Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek kako to

kako to

Grozen je bil tisti čas. Nekateri bi pa to vse radi skrili.

==============================

janJA,

benaflek piše eno plat, jaz pa drugo, naj se bereta obe strani.

Si pozabljiva! Pozabila si, kaj sem napisala, da pišem zato, ker piše benaflek.
Pa tudi ti si se grdo izrazila! Tudi zaradi tebe pišem.[/u]

Si pozabila, da si dobila od “pravnika” opozorilo, zaradi tistega pisanja?? ZAKAJ ŽE???? :-))))

Naj te pomirim,jaz čisto lepo in mirno živim, ker nimam nič z “bratomornim grehom nič na
duši”.

Imaš mogoče ti??? ker si se ti že pred mojim pisanjem, “grdo izražala”. Kar poglej, kaj si zapisala.

In prav zaradi vaju, sem jaz začela prepisovati iz knjige, kaj so delali domobranci.[/u]

S kakšnim nickom, si pa pred tem pisala? :-)))
Toliko v vednost.

Vse kar je napisano v tej knjigi je dokumentirano.

Je spomenik, ki stoji v Žužemberku, Kozlarjevi gošči, na Urhu in še mnogo jih stoji, kar tako, enostransko, brez veze????
Po benaflekovo, “Izmišljotina?”

Zgleda, da te nekaj muči. mene nič.

Ti si pa itak, “intelegentni človek”. Kdo pa je tebe učil????
Si se “učila” tam, kot Franc Frakelj – Peter Skalar???

Kje se je učil in kdo ga je učil, sem napisala v prejšnjih postih.

Zapisala si:
============” “Vsi tisti, ki pa kar tako verjamejo samo eni plati, so lahko zelo nevarni za našo bodočnost.””=======
JA JA,”ZELO NEVARNO”!!

janJA, še enkrat ti povem, da PRAV ZATO PIŠEM, da se vidijo obe plati. Do sedaj je čvekal “benaflek in “janJA. Sedaj pa še jaz prepisujem iz
knjige:
“PO SLEDOVIH ČRNE ROKE”.

Ne netim ne hujskaštva ne sovraštva. Sem pa v napoto, tebi in benafleku, pa še nekaj jih je, ko jim “smetam”. :-))) To dobro vem.:-)))[/b]

Pa lepo “starost” ti želim, pa da ne boš pozabila v starosti deliti ljubezen, ker sedaj jo ne.[/quote]

Takole pa so me napadale “pobožne dame”.

Brez strahu, počasi se vračajo.:))
Koristili so PRVOMAJSKE praznike. V ponedeljek bo že več obiska. Nekateri se pa še privajajo na nadgradnjo.

Lep vikend vsem, malo mrzel bo, pa bo že nekako šlo.[/quote]

tile prvomajski prazniki pa kar dolgo trajajo, tistega ponedeljka pa ni in ni.
hvala Bogu, kdo bi pa sicer lahko predelal tvoje gornje nebuloze.

si pa uspel pregnat s foruma kar nekaj zanimivih komentatorjev.

Brez strahu, počasi se vračajo.:))
Koristili so PRVOMAJSKE praznike. V ponedeljek bo že več obiska. Nekateri se pa še privajajo na nadgradnjo.

Lep vikend vsem, malo mrzel bo, pa bo že nekako šlo.[/quote]

hm – – mik, napisal:
1.) tile prvomajski prazniki pa kar dolgo trajajo, tistega ponedeljka pa ni in ni.

2.) hvala Bogu, kdo bi pa sicer lahko predelal tvoje gornje nebuloze.

3.) si pa uspel pregnat s foruma kar nekaj zanimivih komentatorjev.[/quote]

hm, – – mik
1. hahaha, pojdi na prvo stran te “teme”, pogledat, kdaj se je ta tema začela in preračunaj koliko ponedeljkov se je zvrstilo že od takrat.

To temo je odprla “mega ne”, 4. maja 2007 ob 10:18,
Nadaljeval boss,
mega ne,
boss,
pastorala,
mega ne,
zopet boss itd. Tema se je lepo odvijala.
9. maja je prišel “benaflek” , ki je vse lepo pokvaril, kot je vedno znal.

