Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako se imenuje grmičevje in kje raste ….?

Kako se imenuje grmičevje in kje raste ….?

Visoko je vsaj 3 m, ima zelene ozke liste, ki so na koncu špičasti, nad listi (m navzgor) pa se dvigujejo svetlo rjavi oz. oker barve … ne vem kako bi opisala cvetovi, ki izgledajo tako kot antistatično omelo za brisati prah. Na hitro pogledano, kot izgledajo kot smreka.

Bolje ne znam opisati.
Nekateri jih imajo v velikih vazah za dekoracijo.

Hvala vsem, ki ste uspeli razbrati kaj imam v mislih in mi lahko namignete kako se imenuje to čudo.
Lp.

Pa ti “cvetovi” izgledajo kot bi bili POSUŠENI.

Žal tudi slike ne morem prilepiti. :((

Pampaška trava.

Bravo, tudi jaz sem mislila reči isto. Upam, da je avtorica imela v mislih prav to.

Tudi jaz bi rekla da opisuje pampaško travo.

Avtorica je mogoče to…..

https://www.google.com/search?q=pampaška+trava&client=ms-android-lge&prmd=ivmn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjIpKLblvXjAhUulosKHQbYBDoQ_AUIFygB&biw=360&bih=518

Jaaaaaaaa!🤗🤗🤗
Hvala.
Zdaj pa še zanima , če mogoče veste ….. ali se jo da kje kupiti oziroma kje raste?

Sigurno jo imajo v arboretski trgovini, raste na soncu.

Raste na odcedni zemlji. Ne mara, da ji voda zastaja okoli korenin, ker takrat propade. Pozimi jo je potrebno povezati v snop, da preprecimo vtekanje vode v sredino. Super je, ce kje dobis koruzna stebla. Ta zelo dobro zascitijo rastlino pred mrazom in vodo. Naredis indijanski sotor. Pazi, da se prekrivajo. Spomladi porezes skoraj do tal. Lahko jo kupis v vrtnih centrih ali pri vrtnarjih, ki prodajajo okrasne trave. Dobis jo pa lahko spomladi tudi kje, ki jo imajo posajeno. Saj se rada prime, ce ti en kos izkopljejo.

Lahko vprašam še za eno rastlino?
Cvetlice, visoke tudi kak meter, rastejo na rečnih bregovih, tudi v gozdu.
Roza/vijola cvetovi, veliki nekaj centimetrov. Zeleni listi podolgovati in nazobčani, na teh “zobcih” so rdeče bunke (žleze); bunke se pojavljajo tudi na steblu, tam kjer izraščajo listi. Te žleze so po mojem kar izrazita značilnost.
Ampak nikakor ne najdem vrste. Gledam na internetu orhideje, perunike, to po mojem ne bo. Potem pa še rodove vrednikov, medenik in čišljakov. Tam nekje so po podobnosti, ampak pojma nimam, kaj bi lahko bilo (če ni čisto nekaj drugega).
Škoda, da nimam slike.
Če kdo prepozna po opisu?

Edino, kar mi pade na pamet, ja https://med.over.net/rubrika/zdravje/

*Brstična konopnica

Al pa žlezava nedotika

Pampaško dobiš v skoraj v vsaki vrtnariji, se pa ful razraste in ima liste ostre kot britvica, če jo hočeš odkopat, ko se jo naveličaš, je cel projekt, tiste metle pa ko so suhe, so sama svinjarija.

Pampaška trava raste tudi na vrtu, oziroma zelenici pri mojem bratu.
Škoda, ker nimam fotografije, da bi jo lahko kar sem prilepil.

RUJ!

Ja, to je ta! Najlepša hvala! In bravo.
Res je lepa in zanimiva, zdaj ko malo berem o njej, pa še bolj. O invazivnosti, “razmetavanju” semen…wow.

[img]http://shrani.si/t/16/9D/4llcvu38/1/ruj.jpg[/img]

Ja, to je ta! Najlepša hvala! In bravo.
Res je lepa in zanimiva, zdaj ko malo berem o njej, pa še bolj. O invazivnosti, “razmetavanju” semen…wow.
[/quote]

Oja, rožce so zelo zanimive.

Ker vidim, da te zanimajo, bi se mogoče splačalo preverit še (alpsko) mastnico. Pa od blizu si poglej njene zelene liste pri tleh in kaj je gor napopano 🙂

Oja, rožce so zelo zanimive.

Ker vidim, da te zanimajo, bi se mogoče splačalo preverit še (alpsko) mastnico. Pa od blizu si poglej njene zelene liste pri tleh in kaj je gor napopano 🙂
[/quote]
No, ta je pa prava mesno predelovalna fabrika 🙂
Hvala! Bo treba do Alp ali se jo da videti tudi kje v hribih osrednje Slovenije, če morda veš? 🙂

Vem, da je na delih Pokljuke. Ampak bo bolj čas za to videt v živo naslednje leto, letos je že malo pozno.

Lahko pa zdaj vidiš grinte in konjske grive s tisoč metulji in žuželkami gor. Samo na malo manj obljudeno moraš zavit, se ustavit in pogledat 🙂

To so ti živobarvni planinski travniki … Moram na izlet. 🙂
Kjer sem doma, so travniki pred prvo junijsko košnjo še kar pisani, kar pa zraste po tem, je že precej okleščeno barv.

New Report

Close