Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako to, da ljudje ne prepoznajo psihopatov?

Kako to, da ljudje ne prepoznajo psihopatov?

Zelo uporabno, hvala!


Zelo naivno in bedasto. Stroka potrebuje včasih dolgotrajno ugotavljanje, pa pri marsikomu ne morejo dokazat, vi boste pa na podlagi tako plitvih posploševanj. Monovci ste res fenomen, dva bedasta stavka na netu, pa ste že strokovnjaki.😅

1. Povejte mu šalo, dve, tri, res takšne, da so vsem smešne. Opazujte njegov odziv in če mu nobena šala ni smešna, ste na dobri poti.
2. Načnite temo o sovraštvu in nesreči in se probajte temu posmehovat (za šalo), če mu bo smešno, ste na dobri poti.
3. Spijte kak kozarček za sprostitev, ponovite točki 1 in 2.
Opazujte reakcije, če ni spremembe pri reakciji, ste na dobri poti.
4. Pogovarjajte se o stvari, ki jo ima rad. Če bo preskakoval s teme v temo, ste na zelo dobri poti, ker ponavadi ne zmorejo poglobljene komunikacije zato pogosto menjajo tematiko.
Tukaj se bo poskusil vam nezavedno dokopati do čustev in spraševati vas, tako, da bo debata tekla o vas ne o njemu, zato bodite pozorni.

Tako se obnašajo vsi, ki so na nekem “prisilnem” zmenku, sestanku, srečanju s človekom, do katerega čutijo odpor. Pa zato niso psihopati.

Jaz nisem nobenemu “nasedla”, ker nisem ženska. Ali ne znaš razbrati iz teme mojega spola, saj sem vendarle uporabil preteklik (jaz sem šel – moški; jaz sem šla – ženska).

Seveda vem, da niso vsi psihopati apriori kriminalci in da jih je veliko uspešnih. Ampak ko že nekoga slišim, ki ga drugi opisujejo kot šarmantnega, mi gre na bruh. Ljudje, ki padajo na take finte, morajo sami biti zelo površinski. Če imaš dovolj razvit čut za take stvari, boš takoj zaznal, da nekaj z dotično osebo ni v redu.
[/quote]
Napaka in to je tisto kar ljudi vedno, ampak res vedno nese in zato so psihopati uspešni.Pa tudi, ker ga nasprotnik sodi po sebi.Vsi psihopati so kriminalci, ker, če ima pomanjkanje empatije bo šel v škodo nekoga drugega garant, ker tako oni živijo, kot energetski paraziti, za čim manj dobiti čim več, pa naj bo to psihično, čustveno, materialno ali fizično.Je pa res, da to ni označeno kot kriminal, to pa ravno zato ker pravila pišejo oni zase in tako smo od malega bolj ali manj tako vzgajani in zato to prepoznat in premagat ni tako lahko, kar ve vsak, ki vsaj malo pozna psihologijo.
Tudi jaz nimam prav nič slabe vesti, ker so že vsakega nategnili, tudi tebe nadkokošar, ki pa vse veš in znaš, dnevno, ko misliš, da si pametnejši.Ozri se malo okoli, saj jim ljudje dnevno plačujemo.Zanimivo kako ste tisti najbolj pametni in žaljivi (brez empatije) v bistvu neumni psihopati, pa tega niste niti sposobni dojet.In dokler bo tako, bomo imeli kot imamo.
Že vsaka žalitev, (preračunljiva) laž, manipulacija, je v škodo človeka ali pa z namenom koristi je odtenek psihopatstva in znanstveniki so ugotovili, da ga je skoraj 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.Težkega je bilo 6{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, pa mislim, da se ta meja strmo dviguje s povečanjem kriminalitete, je pa zanimivo, da je procent sovpadal s številom kriminalitetel, ki poganja svetovno ekonomijo, kar je zelo zaskrbljujoče.
Tudi jaz sem pozorna, če se kdo predstavlja kot zelo prijazen, všečen…in poiščem malenkost, ki ga kar hitro izda, ponavadi jih je več in, ko opazim malo pomanjkanje empatije bežim, saj pravijo, bistvo in vrag (psihopat) sta v detaljih, kar vem pa tudi iz dnevne interakcije z ljudmi, saj izognit se jim ne da, žal, pa še slabše bo.

Z opisom psihopata se strinjam, psihotest je pa zastavljen zelo naivno. Psihopati so izjemno prebrisani, in jim hitro klikne, če se jih preizkuša in se takoj prilagodijo z novo zaigrano osebnostjo. To bi psihiater moral vedeti. Psihopatom niso kos niti psihiatri zato, ker jim ni kos noben človek, ki premore normalno čustvovanje.

