Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako to, da ljudje ne prepoznajo psihopatov?

Kako to, da ljudje ne prepoznajo psihopatov?

Vsi psihopati roko gor !

Da vidimo, koliko nas je.

Baje cca 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Za to moraš imeti cut. Nekateri so od tega operirani. To se imenuje instinkt za prepoznavanje ljudi, moraš biti dober opazovalec. Dovolj je že da vidim pogled, ali je kaj duše v očeh ali je praznina. Je tak občutek, kot da si v bližini nekega stroja, kot da bi nekaj manjkalo (odsotnost duše).

Ni res. To vsi mesajo. Jaz sem tudi mislila, da sta psihopat in sociopat isti smorn. Psihopatu je bolezen, motnja kakorkoli zelis temu reci, prirojena. Sociopat nastane pod vplivi druzbe, okolja, vzgoje. Psihopat je miren, natancen, ravnodusen. Ni nujno, da uziva v trpljenju ljudi, kot pravite. Samo custev nima in ne zmore socutja. Medtem ko so sociopati vzkipljivi, neurejeni, brez discipline in reda. Sociopat uziva v tuji bolecini, a kasneje obcuti krivdo, medtem ko je psihopatu ravno do Vojvodine, naprej je pa ze itak Kosovo.
[/quote]

Od vseh postov najboljša razlaga psihopat- sociopat.

Psihopat je brez zmožnosti čustvovanja, brez empatije, tak pade ob rojstvu že iz luknje, je prirojena pomankljivost. V njegovem 9- mesečnem razvoju je šlo nekaj narobe pri oblikovanju njegovih možganov, enostavno povedano! So primeri, ko se psihopatski otrok rodi povsem v uravnoteženi družini. Zmota nepoučenih je tudi v tem, da so psihopati vsi morilci. V redkih izjemah so, večinoma pa ne. Psihopati si najdejo svoj smisel življenja tam, kjer je denar in moč, …banke, borze, mednarodni veliki posli…, uživajo vse razkošje tega sveta. Zakaj jih ne prepoznamo? Zato, ker nas v vseh lastnostih prekašajo in jih čustva ne obremenjujejo, ker jih nimajo. Delujejo kot najbolj zmogljiv računalnik na daljši rok in po planu. Razkrinkane psihopate, ti so običajno nekoliko nižjega intelekta, se v psihiatriji ne zdravi ali spreminja, ker je to nemogoče. Še več, na tem mestu se pospešeno učijo čustvovanja in obnašanja med ljudmi, zelo dobro se zavedajo svoje pomankljivosti. V družbi so njihova opazna čustva ena sama igra!

Sociopat je nekaj čisto drugega. Skupno s psihopatom je samo antisocialno delovanje.

Sociopat premore čustva, empatijo, vendar na tem področju prevladuje velika zmeda. Sociopat praviloma otroštvo preživi v disfunkcionalnem okolju, otroški življenski vzorec vedenja prenese v odraslo dobo. Ta isti vzorec mu je pomagal preživeti težko otroštvo, v odrasli dobi, ko se razmere uredijo, pa je zanj in okolico poguben, ni ga pa zmožen spremeniti. Sociopat skoraj vedno deluje trenutno, impulzivno, nima dolgoročnih planov, njegovo življenje je nenehna improvizacija. Sociopata je dokaj lahko prepoznati.

E, tako, moji dragi MONovci. To je moj vidik, lahko, da se kaj ali v celoti motim, vse dopuščam!

Ni res. To vsi mesajo. Jaz sem tudi mislila, da sta psihopat in sociopat isti smorn. Psihopatu je bolezen, motnja kakorkoli zelis temu reci, prirojena. Sociopat nastane pod vplivi druzbe, okolja, vzgoje. Psihopat je miren, natancen, ravnodusen. Ni nujno, da uziva v trpljenju ljudi, kot pravite. Samo custev nima in ne zmore socutja. Medtem ko so sociopati vzkipljivi, neurejeni, brez discipline in reda. Sociopat uziva v tuji bolecini, a kasneje obcuti krivdo, medtem ko je psihopatu ravno do Vojvodine, naprej je pa ze itak Kosovo.
[/quote]

To, da nima custev oziroma ne zmore socutja ne drži v celoti (imajo pa on/off switch), v bistvu je termin sociopat/psihopat čisto preveč zaznamovan s popkulturo (ala hollwood), kakor je včasih bila beseda hudič al pa satan sinonim za čistvo vsako pičkarijo, je sedaj za psihopata označena vsaka malce bolj drugačna oseba. V stroki se dotičnega izraza ne uporablja več oziroma čedalje manj, nadomeščajo jih temne triade oziroma osebnostne motnje, natančneje cluster b personality disorders – torej antisocial, borderline, histronic in narcissistic disorders.

