Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako se spečejo jajca?

Kako se spečejo jajca?

In pol imamo magistrico zanonsti z dvema diplomama, ki pri svojih letih ne zna spect jajca na oko… Res zalostno…

Lp, kmetica

Ne se obremenjevat, ker tam kjer je volja, se vse da. In ti imaš voljo, kuhat se boš naučila, ker smo se vse enkrat morale naučit. Tudi jaz nisem imela pojma, pa danes kuham vse in sem odlična kuharica.

Nasvet za jajca;
Jaz jajca ubijem v eno majhno posodico in jih nato zlijem na vroče olje, delam pa podobno kot Jovanka (zlivam olje na jajco in to z veliko žlico). Pa da jajčka ne bodo enolična, lahko včasih kakšen sirček gor naribaš, malo popopraš in posuješ malo rdeče paprike v prahu. Zelo dober okus pa malo obogatiš.

Glede pireja, pa se drži recepta še ene, posebej kar se tiče vročega mleka in masla.

LP in prijetno učenje kuhanja.

Če pa rabiš kakšen hiter in enostaven recept za kosilo, pa se javi, nekatere ti bomo z veseljem pomagale.

Ker imaš voljo verjamem, da se boš hitro naučila kuhat. Sama sem se poročila pri 28 letih in nisem imela pojma o kuhanju, saj je vedno kuhala mama. Pa sem se hitro naučila, si zapisovala v zvezek osnove in moji pravijo, da zelo dobro kuham pa tudi pečem (torte, drobno pecivo, kvašene stvari), sploh ni nobenega problema. Tako da kar pogumno, učen še nihče ni prišel na svet.
Ti pa priporočam knjigo, če bi jo kje dobila (morda v knjižnici) od Andreje Grum – Sodobna kuharica. Jaz jo imam izdaja je iz leta 1956, odlična knjiga. Pa tudi knjiga Ivana Ivačiča bi ti verjetno veliko pomagala, da osvojiš osnove kuhanja.

Veliko sreče in ne se ozirat na negativce!!

Pa si bom res kupila tole knjigo. Hvala še enkrat vsem.


@kmetica
: izobrazbe nisem omenjala, zato da bi se hvalila, ampak zato da sem pojasnila, zakaj ne znam kuhati. No, mogoče to res ni opravičilo in je mogoče res žalostno, ampak sem bila pač že od malih nog študijski freak in me kuhinja ni nikoli zanimala. Žal mi je, če te je moje neznanje pečenja jajc osebno prizadelo.

In pol imamo magistrico zanonsti z dvema diplomama, ki pri svojih letih ne zna spect jajca na oko… Res zalostno…

Lp, kmetica[/quote]

Zakaj naj bi jih sploh znala speči, če jih ne mara,? Jaz ne jem ričeta in ga ne znam skuhati, čeprav imam že kar nekaj le družino in druge jedi kuham. Mož je včasih ričet v službi, če bi si ga pa želel jesti doma, bi ga sam skuhal. In če bi se ga lotila jaz, me zagotovo ne bi zafrkaval.

A zaradi tega, ker njen fant ne zna kuhati, se pa nič ne zgražaš?

Ampak ona se bo naučila speč ta trapasta jajca, ti kmetica pa dveh diplom ne boš nikoli naredila.

Sem še ena, ki ni znala kuhati, ko je šla na svoje. OK, jajce ocvreti me je naučil moj zlati nono v prvem razredu. Vendar nisem pri 29-ih, ko sem šla od doma, znala dosti več. Le še palačinke, in pekla sem razna peciva. Drugo pa, čista tema. Ne golaža, ne pireja, ne polente, nič. Enostavno mi ni bilo treba, ker je mama vedno rekla, pusti, bom jaz. Ona kuha rada in dobro. Osnov kuhanja sem se naučila po telefonu, seveda od mame. Ko pa enkrat obvladaš osnove, gre. Še vedno sem počasna, ampak skuham pa dobro.
Zajtrk, pojdi pokukat na forum prehrana, tam dobiš zelo dobre nasvete, tudi za popolne začetnike. In če imaš željo in voljo, se boš naučila, verjemi.