Z boss-om sta izmenjala kar nekaj postov, pa tudi z drugimi, seveda, tudi jaz sem prišla zraven.:-)))

2.
hm, – mik, prebrala sem že veliko tvojih nebuloz!
Sem že velikokrat nehala, ampak, ti in še nekateri me toliko časa izzivate, da se oglasim in vam tiste grozne nebuloze pišem, ko so jih počeli domobranci – izdajalci, črnorokci, ki so imeli mnogo imen, skratka SKRIVAČI, tudi lažnivi Štajerski bataljon, ni brez greha in še in še.

3.
Za katerimi pa jokaaš? Napiši seznam! TEH ZANIMIVIH. Katere sem jaz pregnala! :-)))))

Od začetka teme začni brati in boš videl, od kje sem potegnila zgornja posta.

hm – – mik, napisal:
1.) tile prvomajski prazniki pa kar dolgo trajajo, tistega ponedeljka pa ni in ni.

2.) hvala Bogu, kdo bi pa sicer lahko predelal tvoje gornje nebuloze.

3.) si pa uspel pregnat s foruma kar nekaj zanimivih komentatorjev.[/quote]

hm, – – mik
1. hahaha, pojdi na prvo stran te “teme”, pogledat, kdaj se je ta tema začela in preračunaj koliko ponedeljkov se je zvrstilo že od takrat.

To temo je odprla “mega ne”, 4. maja 2007 ob 10:18,
Nadaljeval boss,
mega ne,
boss,
pastorala,
mega ne,
zopet boss itd. Tema se je lepo odvijala.
9. maja je prišel “benaflek” , ki je vse lepo pokvaril, kot je vedno znal.

Z boss-om sta izmenjala kar nekaj postov, pa tudi z drugimi, seveda, tudi jaz sem prišla zraven.:-)))

2.
hm, – mik, prebrala sem že veliko tvojih nebuloz!
Sem že velikokrat nehala, ampak, ti in še nekateri me toliko časa izzivate, da se oglasim in vam tiste grozne nebuloze pišem, ko so jih počeli domobranci – izdajalci, črnorokci, ki so imeli mnogo imen, skratka SKRIVAČI, tudi lažnivi Štajerski bataljon, ni brez greha in še in še.

3.
Za katerimi pa jokaaš? Napiši seznam! TEH ZANIMIVIH. Katere sem jaz pregnala! :-)))))

Od začetka teme začni brati in boš videl, od kje sem potegnila zgornja posta.[/quote]

ja, kar veliko ponedeljkov je minilo.
ampak tistega, ki si ga napovedal, z več obiska pa še kar ni.

sicer pa, a si prepričan, da so bili domobranci res izdajalci?
kako to, da so se formirali, ko je bilo že vsem jasno, da je hitler vojno izgubil?

hm, – mik, nemogoč si! Še enkrat, pojdi na prvo stran in beri!!!!

boss je prvi tolažil, 4. maja 2007, ob 13:12 da bo v ponedeljek že več obiska.

Jaz, pa sem ob 18:35 istega dne potrdila, kar je napisal boss, da bo v ponedeljek bolje.

Ubožček, si utrujen ali mogoče lačen, ko prežvekuješ tale ponedeljek. :-))))))))))))))))))))

U, kakšna napaka! 9. maj 1945! Leta 2007 ne bo nihče doživel. Zdaj živimo leto 1945.

hm, – – mik
1. hahaha, pojdi na prvo stran te “teme”, pogledat, kdaj se je ta tema začela in preračunaj koliko ponedeljkov se je zvrstilo že od takrat.

To temo je odprla “mega ne”, 4. maja 2007 ob 10:18,
Nadaljeval boss,
mega ne,
boss,
pastorala,
mega ne,
zopet boss itd. Tema se je lepo odvijala.
9. maja je prišel “benaflek” , ki je vse lepo pokvaril, kot je vedno znal.