Je pa zanimivo, da kljub temu, da so nekateri po naravi nagnjeni k določenim izpadom, je v veliki meri je okolje (otroštvo) tisti faktor, ki vpliva na razvoj osebnostnih motenj. Čisto vsak serijski zločinec je recimo bil zlorabljen (na taken ali drugače način) v otroštvu (res redko je, da temu ni tako). Recimo Fritzl je imel tiransko ta staro. Nasilje rodi novo nasilje.

Mrbit je to njen obrambni mehanizem? Ni razbrati, kot da bi bila sadistična ali pa zlobna? A napišeš konkretno kak primer?

Ni res. To vsi mesajo. Jaz sem tudi mislila, da sta psihopat in sociopat isti smorn. Psihopatu je bolezen, motnja kakorkoli zelis temu reci, prirojena. Sociopat nastane pod vplivi druzbe, okolja, vzgoje. Psihopat je miren, natancen, ravnodusen. Ni nujno, da uziva v trpljenju ljudi, kot pravite. Samo custev nima in ne zmore socutja. Medtem ko so sociopati vzkipljivi, neurejeni, brez discipline in reda. Sociopat uziva v tuji bolecini, a kasneje obcuti krivdo, medtem ko je psihopatu ravno do Vojvodine, naprej je pa ze itak Kosovo.
[/quote]
Pa to si mene opisala. Miren, natančen, hladen.😁

Mrbit je to njen obrambni mehanizem? Ni razbrati, kot da bi bila sadistična ali pa zlobna? A napišeš konkretno kak primer?
[/quote]

Haha mogoče pa je avtisticna Al pa dementna? Tisoc diagnoz boste ven potegnili. Bolj verjetno je da je narcisticna.

Haha mogoče pa je avtisticna Al pa dementna? Tisoc diagnoz boste ven potegnili. Bolj verjetno je da je narcisticna.
[/quote]

Uf, zdaj si pa ti tapravo priplesalo sem, ker ti pa imaš resnično diagnozo, sicer ne psihopata, si pretumasto, nekaj v zvezi z zelo hudimi mentalnimi motnjami pa zagotovo.😁

Haha mogoče pa je avtisticna Al pa dementna? Tisoc diagnoz boste ven potegnili. Bolj verjetno je da je narcisticna.
[/quote]

Narc si ti 🙂 kar je sploh značilno za trole. Mislim kdo pri pravi bi sam sebe označil kot legendo.

Narc si ti 🙂 kar je sploh značilno za trole. Mislim kdo pri pravi bi sam sebe označil kot legendo.
[/quote]

Haha zakaj pa ne pozitivna samopodoba. Na žalost ne veš kaj nacistična osebnostna motnja. To so osebki, ki imajo sadisticen superego, ki jim 24 ur na dan pravi, da so nicvredni, sranje, zanič, zato pa iščejo potrditev pri drugih ali pa se spravljajo na druge. Narcist ne more ljubiti druge, ker v prvi vrsti ne ljubi samega sebe. Pravzaprav sebe sovraži najbolj, odnos do drugih je zrcalna slika odnos do samega sebe. Zaradi travme, se mu je čustveni razvoj ustavil, nima svojega pravega jaza. Pravi jaz je na nivoju otroka, ki se ni oblikoval svoje osebnosti. Otrok vidi svet okoli sebe kot podaljšek samega sebe. Tako gleda tudi Narcist na svet.

Narc si ti 🙂 kar je sploh značilno za trole. Mislim kdo pri pravi bi sam sebe označil kot legendo.
[/quote]

Seveda je legenda, ker tako čoknjen je pa le redko kdo lahko.😁

Seveda je legenda, ker tako čoknjen je pa le redko kdo lahko.😁
[/quote]

Polarni, tvoji prispevki na tem forumu so dokaj pusti, sploh nisi inovativen, edino kar je novega so novi Nicki, s katerimi dokazuješ da si multinicno. Posledično pa to potem tudi pripisujes drugim. Tudi tisto kar si registriral je mlako, polarni sij, modri val, viharni jezdec. Kaj je sledeče, rumeno sonce, zelena trava? Dokaj dolgočasno. Uporabi rjavo govno, vlažna mucka, …. Boš odma bolj zanimljivo.

