Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako vam je všeč tloris te hiške

Kako vam je všeč tloris te hiške

Vsak ima svoj okus, vsak ima svoje mnenje. Nekomu je všeč pritlična, drugemu ne.
Se strinjam

Seveda ni odvisno samo od tega. Malo denarja, malo muzike, torej, malo denarja, majhna hiška 🙂
Se ne strinjam. Tudi če imam veliko denarja, si kupim čevlje točno takšne številke, da so mi prav in udobni. Kupiti 2 številki večje samo zato, ker lahko, se mi ne zdi ravno smiselno.

Osebno mi male hiške niso všeč.
Se strinjam, stvar okusa

Vedno je potreba po še kakšnem prostoru in tudi, če je kakšen odveč, ni panike. Vedno se ga da ponucat.
Po izkušnjah se v takih prostorih ponavadi vlači kaka krama., denar za ogrevanje odvečnih prostorov pa marsikdo raje porabi za kaj drugega, kar se mu zdi bolj smiselno

Tisti, ki bo gradil majhno hiško, zato da bo imel manj praha za brisat, je boljše, da se v gradnjo sploh ne spravi. Za malo več denarja bi dobil vsaj enonadstropno hišo, ki bi vsaj res imela videz hiše. Te nizke so kot da se vlečejo po tleh.
Spet stvar okusa, pa tudi tega, kako določena hiša paše v okolico. Pač ne moreš postaviti visoke hiše v Prekmurju ali razpotegnjene na Primorskem, razen če vidiš samo sebe.

Tudi klet je zame obvezna.
Spet stvar presoje, ali vložiti denar v klet ali postaviti lopo na vrtu in si privoščiti npr. potovanje.

Kje boš npr. imel ozimnico, peč za centralno, drva ali cisterne za olje….
Ozimnica je lahko v shrambi ali pa na dilah – jo moraš ravno tako vleči čez ene stopnice kot v klet. Cesterne na olje izumirajo. Drva se shranjujejo zunaj, pokrita, že od nekdaj in še danes.

Smešno se mi zdi, ko nekdo izrazi mnenje drugačno od vašega, potem pa se trudite na 1000 in en način kako bi ga prepričali, da se moti in da imate prav vi.
Vsak po svojem okusu, vsak po svojih zmožnostih.
Mislim, da predvsem ti ponujaš zaključek, da kdor si postavi pritlično hišo, nima za burek.

Meni je super. Idealna. Krasna. Estetska, ne pa neke bajturine v tri štuke, kjer je pol prostorov praznih ali zasutih s kramo!
Mi imamo tudi vse v enem štuku od a do ž in je res super! Je pa kar širina in dolžina konkretna:))))

Je pa res, da imamo posebej sezidano drvarnico s “ropotarnico”, kjer imamo orodja, kolesa, športno opremo, pribor za žar, vrt…..kosilnico…..
Imeti vse v hiši je misija nemogoče, če je še kaj vrtička ali trate:)

Manjka klet in delavni kabinet/soba za goste. Pa prostor za orodje, kosilnico…. (ok, lahko naredite lopo). V glavnem, kam boste dali vso kramo?

[/quote]

Ja, jasno je, da tisti, ki si postavi majhno hišo, nima dovolj za večjo. Ne se metat peska v oči.
Glede kurjave, ogromno jih kuri na olje. Kako potem cisterne izumirajo? Kje pa hranijo olje? V steklenicah??
Ja, praviš, da se v odvečnih sobah nabira krama. OK, pač se. Če pa nimaš odvečne sobe, se pa krama nabira okrog hiše. Zelo redki so ljudje, ki krame nimajo.

Do zdaj se nisem vmešala v to temo ampak si me potegnila za jezik. Zakaj točno čutiš potrebo po žaljenju? Zakaj veliki hiši preprosto ne rečeš HIŠA?? Si prepričana, da ne gre za zavist, ker si sama v majhni?
Glej, jaz tudi tvoji nizki hiši ne rečem “neka baraka”, čeprav me še najbolj spominja nanjo. Zakaj potem ti veliki hiši rečeš NEKA BAJTURINA??
Glede estetike pa…. vsake oči imajo svojega malarja. Hiša na sliki se mi ne zdi estetska, daleč od tega. Žal!

