Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kakšna je (ne)ženstvena ženska?

Kakšna je (ne)ženstvena ženska?

res je, da je nekaj odvisno od stila oblačenja, ampak predvsem od karakterja.se mi zdi. sama se počutim ženstveno, ne glede na kavbojke ali krilo in mislim, da me ljudje tako tudi doživljajao. pa se nimam za neko divo s popolno postavo in čudovitim obrazom. ne vem , ampak tista, ki je ženstvena bo že sama vedela, ne potrebuje nekih kriterijev. naj povem, da se zelo dobro počutim v kratkih hlačah z naramničami na kolesu ali ko letam s sinovoma in možem za žogo. ne počutim se nič manj ženstveno . Najbolj nemogoče se počutim v kakem kostimu-ne glede ali je s krilom ali hlačami-meni je kot v oklepu. po mojem je ta žansvenost res v ženskah samih! saj prav veliko možač pa tudi ne poznam, pa že ves čas ( cca.20 let)delam ( tudi na faksu je bilo tako) pretežno z ženskami.

In zakaj vse jemljete tako osebno in hitite razlagat vse o sebi? Vam je nekdo na žulj stopil, ali kaj?

A če imaš hlače, ne rabiš nogavic in čevljev?

A če imaš hlače, ne rabiš nogavic in čevljev?[/quote]

Seveda rabiš, samo ni potrebna prefinjena izbira, oz. ene nosijo dokolenke, bljak – ubijalke seksa. Izjemoma samostoječe nogavice s čipko pod hlače. to je sprejemljivo. Hlače izjemoma.

Kemal a maš ti mal fetiš na štunfe pa tako?

Lej moja ma lahko hlače, pod njimi pa dokolenke, pa čist navadne bombažne gate pa modrc, pa me še po več kot 20 leti “dvigne” s svojo ženstvenostjo. Dočim lahko mimo leti napol naga bejbika, pa ne bo nič, po moji oceni je na njej toliko ženskega kot na Ančki.
Tako da kakor, kdo in kakor komu:))))))))

Ženstvenost je kot karizma. Izžarevanje, povezano z mimiko, načinom gibanja, melodijo govorice, notranjo ubranostjo, omikanostjo. Precej prirojeno, nekaj lahko pridobljeno, a težje naučeno. Še najmanj je povezano z obleko. Traktoristka v gumijastih škornjih lahko deluje precej bolj ženstveno kot izumetničena “dama” v kikli, volančkih in petah, ki hoče na silo delovat kot dama, a tega nima v sebi. Takšna deluje prej smešno in ubogo kot ženstveno in zanimivo. Gre za nianse, ki se izražajo v njeni celotni pojavi.

Mogoče pa imajo ženske, ki ne delajo celih disertacij na temo, kaj nataknit na rit, drugačne prioritete? Morda jim bolj kot zunanja podoba pomenijo globlje vrednote? Morda več truda vložijo npr. v to, kako bodo čim bolj kvalitetno odpredavale študentom, izbrale primerno terapijo ipd. in ne v barvo štumfov?

A če imaš hlače, ne rabiš nogavic in čevljev?[/quote]

Seveda rabiš, samo ni potrebna prefinjena izbira…
[/quote]

S tem se pa sploh ne strinjam. Ker oblečeš se zase in zaradi sebe, ne pa zato, ker misliš ali upaš, da te bo kdo slačil in si obremenjen s tem, kaj bo videl :p

Mogoče pa imajo ženske, ki ne delajo celih disertacij na temo, kaj nataknit na rit, drugačne prioritete? Morda jim bolj kot zunanja podoba pomenijo globlje vrednote? Morda več truda vložijo npr. v to, kako bodo čim bolj kvalitetno odpredavale študentom, izbrale primerno terapijo ipd. in ne v barvo štumfov?[/quote]

Ja, se popolnoma strinjam s tabo. In potem take, nam delate sramoto – vsem ženskam.

Borat zelo lepo napisano.
V bistvu me zanima kako dobiti te lastnosti, ki jih ti opisuješ, ker tudi jaz smatram ženstvenost na podlagi teh lastnostih, ki jih opisuješ.

Če se ti ne barvaš in ne ličiš, s kakšno pravico imaš imenovati to dejavnost kot traparija?

