Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako po naravni poti zmanjšat prekomerno vlažnost nožnice

Kako po naravni poti zmanjšat prekomerno vlažnost nožnice

Hja, malce “poprčkasto” vprašanje zastavljam.

Sem v letih, ki so za ženske kar se seksa tiče najlepšia in je seks najbolj aktiven in vzburjenost takojšnja. Po porodih pa je nastopil dodatni problem – prekomerna navlaženost (“podmazanost”) ob vzburjenju. Kar je zelo moteče pri samem odnosu. Pa da ne bo pomote – nožnične mišice so čisto OK in precej stisnejo, samo “žmohtnost” je prevelika in vse teče – včasih je občutek tak, kot da bi se vmes polulala, pa se ne.

Še katera s podobno izkušnjo in kako jo rešujete?
Kakšna naravna metoda? Raznih hormonskih pripravkov ne želim jemati.

Hvala!

imam enak problem. mokra sem, da kar teče.

in ja, je moteče. 🙁

Jst spadam med bolj suhe in bi rada malo več žmohta tam spodaj 🙂


Torej ti bosta zgornji dve dami posodili malo svoje vlažnosti,pa bo za vse ravno prav.


Torej ti bosta zgornji dve dami posodili malo svoje vlažnosti,pa bo za vse ravno prav.[/quote]

Zaenkrat lubrikant opravlja svoje delo 🙂

Sicer sem našla tole na viziti.

Prim. dr. Vasilij Cerar, dr. med.GINEKOLOGIJA IN PORODNIŠTVO
težave pri spolnih odnosih
Ključne besede: porod spolni odnosi Keglove vaje

Simptomi:

Deli telesa: SPOLNI ORGANI

Vprašanje: Pozdravljeni! Sem 25 letna mamica, pred 11 meseci sem rodila sina. Pred porodom nisem imela nobenih težav med spolnimi odnosi. Po porodu pa se je pojavila pretirana vlažnost med spolnimi odnosi. Tako da oba s partnerjem nič ne čutiva. Zanima me če bo to s časoma izginilo oz. se izboljšalo. Obstajajo kakšna zdravil, ki pomagajo? Najlepša hvala za odgovor.

Odgovor: Med porodom se maternica, nožnica, mišice medeničnega dna in zunanje spolovilo močno raztegnejo odvisno od velikosti otroka. Nastanejo raztrganine in poškodbe sluznice, mišic, žil in živcev, na kar vpliva trajanje poroda in tudi lastnosti tkiv. Vse te spremembe vplivajo na dogajanje in občutke pri spolnih odnosih. Počasi se tudi kakšno leto vračajo v prejšnje stanje, ki pa ni nikoli takšno kot je bilo pred nosečnostjo. Proces normalizacije in izboljšanje stanja lahko pospešite z vajami mišic medeničnega dna. Imenujejo se Keglove vaje. Najdete jih v knjigah o nosečnosti in porodu ali na internetu.

Ni pomoči 🙁

pa saj so mišice ok, samo podmazano je preveč!

Moja je mokra non stop in to me zelo moti, zato imam v njej vedno tampon. Ja no, če pa ne prenesem mokrote.

Tudi mene zanima, kaj narediti da bo bolj suha.

Podoben “problem” se mi pojavlja v času ovulacije, pa ne kompliciram, ampak med seksom obrišem njegovo orodje v rjuho ali brisačo, če se mi zdi premokro ali prespolzko. Keglovih vaj seveda ni nikoli preveč.

Jaz pa sploh nimam vlažnosti,tako da vse boli ali sploh ne gre,ker ni nič vlažnega.


Torej ti bosta zgornji dve dami posodili malo svoje vlažnosti,pa bo za vse ravno prav.[/quote]

Zaenkrat lubrikant opravlja svoje delo 🙂

Sicer sem našla tole na viziti.

Prim. dr. Vasilij Cerar, dr. med.GINEKOLOGIJA IN PORODNIŠTVO
težave pri spolnih odnosih
Ključne besede: porod spolni odnosi Keglove vaje

Simptomi:

Deli telesa: SPOLNI ORGANI

Vprašanje: Pozdravljeni! Sem 25 letna mamica, pred 11 meseci sem rodila sina. Pred porodom nisem imela nobenih težav med spolnimi odnosi. Po porodu pa se je pojavila pretirana vlažnost med spolnimi odnosi. Tako da oba s partnerjem nič ne čutiva. Zanima me če bo to s časoma izginilo oz. se izboljšalo. Obstajajo kakšna zdravil, ki pomagajo? Najlepša hvala za odgovor.

