da je že sam tvoj vstop v svet, pogled na stvari in prvi stik s svetom nasploh (kar ponazarja ascendent) obarvan velikodušno, hkrati pa tudi morda čutiš, da je življenje do tebe velikodušno. Tvoja prva izkušnja s svetom je nekako »srečno« obarvana in se ti potem ni problem razširiti, že v samem osnovnem pogledu na svet imaš nek širok, optimističen pogled in take stvari se ti potem tudi dogjajo skozi tega Jupitra. Morda se znaš tudi zanesti na »božjo srečo«, »bo že«, »se bo že izšlo« – in se tudi izzide. Imaš neko vero, neko zaupanje, ki ju že na prvi pogled izražaš.
Tako na splošno o Jupitru, za več bi morali še potem pogledati venero, ki je vladar tvojega ASC in njene aspekte. Je premalo samo vedeti, da je Jupiter na asc.

Druga plat jupitra pa je, in to je treba vedeti, pretiravanje. On je že velikodušen, a hkrati lahko preveč grandiozen. V dvojčkih – lahko preveč govori, recimo, ali je preveč razpršen, preveč igriv, včasih se preveč zaveda razkola med nekim kozmičnim idealom in zemeljsko realnostjo. Besede lahko pri tebi marsikaj zasenčijo, lahko se iz kake situacije zmažeš z besedičenjem…lahko preveč svojo osebnost gradiš na tem, kar veš, kar znaš in se včasih raztegneš s tem preko meja. Kot pravim, ne vem, kje je venera.

Načeloma pa ja, Jupiter je vedno pozitivna prezenca, če se le zavedamo, da je lahko »tu mač«:)

Preden komentiram Luno in Plutona, naj ti odgovorim to z Venero, ki ni samo vladar mojega ascendenta. Tudi sicer sem tehtnica, torej imava tukaj dvojno Venero. Plus, nek izračun se naredi moči planetov, koliko je kateri močan. In pri meni je menda Neptun najmočnejši planet, takoj za njim po moči Venera. Ker je Neptun na nek način podaljšek Venere … Saj razumeš. Sicer imam Venero na koncu šeste hiše, ampak na veliko mestih je bilo napisano, da se šteje, da je v vrhu sedme (cusp). Neptuna pa imam nekje sredi sedme hiše.

O napisanem pa … Da, mama ima to – jaz sem za vas naredila to in to, vi pa takole. Super truper gospodinja ni in nikoli ne bo, je pa sicer blazno skrbna. Ločiti od nje se je nemogoče, ampak saj jaz tega tudi nočem. V končni fazi, kakorkoli obrneš, mi je bila vedno najboljša opora v življenje. Če so mi vsi obrnili hrbet, ona mi ga ni nikoli.

Obsesija z redom pri meni? Njet. Sterilnost? Njet. Pedenam pa jaz redko koga, res ne. To sem že prebrala, po vsem tem bi jaz morala ljudi streči od spredaj in zadaj, pa jih res ne. Če je le mogoče, ne delam nič in gledam v luft. Nisem sinonim za pridnost.

To s Saturnom je Arroyo blazno dobro opisal, the time when you don’t have any fun, in natanko tako je bilo. Vesela sem, da bo kmalu mimo.

Za Jupitra pa na pamet vem samo to, da je v opziciji z Venero in da je to tudi edina opozicija, ki jo imam v horoskopu.

ojej…prebrala si me v dno duše…o hudo, ne morem verjeti…sploh tole v odnosih z mamo…v dno duše si me prebrala…

me pa še nekaj zanima…je možno, da bi ti pogledala v mojo ast.karto, če se moja pot še kdaj preplete s tem fantom? žal njegove ure rojstva ne vem… je pa tako, sva včasih imela nekaj, zdaj pa si je dobil drugo dekle, bojda po slučaju tudi tehtnica…

bi se dalo to kje pogledat? če se najine poti še križajo? bi lahko to pogledala ti?

Aha, vidiš, to pa še doda, ja. Kaj je pluton kje v bližini tvojega sonca? Če je pa še to, potem pa…:)))

Ja, venera je v konjunkciji s sedmo hišo, torej bi spadala tja – je pa itak kotna, ker je v konjunkciji z descendentom, kar pomeni, da je res zelo močna. Kako so ti tiste moči planetov računali, ne vem. Prvič slišim za to.
Venera na descendentu pa še Neptun v sedmi – odnosi res igrajo bistveno vlogo pri tebi, so lahko zelo romatnično obarvani (neptun), tja polagaš velika hrepenenja in tudi imaš lahko velika pričakovanja, hkrati pa lahko doživljaš izgube…lahko je odnos najprej wau in te odnese daleč daleč, a potem prizemljitev boli ko hudič…če je saturn blodil po peti hiši, te je znalo tudi tu kaj udariti. Z neptunom v sedmi se lahko razdajaš in razdajaš, da te čisto izžame – zato si lahko dobila saturna, da te je malo ozemljil:) pa tudi lahko druge vidiš v preveč rožnati, nerealni luči potem te pa prizadane. neptun je najbrž v strelcu, kar še poudarja hrepenenja, kake odnose, ki te širijo, tudi v filozofskem smislu…pa še jupiter je koten, torej sploh oseba z veliko ideali…torej si lahko mislim, da te je saturn skozi peto kar udaril, a je tudi to treba…hkrati pa rabiš tudi res veliko intime (luna rak).

Ja, si zelo venerijanska – ali si luštna?:) Odnosi so pomembni, kot rečeno pa tudi, kot smo videli, si lahko precej ustrežljiva…samo pazi na kake manipulacije…

Zdaj moram pa šibat! Je treba še kaj naredit!:))

Aja, še to s Saturnom in njegovimi vprašanji. Mislim, da ni mogel biti najbolj zadovoljen z mojimi odgovori oziroma mu nisem imela kaj pokazati, ker se je tako in tako vse zrušilo v prah, ko se je to popotovanje po petih hiši začelo.

Ej, tisto je pisala meni. Ampak v bistvu, tebi tudi, imaš isti kvadrat.

Vidiš, potem je pluton tu pokazal drug ekstrem – da NOČE pedenat in služit. Morda je tvoja skrb in to, da bi služila zavrta, ker pluton vrže senco, zatolče. To bi bilo treba še malo raziskat. Pluton je neviden, on te čaka in potem samo vrže lovko, ko najmanj pričakuješ:)) Pluton ne deluje stalno. So obdobja, ko ga ni nikjer, potem pa vrže atomsko bombo.

No, tisto o gospodinji je bil bolj hec:)) Lahko je pač samo zelo delovna ženska.

zanimivo da imaš jupitra in venero v opoziciji in oba kotna ASC-DESC. Torej res odnosi igrajo veliko vlogo…madonca pa ravno iti moram:)) Se še kaj popoldne preberemo!

New Report

Close