Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako živeti preprosto življenjev praksi?

Kako živeti preprosto življenjev praksi?

TVja nimam že 25let, vse info najdem na spletu;), oddaje/filmi vse je dosegljivo na spletu, časopis sem odpovedala cca 5 let nazaj, ga pa kdaj pa kdaj z veseljem vzamem v roke in prelistam:)

Živim v hiši z vrtom, na katerem gojimo tako sadje kot zelenjavo.

Večji kot je otrok, več časa imam:)

Tko na easy, da rožice povohaš:)

Ko dojameš, da ne rabiš vedeti vsega, sploh pa ne prec in takoj, da ne bo nič narobe, če nisi povsod zraven, da se otroci tudi sami dobro znajdejo in da se v službi ne bo nič groznega zgodilo, če greš za 2 tedna na dopust:):):)
Dan ima za vse 24ur;)

To, kar ti navajaš, ne pomeni živeti preprostega življenja. zame osebno bi vse našteto pomenilo stres in muko. Gre za subjektivno doživljanje življenja kot takega, s tem pa tudi službe, družine, družbe, odnosov … in ker gre za subjektivno, si moraš to preprostost poiskati sam, neodvisno od nasvetov drugih.
[/quote]

Ja vidiš, zato smo si pa različni. Zame je osvoboditev od večine medijev (poročil ne gledam, niti tv sploh) že pomenila bistveno olajšanje od stresa.
Ukvarjanje z vrtom in sadjem (ravno zdaj pospešeno vlagam ) je meni užitek, ravno prava mera gibanja, stik z naravo.
Ročno ustvarjanje pa tudi, zelo sem uživala, ko sem se učila plesti košare, šivat in štrikat znam že iz mladosti – in meni je izdelek iz mojih rok (tudi če ni prvovrsten) v zadoščenje in zadovoljstvo. Če pa karkoli od tega še delam skupaj z meni ljubim ljudmi, je pa sploh terna.
Nikakor pa ne trdim, da je to za vsakogar . Eni mislijo, da je preprosto življenje pač to, da se požvižgaš na vse – tudi prav, če ti ustreza.

Ja vidiš, zato smo si pa različni. Zame je osvoboditev od večine medijev (poročil ne gledam, niti tv sploh) že pomenila bistveno olajšanje od stresa.
Ukvarjanje z vrtom in sadjem (ravno zdaj pospešeno vlagam ) je meni užitek, ravno prava mera gibanja, stik z naravo.
Ročno ustvarjanje pa tudi, zelo sem uživala, ko sem se učila plesti košare, šivat in štrikat znam že iz mladosti – in meni je izdelek iz mojih rok (tudi če ni prvovrsten) v zadoščenje in zadovoljstvo. Če pa karkoli od tega še delam skupaj z meni ljubim ljudmi, je pa sploh terna.
Nikakor pa ne trdim, da je to za vsakogar . Eni mislijo, da je preprosto življenje pač to, da se požvižgaš na vse – tudi prav, če ti ustreza.
[/quote]

Verjamem, da ti to ustreza. Verjetno veš sama zakaj… Ampak to da poročil ne gledaš, da si samo v košarah in naravi zna bit problem… Je že prav da je človek tudi družbeno odgovoren. Mogoče te prav zato vse tako zmoti in postajaš nestrpna. Pa z vsem dolžnim spoštovanjem, kolikor te jaz berem… Uf. Precej dela imaš.
Srečno

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Jaz se pa vozim dnevno po AC in je rabljenih krip za par jurjev malo, takoj ko prideš deset km iz mesta. Za po mestu pa ja, to pa drži.
Še to: avto za 50k je SREDNJEGA RAZREDA , za ta denar dobiš tudi dobro opremljenega golfa, fokusa, ople itd. Mi zaenkrat gledamo pickupe in džipe, ki so avtomatsko dražji. Če bi se afnali, bi pa gledali porshe, ja.
[/quote]
Zapri radnjo. Ti si bolana.

Verjamem, da ti to ustreza. Verjetno veš sama zakaj… Ampak to da poročil ne gledaš, da si samo v košarah in naravi zna bit problem… Je že prav da je človek tudi družbeno odgovoren. Mogoče te prav zato vse tako zmoti in postajaš nestrpna. Pa z vsem dolžnim spoštovanjem, kolikor te jaz berem… Uf. Precej dela imaš.
Srečno
[/quote]

Poročil ne gledam, ker so senzacionalistična. Vse je slabo, vse je katastrofa, sama črnogledost,
vse z namenom šokirati – kar se pač prodaja. Jaz nisem mnenja, da je resnica tržno blago.
Da o kvazi medijih in fake news niti ne začnem.
Vse bistveno itak izvem po drugih poteh. Sem pač službeno veliko med ljudmi .
In niti najmanj me vse ne zmoti, zmotijo me točno določene stvari, če boš bral naprej, boš zlahka videl vzorec.