Če ti tako vidiš, pa tudi prav. Se strinjam, marsikdo si kupi ali zgradi preveliko, samo da se vidi. Dnevno srečaš ogromne avte, ki jih lastniki ne znajo parkirat drugam kot na prostor za invalide, pa bi jim verjetno zadoščal srednji družinski avtek.

Sobe za goste so npr. v tujini že izumrle, in to najprej med bolj premožnimi. Ker jim je bolj smotrno najeti hotelsko sobo za občasne goste kot vzdrževati prazne prostore. Da ne govorim o tem, da par, ko otroci odidejo od doma, proda večjo družinsko hišo in si kupi manjšo – pa ne zato, ker zdaj pa naenkrat nimajo več za veliko.

Premožnejši uporabljajo sodobne vire ogrevanja in olje pač ni med njimi. Zato v novih hišah ni več klasičnih kurilnic na olje ali celo premog – kako si lahko tega pozabil, včasih smo imeli vsi po 5 ton rjavega v kleti.

Poskusi uporabiti širino razmišljanja, na katero se sklicuješ v prvem postu, in poskusi sprejeti, da velika hiša ni merilo.

Meni je hiška všeč.Najbolj mi je všeč prostor za garderobo, to sem si vedno želela.Žal sem se mu v prid večji kopalnici odpovedala.
Ne vem zakaj me moti vogal v dnevni sobi, nasproti kuhinje.Pa doolg hodnik.A se ne da naredit načrt brez takega hodnika, od katerrga ni koristi, le prostor zavzame.Na račun tega prostora bi lahko bila večja kopalnica ali pa otroške sobe.

Drugače mi je pa všeč, ker je brez stopnic.Ko si v letih, je vsaka odveč!lp

Če ti tako vidiš, pa tudi prav. Se strinjam, marsikdo si kupi ali zgradi preveliko, samo da se vidi. Dnevno srečaš ogromne avte, ki jih lastniki ne znajo parkirat drugam kot na prostor za invalide, pa bi jim verjetno zadoščal srednji družinski avtek.

Sobe za goste so npr. v tujini že izumrle, in to najprej med bolj premožnimi. Ker jim je bolj smotrno najeti hotelsko sobo za občasne goste kot vzdrževati prazne prostore. Da ne govorim o tem, da par, ko otroci odidejo od doma, proda večjo družinsko hišo in si kupi manjšo – pa ne zato, ker zdaj pa naenkrat nimajo več za veliko.

Premožnejši uporabljajo sodobne vire ogrevanja in olje pač ni med njimi. Zato v novih hišah ni več klasičnih kurilnic na olje ali celo premog – kako si lahko tega pozabil, včasih smo imeli vsi po 5 ton rjavega v kleti.

Poskusi uporabiti širino razmišljanja, na katero se sklicuješ v prvem postu, in poskusi sprejeti, da velika hiša ni merilo.[/quote]

Velika hiša je merilo za marsikaj. Samo poglej gospo, ki hišo zmerja s strašno butastim izrazom. Kaj misliš, zakaj?

Zato, ker boš nekoč v letih, čeprav si zdaj star šele 30 let, boš zidal hišo, ki ti bo ustrezala čez 50 let ?
50 let boš živel v pritlični hiši, čeprav ti mogoče sploh ni všeč, samo zato, da boš, ko boš star 80, če jih boš sploh dočakal, imel hišo brez stopnic? Ne vem no, se mi zdi to za lase privlečen izgovor.
Sicer pa vsak kot mu najbolj ustreza.

p.s. ko boš v letih, itak ne boš več mogel skrbeti za hišo, ne takšno ne drugačno. Zakaj ne bi kar takoj šel v blok, da se ne boš na stara leta zafrkaval s selitvijo?