Veš kaj, Zajtrk, klinc pa jajca. Mene ni zmotilo to, da magistra z dvema diplomama ne zna speči zajtrka, pač pa to, da ne zna spraviti prepotentnega dedca na mesto, ki mu gre. Pa kako si lahko dovoliš, da se cepec ves dan dela norca iz tebe, hkrati pa niti on ne zna speči jajc? Ali še huje: noče jih speči, ker meni, da je to delo žene, ki povrh vsega, jajc sploh ne mara.

Ne pusti se zajebavati in ne uči se kuhati zato, ker to hoče tvoj tip od tebe in ker se zdi normalno, da bo v bajti kuhala ženska. Jaz bi mu drugič zabrisala tista jajca v ksiht, če bi samo pisnil zraven. Pa ni nujno, da zakrknejo.:)

No, zdaj imam pa dve težavi. In pri obeh so prisotna jajca 🙂

Ste mi dale misliti tole za fanta, ampak nimam ravno nekih izkušenj z moškimi in bi rada zdaj postala “prava” ženska, ker imam nekako občutek, da vlada tako mnenje, da nisi prava ženska, če ne skrbiš za gospodinjstvo. (in če ne znaš kuhati seveda). Zdaj pa res ne vem več, kaj je prav.

Ampak ona se bo naučila speč ta trapasta jajca, ti kmetica pa dveh diplom ne boš nikoli naredila.[/quote]

Kako pa ves, da jih ze zdaj nimam? Pa znam kljub temu jajca na oko spect…

Jap, magisterija pa res nimam. Zaenkrat.

Lp, kmetica

Jejhata, no. Kje si pa šole delala? V kloštru daleč stran od civilizacije? Saj ne gre za imeti hude izkušnje z dedci, ampak za samozavest. In če meniš, da pomeni biti “prava” ženska to, da skrbiš za gospodinjstvo in se podrejaš tipu ob sebi, potem pa le. Meni se je vedno zdelo, da študiran človek pomeni tudi razgledanost, razmišljanje o sebi in medosebnih odnosih in vse ostalo. Ti pa v 21. stoletju z dvema diplomama v žepu in magisteriju na strehi razglabljaš o tem, ali ne bi bilo morda prav, da postaneš pridna ženička, ker se tako spodobi in tako pričakujejo od tebe. In če ti bo mož zatežil čez nekaj let, ko bosta imela mulca, da pustiš službo in se posvetiš njemu in otrokom, boš pa to tudi naredila, ali ne? Ker se to od prave ženske pričakuje. Pa obe diplomi boš spravila na podstrešje, ne?

Joj, joj, Pravi dokaz si, da ni nujno, da si v današnjih časih tudi razmišljujoč, če si študiran.:)

Ali pa se samo malo zafrkavaš?

Ma, daj no Frca. Ni me treba žalit. Najprej se zgražate, ker ne znam jajc spečt, ko se hočem naučiti kuhati pa spet ni prav.
Pa zdaj iz enega dogodka ne moreš sklepati o moji samozavesti in mojih namerah. Pa mi vi povejte, kako bi vaši fantje ali možje reagirali, če ve ne bi znale nič skuhati? Bi vam ploskali?

Zakaj se pa ne vprašaš, kako bi ti reagirala, če tvoj fant ne bi znal nič skuhati? Ali zna? Zakaj v vseh tvojih postih niti enkrat ne omeniš kuharskih spretnosti svojega tipa?

Zakaj nisi ti zahtevala zajtrka in ali bi ga zajebavala ves dan, če ga ne bi znal dobro pripraviti? Ob tvojih postih rahlo dvomim, da bi bilo tako in to zato, ker si sama pripravljena sprejeti bedaste stereotipe o “dobrih ženah”, ki morajo znati gospodinjiti. In od učenega človeka se enostavno pričakuje, da te stereotipe preraste, zato sem napisala tisto zgoraj. Ni bilo mišljeno kot žalitev.

