Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako vam je všeč tloris te hiške

Kako vam je všeč tloris te hiške

Hja, tudi pri tebi ne gre brez žalitev. Hiša ni bajta, hiša je HIŠA !
Iz bloka greš ravno zato, ker nimaš prostora, da bi karkoli kam spravila in imaš nametano po celem stanovanju. Če imaš hišo veliko kot mišjo luknjo, je ne potrebuješ. Nimaš nič več kot v čebelnjaku-bloku, če že hočeš.
In ja, normalna hiša MORA imeti stopnice. Hiša ni hiša, če stopiš samo čez prag in si že v dnevni sobi. To potem ni hiša temveč vrtna lopa.
NO, sicer te razumem, čepiš s čebelnjaku in sanjaš o hiši, hiški. Zate verjamem, da bi bila presrečna, če bi imela hiško brez stopnic, brez kleti, brez vsega….samo, da bi se rešila čebelnjaka :-ppp[/quote]
Eni pač ne kupčkamo, a je to tako težko razumet. Ne potrebujem sedmih posteljnin, pa rezervnih wc desk, oblek izpred dveh desetletij ipd. To kupčkanje je posledica revščine v otroštvu in kasneje kjer se nekateri kar ne morejo ločiti od stvari ki jih niso uporabili leto ali več in je tudi ne bojo. In tako se nabere za sobo ali dve šare, potem pa potrebuješ stopnice, seveda. Vrži stran![/quote]

To so izgovori. Ni človeka, ki bi sproti metal v smeti kar misli, da ne bo več potreboval. Te stvari so ponavadi v kleti. Za moje pojme klet mora biti, pa vsaj prvo nadstropje tudi.
Kam boš šla, ko bodo poplave?? Zalilo te bo :)))


Eni pač ne kupčkamo, a je to tako težko razumet. Ne potrebujem sedmih posteljnin, pa rezervnih wc desk, oblek izpred dveh desetletij ipd. To kupčkanje je posledica revščine v otroštvu in kasneje kjer se nekateri kar ne morejo ločiti od stvari ki jih niso uporabili leto ali več in je tudi ne bojo. In tako se nabere za sobo ali dve šare, potem pa potrebuješ stopnice, seveda. Vrži stran![/quote]

To so izgovori. Ni človeka, ki bi sproti metal v smeti kar misli, da ne bo več potreboval. Te stvari so ponavadi v kleti. Za moje pojme klet mora biti, pa vsaj prvo nadstropje tudi.
Kam boš šla, ko bodo poplave?? Zalilo te bo :)))[/quote]

Dovolj bo ena fajn nevihta (ki jih je in bo vedno več) in voda bo drla v prostore in naredila bazen iz celega stanovanja. Sem že videla to varianto. Tale hiška je zelo bedna, neuporabna in za reveže. Normalni ljudje dvomim, da jo kupijo. Jaz osebno ne bi nikoli bila na tleh, saj si ne bi upala spati pri odprtem oknu. Vsak ti lahko noter zleze ali pa kaj noter vrže. Zastonj ne bi živela v taki hiši.

To so izgovori. Ni človeka, ki bi sproti metal v smeti kar misli, da ne bo več potreboval. Te stvari so ponavadi v kleti. Za moje pojme klet mora biti, pa vsaj prvo nadstropje tudi.
Kam boš šla, ko bodo poplave?? Zalilo te bo :)))[/quote]

Dovolj bo ena fajn nevihta (ki jih je in bo vedno več) in voda bo drla v prostore in naredila bazen iz celega stanovanja. Sem že videla to varianto. Tale hiška je zelo bedna, neuporabna in za reveže. Normalni ljudje dvomim, da jo kupijo. Jaz osebno ne bi nikoli bila na tleh, saj si ne bi upala spati pri odprtem oknu. Vsak ti lahko noter zleze ali pa kaj noter vrže. Zastonj ne bi živela v taki hiši.[/quote]
Mogoče ne bo postavljena na Barju ampak na Gorenjskem. Pa še kdo so zate normalni ljudje? Tisti ki dajo za HIŠO 300 jurjev? Pa veliko ljudi je, ki sproti mečejo stran kar ne rabijo in kar nekaj jih je ki zbirajo staro šaro (na TV imaš oddaje o takšnih). Pa vsaj prvo nadstropje mora biti…koliko je pa minimum zate – 2, 3? Iz vsega tega sklepam da ti prihajaš iz revščine.