Zapri radnjo. Ti si bolana.
[/quote]

Ne razumem.

Jaz bi lahko imela bolje plačano službo, a za bistveno večji vložek mojega časa, energije, razmišljanja. Pa sem rekla, ne hvala bo 1000 eur čist dosti. Zato pa lahko domov pridem prej, službo čisto odmislim in sem več časa s svojo družino.
Doma imamo osnovne stvari za prehrano, (navaden) jogurt, moko, riž, krompir, domače meso, svoj vrt, minimalno sladkarij. Kuhamo pretežno sami, simpl jedi… enolončnice, juhe, zelenjavo, kruh pečemo sami. V gostilne ne hodimo.
Ne hodimo v tujino na počitnice, potovanja, smučanje. Gremo pa na stevilne izlete, poleti za nekaj dni na jezera, morje, bližnje države, kjer se gremo low budget, a se imamo vseeno lepo.
Oblačila kupujemo redko, veliko je second hand, a gre za lepa oblačila. Dokupimo pa seveda kar rabimo in kar nimamo.
Imamo tv, ampak je omejeno prižgan.
Zavestno se pred vsakim nakupom vprašamo, ali to rabimo?
Vsak dan se poskušamo spomnit, da imamo vse kar rabimo, streho nad glavo, hrano na mizi, oblačila za obleči in družino, ki se ima rada.
Veliko časa preživimo vsi skupaj ob delu (kuhanje, opravljanje, vrt, dvorišče) in razvedrilu.
Imamo mobitele, ampak ne najnovejše.
Velikobberemo, hb za knjižnice.
Imamo 10 let star avto, ki čisto lepo služi namenu.
Veliko damo na osebne odnose.
Če se le da, recikliramo.

Kdo bi rekel, da se odpovedujem današnjim dobrinam. In ja, se, zavestno. Je pa zato vse bolj preprosto, skromno in za nas bolj zadovoljivo, ker ni hitenja, nenehne želje po “se” in večnega iskanje občutka srece. Meni nič ne manjka. No, če se kredita ne bi bilo za nase domovanjce, bi bilo še bolje 🙂 ampak tudi tega bo nekoč konec.

Je kdo začel v teh čudnih časih živeti preprosteje?

Odličen zapis, ki bi ga vsak moral prebrati …

Do preprostega življenja prideš po moje tako, da zaposliš nekje za tebi ugoden delovni čas, četudi bo plače manj. Pa izseliš se iz večjega mesta v manjši kraj. Zame je to top.

Večje stanovanje v Lj sem prodala, kupila v cenejšem kraju. In delo od 7h do 15h. V službo pridem v 15min peš, na poti domov grem v trgovino. Koristim javni prevoz, ki je 50eur na leto.
Vrta in samooskrbe se ne grem, ker se mi to ne da. Delat nekaj kar nimam rada mi ni preprosto življenje. No ok imam nekaj zelenjave v lončkih. Morje, dopust, avto, izleti, smučarija, tv, internet… nimam. Delam še inštrukcije nemščine za otroke. Pač to delam rada.

Ne obremenjujem se s tem, da bi imela hišo, nam je stanovanje dovolj.
Ne obremenjujem se s tem, ker nosimo trenirke, ker nam je to udobno.
Ne obremenjujem se s tem, da imamo nizkocenovni avto.
Ne obremenjujem se s tem, da še nisem bila zunaj Evrope.
Ne obremenjujem se s temi OH in B v prehrani, ker jemo pasulj 3 dni in potem makarone 2 dni.
Ne obremenjujem se s tem, da hodimo na Podpeško jezero celo poletje, drugi imajo pa pavšal na Krku.
In tako dalje in tako dalje …

Prehranjevanje: 1 * dnevno vegetarijanski obrok ob 16 ih
Prevozno sredstvo: kolo
Oblačila: malo
Počitnice: vsako leto pod milim nebom ob reki; čudovito
Razvedrilo: dobra knjiga, narava in prijatelji
Delo: predajam svoje znanje naprej, vse imam v glavi
Stanovanje : opremljeno minimalno; on meni služi, ne jaz njemu

Manj je VEČ.

Manj poseduješ materialnih stvari, preprosteje živiš.

New Report

Close