Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako varčujete za stanovanje ali hiško

kako varčujete za stanovanje ali hiško

Mene pa zanima, če kdo varčuje namensko za nakup stanovanja ali gradnjo hiške in kako?

Midva bi namreč pričela namensko varčevati, da bi čez kake 10 let pričela z gradnjo.
Katera banka je najbolj ugodna.

Sva pa za bolj “ziher” varčevanje.

lp

OJ

Midva sva začela takrat ko je prišla ven nacionalna shema z 33 000 sit zdaj imava obrok cca 43000 sit konča se nama pa 2011. Kolikor so obljubljali ne bo bo pa nekaj ker gre vsak mesec preko trajnika dol če ne bi pa vse zapravla, pa v sklade, za otroke pa modro varčevanje 15000 sit na mesec, pa bova za oba na eno knjižico pol pa v sklade.

lp

Midva sva se zmenila, moja plača na stran + regresi. Njegova večja plača za živet. In je uspelo. Od leta 2000 dalje. Danes zaključujeva gradnjo hiše. Seveda z ogromnim kreditom. Cilj je čim boljše prodati lastniško stanovanje, kateremu cena raste iz meseca v mesec…zmanjšati kredit.
To je vsa skrivnost.
PS. Med porodniško se da ogromno prišparat, ter nakupovanje po akcijah.
Tudi na dopust gremo in nič nam ne manjka.

AnaM, mi lahko poveš v kakšnem smislu misliš, da se da med porodniško privarčevat?

Pozdrav

Če pogledaš, kako rastejo cene nepremičnin, se še najbolje varčuje tako, da se vzame kredit in takoj kupi stanovanje. Ker sicer imaš sicer čedalje večji kupček našparanega denarja, s katerim pa lahko kupiš čedalje manj kvadratov.

New Report

Close