Z boss-om sta izmenjala kar nekaj postov, pa tudi z drugimi, seveda, tudi jaz sem prišla zraven.:-)))

2.
hm, – mik, prebrala sem že veliko tvojih nebuloz!
Sem že velikokrat nehala, ampak, ti in še nekateri me toliko časa izzivate, da se oglasim in vam tiste grozne nebuloze pišem, ko so jih počeli domobranci – izdajalci, črnorokci, ki so imeli mnogo imen, skratka SKRIVAČI, tudi lažnivi Štajerski bataljon, ni brez greha in še in še.

3.
Za katerimi pa jokaaš? Napiši seznam! TEH ZANIMIVIH. Katere sem jaz pregnala! :-)))))

Od začetka teme začni brati in boš videl, od kje sem potegnila zgornja posta.[/quote]

1.) – ja, kar veliko ponedeljkov je minilo.
2. ) – ampak tistega, ki si ga napovedal, z več obiska pa še kar ni.

3.) – sicer pa, a si prepričan, da so bili domobranci res izdajalci?
4.) – kako to, da so se formirali, ko je bilo že vsem jasno, da je hitler vojno izgubil?
[/quote]

hm, – mik
1.)
– ja, veliko je minilo ponedeljkov, ampak, dejala sem ti, da še enkrat pogledaš PRVO STRAN , kdo je ponedeljek napovedal! SICER JE PA BREZ VEZE se s tem, s teboj prerekati.
Jaz sem samo potrdila, kar je boss, pred menoj napisal.
2.)
– Si pričakoval večji obisk “monovcev”, ha ha ha, so se še privajali nadgradnji MON-a.

3.)
– E, ti sinko partizana in partizanke, sta ti starša dejala, da so domobranci nedolžni???
Da niso izdajali in še mnogo druge reči so počeli, veliko je napisanega, ampak potrebno je prebrati. Veliko spomenikov je postavljeni in mnogo obeležij v spomin žrtvam. Soborcem tvojih staršev.
4.)
– Ha ha, vprašaj nadrejene šefe domobrancev!!! Ti o tem nista starša nič povedala.
Ja, ja, vsem je bilo jasno, da bo Hitler vojno izgubil. Le šefom domobrancev ne! Ne Rupniku, ne Krenerju, ne Škofu Rožmanu.
Italijani so domobrance pustili na cedilu in se pridružili zaveznikom. Italijani so zviti, da ne rečem še kaj hujšega. Tudi v prvi svetovni vojni so napravili tako.
Prva svetovna vojna se je začela leta 1914, leto pozneje so se vključili, pa ne zastonj, veliko je napasanega o tem. Sklenili so pogodbo in dobili velik del ozemlja, ko je pripadal Slovencev.
Tako je bilo tudi v drugi svetovni vojni in izborili so si Trst. Tudi to stoji zapisano.

Trst, so osvobodili PARTIZANI!!!
Zvečer 28. aprila 1945 okoli 23. ure je devizija dobila ukaz naj krene proti Trstu.
Isti večer, 28. aprila, ko je prejela depeše glavnega štaba JA za Slovenijo, ki je posredovala ukaz vrhovnega komandanta Josipa Broza-Tita, naj se 9. korpus takoj razporedi okoli Trsta in začne uvodne boje, je krenila v dolino že pripravljena 30. devizija.

Nemške ladje so že 1. maja odplule proti Benetkam, da bi se vdale zaveznikom.

V knjigi, “NARODNAOSVOBODILNA VOJNA NA SLOVENSKE 1941 – 1945”, je vse podrobno opisano. Knjiga obsega 1156 strani. Katere Armade so obkolile TRST in prisilile vdajo.
Operativna obkolitev nemškega 97. armadnega korpusa. Ta 97. nemški korpus se je lahko umaknil le po morju.

VEČ BERI V KNJIGI, začneš lahko na strani 944 naprej in nazaj, pa še mnogo zanimivega lahko prebereš.
Iz tvojega pisanja vidim, da ti je zgodovina druge svetovne vojne neznana.

Če pogledam pod točko 4. tvoje navedbe, ne veš nič!
Kot sin, partizanskih staršev bi moral vedeti še marsikaj.

hm,
nikoli nisi povedal v kateri armadi, korpusu sta bila tvoja starša!? Tudi tega ne veš??

New Report

Close