Sama sem skoraj večina v krilih, hlače imam samo za športno dejavnost ali pa za kakšen sprehod. Ritko imam lepo, nosim številko 36 in krila ne nosim za to, da bi skrivala špeh. Modrček vedno nosim, ni mi jasno, kako lahko obstjajajo ženske, ki jih ne nosijo. Vsak dan se naličim, vsak mesec si barvam lase in vsak mesec grem h firizerju, vedno se trudim, da sem okusno, ženstveno oblečena.

Zame so ženstvene ženske tiste, ki se oblačijo kot dame (torej obleke ali krila, hlače le za športne dejavnosti, in nikoli ne pokažejo preveč kože), uporabljajo nakit, se ličijo, a okusno, ne pretirano, imajo vsaj srednje dolge lase (kratkolaske mi niso ženstvene), ki so nežnega vedenja – ne preklinjajo, ne hodijo na trdo kot moški…. Vsekakor je ženstvenost kombinacija vedenja in videza.

Žal si ena izmed možač, kar priznaj si. To kar piše Borat, so moške lastnosti in jih je zlahka pridobiti. Ženske l. pa malce težje.

Žal si ena izmed možač, kar priznaj si. To kar piše Borat, so moške lastnosti in jih je zlahka pridobiti. Ženske l. pa malce težje.[/quote]

Ali so po tvoje ubranost, omikanost, lepo gibanje moške lastnosti? Ali ti vidiš v ženski le krilo in tisto pod njim? In ko tvoja ženska sleče krilo, kaj potem še ostane od njene ženstvenosti.

…vsaka ima v sebi oba pola

…navzven nekoliko robata in sarkastična, v notranjosti angel……navzven angel, znotraj kača….

…kaj češ. take smo:))))

Mislim, da največ v otroštvu in to z zgledom. Lepega gibanja se naučiš prek gimnastike, baleta, drsanja, tudi sabljanja. Malo naštudiraš bonton in pobrskaš tudi po kakšni starejši knjigi na to temo. O ženski veliko pove že to, kako vzame pribor v roke (držiš bolj zgoraj). Kar se videza tiče je bolje manj je več. Težko rečt, a mislim, da je finta v tem, da se z vso svojo bitjo počutiš žensko v žlahtnem pomenu besede. da si sebe predstavljaš kot privlačno in zaželjeno tudi razmršeno in v delavskem pajacu, nekako da začutiš sebe. Problem žensk, ki ne znajo svoje ženstvenosti izražat drugače kot le z zunanjimi učinki (obleka), je ravno v tem, da brez teh atributov sebe ne začutijo kot ženske (sicer ne bi dajale toliko poudarka “zunanji” podpori) in zato tudi na okolico ne delujejo dovolj kredibilno. Milina, ki naj bi jo ženstvena ženska izražala, mora bit pristna in prihajat od srca npr. kot iskrena skrb, zavzetost pa magari se nanaša na krmo prašičev.

http://www.viva.si/Psihologija-in-odnosi/8887/Kaj-naj-bi-bila-{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}BEenstvenost

Kaj je ženstvenost?
Skupek lastnosti, s katerimi moški opisujejo “ženstveno”, privlačno žensko, lahko strnemo v naslednje (to so navadno tudi lastnosti, ki jih moški pogrešajo pri sebi):

Mehko srce. Moški imajo raje tople kot hladne ženske. Njihova idealna partnerka je razumevajoča, moški mora imeti občutek, da skrbi zanj.

Nežnost. Nepogrešljivi del ženstvenosti so nežni občutki. V jok jo spravijo filmi in knjige, ima močno sposobnost empatije, gane jo nemoč.

Plašnost. Vsaka ženstvena ženska ima naravni strah pred nevarnostjo – pravo ali namišljeno. In nasprotno, moški naj bi bili neustrašni. Če lahko svojo žensko obranijo strahu, izpadejo še bolj možati.

Skromnost. Moški v dolgoročni partnerki išče skromnost v obnašanju, oblačenju in govorjenju. Velja namreč prepričanje, da so “vroče” ženske manj zanesljive. Povedano preprosteje: moški hoče partnerko, ki jo bo lahko predstavil mami.

Ranljivost. Ženstvena ženska je ranljiva; če ne bi bila ranljiva, ne bi potrebovala moškega.

Karakter. Moške privlačijo ženske, ki kljub nežni naravi projicirajo močan karakter, integriteto in zaupanje.

Smisel za humor. Če je ženski smisel za humor kompatibilen z moškim, je to dodatna prednost.

Samozavest. Moške privlačijo samozavestne ženske, še bolj pa je pomembno, da se ob njih tudi sami počutijo samozavestno.

