Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako se obleči za na razgovor za pisarniško delo – poslovna sekretarka

Kako se obleči za na razgovor za pisarniško delo – poslovna sekretarka

Zdaj ko je takole vroče, da ne izpadeš kot en kljukec?

Čim manj.

Vse je odvisno ali na drugi strani mize sedi ženska ali moški. Če je ženska, potem se obleci čimveč…

verjetno bodo poletne hlače + srajčka s kratkimi rokavi kar OK. Kakšna lanena varianta zna biti tudi dobra (srajčka + dolgo krilo/hlače). Vsekakor pa ne brez rokavov in kratko krilo.
Srečno!

če greva vsaj približno po poslovnem bontonu:
ne preglobok dekolte,
nič prozornega,
zaželeni kratki rokavi (torej, ne brez rokavov- čeprav se to že krši)
lahko nad kolenom, a ne izrazit mini
najlonke niso več obvezne,
pete zmerne, ne ravno vrtoglave
ne pretiran make up
urejena frizura

Ne bodi kričečih barv. Bolj umirjena črna, bela, modra, bež. Najbolje enobarvne zadeve, lahko več barv, torej, ne kakšnih divjih rož ipd.

Vse to seveda lahko kršiš, a ne boš dajala vtisa, ki ga najbrž želiš – da si sposobna, urejena, zaupanja vredna.

Eowin, točno taka ponavadi grem na razgovor, zdaj pa me malo bega ta vročina, da se ne bi prikazala na vratih kot polarni medved.
Krilo nad koleni mi je pa itak mim za na razgovor, tako da to na celi črti odpade.

No, potem bi bila pa meni že všeč! :-)))))))
Glej, jaz hodim v nekem lahkem lanenem kostimu, spodaj tanka bluza ali majčka, lahko imaš tudi hlače. Ne boš zgorelal, ker običajno so te pisarne skoraj podhlajene……

Škoda da ne grem k tebi na razgovor, bi imela že plus točke 🙂

Kak hlačni kostim, lahek, zgoraj morda jakna s kratkimi rokavi, pa top spodaj. Vse pomembno so ti tudi ostale napisale, vročina tu ne igra faktorja, ko prideš v stavbo obleci jakno. Važna je urejena frizura (ne od frizerja), umirjen make up, diskreten nakit (če sploh). Samozavest a ne, da kar šprica od tebe. Umirjeno živahno, ne preveč mrtvo..
Smo imeli ravno pri nas izbor za podobno delovno mesto, pa se večina ni ravno držala teh pravil, a tiste, ki so se jih, so bile opažene. Žal variante, da je treba biti kar si, pa magari v kavbojkah in z mastnimi lasmi v poslovnem svetu ne veljajo pa konec.

Držim pesti, da ti uspe!

Jaz sem prejšnji teden šla na razgovor v belih lanenih hlačah in rdeči bluzi. Ni bila kričeče barve, ampak očitno sem dovolj izstopala, da sem dobila službo :))

Kot je navedla Eowin.
Ne prekratkih kril (itak nisi mislila), ne prekratkih majčk (da popek ven gleda), nikakor majčk z vrvicami namesto naramnic, da se spodnje perilo vidi. Kratek rokav je skoraj obvezen.
Čevlji naj bi bili nekoliko zaprti (nekatere sicer obujejo japonke, a morajo biti noge in nohti urejeni, nevtralne barve, ne kakih kričeče rdečih nohtov).

Srečno!!

sej je vroče, ne?

Tako, kot bi se ponavadi, ne razmišljaj, da moraš narediti vtis. Bo najbolj pošteno do vseh.

New Report

Close