Ni pa res, kot je bilo nekje napisano, da so psihopati tihi. Psihopati fantastično obvladujejo svojo okolico, ker so mojstri prilagajanja in preobrazbe. V družbi blestijo, so priljubljeni, imajo oboževalce, so zgovorni, duhoviti, inteligentno komunicirajo, tarče si pa izbirajo med ranljivimi ljudmi, ki ne morejo dokazati, da jim je psihopat naredil škodo. So patološki lažnivci, ki se jih praktično ne da ujeti, odgovornost za svoje zločine pa stresejo na kakšno od svoj žrtev. Znajo brisati sledi za sabo, prezirajo ljudi, ki verjamejo v ideale in človeškost, in spretno izigravajo eno skupino ljudi proti drugi. Na tem gradijo svojo moč.


Napaka in to je tisto kar ljudi vedno, ampak res vedno nese in zato so psihopati uspešni.Pa tudi, ker ga nasprotnik sodi po sebi.Vsi psihopati so kriminalci, ker, če ima pomanjkanje empatije bo šel v škodo nekoga drugega garant, ker tako oni živijo, kot energetski paraziti, za čim manj dobiti čim več, pa naj bo to psihično, čustveno, materialno ali fizično.Je pa res, da to ni označeno kot kriminal, to pa ravno zato ker pravila pišejo oni zase in tako smo od malega bolj ali manj tako vzgajani in zato to prepoznat in premagat ni tako lahko, kar ve vsak, ki vsaj malo pozna psihologijo.
Tudi jaz nimam prav nič slabe vesti, ker so že vsakega nategnili, tudi tebe nadkokošar, ki pa vse veš in znaš, dnevno, ko misliš, da si pametnejši.Ozri se malo okoli, saj jim ljudje dnevno plačujemo.Zanimivo kako ste tisti najbolj pametni in žaljivi (brez empatije) v bistvu neumni psihopati, pa tega niste niti sposobni dojet.In dokler bo tako, bomo imeli kot imamo.
Že vsaka žalitev, (preračunljiva) laž, manipulacija, je v škodo človeka ali pa z namenom koristi je odtenek psihopatstva in znanstveniki so ugotovili, da ga je skoraj 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.Težkega je bilo 6{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, pa mislim, da se ta meja strmo dviguje s povečanjem kriminalitete, je pa zanimivo, da je procent sovpadal s številom kriminalitetel, ki poganja svetovno ekonomijo, kar je zelo zaskrbljujoče.
Tudi jaz sem pozorna, če se kdo predstavlja kot zelo prijazen, všečen…in poiščem malenkost, ki ga kar hitro izda, ponavadi jih je več in, ko opazim malo pomanjkanje empatije bežim, saj pravijo, bistvo in vrag (psihopat) sta v detaljih, kar vem pa tudi iz dnevne interakcije z ljudmi, saj izognit se jim ne da, žal, pa še slabše bo.
[/quote]

Tudi s tem se strinjam. Je pa tako, da je pomanjkanja empatije v tem svetu ogromno in če bi gledal na ta kriterij, bi moral bežati od večine ljudi.

Nekje sem že pisal, da če imamo na eni strani osebnostne motnje, potem so na drugi strani duševne motnje. Te motnje se pri nekom lahko tudi prepletajo. Po mojem mnenju je psihopatija kot najhujša osebnostna motnja diametralno nasprotna od shizofrenije, ki velja za najtežjo duševno motnjo. Torej, če imamo ne eni strani čistega shizofrenika, potem imamo na drugi strani čistega psihopata. Seveda še psihologe in psihiatre bi bilo treba vprašati, kako vidijo te stvari.

drug drugega programiramo

Diametralno nasprotje psihopatstva je po moje bolj njegova negacija – to bi bil altruizem. idealizem, recimo. Verjetno bi pa glede na današnje prevladujoče vrednote tudi te kvalitete nekdo označil za shizofrenijo.

Diametralno nasprotje psihopatstva je po moje bolj njegova negacija – to bi bil altruizem. idealizem, recimo. Verjetno bi pa glede na današnje prevladujoče vrednote tudi te kvalitete nekdo označil za shizofrenijo.
[/quote]

To se pravi, da bi bil psihopat totalni egoist. Totalni altruist, pa ne vem, kaj bi bil. Sliko postavljam skrajno črno belo. Pa tudi psihopata bi lahko označili kot človeka brez vesti. Navidezno so to povsem običajni in normalni ljudje.

drug drugega programiramo

New Report

Close