Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek kako to

kako to

hja, pa kaj morem, če me pa dam za denem noro nasmejete!!!:))))))))))

Ja, ,ja, taki izlivi, ko sem jih v tej temi prepisovala iz knjig, so utrjujajoči. Vsi ti dogodki so dokumentirani, kje so se in kdaj so se zgodili! Žrtve, so napisane na pomnikih in družinskih spomenikih.
Koliko so bili utrujajoči in trpeči dogodki za tiste nedolžne žrtve, pa takih, zgoraj navedenih “tičic” ne zanima!
Kaj še, da bi brali, raje se iz teh žalostnih dogodkov norčujejo, kar je zelo žalostno, od takih vernih in pravičnih ovčk!

Da vam ne bo dolgčas, še malo o KOZLARJEVI GOŠČI

Nam ni nikoli dolgčas, ker znamo poprijeti za vsako delo. Za razliko od enih, ki vas preživlja država in ŠOS. Tiste provokacije o opevani Kozlerjevi gošči pa zadrži zase, dokler ne boš imel oprijemljivih dokazov, da se je tam sploh kaj dogajalo. Zgodovinarji do danes še niso potrdili nobene izmed tvojih 100. namišljenih trditev.


Čvekanje, predvsem pa zanikanje, kar je delal okupator in domoči izdajalci med WWII., ni nikakršno delo, ampak zdraharsko sovraštvo med Slovenci!


Mene ne preživlja država, sem si pošteno zaslužila pokojnino!


Kozlarjeva gošča ni nobena provokacija, zato jo ne bom zadržala zase!
Na temi, “KOZLARJEVA GOŠČA”, je veliko oprijemljivih dokazov, linkov, žal, taki sposobneži kot si ti, jih ne vidijo! No, le potrudi se in poišči kakšnega zgodovinarja, pa knjigo “PO SLEDOVIH ČRNE ROKE” si oglej, v njej je mnogo slik in tudi opis groznih dogodkov, pa še marsikaj je v kjnigi prebrati. Potrudi se!

Benaflek, včeraj, 10.05.2007, ob 15.12, si zapisal: === “Pojdi si pogledat vrstni red postov.” ===

Sem si šla ogledat poste še enkrat in to zato, ker sem tudi sama pisala.
Nikjer nisem videla, da bi kdo omenjal “cERKEV”. Pisali smo o nadgradnji in privajanju na nov sistem.

Cerkev, si omenil prvi ti, takoj v prvem postu, ki si ga napisal tukaj. To so ti povedali že drugi sodelujči v tej temi. Zato ti še jaz.

Nazivaš nas, da smo otroci “socializma” itd. Jaz sem rojena še v “STARI JUGI”, za ostale ne vem. Od kje pa izhajaš ti? Si prišel v Slovenijo, od tam čez, preko “LUŽE”??? Da nas boš malo poučeval.:-))) Nihče ne potrebuje tvojega poučevanja, vsaj jaz ga ne, ker mislim še vedno s svojo glavo.

Omenjal si Cerkev, pa tudi Papeža, ampak ne v tejle temi, nekje v sosednji temi. Take teme tebi ležijo.

Včeraj sem čitala in poslušala poročila, pa malo pokomentiraj spodnji link, ki opisuje Papežev obisk, pa odstotke upadanja primerjaj.

http://www.dnevnik.si/novice/svet/244883/%5B/quote%5D


Tudi Papežev obisk nisi komentiral.
Praviš, da zagovarjaš Cerkev, NE, ti zagovarajaš nekatere posamenike, ko bi morali poučevati VERO, vtikali so se pa v politiko in delali ostalim sramoto.
Povedala sem, da izhajam še iz STARE JUGE. Med II. svetovno vojno bila preganjana, živela v treh farah, videla, slišala in preživela marsikaj. Moji starši niso bili nič krivi, kljub temu pa preganajani in internirani. Župnika, naše težave niso nič brigale, tudi prošnje za izpustitev iz italijanske izternacije ni podpisal. Vrnil se je šele po kapitulacije Italije v sobico, ki jo je mama ZELO težko dobila, hišo so pa Italijani podrli. Oba sta bila kmalu od DOMOBRANCEV aretirana in izročena Nemcem, prav tako tudi starejša sestra, vse tri so poslali v nemško taborišče.
Naj jim bom jaz za to izdajalsko svinjarijo hvaležna, NE MOREM! TO SE NE MORE POZABITI.

Ti, jih pa kar zagovarjaj.

