Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako se zavarovati, če pride tamlada v mojo hišo?

Kako se zavarovati, če pride tamlada v mojo hišo?

Je kdo dal vnaprej punci za podpisat, da ne bo zahtevala deleža? Z veseljem dam nepremičnino in se umaknem. Ampak, če se kaj zgodi, jo hočem nazaj. Celo.

Odgovor na objavo uporabnika
HFD, 09.05.2024 ob 20:02

Je kdo dal vnaprej punci za podpisat, da ne bo zahtevala deleža? Z veseljem dam nepremičnino in se umaknem. Ampak, če se kaj zgodi, jo hočem nazaj. Celo.

Težko bo! Kar se da, se v zemljo zakopa.

Premisli in pojdi na posvet h notarju.

Pač ne daš.

Dovoliš ji da tam prebiva in to je to.

Zakaj bi karkoli moral dati?

Po moje je mislila, da ji da na razpolago za bivanje, ne da ji prepiše, no.

Samo potem ven spravit, če noče iti, je kot spravljaš takega najemnika. Lahko traja več let, če jo ven vržeš, te pa lahko toži. Potem to nazaj pridobiš samo s tožbo za izselitev.

Odgovor na objavo uporabnika
pa saj, 09.05.2024 ob 20:17

Po moje je mislila, da ji da na razpolago za bivanje, ne da ji prepiše, no.

Samo potem ven spravit, če noče iti, je kot spravljaš takega najemnika. Lahko traja več let, če jo ven vržeš, te pa lahko toži. Potem to nazaj pridobiš samo s tožbo za izselitev.

Ne.  EN prostor si brezpogojno zadržiš. Za svoje stvari.

In potem je lažje.

Mislila sem, če sin bog ne daj, umre. Potem ima baje pravico do deleža.

Odgovor na objavo uporabnika
HFD, 09.05.2024 ob 20:32

Mislila sem, če sin bog ne daj, umre. Potem ima baje pravico do deleža.

Če se to zgodi- bog ne daj da se, potem ima seveda to pravico.

Če pa ne daš ne sinu ne njej, ji pa ne pripade nič.

Tako da ljuba duša – ne daj od sebe nič, dokler si na svetu- Zakaj bi!?

Itak, ko tebe ne bo več, deduje tvoj sin po tebi.

Daj jima pravico uporabe in to je to. Nepremičnina pa naj ostane v tvoji lasti.

naj greta na svoje pa je..

Ta mlada lahko deduje po svojem možu samo tisto, kar ima on. Če je hiša tvoja, je ne more dedovati ona. Torej: hiše ne daš sinu in tako je tudi ona ne more dobiti.

Glede na razmisljanje, ki je sicer pravilno ne daj nic. Ker se preden zazivita skupaj, studiras o tem da gresta narazen. Slaba karma. Kaj poskrbita zase in ti zase, zgodba zakljucena, cisti racuni dobri prijatelji. Ker sicer bo to viselo ves zakon – ob vsaki investiciji + v primeru podobnih plac lahko dokazuje da je investirala etc, etc… ali pa se bosta kregala da investira v nekaj kar ni njegovo. Enostavno, nima smisla. Nikol ne bo kot bo moralo bit. Kredit pa naj si najameta luknjo in naj zivita tam.

Raje imam malo in svoje naprimer, kot podarjeno in me potem vedno nekdo postran gleda, vedno nekonu neki dolzen. Ma ne, jebejo se naj vsi skupaj.

Moj spermdoner in wombdonerka (nekoc ‘starsa’) imata  v lasti nepremicnine na morju in in v slovenski greznici (stanovanja, hise, vikendi) in ko sva se razmisljala kam it, se je zacelo kaj ce, kaj ce ne (stanovanja in ena hisa prazna)… na koncu po takih pripombah in se kupindrugih stvari sva sla na svoje tako da sva nasparala, razlika kredit in trdo delala da sva 20 letni kredit odplacala v 5 letih… hvala americani. Zdej smo na svojem v miru in nic podarjenega – ni bilsega filinga.

Glede donerjev pa: kurac mi visi zanj tako dol, da ce ju vidm v grabnu, juns palco ne taknem. Take odlocitve sta sprejela, bogata sta vec kot dovolj, se bosta ze znasla. Pa tudi drugi sorojenec je dobil vse premozenje.  Aj gresta na svoje in nekaj stvarita – bosta vsaj cenila.

