Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako te plačajo ob nabiranju jabolk jeseni?

Kako te plačajo ob nabiranju jabolk jeseni?

Vprašanje je bolj to, če se je možno ogniti davku.

Sem brezposelna, vendar ne na podpori, pa razmišljam o obiranju jabolk jeseni. Zanima me, kako ti kmeti nakazujejo oziroma izplačujejo delavce v Sliveniji?

Ali ima kdo izkušnje s tujino, Avstrijo? Kje se lahko to pozanimam?

Hvala za nasvete

 

https://www.google.com/search?q=sezonska+dela+davki%5C&oq=sezonska+dela+davki%5C&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUyBggAEEUYOTIGCAEQLhhA0gEIODAwMWowajGoAgawAgE&sourceid=chrome&ie=UTF-8#ip=1

tast dela v vinogradu v avstriji in sloveniji. je upokojenec in karkoli dobi plačano, je tudi obdavčeno in odtegnjen davek, nič ni na roko

na leto lahko itak zaslužiš cca 5000 brez obdavčitve, tako, da dobiš vse, kar je plačano davka tudi nazaj

Običajno imajo oglase za sezonsko delo razne kmetijske zadruge ali nasadi (jagode, grozdje, jabolka) sami. Vse menda gre preko zavoda za zaposlovanje in nič ni dela na črno. Država mora tudi na nabiralcih zaslužit.

ta prve jagode že pobirajo na hrvaškem ,dolina Neretve…glede jeseni- no, upajmo, da bo sploh kaj sadja za pobirat, glede na pozebo.

Zdaj se pobirajo buče

Hvala za komentarje 🙂

Kljub možni slabi letini se mi vseeno obeta delo, se nadejam.

Tisto s 5000 evri neobdavcenimi letno sem pa kar pozabila. Zdavnaj ne bom tega dkup spravla.

Če ima kdo kakšen konkreten link za delo – pa hvala.

Na roko se delo na kmetiji  legalno ne more plačat, ker gre preko napotnic ali vrednotnic. ali nekaj takega.( ne mislim študentskih)

New Report

Close