Benaflek, ali ti sploh veš kje je potekala meja med Jugoslavijo in Italijo leta 1941???
Pišeš, da so zapravili Trst in Istro,itd. …….. BEDARIJE PIŠEŠ, to so ti napisali že tudi drugi, ti pač goniš svoje in vidiš samo kaj se je dogajalo po letu 1945.

Nekje sem prečitala, nekdo je napisal: **** ” Čisto nič ne opravičuje metanje ljudi v brezna” ****

Tudi za metanje ljudi v PLINSKE PEČI, NI OPRAVIČILA, pa še marsikaj se je dogajalo. In to se je dogajalo, pred metanjem ljudi v brezna.

ZLO, RODI ZLO. Vojna je grda, tisti, ko smo jo preživeli, jo ne bomo pozabili. IZDAJSTVO, PA JE ZLOČIN.

Pa ne misli, da to odobravam. Ne za eno, ne za drugo, ni opravičila.

Zapisal si tudi: **** “Cerkev bo preživela do konca sveta. Nasprotnik, pa ostane vedno “poneumljen” ****

Kaj pa, če jaz rečem tebi, da si “poneumljen”, boš sprejel????

Pišeš tudi koliko so patrizani pobili ljudi.
Benaflek, poišči podatek koliko je ostalo ljudi v italijanskih in nemških taboriščih, vse te žrtve so izdali domači izdajalci-domobranci in duhovniki in vsi, ki so ostali v taboriščih so žrtve domobrancev, kljub temu, da so jih pokončali Italijani in Nemci, saj so jih njim izročili domobranci.

POglej si pa tudi SOBOTNE NOVICE, z dne 26. MAJA 2007, STRAN 19, kjer opisuje:

KRUTA USODA KOLABORANTOV, DOMOBRANCI PREKLINJAJO ANGLEŽE. POVOJNI OBRAČUNI PO EVROPI, Francija, Norveška itd. Zanimivo branje, posebno še zate, da se o tem malo razsvetljiš. Opisana so tudi znana imena, tudi ime in priimek gospoda, ki je izjavil, da odhaja iz bojišča v general štab.

Pa še tale link,

http://www.dnevnik.si/novice/svet/248806/

Kako so nacisti tudi s pomočjo Cerkve po vojni bežali v Argentino, s ponarejenimi dokumenti, današnji “Dnevnik 31.05.2007, stran 18, tudi po TV so poročali.

Počasi se umiri, zrel si za globoko meditacijo z zvokom Gongo sončnega sistema, da bo v tebi nastal mir, ki ga zelo potrebuješ. Mojster Gonga, Don Conreaux, bo prišel tudi v Ljubljano in Postojno.[/quote]

Zaradi tegale “benafleka”, sem začela še več pisati tukaj, ker je vse zanikal, pa tudi zmerjal!
Pa linke preberte!:-)

Eni res imajo čas za bluzenje in smetenje;-)

Pa še ti pomagaš!:-)))

Vidim, da vas je kar nekaj novih!???? Bom potegnila eno staro temo!

Živo so zakopali

5. maja 1944.leta sta prišla na Grič pri Trebnjem dva domobranca črnorokca in odpeljala Pepco Božič. Rekla sta, da jo morata odpeljati na domobransko komando v Štefan pri Trebnjem, zvečer pa naj bi se že vrnila domov. Pepca je slutila zlo, toda pred silo orožja je morala ubogati in iti z njima. Domobranca sta jo vodila skozi Belšijo vas proti železniski progi, ki pelje v Trebnje. ustavili so se na železniški postaji v Trebnjem, potem pa so odšli nazaj k sv, Štefanu na domobransko poveljstvo, ki je bilo v hiši Jožeta Uhana.
Sosedje domobranske posadke so slišali, kako so do desetih zvečer krilačali na aretiranko in jo zmerjali, zasliševali in mučili. Ob desetih zvečer so jo peljali skozi vas sv. Štefan in se ustavili za vasjo na travniku med železniško progo in potokom Temenica. V obrisih medle zvezdnate svetlobe je Pepca pred seboj zagledala kramp in lopato.
“Koplji!” so ji ukazali morilci. Bilo je pretemno, da bi videli, kako je pobledela in se od groze stresla. Vas je mirno spala, le starejši vaščani, ki so imeli rahlo spanje, so slišali rahle odmeve udarcev krampa. Nihče ni slutil drame, ki se je v tej noči začela na tem travniku.

