Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kakšne službe, za bruhat

Kakšne službe, za bruhat

Danes ni več normalne službe v prodaji, nabavi, kjer si imel nek posel z stalnimi strankami. Danes kar iščejo, je agresivna prodaja, da težiš ljudem, jim prodaš precenjen izdelek, mrežiš, torej prijateljem vsiljuješ izdelek , si vsepovsod prisoten kot tista Herta ki skače ven…ogabno. to so službe za zelo mlade ljudi. imam blizu 50 let in ne morem več to delati, gabi  se mi. Sploh ni več normalnih služb. Nekdo pri 20-ih to še zmore, pri skoraj 50-ih pa ne morem iti na tak nivo. Služb v administraciji, nekem splošnem sektorju,  kadrovski in podobno pa sploh ni. Samo prodaja, kjer je plača seveda variabilna, izdelek pa nihče noče kupiti . Kot novinec pa pokasiraš vse najslabše, ker si je star kader lepo postlal. Razmišljala sem že, da bi šla raje kombi vozit kot prodajat nek bullshit izdelek.

Ne samo to, tudi kaj drugega razen dela v proizvodnji ni.

res je. Prodaja je sami nateg, ogromni vložek v reklamo, kjer se drek proda za čisto zlato. Službe v administraciji ni, raje vzamejo študente .

Službe v administraciji seveda so, samo da to ni več neka splošna administracija, kjer bi samo papirje prekladali. Fizične pošte je bistveno manj, računi so elektronski,… Nihče ne rabi administratorke, ki bi v fascikle zlagala.

Ima pa vsaka resna firma kadrovsko, računovodstvo in tajništvo. Ampak to so specializirana delovna mesta. Ne vem, kako bi bila ti zdaj v kadrovski, če si že 20 let v prodaji.

Odgovor na objavo uporabnika
Leeleenrpr, 24.04.2024 ob 16:31

Službe v administraciji seveda so, samo da to ni več neka splošna administracija, kjer bi samo papirje prekladali. Fizične pošte je bistveno manj, računi so elektronski,… Nihče ne rabi administratorke, ki bi v fascikle zlagala.

Ima pa vsaka resna firma kadrovsko, računovodstvo in tajništvo. Ampak to so specializirana delovna mesta. Ne vem, kako bi bila ti zdaj v kadrovski, če si že 20 let v prodaji.

Za administracijo, recepcijo vzamejo študente , so malenkost cenejši pa ni bolnišk, prevoza, prehrane, dopusta. Pokaži mi prosim en razpis za administracijo ki ni zakamuflirana akviziterska prodaja. Avtorica ima čist prav, normalnih sluzb ni.

Računovodstvo precej dobro znam, ker je bivši mož imel podjetje in sem mu vodila vse račune , oddajala DDV, rekapitulacijska poročila, delala plače, potne naloge. Z lahkoto bi to znala dobro delati. Je pa res  kar je ena gospa  višje rekla, raje imajo študente ker so cenejši. To so mi tudi rekli, po ovinkih . Drugače sem zdrava , nimam navade koriščenja bolnišk.

Pohlep lastnikov podjetij ne pozna meja.

Noro je res. Tisti ki so stari kader, zasedajo varna v redu delovna mesta, novi pa fajn nasrkajo. Mož je 55 let star, univ. dipl. elektro inzenir, po spletu dogodkov je izgubil službo, ni našel normalne službe. Našel bi jo za delo na terenu, da bi delal elektriko po objektih, pa projektiral, pa razvažal robo, pa vodil projekte,  skratka en tinček kurircek  za vse in to bi plačali 1500 EUR neto. Ne zajebavam se, resno je dobival take ponudbe . Kupil je avtobus , odprl s.p. in ima izlete, tako vsaj nekaj zasluži, delal bo tako do penzije.

Zakaj potem ne iščeš delo računovodje? Vsaj na našem koncu je zadnje čase kar nekaj razpisov. Je pa to res delo, kjer je potrebno nekaj znati, a praviš, da imaš podobne izkušnje.

Res je ogabno. Me zanima kako teh perl v kadrovski

Odgovor na objavo uporabnika
Nvnc, 24.04.2024 ob 16:35

Za administracijo, recepcijo vzamejo študente , so malenkost cenejši pa ni bolnišk, prevoza, prehrane, dopusta. Pokaži mi prosim en razpis za administracijo ki ni zakamuflirana akviziterska prodaja. Avtorica ima čist prav, normalnih sluzb ni.

Prevoznisko podjetje iz Celja išče nekoga za delo v administraciji in kadrovski, ampak že v razpisu piše, da je med drugim treba rihtat delovna dovoljenja tujcem. To ni zakamuflirana prodaja, ampak je pa treba imet neko specialno znanje. O tem govorim. A ti bi bila pa receptorka… Wtf sploh dela receptorka?

Za delo v računovodstvu so vedno razpisi, vsaj za Lj. Ne samo, da se intenzivno išče, ampak so pri nas ponovili 3 ali 4 razpise, in komaj našli primernega kandidata. Je pa res, da je JS, in začetni razred kakršen pač je v JS. Moraš pa imeti vsaj 7/1, srednja šola je premalo.

Ampak, menda iščejo veliko tudi privat firme, tam je pa najbrž vseeno, tudi če je srednja šola.