Polarni, tvoji prispevki na tem forumu so dokaj pusti, sploh nisi inovativen, edino kar je novega so novi Nicki, s katerimi dokazuješ da si multinicno. Posledično pa to potem tudi pripisujes drugim. Tudi tisto kar si registriral je mlako, polarni sij, modri val, viharni jezdec. Kaj je sledeče, rumeno sonce, zelena trava? Dokaj dolgočasno. Uporabi rjavo govno, vlažna mucka, …. Boš odma bolj zanimljivo.
[/quote]
Seveda, s psihozami si boš težko drugače razlagalo kot da te povsod preganjam in me vidiš v vseh nikih. Shizofrenija je huda bolezen, ni tu kaj novega dodajat. Imam izkušnje s takimi, sovaščan, dokler mu niso odredili obveznega zdravljenja, mi je sleherni dan pozvonil na vratih in me vprašal, če sem tisti dan že bil na udbi in dal befel za ubit ga. Ti pa enake znake kažeš, me povsod vidiš v sakem postu in kdo ve kje še.😁


Seveda, s psihozami si boš težko drugače razlagalo kot da te povsod preganjam in me vidiš v vseh nikih. Shizofrenija je huda bolezen, ni tu kaj novega dodajat. Imam izkušnje s takimi, sovaščan, dokler mu niso odredili obveznega zdravljenja, mi je sleherni dan pozvonil na vratih in me vprašal, če sem tisti dan že bil na udbi in dal befel za ubit ga. Ti pa enake znake kažeš, me povsod vidiš v sakem postu in kdo ve kje še.😁
[/quote]

Kar sanjaj, ti imaš paranoično shizofrenijo. Vse kar si ti pripisujes drugim. Naslednjič ko si boš iz misliš novi Nick vsaj spremeni stil pisanja. Si pa sam tisti ki obtožujes druge da so multinicno. Haha

Ta Zoran na posnetku je dober človek, tesno povezan z Bogom, saj ima križ okoli vratu. Tudi v očeh se mu vidi, da je pravi kristjan, vsi grehi so mu oproščeni. Imam zelo dober občutek za te stvari, Bog mi je dal prave instinkte glede tega.

Kar sanjaj, ti imaš paranoično shizofrenijo. Vse kar si ti pripisujes drugim. Naslednjič ko si boš iz misliš novi Nick vsaj spremeni stil pisanja. Si pa sam tisti ki obtožujes druge da so multinicno. Haha
[/quote]
Itak, jaooooo😁

Haha zakaj pa ne pozitivna samopodoba. Na žalost ne veš kaj nacistična osebnostna motnja. To so osebki, ki imajo sadisticen superego, ki jim 24 ur na dan pravi, da so nicvredni, sranje, zanič, zato pa iščejo potrditev pri drugih ali pa se spravljajo na druge. Narcist ne more ljubiti druge, ker v prvi vrsti ne ljubi samega sebe. Pravzaprav sebe sovraži najbolj, odnos do drugih je zrcalna slika odnos do samega sebe. Zaradi travme, se mu je čustveni razvoj ustavil, nima svojega pravega jaza. Pravi jaz je na nivoju otroka, ki se ni oblikoval svoje osebnosti. Otrok vidi svet okoli sebe kot podaljšek samega sebe. Tako gleda tudi Narcist na svet.
[/quote]

Saj se strinjam z zapisanim, tudi s tem, da ne razumem celotnega pojava, morda v teoriji, v praksi pa ne najbolj.

Razmišljam v smer, da smo v praksi ljudje mnogo več kot skupek sindromov in motenj, v končni fazi ni normalnosti in vsakdo od nas si lahko naredi nekje neko kljukico. Po svoje je pa res nevarno opletati “strokovnimi” izrazi.