Nas pa ne zlepa ne bo zalilo…ko bo nas zalilo vas že dolgo ne bo več…hiška bo stala na našem čudovitem Krasu…večja je možnost da bo hišo zadel meteorit kot pa poplave….
in ja bednio ste vsi ki mislite da je najbolje dat zadn evro za bajto in kredit za celo življenje kot pa živet v hiši velikosti ki jo dejansko potrebujemo…vsi dodatni metri so za “hrčkanje”….tega pa ne maram

Jaz sem v bloku. In če bi šla v hišo, bi šla ravno zato, da bi se rešila večnega problema s pospravljanjem novoletne jelke, kovčkov, koles,… Saj ne gre za hrčkanje v smislu zbiranja starih revij in šparanja hlač iz leta 1997, ampak za čisto običajne zadeve, ki jih več ali manj vsi imamo in je fino, če jih lahko nekam normalno odložiš, ne da jih tlačiš pod posteljo in na vrh omare. V hiši imaš pa potem še kosilnico in nekaj vrtnega orodja, pa kakšno vrtno garnituro, bazenček za otroke,…

Mimogrede, z vidika estetike je precej smešno, da postaviš majhno hiško, potem pa zraven še lopo, drvarnico in letno kuhinjo. Dajte raje hišo podkletit, pa bo vse v enem, ne kot eno mini cigansko naselje na parceli.

Na Krsu podkletit hišo? Ojoj! Se za to skeširat še 1x toliko, kot je cela hiša – če bi sploh bilo možno narediti izkop za klet? Potem pa vse kložje, o katerem govoriš (bazen, jelka, nesezonska oblačila…) nositi po stopnicah DOL? Dile pa potem prazne, za golobe, ali kaj? Če pa je ista pašta, če neseš kložje po stopnicah GOR. 🙂

Sicer sem pisala bolj na splošno, ne o tem konkretnem primeru, ampak za moje pojme ni ista pašta. Če je hiša podkletena, imaš nekje najbrž vhod neposredno v klet in lahko tam recimo zapelješ noter kolesa. Precej lažje, kot po štengah na podstreho jih tovorit. Enako velja za vrtno orodje, vrtno garnituro, žar,… res ne poznam nikogar, ki bi imel na podstrehi kosilnico pospravljeno.

Za ozimnico pospravljat je klet tudi precej bolj optimalna. Razen če podstreho res hudo izoliraš, kar je pa spet velika investicija.

Ampak, če ne gre, ne gre. Če ne moreš podkletit, pač ne podkletiš in imaš stvari pospravljene drugje.

Moja poanta je bila pa v resnici nekaj čisto drugega, ne klet. Zadnje čase je tako moderno pisarjenje o majhnih hiškah. Folk trdi, da potrebujejo samo 80 kvadratov, da jim je bolj pomembna velika parcela,… Blablabla, to preprosto ni res. S tako kvadraturo nisi v hiši nič na boljšem kot v bloku, pogosto še na slabšem, ker v kompletu s hišo pride še cel kup stvari, ki jih moraš nekam dat.

Ne vem, a so to ljudje, ki sploh niso še nikoli živeli v hiši in poznajo samo majhne blokovske luknje, pa se jim vse, kar je večje od 50 kvadratov, sliši gromozansko, a planirajo te svoje majhne hiške zidat zraven staršev in kramo skladiščit v njihovih kleteh (na podstrehah, whatever).

menda sem jasno napisala da bi bila za kramo in vrtno orodje vrtna lopa, kar pa pri nas ne pomeni iz starih desk zbita baraka, ampak manjši objekt in obdelanega kamna, po možnosti okna s starimi jrtami.

Sicer pa sem odraščala v več kot 300m2 veliki hiši in ne hvala ne bi več. Trenutno živim v stanovanju in edina stvar ki mi manjka je VRT

A vidiš, meni pa v bloku manjka še marsikaj. In to tudi čisto brez problema priznam. Manjka mi prostor, kamor bi spravila žakelj krompirja in dve gajbi piva. Zna bit poleti kar nerodno, če se ti najavijo ljudje na obisk v nedeljo popoldne, ti imaš pa točno tri pločevinke piva v hladilniku. Manjka mi delovni prostor (kabinet neke vrste, z računalniško-pisalno mizo in omarami za literaturo). Manjka mi prostor, kjer bi pozimi in v vlagi lahko normalno cunje posušila, ne da se spotikam čez tista štorasta stojala v dnevni.

Če že bodo na vrhu “dile” kot nekakšna podstreha, bi želela imet vsaj spodobne štenge, ne pa, da se moram obešat po lojtri kot ena opica vsakič, ko grem gor posteljnino obesit.

Razloga, da bi šla iz bloka v takšno hišo, kot si jo ti tu prilepila, tako ne vidim, ker ima za moje pojme čisto preveč pomanjkljivosti oziroma ne ustreza tistemu, kar bi jaz v hiši želela imet. Tako da ne, ni mi všeč tloris te hiške. To si vprašala, tak je odgovor. Če je pa tebi všeč in ti bo še bolj všeč, če bo zraven turška savna (res bistveno, mimogrede, ima več mojih znancev savne doma, pa jih praktično ne zalaufajo), jo pa imej.

New Report

Close