Odgovor na objavo uporabnika
Leeleenrpr, 24.04.2024 ob 17:17

Prevoznisko podjetje iz Celja išče nekoga za delo v administraciji in kadrovski, ampak že v razpisu piše, da je med drugim treba rihtat delovna dovoljenja tujcem. To ni zakamuflirana prodaja, ampak je pa treba imet neko specialno znanje. O tem govorim. A ti bi bila pa receptorka… Wtf sploh dela receptorka?

Kaj dela receptor? Si kdaj bila v hotelu?

Odgovor na objavo uporabnika
Službena, 24.04.2024 ob 15:12

Danes ni več normalne službe v prodaji, nabavi, kjer si imel nek posel z stalnimi strankami. Danes kar iščejo, je agresivna prodaja, da težiš ljudem, jim prodaš precenjen izdelek, mrežiš, torej prijateljem vsiljuješ izdelek , si vsepovsod prisoten kot tista Herta ki skače ven…ogabno. to so službe za zelo mlade ljudi. imam blizu 50 let in ne morem več to delati, gabi  se mi. Sploh ni več normalnih služb. Nekdo pri 20-ih to še zmore, pri skoraj 50-ih pa ne morem iti na tak nivo. Služb v administraciji, nekem splošnem sektorju,  kadrovski in podobno pa sploh ni. Samo prodaja, kjer je plača seveda variabilna, izdelek pa nihče noče kupiti . Kot novinec pa pokasiraš vse najslabše, ker si je star kader lepo postlal. Razmišljala sem že, da bi šla raje kombi vozit kot prodajat nek bullshit izdelek.

Jaz sem enkrat bil na razgovoru za prodajo zavarovanj. Tip bil pameten kako moraš to sprobati na stranki. Itak jaz se že tam nisem strinjal s prijemi in ni blo nič s tem. Potem pa čez kakšnih 10 let dobim poljuben klic od zav. zastopnika.

Mojo tel. št. so dobili preko laži od družinskih članov. Potem se tip pojavi na vratih in reče, da ima termin z mojim bratom. Ko jaz rečem, da ga ni doma mi reče, da kako, če je pa zmenjen z njim. Potem mi pa še namigne, da sem ta oseba s katero ima termin jaz in me vpraša zakaj lažem in nadaljuje, da bi mi rad predstavil njihove produkte (to so te firme, ki delajo za zavarovalnice in imajo vpogled v tvoje podatke). Sem ga poslal nekam.

Potem so začeli pa preko tel. in to tako, da kliče te en-kao asistent, pride pa šef. Nekajkrat sem zavrnil in tip še kar vztraja, da če ne bom poslušal teh novih pravil, ki jih določa zakon, da so oni v prekršku in morajo vsakemu osebno predstaviti kako pa kaj.

Sem rekel pridite in so res. Tip od prvega stika začne prodajati novo zavarovanje. Jaz ga vprašam koliko bo dražje, reče 8 eur, papirje dobite po pošti. Dobim pošto in cena 15 eur dražje od dogovorjene. Pošljem na zavarovalnico dopis, da prekinjam novo polico – navedem celoten opis kako je postopal zav. zastopnik in prosim za pojasnilo.

Dobil sem odgovor od zav. samo to, da so zav. polico ukinili in se zahvalili. Od takrat imam mir. Sem verjetno na seznamu no go.

Da dobiš danes tako službo moraš imeti nekoga za ritjo, da te potiska naprej. Ali pa veliko vez. Ne samo eno. Ogromno vez, da te en za drugim priporočajo. Več priporočil, večja možnost. Šola pa – zguba časa in denarja. Na koncu to sploh ni pomembno.

Odgovor na objavo uporabnika
Anon, 24.04.2024 ob 17:22

Da dobiš danes tako službo moraš imeti nekoga za ritjo, da te potiska naprej. Ali pa veliko vez. Ne samo eno. Ogromno vez, da te en za drugim priporočajo. Več priporočil, večja možnost. Šola pa – zguba časa in denarja. Na koncu to sploh ni pomembno.

Za receptorja moraš imeti veliko vez? Wtf??

Odgovor na objavo uporabnika
Ena srečno poročena, 24.04.2024 ob 17:18

Za delo v računovodstvu so vedno razpisi, vsaj za Lj. Ne samo, da se intenzivno išče, ampak so pri nas ponovili 3 ali 4 razpise, in komaj našli primernega kandidata. Je pa res, da je JS, in začetni razred kakršen pač je v JS. Moraš pa imeti vsaj 7/1, srednja šola je premalo.

Ampak, menda iščejo veliko tudi privat firme, tam je pa najbrž vseeno, tudi če je srednja šola.

Sem bila na razgovoru za delo v Administraciji. Vsako leto so imeli razpis. Na koncu sem slišala, da nekaj ni bilo ok in so vsi delali samo par mesecev in dali odpoved. Jaz sem bila na razgovoru 2x, me pa niti sprejeli niso. Tretjič sem spet videla razpis sem bila hvaležna, da me niso sprejeli, bohvej kaj se dogaja/se je dogajalo.

Odgovor na objavo uporabnika
Nvnc, 24.04.2024 ob 17:19

Kaj dela receptor? Si kdaj bila v hotelu?

Ja lol no, a se o turizmu pogovarjamo?

New Report

Close