“globlje, še globlje,” so jo priganjali. Ko se jim je zdelo, da je jama dovolj globoka, so ji ukazali, maj mirno stoji sredi jame. Neki domobranec je prijel za lopato in začel zasipavati jamo.
“Me mislite živo zakopati?” je kriknila in ta krik je bil tako glasen, da je prebudil vaščane. Do prsi so jo zakopali v zemljo, potem pa so jo začeli znova zasliševati.[/u]
“Vemo, da si zbirala sanitetni material in obleke za partizane. Hodila si na tajne sestanke, pomagala pri tiskanju nam sovražne propagande. Povej, kdo je vse s teboj sodeloval, komu in kje si izročala ta material, kdo ti ga je dal, pa te bomo odkopali in poslali na delo v Nemčijo.”
Pepca je sklonila glavo in molčala. Tresk, tresk, so padale klofute, nekdo pa jo je brcnil v glavo.
“Tvoji bratje Rudi, Jože in Tone so že od 1942. leta v gošči. Kdaj si jih zadnjič videla? Kako vzdržujete z mamo zvezo z njimi? Povej, zini že enkrat, če nočeš strohneti v tej zemlji. Poglej, maj je, vse je ozelenelo, vse kipi od življenja. Vojne bo kmalu konec in kaj boš imela ti od tega. Nič, še za tvoj grob ne bodo zvedeli.”
“Rada bi čimprej umrla,” je dejala. In to je bil ves odgovor.
“Oho, tako se pa nam ne boš izmazala na oni svet,” je nekdo zarohnel. “Skušal te bom za lase izvleči iz te luknje. Bomo videli, če boš spregovorila ali ne.” In je vlekel, vlekel mlado dekle kvišku za lase.
“Tone,” reče poveljnik tolpe svojemu pajdašu, “pojdi k tistemu kmetu in naj ti posodi klešče, da ji bomo lahko iztrgali jezik, če že noče govoriti…”

Njena sestra Amalija Božič-Makarovič mi je o tem pisala:
“Pozneje so domobranci pripovedovali, da je umirala od desetih zvečer do desetih zjutraj. Še vso nedeljo je bila tam zakopana. Po tisti poti ljudje niso smeli k maši. Šele v ponedeljek se je od njenega pokončnega groba umaknila domobranska straža. Pokopali smo jo na pokopališču v Trebnjem.”

Pepca Božič je bila rojena 14. septembra 1920.leta na Griču pri Trebnjem v siromašni družini, v kateri je bilo osem otrok. Vsi so delali za partizane, za OF. Trije njeni bratje so bili v partizanih. Mati še živi, oče pa je umrl pred štirimi leti.

Pepci je bila priznana spomenica 1941.

Prepisano s strani, 490, 491 in 492, tudi slaka je na strani 491.

=========================================

Nobenih pripomb, nobenega komentarja, ja, ja, …. tako je bilo med WWII. O tem nihče nič ne ve!

Ko ti pa jaz povem ,kako je bilo, se pa zmišljujem, kajne ? brez veze…

Resnica, ki jo priznavajo duševni bolniki je napisana le v komunističnih knjigah, ki so jih pisali med leti 1945 in 1990. Vse ostalo je za Murgle nesprejemljivo.

Pozorno berite, to niso pravljice, ta grozna dejanja so se dogajala po zaslugi raznih izdajalskih skupin. Razna imena so imeli med WWII.

Za prabico vrhunsko obvladaš čarunalnik, ti si bila čudežno dete. Pa kje hudiča si spala vsa ta leta, da te niso ukradli;-)

AVSENIKI IN GOVEJA ŽUPCA, TO SMO PRAVI SLOVENCI:-)

frančišek,
hahaha, nič nisem spala, sem vseskozi delala. To čudežno dete je imelo srečo, da je ušlo zgornjim pokvarjenim lumpom in to prav na Hitlerjev rojstni dan 20.04.1944, na ta dan so imeli veliko dela s seboj, saj so prisegali Hitlrrju. O, bi me ukradli in pobili, kot so mnoge druge.

Dej ne nabiji in imej same sebe za norca, pišeš tako same kozlarije, večino folka ob prebiranju tvoje solate s… pritisne. Je pa vmes tudi nekaj tepcev, ki imajo tvoje pisanje za sveto!!!

AVSENIKI IN GOVEJA ŽUPCA, TO SMO PRAVI SLOVENCI:-)

hahaha, kaj pol, evo da res rešujete Palomo-no vsaj nekaj!!!!:)))))))))))))))))

Ninej, kaj bi pa ti reševala?



potaplacka,
daj, “citiraj mi sporočilo”, da bo vedla kje je to bilo!?
čas je, da citiraš sporočilo!!! nepa, brez veze ….

