Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako se rešiti depresije?

Kako se rešiti depresije?

To je vse faking politika. Tako nekako. Biznis je biznis. Ljudje pa trpijo.
Vzrokov za depresije je več vrst. Sodobna znanost na žalost še ne ve vsega.

drug drugega programiramo

Joga in tek delujeta čisto preprosto. Tako kot pozitivno vplivata na zdravje na sploh, torej na delovanje srca, pljuč, ožilja, mišic, in tako dalje, delujeta na delovanje žlez, ki izločajo hormone. Torej vplivata tudi na proizvajanje serotonina. A če gre za hujšo obliko depresije, samo šport ne bo pomagal. Je treba terapijo pri strokovnjaku, če ne gre drugače tudi s tabletami, vsaj dokler se stanje malo ne izboljša. Potem pa šport pomaga vzdrževati dobro počutje, tako da je to bolj preventiva in pomoč, ko depresijo zdravimo. Hitrih rešitev na žalost ni. Zato pa je pametno poiskati pomoč takoj, ker več časa, kot čakamo, slabše in huje je in toliko zahtevnejše je zdravljenje. V bistvu bi bilo pametno, če bi hodili občasno kot na nek sistematski pregled k psihiatru vsi, čisto tako malo se razčvekat, za premagovanje težav in stresa, pa do takih stanj sploh ne bi prišlo. Tako pa ljudje leta in leta nabirajo stres in probleme, ki se seštevajo in združijo v en tornado, potem pa seveda hočejo rešitev od danes do jutri.

Res hvala za odgovor
Bi pa se rekla
Da si prov zares zzasluzmo da se depra udravi od dans na jutr. Ker nimamo casa velik. Zivimo 1x depra nas pa vse zagrab po nekatere po pol zivlj nekatere celo v najstniskih letih. Ni fer da se jebemo ko vem da bi nam lahk pomagal ze prej.
Mame ocetje ucite otroke da je zivot zabava na pa jeba.

Pomaga če se človek uspe zamotiti in preusmeri fokus v neke dejavnosti. Depresija nastane, ko v trenutnem stanju ne vidimo smisla.

Takrat je treba takoj ukrepati. Spremeniti rutino, zamenjati kakšno aktivnost in si vzeti malo časa zase.

Ne pomaga kvasenje bedarij, ki se jih greš, ker sploh ne veš o čem pišeš.

Na eni tocki v zivlenju se zacne neki dogajat v telesu. Kaj?
In zakaj nekomu ze pri 15 nekomu pri 40
Ce je to vse odvisn od hormona srece .zakaj ga nam ne nastelajo.
Zakaj se lahko nekdo z depro bori 1olet nekdo omaga po 2 pa se zadrgne.
Ce hormon stresa kortizol nadvlada nad serotoninom in ga iznic zakaj hudica ne nardijo umetnih hormonov. Ja vem da so za menopavzo.
Kaj pa te ko pomagajo pri depri.
Zakaj je treba zret antidepresibe 21 dni plus se vec da zagrabjo,da ne govorim kako trpis od stranskih ucinkov.
Mi smo tle gor vsi skupi eni revezi. Med seboj se kolemo kregamo zmerjamo
Vresnic pa smo vsak po svoje slabovoljni zoprni deprasti.
Me zanima ce bi se tko klal ko bi se dobr pocutl.
A vam se ne zdi da je te depre vse povsod in prevec.
A se zavedate da ga ni cloveka k bi se cel svoj lajf pocutu dobr.
Zakaj se kr sprijaznimo.
Ne hocmo neki da nas dvigne ce so nas tud tisti gor in s hrano in z vodenjem te fakking drzave spravl do sem.
Zakaj moram jz tale trenutek bit cela depresivna da bi se najraj zaguncala ce vem da bi lahk pozrla serotonin in bi blo ok.
Je res problem v crevih, so mi slabe bakterije prevzele celo telo . bo pomagal ce zacnem zret probijotik k so v jogurtih al je to spet kurac vse skup. Glede na to da jogurut sovrazm in bi se mucla z njim. Pus tega ni pocen in ce mas se kakega depresivca v his in mal denarja. Je to drago za vsak dan.
Obstajajo tableti ja probijotiki
A delajo al nas sam za nos vlecejo.
No in ce slabe bakterije nardijo da cez cas crevo zacne prepuscat in ce mas se kandido oz so te slabe bakt.kandida in gre to vse po telesu in se kandida se lepo presel se v mozag ne ni cudn da smo vsi zmesani in slabi v telo.
Se zbujamo pretepeni telo v bolecinah,komi se sestavmo da lahko se spoprimemo z dnem,da poskrbimo zase za otroke za moza .
Ne zamerit ko blebecem,na glas razmisljam.
Ne zdej skocit name kok sem butasta pa vse tist k ma freud napisan.
Koji kurac ta tud misl da je pizda mu materna. Koji kurac nas bo zalu in veste kaj je zalostn da se mu kr pustimo.
In registriranci se mu izogibajo skor vsi.
Pizda postavmo se gor pa ga al pustmo ko dreka al pa ga skup zjebimo.
Ce ste lahk neskodljivo barco lahk pa tega kretena glih tko.kva je prsu tle srat na nas jebemu boga .
Se opravicujem ce sm koga spravla na obrate.