Tvoja hisa pa naj bo za njuno starost ali pa headstart vnukov. Pri denarju se vse sacne in konca.

Odgovor na objavo uporabnika
ne daš, 09.05.2024 ob 20:39

Če se to zgodi- bog ne daj da se, potem ima seveda to pravico.

Če pa ne daš ne sinu ne njej, ji pa ne pripade nič.

Tako da ljuba duša – ne daj od sebe nič, dokler si na svetu- Zakaj bi!?

Itak, ko tebe ne bo več, deduje tvoj sin po tebi.

Daj jima pravico uporabe in to je to. Nepremičnina pa naj ostane v tvoji lasti.

Re ne daš

Brez lastninske pravice bosta samo hlapca, brez možnosti kredita oziroma vlaganja v hišo. Ta mladi, ne hodite pod tujo streho, raje pod marelo.

Onadva ( tvoj sin in njegova partnerica) morata narediti najbolje notarsko pogodbo o  ureditvi premoženjsko pravnih razmerij, kjer se vse definira , kaj dobi, če  slučajno prej on umre, ona pa živi pod vajino streho. To omogoča Družinski zakonik od 15.4.2019. Pogodbe se vodijo v registru Notarske zbornice Slovenije:

https://register.e-notar.si/Seznam.pdf

 

Jasno pripada pa ji vse tisto, kar bi  eventuelno investirala ona v tvojo nepremičnino, samo mora dokazovat potem z računi, da je res ona vlagala.

 

 

 

 

Ne dovoli, da tam prijavi stalno bivališče.

Odgovor na objavo uporabnika
Oreo, 10.05.2024 ob 06:17

Ne dovoli, da tam prijavi stalno bivališče.

Stalno prebivališča nima nobene veze z lastninsko pravico. Tudi če ga ne prijavi, je ne moreš kar ven vreči brez sodišča.

RE HFD

Tudi tebi se lahko kaj zgodi sicer si pa po starosti prva v vrsti za selitev v nebesa.

 

 

Nikoli mi ni bilo jasno, zakaj tašče s takim mišljenjem sploh pristanete na to, da se tamladadva naselita pod vašo streho.  Jasno in glasno povejte, da ne, da naj izvolita na svoje. Se bosta že znašla.

 

Točno tako. Če že zdaj razmišljaš 1. da bosta šla narazen (torej je ne sprejemaš) in 2. da bo ob odhodu zahtevala delež (torej ocenjuješ, da je pogoltna), potem ne pusti, da se naselita pri vas. Zakaj bi si komplicirala življenje, naj se znajdeta po svoje. Če pa želiš dati nepremičnino sinu, mu jo daj in potem je to njegovo ločeno premoženje, če gresta narazen. Ona ne more zahtevati deleža, ampak le povrnitev vrednosti svojih vlaganj v to nepremičnino.

Če gledam z njenega vidika: če bi meni tašča kaj takega pomolila pod nos, se jaz sploh ne bi hotela vselit pod tvojo streho, kaj šele vložit kaj v tvojo hišo. Da sploh ne grem na polje morebitnega vtikanja v življenje tamladih in pretirane “skrbi” za njune bodoče otroke…

@ner serji: točno tako. In glede nato da imaš cel kup vlačug, ki na takšen način iščejo denar, avtorica posta razmišlja prav – a naj potem ne s tem strupom ne uničuje zakona, ki ga imata. Preprosto, naj si zrihtata zase, ko pa avtorica škripne, se pa bodo že zmenil, kaj in kako bo s premoženjem.

Osebno kot sem že rekel, imam tega dedovanja poln kurac in najboljše je zapustit nič in dat nič. Pa naj se znajdejo in bodo ponosni na to kar imajo. Moja dva mulca dobita nekaj denarja, ki se kaplja skozi njuno otroštvo in to je to. Nepremičnin in podobnega NE bo, če bo pa kaj na starost ostalo, bova pa prodala in uživala.

Odgovor na objavo uporabnika
pika poka779, 09.05.2024 ob 20:40

Ta mlada lahko deduje po svojem možu samo tisto, kar ima on. Če je hiša tvoja, je ne more dedovati ona. Torej: hiše ne daš sinu in tako je tudi ona ne more dobiti.

