Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kakšen je bil….

kakšen je bil….

Reno clio

FIČO………,uf, kaj vse je dal skoz.

25 let star Renault 30 – svetlo modre barve / automatik

2 toni težka “krava”, izjemno udoben, vendar žeeeeejjeeeen. Pokuril je kar 16 litrov na 100 km.

Potem je šla vodna črpalka, bencinska črpalka, “ajnšpric” (smo ga vžigali tako, da je bil mož v avtu, jaz pa sem nalivala bencin direktno v mašino.

Ko sedaj pomislim, je bilo prav zabavno. :)))

Nataša

bel punto :)))

TRABANT!

In takrat sem bila kljub vsemu največja frajerka, he he. :)))

P.S.: Pa ni bil čisto moj. Bil je “priženjen”.

:)))

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

abea*, moj je delal ko urca… ko sem kupila novega, je se eno leto stal pred hiso in ga nikakor nisem mogla dat stran :)).

Pozdrav,
Barbara

Ja 101 ka lepe zelene barve in toliko sva preživela z njim dami je bilo hudo ,ko sva ga prodala
lp geri

Še čakam na svoj prvi avto. Verjetno bo pa Kia karens.

Moj je pa bil Citroen ax caban tudi jaz sem bila važna in to zato ker sem si ga sama kupila.

…oranžen golf, podedovan od tasta, polnoleten…
Pustil se je potisniti ob štartu, še posebej, ko je bilo zunaj hladno in po možnosti sredi štud. naselja, …
Ja, bil je krasen.

LP,
ALenka

Ford Fiesta letnik 93. No,tega imam še sedaj, samo mi ga je mama zaplenila za nedoločen čas, ker je svojega prodala, pa se nekak mora vozit v službo.

Lp,
Lisa

Diana

Oh, nostalgija!

Bela bolha, ki je tudi srecala kaksno ograjo in trpela z mano prve soferske podvige. Dobila sem jo od mame, ker je bila moja sluzba dalec iz centra in vezana na teren.

Tudi clio.

Moj prvi avto je bil beli Fičo. Kakšni časi so bili to 18 let pa avto, ko se spomnim nazaj se mi kar smeji kakšne šoferske podvige sva dala skozi.

Stoenka :))) … pomarančasto oranžna (pomarančaste zato, ker je bila barva pokvarjena in je bila taka malo hrapava) :)))))))))))))))))))))

Še zdej jo pogrešam. Tolk spominov imam nanjo.

Prva je bila katra, pa je nisem marala, čeprav nekateri prisegajo nanje. Vrata so se ji zapirala kot kanta za smeti, ampak itak sva živela blizu mesta, da je niti nisem potrebovala. Potem sva kupila petko – no, ta je že bila malo bolj moja. Pa se je en pijanec zaletel vanjo (mož, ki je bil takrat še v.d. moža, jo je pa celo popoldne prej poliral) in naredil totalko (pa še petim drugim), in to dva dni prej, preden naj bi šla z avtom na potep po Franciji. In je Francija počakala na poročno potovanje z novim avtom, s hondo civic, ob kateri me še danes vrže nostlagija. Ker jo povezujem z najlepšim obdobjem: potovanja, poroka, prvi otroček … Še zdaj se mi kolca po njej, ampak za družinski avto je bila čisto preveč športna izvedba … Ampak nostalgija je huda reč in enkrat, ko “bom bla velika”, bo kakšna podobna zverinica čisto samo moja. Mogoče.

audi 100 star k zemla-moj letnik-čisto rjast-vendar zelooo prostoren,ko sva šla na morje sva noter tudi spala.

Hrošč, bež barve, isti letnik kot jaz

Zastava 155

101 bele barve. Stara.

101 oker barve- l. 1974 (starejša od mene) je bila italijanske izdelave (fiat motor) in je laufala kot urca. Nobenih problemov. Šla vsepovsod, kot tank :)))
Kasneje sem šla na Citroen Ax – a, pa sem imela vsak mesec kaj za popravljat.

V glavnem 101 je bila zakon.

yugo 55, Lučka po imenu 🙂
drugi – tak bolj pravi – Škoda felicia – Leonorca po imenu

in če že naštevam 🙂
– potem Škoda felicia karavan – Adriano po imenu
– zdaj Hyundai accent, serija Soccer workd Cup – Srečko po imenu (po Katancu :())))))
T.

Ha-ha, beli yugo 65, pa sem ga ze po enem letu zamenjala za nekaj malo boljsega.

Ojla

Tudi moj prvi avtu je bila stoenka krem barve letnik 72 (tako kot jaz), nato pa sem prešaltala na čisto novo fiesto ma ni bla tako fajn kot moja čentouno (ime stoenke). Ah kje so tisti cajti.

Lp mamiR

New Report

Close