Kaj pa je ta človek z imenom Vagabund naredil, da ga toliko obsojaš?

Zelo se strinjam. Se jetreba aktivirat v življenju, kar ne pomeni, da samo brezglavo bezljamo skozi dneve, ampak aktivacija pomeni tudi to, da si vzamemo čas zase. Ja, včasih zna biti zelo težko biti sa s sabo…

Ob manjših depresnih epizodah si grem nakupit čistila in naredim doma generalko, spucan stan in spucam svoje možgane.
Peglam recimo, to mi je ena aka redna psihoterapija, ko tisto uro ali dve gonim peglo, še fajn poklepetam sama s sabo.
Ko me grabi kakšna tesnoba, nemir, strah in podobno, grem ven, na zrak, na sonce, hodit in dihat, se človek kar fajn prevetri.

V hudi depresiji sem pristala po enem letu nizanja nesreče na nesrečo in se skobacala ven brez tablet. Zame je bila to edina rešitev, kersem morala dokazati sebi, da zmorem sama. Tudi v hudi depreiji, ko si dejansko v eni sami črni temi in praznini, ko niti ne misliš več, ker je že vsaka misel hud napor, se človeku zgodi, da skozi so tisto temo za sekundo prodre kak žarek svetlobe in tega sem se jaz oprijela z vsemi štirimi, ker tiste teme je človeka groza, je velika, strašna in neskončna, želiš si samo, da te ni, da se vse skupaj lahko nha, a da te ni, tudi ni tako enostavno…
Skratka, moj prvi sprehod je bil okoli bloka in me je izčrpal kot pol maraona, pa sem bila pred tem v dobri kondiciji! Bili so boljši in slabši dnevi, slabši so trajali neskončno dlje kot boljši, a pomembno je bilo le to, da se je boljši čas podajševal iz meseca v mesec. Po kakih šestih mesecih sem se prvič iskreno nasmejala, zame je bila to takrat ogromna zmaga. Nekje po letu in pol sem bila ok, dobri dnevi so prevladali, slabi skoraj izgnili…
Sem pa v tem času reševala tudi svoje probleme, enega po enega, kolikor sem lahko, prepucala samo sebe, postavila nove prioritete v življenju, dozorela zelo…

Mislim, da je včasih kemija nujno potrebna, da človek preživi. A če ne počistiš svojega šita, ne rešuješ težav, če se ne aktiviraš v reševanju samega sebe, ti tudi tablete nič ne nucajo, mislim, mogoče te že držijo pokonci, a rešil se nisi…

bom ti dal nasvet , ker sem glih take volje, mi je vseeno če ga poslušaš, ali si muško ili žensko, šentjanževka, to je tvoja rešitev in rešitev vseh z depresijo, ansiozo, fobijami, OCD, sindrom gilbert in še kaj, lahko čaj, ampak ne iz tistega šodra ki ga ponavadi dobiš v kaki lekarni, nabrani domači cvetovi posušeni ali extrakt najbolje kupiti na iherb priznana firma ki dela naravno, HIPERICIN DELA ČUDEŽE, če si žensko in ker sem te pozdravil se mi lahko oddolžiš tako, da mi ga prideš vsaj dan povlečt


Tocno tako. Depresija je bolezen. Bolezni pa se ne “resujejo”, ampak se zdravijo. Saj angine verjetno tudi ne “resujes”?

Res da doloceno ravnanje pomaga pri zdravljenju, kako drugo ravnanje pa ga ovira, vseeno pa je zdravljenje prvo, vse ostalo (pri depresiji npr gibanje in svetloba) pa je samo dodatek.

Ne me jebat, da je v življenju toliko skrbi, ali pač česa, da bi bilo življenje trpljenje?
Pa ne ga srat, no!
Naštej jih, da jih “vidim”.

A lahko prosm kdo komentira moje blodnje.
A lahko kdo rece da creve nima veze z depresijo da sem brala kak sit od bog ve koga.
Neki komentirajte .