Odvisnost. Moški morajo poskrbeti za žensko (in družino) ter jo zaščititi, ženska pa mu mora to pustiti. Partnerka mu mora dati občutek, da je močan, ob njej se mora počutiti možatega in sposobnega.

Obrazne poteze. Moški obožujejo prijazen nasmeh, polne ustnice (ki naj bi po nekaterih raziskavah odražale zdravje in plodnost ženske), velike oči, globok pogled in dolge lase.

Občudovanje moškega lahko seveda vzbudi tudi bolj “moški” tip ženske, predvsem v poslovnem svetu, če se ženska izkaže za sposobno. Manj verjetno je sicer, da bo vzbudila njegovo moškost in takšno spoštovanje bolj redko preraste v ljubezen, saj moški ne pomisli na to, da je takšna ženska potrebna njegove zaščite. Njena sposobnost poskrbeti sama zase je v nasprotju z naravo ženskosti.

Pot do ženstvenosti: med značajem, videzom in samozavestvjo
Dejstvo je torej, da moški od ženske pričakujejo “klasiko”. Idealna ženska ne omejuje svojih prepričanj samo zato, ker tako pravijo mediji, in zaradi družbenih prepričanj ne postaja arogantna, agresivna in nečustvena – kar so po mnenju moških lastnosti, ki najbolj odbijajo. Zato:

poudarjajte lastnosti, ki vas ločijo od moških. Gre za to, kako govorite, katere besede uporabljate, kako sedite, uporabljate roke, se smejite in dotikate drugih. Mnoge sodobne ženske sedijo in pijejo kot moški, stojijo z rokami uprtimi v boke itd. – vse v imenu emancipacije, ki pa moške žal odbija.
uporabljajte manj besed, ki jih uporabljajo moški, še posebej tistih, s katerimi nagovarjajo svoje moške prijatelje (“Stari”, “Kolega” itd.).
znebite se miselnosti, da vam za svojega moškega ni treba storiti ničesar. Moški imajo radi ženske, ki jim dajejo občutek, da želijo zanje skrbeti in jim ustreči. Saj ne gre za suženjstvo, ampak za prijaznost in razumevanje. Moški pač obojega potrebujejo nekoliko več. Ravno tako jim je zelo pomembno, da imajo (vedno) prav, zato mu nikoli (direktno) ne recite, da se moti. Namesto da se pritožujete, skušajte razumeti, pa če je še tako težko.

V prvem stiku z žensko moške najbolj obnorita dve stvari: pristen nasmeh in topel pogled. Vse ostale telesne lastnosti so v določenih trenutkih manj pomembne; prsi, zadnjica in noge so na vrsti šele potem, ko moškega osvojimo z očmi in ustnicami.
Ne glede na to, da ženstvenost pomeni predvsem nežnost, prijaznost in odprtost, pa je ravno tako pomembna tudi samozavest. Ženska, ki zaupa vase in to tudi izžareva, bo, ob pravi kombinaciji z igrivostjo in spogledljivostjo, moškega prej osvojila.
Tako kot same rade slišimo komplimente, enako velja tudi za moške: četudi tega ne pokažejo, jim pohvala pomeni več kot marsikaj. Še posebej, če pohvalite njegovo možatost; da o moškosti sploh ne govorimo.
(Vz)ljubite svoje telo, saj je ravno to tisto, kar vas dela ženstveno. Negujte svoje obline, če telovadite, si prizadevajte poudariti ženstvene dele svojega telesa (zadnjico, prsi, noge), namesto da garate zato, da bi povečale mišice. Pretirana mišična masa na ženski moške odbija, v splošnem imajo raje mehkobo (kar seveda ne pomeni, da si lahko dovolite tresti se kot puding). Vadite z manjšimi utežmi in več ponavljanji, saj boste tako ohranile mehke linije, telo pa bo sočasno (p)ostalo čvrsto.
Ženstvene ženske se oblačijo v ženska oblačila; v garderobi prevladujejo krila, bluze, mehke linije in materiali, visoke pete. Kravate, moški modeli čevljev in hlače na rob so glavni odbijalci moške pozornosti, tako v zasebnem kot v poslovnem svetu.

Joj no. Jaz ne nosim visokih petk, ne krila. Sem preprosta, oblečena zgolj v kavbojke, majčko in alstarke, Velikokrat sem samo v trenerki. Sem možača ali neprivlačna?