Meni je pa super. In sem prepričana, da se boste krasno imeli. In to čimprej!!! 🙂

Bravo ! Vaša hiša je hiša prihodnosti : finančno, prostorsko, energetsko, ekološko……………………
Upam, da bomo ljudje razmišljali v tej smeri; vedno bolj racionalno in ekološko

Se strinjam, naša prihodnost je v vedno manjših “stekleničkah”. Kaj nam pa drugega preostane, kot da smo zadovoljni z majhnim, manjšim, najmanjšim….
Prav si povedala, tale hiška je hiška naše prihodnosti. Ponazarja vse kar se nam v prihodnosti obeta. Nič dobrega, očitno.
Ena vrata, dve okni in to je to. Dovolj za slovenčka :)))

Ne samo za slovenčka ampak nasploh evropejca !
Pred kratkim; na francoski tv so v oddaji analizirali različne vrste hiš in ti povem, da se je v sam vrh uvrstila podobno velika hiša, kot jo omenja avtorica teme.
Ljudje postajamo vedno bolj ekološko in vsestransko osveščeni, racionalni.
Poglej Švede, Dance sploh nordijce. Zelo bogate države in njihovi državljani imajo skromne in solidne hiše.

Tako se narod tolaži,ni druge…. malo denarja malo muzike…

Kje boš imela pralni stroj?
Kje boš likala?
Kje boš imela pancarje, smuči, rolerje?
Ostalo zimsko opremo, poletno?

Luštna hiška, ampak premalo prostora.

Meni je nacelno vec. Zivela sem v stanovanju v bloku, nadstropni hisi in v pritlicni hisi. Od teh treh mi je dalec najbolj vsec pritlicna hisa. Brez stopnic, in ven na teraso lahko stopis iz kateregakoli prostora in to dvoje je tisto, kar pri meni pretehta vsako nadstropno hiso.

Tvoja hisa ima prostore lepo porazdeljene, moti me pa, kot nekoga ze prej, stena na levi. Vsak dodaten vogal podrazi gradnjo, ampak to se mi zdi zanemarljivo glede naprostor, ki ga pridobis, ce levo steno zravnas v eno (zunanjo) crto. Zgornja stena naj gleda na jug. Spalnico lahko prestavis v vogalno otrosko sobo.

Ce ste 4 boste potrebovali shrambo za sportno opremo, ce se ukvarjate s sportom. Za vrtno opremo imate pa lahko lopo v podobnem stilu in jo s pergolo ali nastreskom povezete s hiso in vmes naredite prijetno teraso.


Kam mi to v bloku spravimo? Aja ne smučamo, ne peglamo.
Ampak ste face bajtarji – ne samo da ponižujete blokarje, še med samo se ločujete, kdo ima več štukov. Ampak zmaga pa tista ki noče biti na zemlji – hiša mora imeti stopnice. Za crk….


Kam mi to v bloku spravimo? Aja ne smučamo, ne peglamo.
Ampak ste face bajtarji – ne samo da ponižujete blokarje, še med samo se ločujete, kdo ima več štukov. Ampak zmaga pa tista ki noče biti na zemlji – hiša mora imeti stopnice. Za crk….[/quote]

Hja, tudi pri tebi ne gre brez žalitev. Hiša ni bajta, hiša je HIŠA !
Iz bloka greš ravno zato, ker nimaš prostora, da bi karkoli kam spravila in imaš nametano po celem stanovanju. Če imaš hišo veliko kot mišjo luknjo, je ne potrebuješ. Nimaš nič več kot v čebelnjaku-bloku, če že hočeš.
In ja, normalna hiša MORA imeti stopnice. Hiša ni hiša, če stopiš samo čez prag in si že v dnevni sobi. To potem ni hiša temveč vrtna lopa.
NO, sicer te razumem, čepiš s čebelnjaku in sanjaš o hiši, hiški. Zate verjamem, da bi bila presrečna, če bi imela hiško brez stopnic, brez kleti, brez vsega….samo, da bi se rešila čebelnjaka :-ppp


Kam mi to v bloku spravimo? Aja ne smučamo, ne peglamo.
Ampak ste face bajtarji – ne samo da ponižujete blokarje, še med samo se ločujete, kdo ima več štukov. Ampak zmaga pa tista ki noče biti na zemlji – hiša mora imeti stopnice. Za crk….[/quote]

