Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako ste zadovoljni s Toyota avtomobili?

Kako ste zadovoljni s Toyota avtomobili?

Torej, smo tik pred nakupom avtomobila za ženo. Toej, tisti ki vozite Toyoto – ste zadovoljni s temi avtomobili? Stroški vzdževanja, zanesljivost? Morda tudi podatek kaj natanko od Toyote vozite? Hvala 🙂

18 let starega Yarisa, 250000km, 1.3 bencin, samo redni servisi, tankaj, vozi. Zame eden izmed najbolj zanesljivih avtomobilov (imam ga 7 leto). Prej vozila nemška in francoska jajca, sedaj se evropskim avtomobilom samo sladko nasmejem. Original redni servis 120e.

Zelo zadovoljna, imam že drugo Verso, obe kupljene od prve lastnice, prvo smo prodali 15 let staro, ampak samo zato, ker smo dobili možnost mlajše rabljene. Naredim okrog 12000 km na leto, je naš družinski avto. Res zadovoljni.

Hvalimo Nemca, vozimo pa Japanese car.

Na servis čakam okoli 4 mesece.

. https://youtube.com/shorts/-Mz6lgAaIe4?si=o34_wgSTCXi5KuxF

Imamo priusa, yaris cross in avensis verso, zelo zadovoljni, ampak to kar bi imeli zdaj pa oni nimajo in kar smo želeli lani tudi niso imeli, zato smo malo menjali firmo, ampak toyoto še vedno pohvalimo, ker to kar imamo je super.

Super so glede zanesljivosti. Edino paleta malo pomanjkljiva. Yaris bi moral bit malo večji, ala honda jazz (ki ni nič manj zanesljiva). Tudi kak hibrid manjši karavan ne bi škodil (ala clio grandtour ali škoda fabia karavan).

Gledam rabljene, pa na koncu me še najbolj vleče h clio grandtour, stari 1.2 motor je zanesljiv tudi. Gledal tudi priuse rabljene par let nazaj, mi je zdaj žal, da takrat nisem kupil, takrat jih je bilo nekaj za drobiž 3-5 jurjev, zdaj ni nobenga.

Čist novi prius 2023 je pa nor avto, samo tudi koštaaa

Nisem. .Moj Porsche je zakon. Takega udobja ni nikjer drugje. Si ne predstavljam, da ne bi imela gretja usnjenih zicev in volana , plus ni da ni.

Smo imeli že veliko avtomobilov toyota. Ne bomo zamenjali za drugo znamko, ker kadar smo zamenjali smo hitro prišli nazaj.

Corolla. Na poti je še ena. Zaneslivost je vrhunska. Servise delam sam, saj nimam dveh levih rok. Na leto me vzdrževanje stane 70 eur.

Nič slabše niso Honde.

Pri japoncih izbirajte samo bencinske ali hibridne modele.

 

Najbolj zanesljiv avto kar jih poznam, jaz  imam mojo Toyoto auris že 10 let, še nikoli me ni pustila na cesti. Motor deluje zelo tiho, avto je udoben in prijeten za vožnjo.

Odgovor na objavo uporabnika
Petja861, 15.01.2024 ob 17:58

Nisem. .Moj Porsche je zakon. Takega udobja ni nikjer drugje. Si ne predstavljam, da ne bi imela gretja usnjenih zicev in volana , plus ni da ni.

Itaq ja. Stroski vzdrzevanja s to swabsko kanto na letni, desteletni ravni so kaksni, merjeno v % glede na nakupno vrednost vozila? Moja Toyota pride najvec na 12%, pa na zdravje🥂

Odgovor na objavo uporabnika
Kiichiro Toyoda, 15.01.2024 ob 18:09

Corolla. Na poti je še ena. Zaneslivost je vrhunska. Servise delam sam, saj nimam dveh levih rok. Na leto me vzdrževanje stane 70 eur.

Nič slabše niso Honde.

Pri japoncih izbirajte samo bencinske ali hibridne modele.

 

Imam 1.4d – 4d toyotin motor, in tukaj se motis. 404000km, samo redni servisi, tankaj, vozi. Druga zadeva so bmw-jebi 1.6d motorji, katere je vgrajevala toyota v svoja vozila, kot ti na pooblascenem toyota servisu odsvetujejo 1.6d motor v njihovih avtih, potem ves koliko je ura 😉

Toyota je imela vmes nekaj prav ponesrečenih modelov. Starši so imeli Verso pa je bilo tudi nekaj večjih okvar, tako da ne drži da so bolj nepokvarljive kot ostali.  Meni je lepši Volvo , zanesljiv. Spet pljuvati čez francoska jajca je preveč pavšalno, imamo en službeni  Renault 1,5 dizel, ta je pa res nepokvarljiv, odlična mašina. Treba je gledati motorje, danes delajo 1.0 mašine, to je mlinček od avta .

