Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako premagamo stres…….

Kako premagamo stres…….

Menda se vreme spreminja, in vpliva na počutje ljudi. Zato kakšen tak nasvet ne bo odveč. Verjetno ste vsi že izginili sedajle, ma sem morala nujno nekam it, boste brali potem, ko utegnete.
Alora, takole:

ŽIVI V PANIKI
Nastavi vse budilke okrog postelje in začni
dan s truščm in hruščem,
treskom in hreskom.

nadalje…………….

NAKUPUJ OB KONICAH
Supermarketi so prav uporabni
za povečanje stresa,
če nakupuješ ob konicah.
Izberi si nakupovalni vozičekz majavimi
kolesci in na hitro menjavaj smer.
Plačaj pri blagajni za kupce z manj
kot desetimi kosi in se spričkaj,
češ, da ne utegneš šteti izbranih predmetov.
(špar, pa te variante) tam je ful gužva, preverjeno.

BLAZNOST SPREMEMBE
Preseli se. Zamenjaj službo.
Preseli se in zamenjaj službo.
Zamenjaj partnerja.
Preseli se zamenjaj službo in partnerja.
Če se to da zamenjati , zamenjaj pogosto.

in za konec dragi moji še tole:

NOČNA GROZA
Poskrrbi, da boš kdaj zvečer sam-a doma,
in glej resnično grozljive filme.
Ko boš kasneje buden, ležal
v srhljivi temi, si predstavljaj,
kako lahko bi se
kaj groznega zgodilo tebi.

pa bo………….
čau, zajček

E, moj zajci!

Res se vreme spreminja, enkrat sonce, drugic dez, enkrat 20 stopinj, zdaj sest stopinj na moji terasi..Seveda to vpliva na nase pocutje, moje posebej, saj sem cisto “hin”. Nasvetov ni pa nikoli prevec! Alora zajcek, ker te imam rad, sem vse prebral in ti takole sporocam odgovor:

Res zivim vsak dan v paniki in pod stresom.. Dan sicer zacnem mirno, budilko redko slisim, imam pa dokaj dobro notranjo uro, ki me sicer v zadnjem casu tudi kdaj prevari, hehe. Zato pa imam v sluzbi vsega dovolj.. Najprej cakanje v vrsti na osebni pregled, potem sestanki, pa dovolj trusca in hrusca, galame, ropota, neumnosti, brezveznih stvari in se, pa se….

Ja, nakupujemo po petnajsti uri. Specialnost nasega Merkatorja je staticna elektrika, ki te hudicevo drmne ob dotiku vozicka. Ceprav ves, vedno znova pozabis, pa tako iz dneva v dan.. Vrsta na blagajni je seveda povsem normalna stvar, enako cakanje na preverjanje stanja Pike… Prijaznost trgovk niha v odvisnosti od sefovega pocutja njihovega menstrualnega ciklusa..

Preseliti se nimam kam, saj se te bajte nisem zgotovil.. Sluzbo po stridisetem skoraj ne mores zamenjati, posebej, ce zivis na jugu drzavice, kjer vlada velika rezposelnost…. Partnerja tudi ne mores zamenjati le zato, ker si zelis spremembe..

Skoraj vec ne gledam TV, zato ponoci dozivljam samo se lepe stvari, tudi in se posebej kadar sem sam doma.. Takrat grem na MedOvernet in tam pogosto srecam zajcka, hehe…

Še naprej lepo popoldne in lupcka!

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Hej, ježek, živjo !

Hvala za odgovore…

Dan tudi sama začnem mirno, bolje rečeno je govora že o jutru. Budilko imam eno v stalni pripravljenosti , ostale počivajo. Vendar se pogosto sama zbudim že prej…

Nakupujem , ko imam čas. Kadar pa me zagrabi želja po samouničevanju, potem se strogo držim pravila, da nakupim večino v petek popoldan, ali soboto zjutraj, ko je gužva največja.

Glede preseljevanja, je pa tako. Ne pride vedno v poštev.
Le kdo si ne želi srečnega in ustaljenega sobivanja. Če človeku to srečno sobivanje uspe, je to že maksima sodobne družbe. Je edini dokaz upravičenosti in uspešnosti našega truda, ki smo ga skozi vsa leta vnašali v naš zakon, ob nujni predpostavki, da je bilo sodelovanje obojestransko.