Seveda ima črevesje vezo z depresijo. Ker depresija zelo vpliva tudi na telesne funkcije, kot je delovanje črevesja, želodec, bolečine v prsih, glavoboli, bolečine v mišicah, ….. Tako da ja, težave imaš verjetno zaradi depresije. Probiotiki ne bodo škodili, ampak problemi bodo res izginili ko se bo depresija umirila. In se bo!! Vztrajaj pri zdravljenju, pa bo.


Tocno tako. Depresija je bolezen. Bolezni pa se ne “resujejo”, ampak se zdravijo. Saj angine verjetno tudi ne “resujes”?

Res da doloceno ravnanje pomaga pri zdravljenju, kako drugo ravnanje pa ga ovira, vseeno pa je zdravljenje prvo, vse ostalo (pri depresiji npr gibanje in svetloba) pa je samo dodatek.
[/quote]

Kako napačno, površno razmišljanje. Pa res ne vidiš razlike med angino in depresijo? Angino zdraviš, ker jo povzročajo virusi in bakterije. Imaš nekaj točno definiranega in točno definirano, katera snov (zdravilo) ta “bitja” , ki bolezen povzročijo, ubije. Depresijo pa zdraviš prav z reševanjem, ker je psihičnega izvora. Če tega ne rešiš, tudi depresije ne pozdraviš. Je pri vsaki depresiji drugače, od sprožilcev, vzrokov, jakosti do znakov, posledic in odziva na različna zdravljenja. Vsak je zgodba zase, ni matematike, kot pri angini. Zato ja, depresijo se v bistvu rešuje. Tako se jo namreč zdravi.

Kako napačno, površno razmišljanje. Pa res ne vidiš razlike med angino in depresijo? Angino zdraviš, ker jo povzročajo virusi in bakterije. Imaš nekaj točno definiranega in točno definirano, katera snov (zdravilo) ta “bitja” , ki bolezen povzročijo, ubije. Depresijo pa zdraviš prav z reševanjem, ker je psihičnega izvora. Če tega ne rešiš, tudi depresije ne pozdraviš. Je pri vsaki depresiji drugače, od sprožilcev, vzrokov, jakosti do znakov, posledic in odziva na različna zdravljenja. Vsak je zgodba zase, ni matematike, kot pri angini. Zato ja, depresijo se v bistvu rešuje. Tako se jo namreč zdravi.
[/quote]
Ja in to kar s tekcem, dokler si zgolj usekano in nimaš depresije, če jo boš imelo, boš drugače piskalo.

Samo res je grozljivo, kako delajo z ljudmi z depresijo. Čist simpl bi to lahko pozdravili, če bi hoteli, pa nočejo.
Od zanič stvari še nihče ni postal odvisen.

Tako kot je razlogov za depresijo veliko, nekateri so psihični, drugi so fizični, tudi zdravila različno delujejo na ljudi s takimi stanji. Nekdo je v depresiji zaradi ščitnice, ali ima premalo vitaminov in mineralov (sem pristaš te teorije, oziroma sem prepičana, da je več kot 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} depresij takih) itak da mu bo pomagal jod, če nima vitamina d, ker je premalo na soncu, mu bo pomagal vitamin d3, ne vem kaj vsebuje šentjanževka…. nekdo drug je pa zaradi nečesa drugega in bo mogoče res pomagali antidepresivi.

Vsak mora le pri sebi ugotoviti kaj je pravi razlog.


Edino zdarvnik je sposoben ugotavljat, samo ne boš nič ugotovilo. ste res toliko zrukani, da vam ni jasno, da bluzite o nečem, ko se vam sanja ne?


Edino zdarvnik je sposoben ugotavljat, samo ne boš nič ugotovilo. ste res toliko zrukani, da vam ni jasno, da bluzite o nečem, ko se vam sanja ne?
[/quote]

A ne me jebat no, resno. Antidepresivi primerjo po 2 tednih. Mene nihče ne bo prepričal, ampak nihče, da je to normalno!!!! Samo kreteen naredi take antidepresive. Ampak res kretenn in jih upa še dajat ljudem v uporabo. Da jih ni sram, dohtarje, te njihove nesposobnosti.

A ne me jebat no, resno. Antidepresivi primerjo po 2 tednih. Mene nihče ne bo prepričal, ampak nihče, da je to normalno!!!! Samo kreteen naredi take antidepresive. Ampak res kretenn in jih upa še dajat ljudem v uporabo. Da jih ni sram, dohtarje, te njihove nesposobnosti.
[/quote]

višek te njihove nesposobnosti je pa v tem, da sploh ne vedo, kako delujejo in je to v Navodilih za uporabo tudi napisano. Vedno preberem Navodila za uporabo, vedno. In ko to preberem, vržem vse direktno v smeti, ker je cilj edino in samo represija in uničevanje, uničevanje in uničevanje možganov!!!!!!!!!!!!!!!