 

Tudi mene servisi zastonj pridejo, saj nikoli ne prideš na vrsto.

ne vme ali misliš kupit novo ali rabljeno.  če toxoto pol automatik.  vse sam veš kako in kaj je.  jaz ti povem malo drugače.  pa imam vw ok. ampak sem fen toyot in lexuza. brez dvoma.  ampak toyote so res tko zafurane ej.  ne kupuj tega.   resno mislim.  ve mda je kao zanesljiva, pa vse bla bla bla.  ampak sedi se nizko, noter je užas. volan premehak ful. ni to to.  če res kupiš neko corollo res 2.0 hybrid. ok.  ni to to.  probaj raje za njo kako majnš škodo suv. kamik magri. pa nek dsg noter 1.5 bencin.  bo višje sedela, bo vesela ful.  pol bo imela vsa jkolturen motor not 1.5 tsi 150 kojn. če to izbereta je ze ok. če majnšega 3 valjnega pač majnšega.  dsg po dnujnim. zdaj kolk ose kvrai. to je tko. vse se kvari. pri škodi, v bo vsaj imela  višje sednje, bolepo videla ven, normalno armaturo, normanle komande. naslon za roko bo res nastvaljiv gor in dol naprej in nazaj,  vrata se bodo lepo zapirala.  mislim, bolje je.  jaz bi si tudi želel, da bi toyota delala bolje izolirane boljše avte. pa jih žal ne. jaz to delam že 30 let. avtomobilizem.  imel sme velik avtov.  tudi toxota ni tko poceni serivs in tudi ne rezervni deli.   vem da je škoda pač jugos varianta pa nemškutrasko kao pač ne zanesljivo.  mogočje je toyota bolj zaneljiva. ampak to ni edino  na avtu. tukaj je še podvozje kako je, kako je uglasno, pa vseskup.   jaz bi ji  kupil škodo kamik al kako se reče malemu suvu. 1.5 tsi dsg. to je najbolj normaln avto, da gre uredu, da ne porabi ful preveč, da se vsaj malo višje sedi, a bo punca sploh kaj videla ven.  da bo srečna. ni prevelik ni premali.  ima neko ime znamka vseeno.  pa dsg ji bo všeč, ko  ne bo rabila šaltuvat itak ne zna. bo ona srečna, ti boš srečen, pa probaš enkrat pa vidiš kako je. sam 1x se živi. pa nisme prodajalev pa nič . ja zti sma povem moje mnenje  kako jaz mislim da je realno. diesel ne bi kupval zanjo, ker bo to verjetno drugi avto in sene bo toliko ful vozila. vseeno bo pa šel več kto dovolj in sicer neki bo popil ampak da ji  ni treba prestavljat, da višje sedi, da nič ne škripa, da ji bodo sodelavke fauš, pa tko. da bo imel avto pametne odlagalne prsotore. sja veš da bi ona imela najraje x3, q5. saj veš to.  pa če ne to pa tiguana. to je vse full drago.  škoda suv majnša je lih super. pa 1.5 tsi nima  ad blue za dolivat, pofukano hcanje. jaz bi tko naredil.  mislim , da bito bila kr prava odločitev za gospo.  srečno.

yaris ji bo premali. corola prenizko sedenje, ne bo šla nikam. ostalo ji bo preveliko. povsod so originalni  servisi dragi.  rezervn ideli za corollo tudi niso poceni.  so kr zelo dragi.  volan premehak, izolacija preslaba, materiali preslabi.  ja če si tip človeka za toyoto ok.  meni je znamka super. ker pač sem vojaški tip, in mi zanesljivost pačnajveč pomeni. čeprav pa sem tudi šofer in mi tudi udobje in ugodje neke pametne rešitve veliko pomenijo.  kakovostno nastvlajiv naslon za desno roko gor dol naprej nazaj, mehak. normalni gumbki,  normaln izgled, bolj uniformiran.  meni je pač  trenutno nekako škoda octavia caravan 2.0 tdi najtabolj.  norlana notranjost, kr kakovostna pa lepo tiho se pelje avto.  seveda m iej touran  top od top.  res nisme neki fen nemških avtov, res mi je zanesljivost toyote pri srcu, ampak imam tolk azupanja v novi avto škoda ,vw, audi, da mislim da bi bil ok.  bi zaupal.  ker je le toliko bolje narejen, bolj ergonimija, višje se sedi, lepše se pelje. probaj škodo peljat. bencinar avtomatik.  toyota je nizek avto če ni suv.