Služba.
Delali naj bi tisto, kar nas veseli. V super modernem času pomanjkanja zaposlitev, si primoran delati, kar že delaš in biti s tem celo zadovoljen. Tukaj danes kakšnega občega pravila, kako se nezadovoljstva zaradi službe rešiti, žal ni. Lahko se samo soočimo z položajem, ga obrnemo v svoj prid, v nasprotnem primeru, bo položaj izkoristil nas in nas začel zlorabljati…

Tv- Ja, tudi jaz že dolgo ne gledam več. Upiram se namreč slaboumnosti izbranega sporeda, ki nam ga filtrirajo vsak dan….
Redke so izjeme, ko na kašnem kanalu najdem, kar me uspe zainteresirati.

Zato tudi sama zvečer, zelo rada skočim na Med-over, še posebej zato, ker tu najdem priliko, da srečam ježka, ki ga imam tudi jaz zelo rada.

lp in lupčka,
zajček

In tako se zajcek in jezek veckrat srecata, hehehe…

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Ja, prijetna so tale srečanja !
Pa lep večer še naprej, ježek !

Hej, zajci, a imas kaksen recept, kako se uporabi kokosov oreh?

Tudi tebi lep vecer!

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Joj, kako eksotično vprašanje. Imam, pa ni za sem gor ! Ha, ha…

Lahko samo toliko zmotim, Ježek, iz kod pa si? Tudi jaz sem bolj iz južnega konca naše državice.
Pozdrav obema.

No, ježek, si našel recept ? Ali še kar iščeš ? Na kulinarični ga res ni, mogoče vedo ostali gmajnarji…..
Se pa res kar izgubiš v gmajnici, pol te moram pa skoz iskat!

je že nočka zuni !
zajček

E, moj zajcek, le obupati ne smes! Mi jezki smo zmeraj in v vsem zelo pocasni, skoraj tako kot Smolar v svoji pesmi, hehehe.. Samo vedno prispemo na cilj, pa ceprav zadnji..

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Veš, ježek, saj ne obupam……jaz samo čakam…..

O, bemti zajcek tudi jaz cakam pod enim starim hrastom, kje si pa ti?

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Ne daleč stran, zamiži ježek, najprej boš zaslišal zelo nežno melodijo, nato šelest listja v gozdu, obrni se in začutil boš moj objem…

nočko¨!
zajček

Mizim in cakam……………., pa se nic ne slisim…., le kje si…, da nisi volka srecal?

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Naj ti odgovorim z literarno uganko… Doma sem kaksnih 150 metrov od mesta, kjer je v prvem slovenskem utopicnem romanu pred vec kot sto leti gospodar pekla sklenil pogodbo z nesrecno zaljubljenim samomorilcem Samoradom Veselinom… Bo prehuda?

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Se kar mizim in cakam, pa kar vse tiho je… Le kje se potika ta moj zajcek… Najbrz je spet drevesa zmesal…, pa jezki smo si tudi mocno podobni med sabo…

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Hmm, ježek moj, prevelika je tale gmajna naša, pa res nisem našla poti.
Pa grem zdaj kar lepo spat, te najdem jutri !

Bemti, zajcek pa ne da si skoraj do petih blodil po gmajni… Joj, joj, joj, le kako bi clovek odkril tajno kdaj ti sploh spis…

Pa lep dan in pazi, da od zaspanosti kosilo ne zazges, hehe..

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Hmm, kako hudomušen, je tale moj ježek. Najprej se mi skrije, potem ga jaz iščem, nato me pa izziva .
Kako dolgo neki boš to še počel ? Namreč, ko te uspem najti, se bova malce pogovorila, takole iz učk v učke….
Ne bom zažgala kosila, vsaj upam tako ! Zdajle poslušam muziko, sem dobre volje izredno, pa zadeva kar laufa…….

lupčka, ježku !

II.del

Imej pet minutno mantro,
ki jo večkrat ponavljaj.
Usedi se neudobno in govori naslednje:
Vdihneš: ” Siten sem. “
( Med tem se kremži. )
Izdihneš: ” Napet sem “
Vdihneš : “Nestrpen sem . “
Izdihneš : ” Vse mi spodleti. “

Pa bo, heheheh….

Čau, zajček

New Report

Close