Po mojem mnenju je veliko odvisno od tega, kako se ženska počuti v svojem telesu in kako to kaže navzven. Torej stil oblačenja, samozavest, počutje, kretnje, mimika. Pa so lahko to hlače ali obleka – v čemer se pač ona sama počuti dobro, zadovoljna, ženstvena – tako bo to kazala tudi navzven.

Joj, ličenje nima nikakršne zveze z ženstvenostjo, prav tako ne umetni nohti ipd. Neženstvenost je največkrat povezana z načinom komunikacije/vedenja, če se obnaša in govori bolj “po moško”. Je pa meja med ženstvenostjo in zafnanostjo oziroma narcisoidnostjo. Slednje so ženske, ki se nenormalno obremenjujejo s svojim videzom.

Taka ki zgleda mozacasta, da bi jo zamenjal za moškega. Taka ki se noče briti, imajo vse kosmate noge,  ene imajo celo brke, ne barva se lase, v večini imajo kratke lase , moške frizure.

Je smesno takele brat, kup ljudi se prereka kaj je zenstvenost kot da nam je mar kaj mislite 🤣🤣🤣

Odgovor na objavo uporabnika
Borat, 23.11.2012 ob 11:32

Ženstvenost je kot karizma. Izžarevanje, povezano z mimiko, načinom gibanja, melodijo govorice, notranjo ubranostjo, omikanostjo. Precej prirojeno, nekaj lahko pridobljeno, a težje naučeno. Še najmanj je povezano z obleko. Traktoristka v gumijastih škornjih lahko deluje precej bolj ženstveno kot izumetničena “dama” v kikli, volančkih in petah, ki hoče na silo delovat kot dama, a tega nima v sebi. Takšna deluje prej smešno in ubogo kot ženstveno in zanimivo. Gre za nianse, ki se izražajo v njeni celotni pojavi.

Tole se mi zdi zadetek v polno.

Če bo šlo v svetu tako, kot je videti, zaradi migracij, bomo kmalu v svetovni vojni (muslimani & ostali svet), vi pa se ukvarjate s kiklcami in hlačami. To je res najbolj pomembno v svetu. Če boste imeli še kaj za v lonec dati in obleči, boste lahko veseli. Še veseli boste “možač”, ki bodo morda namesto vas pripravljene prijeti za orožje.

o kakšni vojni govoriš? V Evropi zagotovo ne bo vojne. Kdo pri zdravi pameti bi si upal napasti takšno velesilo.

Živimo v času, ko je iskrenost postala herezija, a kljub temu moramo pogumno nasloviti resnico: izgubili smo bistvo ženstvenosti. Naše ulice so polne neženstvenih žensk, ki so zamenjale eleganco in gracioznost za grobost, ki smo jo včasih povezovali samo z moškimi. Da, rekel sem “moškimi”. Zakaj? Ker nekateri ideološki tokovi vztrajno brišejo meje med spoloma, pri tem pa pozabljajo na biološko in antropološko osnovo naše vrste.

Poglejmo resnici v oči, kot družba smo se krepko zaleteli. Sredi tega kaosa smo izgubili nekaj temeljnega – naše dame, prave ženske. Zdaj imamo kopico ljudi, ki se oblačijo kot moški, se držijo kot moški, tekmujejo z moškimi za to, kdo bo bolj ‘alfa’ – in vse to v moških in ženskih telesih. Kje je nežnost? Kje je tista sladka skrbnost, ki bi mehčala srca, dajala upanje in obnavljala duše?

Začnimo z oblačenjem. Kam so izginile obleke, ki poudarjajo lepoto ženskega telesa? Zamenjali so jih “unisex” kroji, kavbojke, ki so videti, kot da jih je ukradla njenemu bratu in široke majice, ki skrivajo vse, kar je ženstvenega. Tukaj ne gre za objektivizacijo ženskega telesa, ampak za praznovanje razlik, ki nas naredijo edinstvene.

Samo poglejmo si sodobno “modno” industrijo. Kaj za vraga se dogaja? Hlače, ki izgledajo, kot da bi jih izrezali iz moške garderobe, kratke frizure, ki se jih ne bi sramoval niti snajperist elitne izvidniške enote in te “močne” poze, ki kričijo: “Ne potrebujem nikogar!” Ne, dame in gospodje, to ni lepota ali moč. To je strah. Strah pred tem, da bi bili ranljivi, strah pred pravo intimnostjo.