Kurccc jih gleda…. To je tko, kot bi se pritoževal, da ne vidiš dobro nečesa, potem bi te pa oslepili… itak da se potem ne boš pritoževal, da nečesa ne vidiš, ker NIČ NE VIDIŠ. Isto je pa tole….

Samo ljudje ste preveč zabiti,da bi to dojeli. Zato pa so vsi kot zombiji…. brez duše, čustev,…. pameti… kot roboti s spranimi možgani. Debesedno hlapci in sužnji, ki 24 ur na dan delajo in garajo… imajo pa manj kot tlačani, čeprav se zaradi napredka znanosti naredi 100 krat več. KJE JE RAZLIKA?

Res bi lahko živeli v raju, pa ne smemo, dokler ni vsaka opica bolj sita od nas…..

A ne me jebat no, resno. Antidepresivi primerjo po 2 tednih. Mene nihče ne bo prepričal, ampak nihče, da je to normalno!!!! Samo kreteen naredi take antidepresive. Ampak res kretenn in jih upa še dajat ljudem v uporabo. Da jih ni sram, dohtarje, te njihove nesposobnosti.
[/quote]

In zakaj je to, da primejo po dveh tednih, tako neverjetno?

In zakaj je to, da primejo po dveh tednih, tako neverjetno?
[/quote]

Nedoumljivo, da v 21. stoletju antidepresivi primejo po 2 tednih. Koka prime v hipu. Zakaj? Zakaj je koka prepovedana? Mogoče zato, ker res deluje in pomaga? Kako na zasvoji, ampak dvigne energijo in razpoloženje.

In za zdravljenje, sej bi bilo dovolj že šibkejše delovanje…. ki bi takoj prijelo.

Mi smo tako zabiti… res kreteni. Že Egipčani so uporabljaji koko in za njih je bilo to normalno, že stari egipčani!

To je vse svinjarijja kar se dogaja, ko začneš globalno razmišljati. Ko začneš razmišljati, vidiš v kakšni greznici v resnici živimo, dobesedno greznici.

Kako pa to
Viharni, da me ne raztrgas, da me ne zalis in pod pas ozmerjas.
Zakaj ne komentiras nicesar kar sem napisala, kaj me ne maras, sem ti neverjetno opaljena, da me niti ne dregnes.
Koji kurac je spet eni moteni puhoglavi zmedeni kokosi.
Prav zares si zelim da bi me ozmerju pa zram napisu kak nasvet.
Hvala

Nedoumljivo, da v 21. stoletju antidepresivi primejo po 2 tednih. Koka prime v hipu. Zakaj? Zakaj je koka prepovedana? Mogoče zato, ker res deluje in pomaga? Kako na zasvoji, ampak dvigne energijo in razpoloženje.

In za zdravljenje, sej bi bilo dovolj že šibkejše delovanje…. ki bi takoj prijelo.

Mi smo tako zabiti… res kreteni. Že Egipčani so uporabljaji koko in za njih je bilo to normalno, že stari egipčani!

To je vse svinjarijja kar se dogaja, ko začneš globalno razmišljati. Ko začneš razmišljati, vidiš v kakšni greznici v resnici živimo, dobesedno greznici.
[/quote]

Saj lahko uživaš koko. Kdo ti brani?

Kako napačno, površno razmišljanje. Pa res ne vidiš razlike med angino in depresijo? Angino zdraviš, ker jo povzročajo virusi in bakterije. Imaš nekaj točno definiranega in točno definirano, katera snov (zdravilo) ta “bitja” , ki bolezen povzročijo, ubije. Depresijo pa zdraviš prav z reševanjem, ker je psihičnega izvora. Če tega ne rešiš, tudi depresije ne pozdraviš. Je pri vsaki depresiji drugače, od sprožilcev, vzrokov, jakosti do znakov, posledic in odziva na različna zdravljenja. Vsak je zgodba zase, ni matematike, kot pri angini. Zato ja, depresijo se v bistvu rešuje. Tako se jo namreč zdravi.
[/quote]
Ni “psihicnega izvora”. Ravno v tem je stvar. Govorimo o depresiji, ne o zalosti kot posledici nekih dogodkov.


Ni “psihicnega izvora”. Ravno v tem je stvar. Govorimo o depresiji, ne o zalosti kot posledici nekih dogodkov.
[/quote]

Daj vsaj pogooglaj kaj o depresiji, vsaj malo osnovnih podatkov, preden pametuješ.

New Report

Close