Uživajo ko delajo škodo, maltretirajo, ignorirajo, ponarejajo, podtikajo, zavajajo z lažmi in obljubami, trpinčijo in manipulirajo z ljudmi, varajo. Globokih pogovorov niso zmožni. So odlični imitatorji živali.
Na videz jih ljudje opisujejo kot zelo prijazne, inteligentne in uspešne osebe. Prijateljev nimajo.
Njihov resnični karakter spoznajo le svojci in partnerji.
Svoje brezčutne podvige najraje opisujejo med jedjo, med kosilom. Za vsak praznik naredijo neprijetno sceno in umeten kreg.
Ob bolezni ne nudijo in ne pokličejo pomoči, temveč so popolnoma brezčutni.
Opazujejo in užlvajo!
Pogosto omenjajo notranjo praznino, ter nezmožnost globljih občutij. So hipohondri. Med spanjem so nenavadno mirni, sistem turn off.


Bemtiš, to si pa mojo bivšo opisala.

Potrebne so izkušnje – lepo napisano. Sestra od bestice je imela takšnega, tip se je izživljal nad njo, žalil, manipuliral, čustveno uničil, da je začela piti in jo spravil na alkohološko. Na obisk ji je prišel enkrat, z novo partnerko, ki jo ob enem že varal in se ji smejal v obraz in od takrat ne funkcionira več normalno, od psihiatra do psihiatra, na helexu, razvalina je, kriči. Ta ko je prišla na obisk je doživlja podobno sranje, noseča, sama, on pa kot en frajer. So ga hoteli nalomiti in je v smehu z motorko za njimi divjal in migal z ritjo kot en peder. Tako da stran prste od takšnih ljudi, rabiš pa čas da dojameš in res edina šansa da ga pokapiraš je po nakladanju.


Bemtiš, to si pa mojo bivšo opisala.
[/quote]

Hehe, a je ona od tebe pobegnila al ti od nje?

Hehe, a je ona od tebe pobegnila al ti od nje?
[/quote]
Ja, klinc veš, to je pa že druga stvar, boj za obstanek po Darwinu ( to knjigo so mi med drugimi podarili v JNA za nagrado😅) in gre tako v reali, če je baba tri dni starej od vraga, sem jaz lahko še kak dan več.😅


Ja, klinc veš, to je pa že druga stvar, boj za obstanek po Darwinu ( to knjigo so mi med drugimi podarili v JNA za nagrado😅) in gre tako v reali, če je baba tri dni starej od vraga, sem jaz lahko še kak dan več.😅
[/quote]

:))

Car

Za tiste, resno, ki želijo odkriti psihopata je najboljši način tole a morata biti sama (tako je svetoval moj psihiater)

1. Povejte mu šalo, dve, tri, res takšne, da so vsem smešne. Opazujte njegov odziv in če mu nobena šala ni smešna, ste na dobri poti.
2. Načnite temo o sovraštvu in nesreči in se probajte temu posmehovat (za šalo), če mu bo smešno, ste na dobri poti.
3. Spijte kak kozarček za sprostitev, ponovite točki 1 in 2.
Opazujte reakcije, če ni spremembe pri reakciji, ste na dobri poti.
4. Pogovarjajte se o stvari, ki jo ima rad. Če bo preskakoval s teme v temo, ste na zelo dobri poti, ker ponavadi ne zmorejo poglobljene komunikacije zato pogosto menjajo tematiko.
Tukaj se bo poskusil vam nezavedno dokopati do čustev in spraševati vas, tako, da bo debata tekla o vas ne o njemu, zato bodite pozorni.

In še kako mi je rekel psih.na kratko, Kot en disk shranjujejo podatke in jih ob primerni situaciji privlečejo iz glave in potem se upirajo na določeno točko. Navadno se delajo bolj butaste, prijateljske, ljubeznjive ali uboge, da preverijo reakcijo in vas preučijo, nato se prilagodijo vaši inteligenci, dejansko. V resnici pa so preračunljivi in pametni, imajo po večini izredno dober spomin in glavo uporabijo samo takrat, ko jo potrebujejo za svoje potrebe ali v potrebi po koristi. Odgovornost vedno preložijo na druge, nikoli nič krivi. Če poznate kakšnega takega, je sigurno psiho ali pa ima močno nagnjenost k temu.
Takega človeka ni dobro nadaljno testirati in je bolje, da se umaknete in ne nasedate nadaljnim šarmom, ker bo imel naenkrat veliko skupnega z vami.

New Report

Close