Odgovor: Med porodom se maternica, nožnica, mišice medeničnega dna in zunanje spolovilo močno raztegnejo odvisno od velikosti otroka. Nastanejo raztrganine in poškodbe sluznice, mišic, žil in živcev, na kar vpliva trajanje poroda in tudi lastnosti tkiv. Vse te spremembe vplivajo na dogajanje in občutke pri spolnih odnosih. Počasi se tudi kakšno leto vračajo v prejšnje stanje, ki pa ni nikoli takšno kot je bilo pred nosečnostjo. Proces normalizacije in izboljšanje stanja lahko pospešite z vajami mišic medeničnega dna. Imenujejo se Keglove vaje. Najdete jih v knjigah o nosečnosti in porodu ali na internetu.

Ni pomoči :([/quote]

Hvala bogu, da ne nameravam imet otrok, še en dober razlog:)

Jst mam takole pa še rodila nisem.. hehe..
Nisem še nič ugotovila, da bi pomagalo.. pač sprejmem to, izbirava bolj take ”stisnjene” položaje.. al pa se mal obriševa, al pa mal vaginalnega pa pol analno.. itd itd :o) še najboljš je ”ta hitri” hehe ko je vsega dovolj hitro konec.. haha ;D

Sem mislila da analno seksajo samo tipi z majhnimi, in ženske s preveč raztegjenimi. ampak zgleda da se spadajo tudi premokre.

Moj ne mara analni odnos.Večkrat je poskusil ampak jaz se nisem upala in tudi si nisem mogla predstavljat kako paše.Po več letih enkrat nekako pride do tega , na kar moj pade u depro ker si on ni mogel predstavljat , da to počne z svojo ženo.Ker je meni to super ,še parkrat mi je na kratko ugodil samo zaradi mene .

Kaj ne bo padel v depro, če vidi kako se ti rit odpira in kako smrdljivega ven vleče.

Enga ogabnega deca, pa boš suha ko poper. Garantirano.

žal nisem take sorte – imam super moža, ki me še vedno zrajca kljub ohohoh letom skupaj in obratno, in uživava v seksu- zato ne rabim nič takega po tvojem nasvetu – tudi zato ne, ker nimam želodca, da bi takega k sebi “spustila”. Sem pa tudi načela, da se cenim, se imam rada in da vsak me pa res ni vreden….Moj mož pravi, da včasih preveč dobro zgledam za svoja leta, he, he, he…..Kaj čmo, tudi taki moramo živet.

Še enkrat povdarjam – ni problem v kakršnikoli “raztegnjenosti”, ker so mičice zelo močne, včasih nastopi celo krč, ampak samo v pretirani mokroti zaradi vzburjenosti, ki se je z leti do sedaj stopnjevala.

No, kot vidim, ostale prakticirate tudi brisanje med samim odnosom – kar jevčasih malo zoprno kar nehat vmes, ampak če na šalo obrneš in če imaš vzdržljivega dobrostoječega partnerja, da v tistih nekaj sekundah kaj “dol ne pade”, potem je OK.

Imaš eritroplakijo = preveč žleznega tkiva na materničnem vratu. Če te zelo moti, ti ga lahko ginekolog požge.

Odgovor na objavo uporabnika
žmoht, 28.05.2009 ob 13:06

Hja, malce “poprčkasto” vprašanje zastavljam.

Sem v letih, ki so za ženske kar se seksa tiče najlepšia in je seks najbolj aktiven in vzburjenost takojšnja. Po porodih pa je nastopil dodatni problem – prekomerna navlaženost (“podmazanost”) ob vzburjenju. Kar je zelo moteče pri samem odnosu. Pa da ne bo pomote – nožnične mišice so čisto OK in precej stisnejo, samo “žmohtnost” je prevelika in vse teče – včasih je občutek tak, kot da bi se vmes polulala, pa se ne.

Še katera s podobno izkušnjo in kako jo rešujete?
Kakšna naravna metoda? Raznih hormonskih pripravkov ne želim jemati.

Hvala!

 

Z ablacijo nožnice – ko postrgajo nožnično sluznico, da potem manj izloča. Pogovori se z ginekologom/injo glede tega.

pa tudi lasersko pomlajevanje nožnice reši ta problem.

 

Sploh pa , če ejakuliraš ko si vzburjena ali po orgazmu – to je vse možno; se še več sluzi izloča potem – in ni prijetno, moški tudi nima občutka draženja, ampak kot da je v “vodo” vtaknil, nima oprijemljivega drsenja not in ven.

New Report

Close