Tako je bilo pri nas. Ta mlada je prišla v hišo od staršev in je po par letih sla z drugim in ji ne pripada nic, ker je hiša od staršev. Se dobro, ker je bila hudič kot iz grozljivke.

Najbolje je, da jo sploh ne pripelje domov. Takšna individualistična drhal ste postali, da drug z drugim niste sposobni (pre)živet, brez da ne zavarujete sami sebe.

@Takojeto: in zakaj bi bil nekdo upravičen do premoženja drugih, ker se je priselil v družino? Maš cel kup vlačug ki to počnejo in avtorico razumem. Zato pa naj ju pošlje v najem ali v kredit, sama propada in uživa stara leta. Tako bom tut js naredil. Se ne bodo imel za kej kregat.

 

Ne dovoli, da tam prijavi stalno bivališče.

_____________

In kako si potem to predstavljaš, v kolikor bi tam živela, se poročila, se od tam vozila v službo, imela skupne otroke itd.? Bo na primer z otroci prijavljena čisto nekje drugje? Kako bo uveljavljala npr. otroški dodatek, če bo prijavljena drugje kot otroci? Pa še je tega kar precej verjetno. Vsega ne vem, jaz se ne bi nikomur vselila takole, še posebej, če so že pred tem taki odnosi in nezaupanje.

 

Zvarek

10.05.2024 ob 11:42 zadnji odgovor 10.05.2024 ob 15:08

@Takojeto: in zakaj bi bil nekdo upravičen do premoženja drugih, ker se je priselil v družino? Maš cel kup vlačug ki to počnejo in avtorico razumem.

____________

ej, ampak a si ti zihr, da tale avtorica ni na enak način prišla do premoženja? morda se je tudi sama nekam priženila in tudi že dedovala po možu?

Odgovor na objavo uporabnika
Xxxx298, 10.05.2024 ob 11:15

Tako je bilo pri nas. Ta mlada je prišla v hišo od staršev in je po par letih sla z drugim in ji ne pripada nic, ker je hiša od staršev. Se dobro, ker je bila hudič kot iz grozljivke.

Re Xxxx298

Kaj pa ji je drugega ostalo? Biti vaša ne plačana dekla, ko bi si mož pa ljubico dobil, bi pa z dvemi kufri ostala. Pa boste rekli, da je danes kaj drugače za neveste kot v časih, ki so opisani v knjigi od. M. M. –  Ogenj, rit in kače….  Najbolje bo, da se tako kot faraoni zenite v žlahti in njim primerno v svojem pataloškem pohlepu tudi končate.

Odgovor na objavo uporabnika
25484, 10.05.2024 ob 10:44

Točno tako. Če že zdaj razmišljaš 1. da bosta šla narazen (torej je ne sprejemaš) in 2. da bo ob odhodu zahtevala delež (torej ocenjuješ, da je pogoltna), potem ne pusti, da se naselita pri vas. Zakaj bi si komplicirala življenje, naj se znajdeta po svoje. Če pa želiš dati nepremičnino sinu, mu jo daj in potem je to njegovo ločeno premoženje, če gresta narazen. Ona ne more zahtevati deleža, ampak le povrnitev vrednosti svojih vlaganj v to nepremičnino.

Če gledam z njenega vidika: če bi meni tašča kaj takega pomolila pod nos, se jaz sploh ne bi hotela vselit pod tvojo streho, kaj šele vložit kaj v tvojo hišo. Da sploh ne grem na polje morebitnega vtikanja v življenje tamladih in pretirane “skrbi” za njune bodoče otroke…

60% zvez gre narazen, torej razmišlja čisto pravilno. To ne pomeni, da je ne sprejema, lahko je z njo čisto zadovoljna, ampak nikoli ne veš, kaj prinese življenje. In če se zgodi, da čez tri leta sin umre, otrok nimata, zakaj bi ona pobrala njegovo stanovanje (če bi recimo mati prepisala nanj)?

Drugo je, če so otroci, potem itak ne bo šla z njenimi vnuki pod most živet. Če pa otrok ni, pa si predstavljaj, ona podeduje po možu mansardo, potem seveda navleče not nekega novega jebača in ima z njim otroke, tastara dva morata pa to gledat. Ona jim ni nič, če njihovega sina več ni.

New Report

Close