Še namesto tebe bom delala ali kaj?

potaplacka, …… pa še malo dalje po tej temi od začetka.

V tej temi smo se privajali na nadgradnjo MON-a.
Lepo smo se pogovarjali od 04.05.07 dalje.

09.05.07 13:57, se je pojavil “benaflek” in nas začel napadati. …… beri na začetku te teme, ti ko si nova, tega še ne veš!:-))))))
Najprej se je z benaflekom spopadel “boss,
11.05.07 13:34, sem se zopet pojavila tukaj jaz, z benaflekom sva kar nekaj postov izmenjala.

Prav zaradi benafleka sem začela prepisovati dogodke iz knjige “PO SLEDOVIH ČRNE ROKE”.
NAJ SE BERETA OBE STRANI! “benaflek o dogodkih, kaj se je dogajalo med drugo svetovno vojno ne ve ničesar!

Mnogi so brali, nekateri me pozivali naj neham pisati, da niti ne berejo.

Prišel je od “benafleka” na vrsto tudi splav.
06.06.07 13:12, benafleku odgovoril boss, izmenjala sta nekaj postov v zvezi o tem splavu.

boss, je 26.01.07 12:02, kar dobro odgovoril “benafleku”, napisal mu je: “”E, vidiš tu je pa tvoja velika napaka! Dejanja na Urhu so opravičljiva – dejanja komunistov pa ne. Dvoličnost, ki je vzrok vsem razprtijam. Ne opravičuj svojih dejanj z dejanji drugih.””
Pa še več boss-ovih prispevkov je, pa ne v tej temi.
30.01.07 10:51, . . . “Zadnji odstavek v postu, pa lahko zapišeš, ko bo cerkev odgovarjala za vsa nasilja pokristjanjanja po svetu.”
In še tole, je pa še kar nekaj postov:
“14.02.07 10:39, Preje se RKC ni vpletala v vsakdanjik ljudi. Sedaj pa hoče v vsaki zadevi imeti zadnjo besedo. Slovenija ni Poljska, kjer ji je to uspelo.””
tole je tudi fajn.:-)
“boss, 14.02.07 12:48, — benafleku. Še ta dodatek, A veš zakaj nikoli nismo obračunali z preteklostjo in verjetno tudi nikoli ne bomo? A veš zakaj, nismo leta 1991 – 1992 opravili z lustracijo s katero bi preprečili politično delovanje aktivnim politikom v bivši jugi? Odgovor si poišči v prejšnjih dopisovanjih.””

To je boss pisal leta 2007, zadnje leta pa piše prav kontra. 🙂 Sem ga pa pogrešila, ga ni več! le kam je šel, pa tako vesten je bil v pisanju tukaj!????

potaplacka,
ker si nova, kar malo pobrskaj po starih temah, so kar zelo zanimive.:-)
Ampak, mene ne bodo spremenili, ker še vedno pišem s svojimi rokami in tudi mislim s svojo glavo.

Ti misliš s svojo glavo, in kar napišeš je sveto.
Če kaj napiše kdo drug tudi s svojo glavo, pa je laž.
Tako pač ne gre.

Hahaha, kar jaz pišem ni sveto, so žalostne zgodbe.
Če se nanaša tale tvoja opomba na “boss-a”, nisem napisala, da je laž! Ampak, da piše kontra, kot je včasih.:-)

O meni, “ste” kar veliko laži napisali!:-))

Ne, namesto mene, ti pa ni potrebno delat.:-))) Hahaha, še dobro, da še nisem šla spat.

Lahko noč!

Boljše bi bilo, če bi šla.

ČRNA ROKA

Po do zdaj znanih podatkih so začeli z delovanjem Črne roke protikomunistični borci, ki so se tako znebili predvsem terencev. Kmalu po tem so začele uporabljati to organizacijo tudi vse druge vpletene strani v vojni. Tako so znani primeri, ko so bili umorjene vidnejše protikomunistične osebe (predvsem katoliški politiki) ter celo, da so nekateri pripadniki gestapa pod krinko Črne roke obračunavali med seboj.

Črna roka umori nekaj več kot sto oseb. Je odziv na partijski teror in ni temeljni element politike protikomunističnega tabora. Vendar pa seveda pojava ne podcenjujem. Oba, boljševistični in protikomunistični teror, je treba preučevati in se spraševati, kako je možno, da sta se porodila.

WildWind,
resnično si ena firbčana baba, vse zahteva od drugih, ……
nevednica, hoče vse na krožničku!

Obljuba izpolnjena! Beri boš še kaj drugega našla!

New Report

Close