Hja, tudi pri tebi ne gre brez žalitev. Hiša ni bajta, hiša je HIŠA !
Iz bloka greš ravno zato, ker nimaš prostora, da bi karkoli kam spravila in imaš nametano po celem stanovanju. Če imaš hišo veliko kot mišjo luknjo, je ne potrebuješ. Nimaš nič več kot v čebelnjaku-bloku, če že hočeš.
In ja, normalna hiša MORA imeti stopnice. Hiša ni hiša, če stopiš samo čez prag in si že v dnevni sobi. To potem ni hiša temveč vrtna lopa.
NO, sicer te razumem, čepiš s čebelnjaku in sanjaš o hiši, hiški. Zate verjamem, da bi bila presrečna, če bi imela hiško brez stopnic, brez kleti, brez vsega….samo, da bi se rešila čebelnjaka :-ppp[/quote]
Eni pač ne kupčkamo, a je to tako težko razumet. Ne potrebujem sedmih posteljnin, pa rezervnih wc desk, oblek izpred dveh desetletij ipd. To kupčkanje je posledica revščine v otroštvu in kasneje kjer se nekateri kar ne morejo ločiti od stvari ki jih niso uporabili leto ali več in je tudi ne bojo. In tako se nabere za sobo ali dve šare, potem pa potrebuješ stopnice, seveda. Vrži stran!


Kam mi to v bloku spravimo? Aja ne smučamo, ne peglamo.
Ampak ste face bajtarji – ne samo da ponižujete blokarje, še med samo se ločujete, kdo ima več štukov. Ampak zmaga pa tista ki noče biti na zemlji – hiša mora imeti stopnice. Za crk….[/quote]

Hja, tudi pri tebi ne gre brez žalitev. Hiša ni bajta, hiša je HIŠA !
Iz bloka greš ravno zato, ker nimaš prostora, da bi karkoli kam spravila in imaš nametano po celem stanovanju. Če imaš hišo veliko kot mišjo luknjo, je ne potrebuješ. Nimaš nič več kot v čebelnjaku-bloku, če že hočeš.
In ja, normalna hiša MORA imeti stopnice. Hiša ni hiša, če stopiš samo čez prag in si že v dnevni sobi. To potem ni hiša temveč vrtna lopa.
NO, sicer te razumem, čepiš s čebelnjaku in sanjaš o hiši, hiški. Zate verjamem, da bi bila presrečna, če bi imela hiško brez stopnic, brez kleti, brez vsega….samo, da bi se rešila čebelnjaka :-ppp[/quote]

Da te ni sram! Sama imam hišo, smo dobro situirani, vendar nikoli v življenju nebom sposobna skupaj spravit takole naduvanega teksta! Si sramora za vse tiste, ki te poznajo!
Jaz želim, da bi vsak imel možnost za svojo hiško, čeprav malo, miceno, čisto svoj kotiček pod zvezdami.

Ne boš verjela, eni najdejo srečo v 50m2, ti jo s svojo ošabnostjo žal ne boš nikoli. Škoda, ne veš kaj zamujaš!

Seveda cisterne izumirajo.

Vam bom povedala, zakaj.

Trenutno se nove hiše projektirajo po sedaj veljavni zakonodaji, ki sem jo že omenila (PURES iz leta 2010, v pripravi pa je nov, še strožji).
Torej, hiška, ki jo je avtorica prvega posta prilepila, zadostuje sedanjim normativom po dovoljeni porabi energije za ogrevanje. Prihajajo pa strožji predpisi, ker se moramo prilagoditi EU direktivam.
Zato je pred nedavnim sprejet tudi novi Energetski zakon – EZ1.
Ti predpisi bodo še zmanjšali dovoljeno porabo energije za ogrevanje v kWh/m2.

Torej, če povzamem, hišam s takšno zasnovo in debelino izolacije za ogrevanje zadostuje toplotna črpalka in kakšen sprejemnik sončne energije za STV.

S cisternami in fosilnimi gorivi sploh ne zadostiš potrebam po rabi OVE.

Zato cisterne izumirajo, zato.