Ko sem bil še otrok, se spomnim, da so bile ženske stebri skupnosti. Naše matere in babice, s svojimi toplimi objemi in nežnimi besedami, so bile naše prvo zatočišče v težavah. Danes pa se zdi, da so te kvalitete skoraj izumrle. Ženska, ki ne zna kuhati ali nima potrpljenja, da bi poslušala težave svojih bližnjih, ni emancipirana. Je zgoj nekdo, ki je izgubil stik s svojo prvinsko močjo – močjo ženstvenosti.

Ženske so nekoč veljale za biser empatije v surovem oceanu sveta. Danes pa so vse preveč pripravljene zamenjati sočutje in empatijo za agresijo in tekmovalnost v imenu “enakopravnosti”. A resnična enakopravnost ni v tem, da postaneš nekaj, kar nisi. Prava moč ženske leži v njeni sposobnosti, da ohrani svojo nežnost v svetu, ki časti trdoživost.

Ne gre za to, da morajo biti ženske “šibke” ali “podrejene”. Daleč od tega! Veste, sam sem dal skozi to kalvarijo in še vedno včasih srečam pare v življenju, kakor tudi berem razmišljanja tu, na forumu, kjer je ženska tako zaposlena s tem, da je “neodvisna” in “močna”, da pozabi biti partnerka. Pozabi na svoje poslanstvo dajati tisto nežno oporo, ki jo moški potrebujemo. In moški? V tej zmedi ne vedo, ali naj odprejo vrata svojih src ali jih raje zaprejo pred nosom vsaki, ki bi si drznila preveč zakoračiti v njihov svet. To ni enakopravnost, to je zmešnjava.

Sodobni feminizem je slepo črevo naše družbe. Ženskam pravi, naj zanikajo, kdo so, naj zatrejo svojo ženstvenost, da bodo “močne”. Ne, dragi moji, prava moč je v tem, da ste to, kar ste, v vsej svoji slavi. Ko ženska zavrne svojo ženstvenost, zavrne sebe. Kaj bi rekli o moškem, ki zanika svojo moškost? Da je izgubljen. Enako velja za ženske, ki zanikajo svojo ženstvenost. Ženstvenost ni šibkost; je sila. Je ustvarjalnost, empatija, moč in lepota. Ko ženska stoji v svoji polni ženstvenosti, je neomajna. Ko se pretvarja, da je nekaj, kar ni, postane le senca same sebe.

Naj vam povem še nekaj o otrocih. Otroci potrebujejo materino toplino. Ni debate. Vem, da bo to zdaj sprožilo gnev, ampak če ne znaš pomiriti jokajočega otroka ali ga potolažiti, ko ga je strah, potem nisi “moderna ženska”, temveč zgolj možača, ki je izgubila stik s svojo naravno vlogo. In to je tragedija, ne samo zate, ampak za nas vse.

Koliko otrok danes raste brez pristne materine nežnosti? Ne govorim o stereotipih, ampak o nezamenljivi vlogi matere. Otrok potrebuje to toplino, tisto posebno mehkobo, ki je lahko nakloni zgolj ženska. Če tega ne prejme, je prikrajšan, pohabljen. To ni mnenje; to je psihološko dejstvo.

Mislim, da si ne moremo privoščiti, da bi izgubili naše ženske – prave ženske. Ne tiste, ki se pretvarjajo, da so nekaj, kar niso, ampak tiste, ki z ljubeznijo in ponosom izkazujejo svojo ženstvenost. Ker kaj smo in kaj bomo brez tega? Zgolj družba, ki hodi v temi, iskaje izgubljeno svetlobo. Vrnimo našim damam njihov pravi sijaj. Ne zato, ker jih potrebujemo šibke in podložne, ampak ker so močne točno takšne, kot so. In to je nekaj, za kar se je vredno boriti. Zdaj bolj kot kdajkoli prej.

Poglejmo se v ogledalo, kot družba. Si res želimo sveta brez prave ženstvenosti? Sveta, kjer je “biti ženska” nekaj, česar se je treba sramovati, namesto da bi to slavila? Bomo imeli kmalu “parade ponosa” žensk, da se bodo lahko vsaj za en dan v letu čutile svobodne biti to, kar v resnici so? Ne smemo dovoliti, da se to zgodi. Čas je, da povrnemo čast in moč ženstvenosti. Ker brez nje ne izgubljajo samo ženske. Izgubljamo vsi.

New Report

Close