Ne zdi se mi narobe, da se hočeš naučiti kuhati. Samo razlog za to se mi zdi zelo zgrešen. Zato, da boš dobra ženička in da te mož ne bo več zajebaval. Popolnoma zgrešeno, če mene vprašaš.

Pri nas kuhava oba, pospravljava oba, vzgajava otroke oba. Ker mi na pamet ne pade, da bi bila dobra gospodinja, ker to od mene nekdo pričakuje samo zato, ker sem ženska.

a je sploh mogoče, da se da napisat toliko besed o pečenju jajc. Punca probavaj pa boš znala. Eno šteko jajc speč pa boš menda razvila svojo tehnologijo potem pa boš še nas naučila.

Če nisi opazila, smo prešli od jajc, k “jajcem”.:)

Tukaj sploh ne gre več za jajca, ampak za to, kdo bo koga za jajca.
Frca, saj imaš prav, vendar se jaz nočem kuhe naučiti zaradi njega, ampak sem se odločila, da bi rada poksusila tudi to plat življenja.
Zakaj nisem jaz zahtevala zajtrka od njega? No, poglej, ker sem se počutila smotano ob njegovem norčevanju sem tukaj vprašala, a je to res tako grozno. Potem sem se počutila še bolj smotano, ker sem ugotovila, da res nisem prava ženska, ker vse druge to znajo, nekatere so se pa še zgražale ob mojem neznanju.

Ajej punce jo napadate. Jaz tud nikol nisem znala kuhat, pa še vedno ne znam. Pa mam dva otroka, ki nista nikoli lačna, ker pač imata očka ki super kuha….

Pa kaj potem. Če je nuja kaj skuham. Je pa res, da sem dostkrat sedela v kuhinji in klepetala z mamo ko je kuhala (pomagala nisem, ker ma tud pod razno kuhanje ne zanima) in pobrala marsikaj. tko da ja jajca sem znala spečt.

Mi je pa smešno, ko zadnjič pravi hčerka, da bi jedla jajce. Pa da naj ga dam v šalčko in zmešam z vilico…. pa pol na olje vržem. Ok naredim po njeno, je blo ful dobro. Pol sem pa spraševala mojga pa taščo pa mamo, če ji je kdo tako spekel jajca… pa vsi čudno gledajo….. Tko da eni so rojeni za kuhanje in že pri 4 letih obvladajo, eni pač nimamo pojma.

Pa da ne bo pomote, če hočem skuham tako kosilo, da si vse prste obliznete…. sam ne maram kuhat pa pol ne.

Avtorici teme pa…. nikjer ne piše, da mora ženska kuhat in vodit vse gospodinjstvo, moški jo pa naj zajebava k neki zafrkne. Čist komot lahko moški kaj skuha, pomije, pospravi, spegla ali zloži.

Aja kave pa ne znam skuhat in si jo pri nas obiski kar sami skuhajo, tko čist po svojem okusu….. se še nihče ni pritožil.

Osnovna kuharija je del splošne izobrazbe, tako kot branje, poštevanka, vozniški izpit, plavanje, ples, pranje perila, uporaba bankomata in bormašine. Tako da bi moral to obvladati vsak ne glede na spol tam enkrat v srednji šoli, ne pa da se iz tega dela neko blazno znanost. Izgovori, da vam matere niso pustile kuhat, so bedni, seksat vam najbrž tudi niso pustile, pa ste vseeno, kar pomeni, da ste se samo mirno sprijaznili s tem, da vam vse prinašajo k riti (kar je lepo povedala avtorica Zajtrk). Kar je, je, naj vam bo to v poduk pri vzgoji svojih otrok.