A mislite, da ponudniki montažnih hiš ne vedo kaj prodajajo in da se ne prilagajajo zakonodaji?

Uf vidim da se je debata kar razvnela…že v naslovu teme sem napisala kako vam je všeč tloris , to pa zato ker bi radi da naša hiša po tlorisu zgleda nekako takole, ne bo pa taka, saj ne bo montažna ampak zidana in še malce prilagojena….
ste pa hecni nekateri, ki mislite, da prilične hiše zdidamo zato ker nimamo denarja za nadstropne…res prav nasmejali ste me…sicer pa nimam nobene potrebe po zidanju hiše s 300m2, ker smo radi tudi naokrog in ne čepimo doma. tudi denar raje damo kam drugam kot pa samo v zidove. Kar pa bomo zgradili bi radi da je kvalitetno energijsko varčno. Aja predvsem pa nam je pomemben vrt, okolica hiše, ker smo radi zunaj.

Kje bo pralni stroj – kopalnica
Kje bom likala – dnevni prostor
Soba za goste – je ne rabim, ker mi je dovolj da so gostje pri meni le čez dan
Računalnik – dnevni prostor
Kolesa – vrtna lopa
smučin in zimska oprema – podstrešje

Kak kvadrat vecja dnevna soba in prostorcek za kramo. Lopa je lahko posebaj.

Hja, tudi pri tebi ne gre brez žalitev. Hiša ni bajta, hiša je HIŠA !
Iz bloka greš ravno zato, ker nimaš prostora, da bi karkoli kam spravila in imaš nametano po celem stanovanju. Če imaš hišo veliko kot mišjo luknjo, je ne potrebuješ. Nimaš nič več kot v čebelnjaku-bloku, če že hočeš.
In ja, normalna hiša MORA imeti stopnice. Hiša ni hiša, če stopiš samo čez prag in si že v dnevni sobi. To potem ni hiša temveč vrtna lopa.
NO, sicer te razumem, čepiš s čebelnjaku in sanjaš o hiši, hiški. Zate verjamem, da bi bila presrečna, če bi imela hiško brez stopnic, brez kleti, brez vsega….samo, da bi se rešila čebelnjaka :-ppp[/quote]

Da te ni sram! Sama imam hišo, smo dobro situirani, vendar nikoli v življenju nebom sposobna skupaj spravit takole naduvanega teksta! Si sramora za vse tiste, ki te poznajo!
Jaz želim, da bi vsak imel možnost za svojo hiško, čeprav malo, miceno, čisto svoj kotiček pod zvezdami.

Ne boš verjela, eni najdejo srečo v 50m2, ti jo s svojo ošabnostjo žal ne boš nikoli. Škoda, ne veš kaj zamujaš![/quote]

Če si mislila, da je napad najboljša obramba, si brcnila v temo. Očitno te ni niti toliko v hlačah, da bi pisala pod istim nickom. Ti si začela žaliti, ti si napisala bajta namesto hiša, kar je skrajno žaljivo za tiste, ki so jo težko spravili pod streho. Imaš prav, resnično si “zelo grdo” kot si se imenovala in ja, verjamem, da se te sramujejo vsi, ki so te prisiljeni poznati.
In povem ti še enkrat, hiša mora imeti stopnice, drugače ni hiša ampak vrtna lopa. Si zdaj zadovoljna?
Tako kot ti hiše imenuješ bajte, tako jaz majhne hiše imenujem vrtne lope. Pa sva si bot.
Si pa skrajno primitivna, ker misliš, da je tebi dovoljeno vse, drugim nič. Pri meni si se uštela.

Se zgodi, da bi moral kdaj kdo tudi prespati pri vas. Ena soba viška nikomur ne škodi. Zato tudi ne bi šlo več kurjave kot pravi ena in tudi dosti več dela s čiščenjem ne bi imela.
Moški imajo navadno v kleti tudi delavnico kjer spravljajo orodje in marsikaj naredijo. Tvoj je ne bo imel?
Ali jo bo imel na podstrešju? Mi smo se odločili za enonadstropno in prostora ni nič preveč. Prej kakšna soba premalo.

New Report

Close