Odgovor na objavo uporabnika
xxl182, 15.01.2024 ob 18:52

yaris ji bo premali. corola prenizko sedenje, ne bo šla nikam. ostalo ji bo preveliko. povsod so originalni  servisi dragi.  rezervn ideli za corollo tudi niso poceni.  so kr zelo dragi.  volan premehak, izolacija preslaba, materiali preslabi.  ja če si tip človeka za toyoto ok.  meni je znamka super. ker pač sem vojaški tip, in mi zanesljivost pačnajveč pomeni. čeprav pa sem tudi šofer in mi tudi udobje in ugodje neke pametne rešitve veliko pomenijo.  kakovostno nastvlajiv naslon za desno roko gor dol naprej nazaj, mehak. normalni gumbki,  normaln izgled, bolj uniformiran.  meni je pač  trenutno nekako škoda octavia caravan 2.0 tdi najtabolj.  norlana notranjost, kr kakovostna pa lepo tiho se pelje avto.  seveda m iej touran  top od top.  res nisme neki fen nemških avtov, res mi je zanesljivost toyote pri srcu, ampak imam tolk azupanja v novi avto škoda ,vw, audi, da mislim da bi bil ok.  bi zaupal.  ker je le toliko bolje narejen, bolj ergonimija, višje se sedi, lepše se pelje. probaj škodo peljat. bencinar avtomatik.  toyota je nizek avto če ni suv.

Daj ne bluzi s to VW preplačano kanto od kante. Toyota proda 1x več avtomobilov po svetu na letni ravni od preplačanega VW. Ne prepričaš me več v nemški avto, pa je lahko zlat. Raje vozim glasnejšo, a zanesljivo Toyoto. Bi te rad videl s temi evropskimi kantami po vsaj 500000 prevoženih km – po mojem ni da ni, kaj vse je bilo potrebno zamenjati, da je avto sploh prilezel do 500000km, zato raje zanesljiva Toyota.

lion

jaz res ne vem, če si prizadet al kaj ti je?  znaš čitat.  jaz sem velik zagovornik toyote in predvsme lexusa. večji kot ti.  ampak mi živimo v sloveniji, ona je ženska ne moški. ima druge prioritete. ja za mene, mogoče za tebe ko smo bolj  take narave je zanesljivost pač važna. ker pač smo moški.  moraš pa biti malo realen. ti se moraš znat dat v drug položaj. ne sam nabijat iz svojga konca. kaj bi ti kaj ti ne bi. kaj bi ti, kaj ti ne bi, ni vprašanje.   vprašanje je, kaj naj on naredi?!!!!  za njegovo ženo se gre. ne zate.    mislim kaj si res tko neumn.  pomiri se malo.   veš ti kaj  je 500  000. pa jaz niti ne želim vozit istega avta 500 000. glej tko.  to je ženska, ki rabi ne prevelik, ne premali, udoben pregleden, varčen pa ne počasen, pa z normalnimi tipkami noter. to je skoda suv mali. al  pa tiguan.  ziher bo nova škoda kamiq  1.5 tsi dsg šla  130 000 km. sigurno. jaz sem 100%.  pa ne boš mi rekel, da je  corolla boljša od  octavie no??  mislim?? bodi malo resen no.   ja če ti je vse drugo vseeno, in se ti gre samo za to da bo  kao zanesljivo, ok.  ampak pol res moraš marsikaj požret.  kaj pa jaz mislim, da neka ženska običajan voznica, kar bo to drugi avto,  verjetno v garaži,  lih ne bo hotela.  ona hoče malo višje sedet,  imet pregled, varn avtek, nov, da ne rabi šaltuvat, da se mehko pelje, da se lahko malo pohvali pred kolegicami.  niso vsi vojaki!! niso vsi ljudje fukeneni na prezivetje in da bo avto res povsod vedn oan luni vžgal. ja?  jaz tudi raje popravljam do morja 5x alfo, sam da ne grem z neškim drekom dol.  ker so se meni tudi zamerili.  ampak še vedno ša pše enkrat. za njo bo kamiq boljša izbira. to pa verjetno lahko potrdiš?? al niti to ne moreš.

Toyota servisi so zelo dragi, sploh v BTC-ju. Yaris Cross na 30k km je bil 400 EUR. Olje so računali kot zlato. Nabil so pa še neke strošek v višini 120 EUR kateri niso jasni.

Pa je vsaj vreden Yaris cross? Če zmorem servis, se ga splača kupiti? Kako se obnese? Jaz si ga tudi ogledujem. Hibrida. Ima kdo?

Imam novo Corollo Cross. Prej sem vozila CHR. Avto je odličen, mogoče malo moti le premalo odlagalnih površin.

Odgovor na objavo uporabnika
Yotka, 15.01.2024 ob 16:07

18 let starega Yarisa, 250000km, 1.3 bencin, samo redni servisi, tankaj, vozi. Zame eden izmed najbolj zanesljivih avtomobilov (imam ga 7 leto). Prej vozila nemška in francoska jajca, sedaj se evropskim avtomobilom samo sladko nasmejem. Original redni servis 120e.

Znanka kupila toyoto yaris cross , novega sami problemi z njim po 2 mesecih so mu menjali motor , v starem motorju so našli železni opilek verjetno ko so kaj novega brusili nekak v motor prišlo , je pa to zelo redko so rekli.

Najprej so se nekaj prepirali potem le motor menjali vendar pravi slab prikous je ostal in 3 tedne brez avta ko je bil na servisu.

Yaris cross trenutno najbolj grd avto na tržišču

Še Dacia-e so lepše

New Report

Close