Jejhata, no. Kje si pa šole delala? V kloštru daleč stran od civilizacije? Saj ne gre za imeti hude izkušnje z dedci, ampak za samozavest. In če meniš, da pomeni biti “prava” ženska to, da skrbiš za gospodinjstvo in se podrejaš tipu ob sebi, potem pa le. Meni se je vedno zdelo, da študiran človek pomeni tudi razgledanost, razmišljanje o sebi in medosebnih odnosih in vse ostalo. Ti pa v 21. stoletju z dvema diplomama v žepu in magisteriju na strehi razglabljaš o tem, ali ne bi bilo morda prav, da postaneš pridna ženička, ker se tako spodobi in tako pričakujejo od tebe. In če ti bo mož zatežil čez nekaj let, ko bosta imela mulca, da pustiš službo in se posvetiš njemu in otrokom, boš pa to tudi naredila, ali ne? Ker se to od prave ženske pričakuje. Pa obe diplomi boš spravila na podstrešje, ne?

Joj, joj, Pravi dokaz si, da ni nujno, da si v današnjih časih tudi razmišljujoč, če si študiran.:)

Ti Frca se vtakneš čisto v vsako temo, kjer samo zavohaš, da se boš lahko spet pucala. Prov najedaš že in se delaš sama sebi blazno pametno. Dosegaš pa prav nasprotni učinek. S tem tvojim napihnjenim obnašanjem in pametovanjem greš folku že malo na K.
Ja, če te noben tam zunaj ne upošteva pa misliš, da si bop tu gor nabijala ego??
Ej revše od ženske. Prava žalost.
Ti nisi niti razmišljujoča ker vedno prodajaš le buče, niti študirana bi rekla.Pejt rajši mal ven laufat in se mal spucej na drugačen način.

Ampak ona se bo naučila speč ta trapasta jajca, ti kmetica pa dveh diplom ne boš nikoli naredila.[/quote]

Kako pa ves, da jih ze zdaj nimam? Pa znam kljub temu jajca na oko spect…

Jap, magisterija pa res nimam. Zaenkrat.

Lp, kmetica[/quote]

Najedala boš pa za zmeraj, a ne?

Torej, ne vem ali ti je že kdo povedal, ampak nisi edina, ki tega ne zna. Tu je še najmanj tvoj fant, ki, če bi znal, bi ti to pokazal. Samo to.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ne, pokazal bi mi. Kot mi je marsikaj in tudi jaz njemu.

aja? Kdo pa je ta folk? Ti sama? Meni se zdijo Frcini komentarji večinoma zelo smiselni in dobri. Medtem ko komentarje neke Bibe nisem še zasledila. Vsaj dobrih ne.

Zajtrk, res se bolj postavi zase. Pečenje jajc ni toliko pomembno kot to, da dopuščaš tipu, da te zasmehuje zaradi stvari, ki je niti sam ne obvlada.

Ja seveda lahko tud moški kaj skuha, če ženska recimo zamenja kolesa pri avtu, varovalke in žarnice, zvrta luknjo v steno in nardi polico, kaj zazida……

Marija Ana, ali ti to obvladaš, če že kuhat ne znaš?

Ja seveda lahko tud moški kaj skuha, če ženska recimo zamenja kolesa pri avtu, varovalke in žarnice, zvrta luknjo v steno in nardi polico, kaj zazida……

Marija Ana, ali ti to obvladaš, če že kuhat ne znaš?[/quote]

No jaz pa kuham, zvrtam luknjo v steno, žarnice brez problema zamenjam, varovalke tudi, skupaj sva že sestavila omaro in mizo, vzamem v roko tudi lopato in skidam sneg. Letos sem sama prebelila stanovanje, ko sem bila v porodniški, ker je mož cel dan delal in je prišel šele zvečer, pa sem lepo izkoristila pomladni dan (otroka k babici varstvo), pa še lepo sem ščistila in pripravila večerjo.
Če je človeku do skrbi za skupen dom in družino ni nič težko, ne moškemu ne ženski. In ja, vse se da naučit, če je le volja in ni treba samo enemu delat, drugi pa ocenjuje kako se mu to delo zdi. To je mimo, nespoštljivo in nesramno.
Tudi meni se je kakšna kuha ponesrečila in nisem se rodila z vsem znanjem, enako moj partner.

New Report

Close