Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako se prebere tole ime

Kako se prebere tole ime

Etien… Je moško ime… Čeprav je original v francoskem jeziku pisan Etienne (=slo. Štefan)…

Saj se prebere Etjan (n je gre ze skozi nos…)? So eni znanci tako poimenovali dečka, pa je par dilem…

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

To je pa res redko ime…
Je ta fantek iz MB? Namreč, za enega Etjana iz MB vem………

Ne, tale je iz Primorske…

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

Pa je res tako redko… Jaz sem ga namreč že zapazila med predlogi na forumo Nosečnost…. Samo ne vem, če ga je potem res toliko mamic izbralo…

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

Hja, poznam enega nad dvajset, enega malo pod dvajset in enega, na katerega smo nazdravili v ponedeljek. Vsi Primorci. Vsi trije iz mojega okolja in starsi izgovarjajo ime tako kot pisejo – Etien. Mislim, da tu ni dileme. Ko se enkrat navadis, ti vsako ime postane bolj domace. V zacetku pa rabis res nekaj casa. Meni osebno je dosti “modnih imen” bolj cudnih od Etiena, ceprav nisem pristas tujih.
Sicer pa vedno pravim, kakor komu drago!

Lep pozdrav s Primorske!

"Za dežjem vedno posije sonce."

Sloncek, prebere se /Etjen/. Prvi “e”je ozek, drugi pa širok.
Ni nobenega nosnika, ker se ime končuje z dvojnim N.

Pozdravček, saudade

Seveda se moj komentar nanaša na izgovor v francoščini.

Joj, kako sem raztresena: naglas je na drugem “e”. Zdaj pa čisto zares končam – le kako lahko tako zakompliciram okoli enega samega imena??? Sorry.

Etien se izgovori po francosko: Etie, brez n-ja, s povdarkom na polglasnem e-ju;
“e” izgovoriš tako, kot v besedah “pes”ali “dež” – seveda ne po štajersko 🙂
“n” se enostavno ne izgovori, rečemo, da ga “pojemo”.

Bo šlo?

Lp,

Zvonka

……….sem pa zadnjič videla v mojem malčku pod eno slikco punčke njeno ime: Noel. :))))))))))

Zvonka, oprosti, v francoščini se zadnji “n” seveda izgovori, saj se ime piše Etienne – sem namreč francistka.

saudade*,

napisano je bilo mišljeno za Etien in ne Etienne; za slednje ime drži, kar si napisala.

lp,

Zvonka

No, jaz sem seveda mislila, da Sloncka zanima izgovorjava v originalu, saj je omenjala izvirno različco imena in izgovor skozi nos.

Imena Etien v francoščini ne poznam, prav mogoče pa je, da obstaja.

Sicer pa je precej vseeno, kako bodo ime izgovarjali, kajne, važno, da bo otroček zadovoljen… jaz pa bi se v slovenščini vsekakor izognila imenu, ki lahko povzroča take težave. Ampak vsak pač dela po svoje, kar je tudi prav.

Evo nas francistke na kupu :))))

No, sama sem mislila, da bom postala francistka, pa sem si potem premislila… Nisem imela dovolj točk za dvopredmetni študij (ang, fra)… Zdej smo pa ekonomisti…

Obe imata prav… Vidim pa da sem tudi jaz raztresena, ker sem v prvoten izgovor napisala etjan namesto etjen (pa ne glede na tisti n na koncu…)

Ampak, če se na Primorskem potem izgovori kar tako kot se napiše – kar malo na trdo zveni, se vam ne zdi???

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

Noel je baje tudi žensko ime (sem že tudi sama slišala, predno sem si zaželela tako ime za našega čopkota)… Ampak jaz sem kar vztrajala… Konec koncev je v bazi Statističnega urada RS za lansko leto 21 Noel-ov (m) in nič Noel-k (ž)… Oz. jih je premalo, da bi smeli dati podatek (manj kot 5, če se ne motim)…

Je pa res, da so zadnje obdobje redka imena v porastu in utegne število narasti… Bomo videli…

Pa da vparašam še naši francistki :)))))) Kako naj bi se pravilno pisala ženska oblika imena Noel (ne vem zakaj si jaz to obliko predstavljam kot Noelle)…. Joj, kolk filozofiram… :)))) Spet… :))))

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

Pravilno razmišljaš – Noelle je ženska oblika imena Noel.

Ali se Noel izgovori, kot se napiše? Poudarek na e?

Čist slovensko … govori kao što piše :))) NOEL… pač… ne znam razložit… :)))) Nima pa nič s Felicity in tisto ameriško izgovorjavo…

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

Jooooooooooooooj, uni tipčki pri Felicity………njam. Eh. mal prestara sm.

Izgovori se s poudarkom na e in z L-jem na koncu.

Tule pa so francoska imena z izgivarjavo vred …

New Report

Close